15 Je a čo nerobia efektívne WordPress Theming

Dnes chcem ísť cez niektoré z nich a nie WordPress theming. Bez ohľadu na to, či vytvárate tému WordPress pre seba, alebo ak vytvárate vydanie na prepustenie, aby ho mohli používať iní, mali by ste ho sledovať a nerobiť čo najbližšie.


1. Do svojich tém nevkladajte úplné URL adresy

Pri vytváraní tém môžu nastať situácie, keď sa obrázky používajú, v prípade ikon na sociálnych sieťach alebo ikonách RSS a počas týchto bodov v kódovaní možno budete chcieť kódovať celú adresu URL (tj: / wp-content) /themes/your-theme-name/images/image.jpg), ale to spôsobí chyby na webe vždy, keď osoba používajúca váš motív zmení názov priečinka s témou.

Nižšie sú uvedené správne kódy, ktoré sa majú použiť na dynamické vytiahnutie celej adresy URL.

<?php bloginfo (‘stylesheet_directory’); ?>/images/image.jpg

2. Využívajte značky šablón v čo najväčšej miere

WordPress robí skvelú prácu s rozvrhnutím všetkých značiek šablón, ktoré môžete použiť, takže si urobte láskavosť (rovnako ako ostatní ľudia, ktorí môžu používať vaše témy) a Naučte sa značky šablón WordPress – potom ich čo najviac využite. Použitím značiek šablón môžete zabezpečiť, aby sa vaše motívy nerozbili alebo nespôsobili chyby, keď ich koncový používateľ nastaví a spustí..

3. Nezabudnite rozbaľovacie kódy navigácie

Keď vytvárate tému WordPress, zdá sa, že jednou z položiek, ktorú prehliadate, sú rozbaľovacie kódy pre navigáciu. Iste, niektoré témy môžu mať nastavenú navigáciu tak, aby nevyužívala viacúrovňové ul, všetko uchovávala v jednom riadku, ale čo pre tých z nás, ktorí majú pre každú hlavnú nadradenú stránku viac dcérskych stránok.?

Existuje pre to riešenie. Nižšie nájdete niekoľko tutoriálov o tom, ako kódovať viacúrovňové rozbaľovacie ponuky.

4. Pripravte si miniaplikáciu témy

Podľa môjho názoru ako koncový užívateľ nie je nič horšie ako nasadenie témy a príprava na nastavenie všetkého, len aby som si všimol, že teraz čelím úlohe pokúsiť sa prispôsobovať časti svojich tém pomocou pevného kódovania informácií do nich. Vaše bočné panely a rôzne ďalšie miesta v téme (máte pätu stĺpca? Widgetize it!) By mali byť čo najjednoduchšie editovateľné. Je to jedna z najjednoduchších vecí, ktorá sa dá urobiť s vašimi témami, a bude mať z toho pre používateľov veľa výhod.

Automattic má skvelý tutoriál o tom, ako rozšíriť tému na tému. Vyskúšajte to tu.

Nezabudnite sa tiež pozrieť na rozširujúce témy tutoriál tu v Theme Lab.

5. Nenúťte používateľov spoliehať sa na množstvo doplnkov, aby vaša téma fungovala

Ak témy uvoľňujete bezplatne alebo vytvárate komerčné témy WordPress, mali by ste sa pri vytváraní tém venovať čo najväčšiemu záujmu koncových používateľov. Zaplnenie tém pomocou 5 až 10 potrebných doplnkov nielen spôsobí frustrovanie ľudí pri sťahovaní a nastavovaní témy na ich stránkach, ale tiež spôsobí, že ho veľa ľudí nestiahne, pretože im to umožní čeliť, Pozornosť nemá viac ako 2 – 3 sekundy.

Napríklad, ak sa chystáte nastaviť stránkovanie vo svojom motíve, prečo nevyužiť tento článok, aby ste sa naučili, ako ho nastaviť v téme automaticky. Cats Who Code má celkom dobrý návod ako pridať stránkovanie do svojej témy bez potreby aktivácie doplnku.

6. Nezobrazujte hľadaný výraz na stránke s výsledkami vyhľadávania

Z nejakého dôvodu je to často prehliadaný tip, ktorý môžete (a mali by ste) implementovať do svojich tém. Je to jednoduchý jednoriadkový kód, ktorý umožňuje téme upozorniť návštevníka na to, čo práve hľadali. Môže sa to zdať triviálne, ale je užitočné, aby výsledky priniesli späť nulové príspevky, ak návštevník pozná presnú frázu, ktorú hľadal, a potom môže zadať iný hľadaný výraz..

Nižšie je uvedený kód používaný na nahradenie vášho aktuálneho názvu „Výsledky vyhľadávania“ vo vašej téme.

Výsledky vyhľadávania pre <?php the_search_query () ?>

7. Neupravujte svoje chybové stránky 404 o polovicu

Prečo namiesto toho, aby ste opustili svoju stránku 404 a povedali „404 – stránka sa nenašla“, prečo svojim návštevníkom nedať ďalšie možnosti? Pridanie do zoznamu kategórií, posledných príspevkov, populárnych príspevkov, vyhľadávacieho poľa a (ak chcete speňažiť svoju stránku 404) môže reklama poskytnúť vašej stránke 404 nejaké korenie v porovnaní s tupými, zbytočnými, ktoré sa nachádzajú vo väčšine tém WordPress..

Ak hľadáte inšpiráciu na stránke 404, časopis Smashing Magazine má vrahová vitrína so 404 stranami z celého webu, ktorý sa oplatí vyskúšať.

8. Uistite sa, že máte všetky základné súbory v priečinku s témami

Pri vytváraní motívu WordPress je nevyhnutné, aby ste si ho mohli čo najviac prispôsobiť hneď od začiatku. Začať so súborom index.php, header.php, sidebar.php a footer.php sa môže zdať ako dobrý nápad pre minimalistov tam vonku, ale navrhol by som začať so všetkými základmi nižšie, aby som dal máte trochu väčšiu kontrolu nad tým, čo sa zobrazuje – kedy, kde a ako.

 • style.css
 • header.php
 • index.php
 • sidebar.php
 • footer.php
 • single.php
 • page.php
 • comments.php
 • 404.php
 • functions.php
 • archive.php
 • searchform.php
 • search.php

Ďalšie informácie o týchto súboroch šablón a o tom, čo robia, nájdete na hierarchia šablón na stránke WordPress.org.

9. Nezabudnite na integráciu RSS

Pri vytváraní blogu je jednou z položiek, na ktorú ľudia najviac upútajú, možnosť prihlásiť sa na odber blogu pomocou čítačky RSS. Namiesto toho, aby ste od používateľov vašich motívov vyžadovali, aby tieto informácie pridávali sami, prečo nevykonať kroky na pridanie do políčka na odber RSS, ako to urobíte vo vyhľadávacom poli. Pridajte tlačidlo RSS, možnosť prihlásenia na odber prostredníctvom e-mailu a môžete dokonca pridať počet odberateľov do textu pridaním tohto kúska kódu do svojej témy, kde by ste chceli, aby sa zobrazoval (nahraďte reťazec „feedburner-id“ svojím vlastným) FeedBurner ID – ak uvoľňujete túto tému vo voľnej prírode, pozrite sa na # 11 v našom zozname a uistite sa, že máte túto možnosť).

<?php
// získajte skvelý počet horákov
$ Whaturl ="http://api.feedburner.com/awareness/1.0/GetFeedData?uri=feedburner-id";

// Inicializujte Curl reláciu
$ ch = curl_init ();

// Nastavením curl vrátite dáta namiesto ich tlačenia do prehliadača.
curl_setopt ($ ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);

// Nastavte URL
curl_setopt ($ ch, CURLOPT_URL, $ whaturl);

// Vykonanie načítania
$ data = curl_exec ($ ch);

// Zatvorte pripojenie
curl_close ($ ch);
$ xml = nový SimpleXMLElement ($ data);
$ fb = $ xml->krmivo->Položka [ ‘obeh’];
echo $ fb;
// end get cool cool feedburner count
?>

10. Pridajte štýly CSS pre závitové komentáre

Ak vytvárate tému, mali by ste byť vždy pripravení na komentáre. V programe WordPress je to funkcia, ktorú veľa blogov používa na vytvorenie interakcie v sekcii svojich komentárov. Preto je príprava vašej šablóny štýlov na komentáre s vláknami skvelý nápad. Chris má skvelý príspevok Kódy CSS pre predvolené triedy CSS, ktoré WordPress vypláva v sekcii svojich komentárov, dáte téme štylizované poznámky bez toho, aby ste sa museli dotýkať súboru comments.php.

11. Nezverejňujte tému bez panela volieb

Niektorí ľudia s tým nemusia súhlasiť, ale som presvedčený, že je to súčasť prirodzenej progresie tematiky WordPress. Ak vaša téma nespúšťa nejaký panel možností WordPress s možnosťou úpravy, prispôsobenia a zmeny položiek v téme bez toho, aby ste museli upravovať kódy, robíte niečo zle.

Ak si nie ste istí, ako postupovať pri vytváraní vlastného panela možností motívu, odkazy nižšie vám ukážu, ako to urobiť.

12. Uistite sa, že vaše motívy nefungujú

To ide ruka v ruke s číslom 5 na zozname – vždy by ste sa mali uistiť, že vaše témy fungujú hneď po vybalení z krabice. Niektoré témy, ktoré som videl, vyžadujú 5 až 6 krokov pred tým, ako bude téma fungovať na webe, vrátane, ale nielen, aktivácie doplnkov a úprav / uloženia panela možností témy. Ak téma vyžaduje určité veci, uistite sa, že je použitá predvolená záložná položka.

Napríklad na paneli možností tém, ktoré vytvárate alebo používate, sa uistite, že v každej sekcii sú predvolené informácie, aby sa veci zobrazovali bez ohľadu na to, či ich koncový používateľ aktualizoval alebo nie. To isté platí pre doplnky, ak vo svojej téme používate doplnok stránkovania WordPress, prečo ho nenakódovať, aby sa téma vrátila na predchádzajúce alebo nasledujúce odkazy, ak doplnok nie je aktívny.

13. Nevyužívajte nadmerne vlastné polia

Áno, väčšina tém WordPress pre časopisy z obdobia pred pár rokmi bola vytvorená s použitím vlastných polí na každom kroku, ale väčšina ľudí nebude chcieť skutočne vyplniť 3, 4 alebo 5 vlastných polí pre každý príspevok. Uľahčite im to. Ak sa chystáte ukázať obrázok z príspevku na domovskej stránke svojej témy, zoberte si tento praktický kúsok kódu a pridajte ho do svojho súboru elements.php a automaticky zaúčtuje prvý obrázok bez potreby vlastné pole.

// Získajte URL prvého obrázka v príspevku
function catch_that_image () {
globálny $ post, $ posts;
$ first_img = ”;
ob_start ();
ob_end_clean ();
$ output = preg_match_all (‘// i’, $ post->post_content, $ zápasy);
$ first_img = $ zápasy [1] [0];

// nenašiel sa žiadny obrázok, namiesto neho sa zobrazí predvolený obrázok
if (prázdne ($ first_img)) {
$ first_img = "/images/default.jpg";
}
return $ first_img;
}

Po pridaní tohto kódu stačí pridať <?php echo catch_that_image (); ?> v súboroch témy, kdekoľvek chcete, aby sa obrázok zobrazil.

Vďaka dobrému ol ’ Fóra podpory WordPress pre tento praktický tip.

14. Do SEO svoju značku

Skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby bola vaša téma v čo najväčšej možnej miere pripravená na SEO, je odstránenie predvolenej značky nájdenej v súbore header.php v témach a jej nahradenie kódmi uvedenými nižšie. Dá titulom témy trochu viac šťavy a pomôže úsiliu SEO, ktoré budú používatelia tém chcieť uviesť do praxe – to všetko bez toho, aby sa museli dotknúť veci.

<?php if (is_home ()) { ?><? bloginfo ( ‘name’); ?> | <?php bloginfo („popis“); ?><?php} ?>
<?php if (is_search ()) { ?>Výsledky vyhľadávania pre <?Počet vyhľadávaní * / $ allsearch = &nový WP_Query ("s = $ y&showposts = -1"); $ key = wp_specialchars ($ s, 1); $ count = $ allsearch->POST_COUNT; _E ( ”); echo $ key; _e (‘â €’ ‘); počet echo $. ”; _E ( ‘predmety’); wp_reset_query (); ?><?php} ?>
<?php if (is_404 ()) { ?><? bloginfo ( ‘name’); ?> | 404 Nič nebolo nájdené<?php} ?>
<?php if (is_author ()) { ?><? bloginfo ( ‘name’); ?> | Archívy autorov<?php} ?>
<?php if (is_single ()) { ?><?php wp_title (”); ?> | <?php $ category = get_the_category (); echo $ kategória [0]->cat_name; | <?php bloginfo (‘meno’); ?><?php} ?>
<?php if (is_page ()) { ?><? bloginfo ( ‘name’); ?> | <?php $ category = get_the_category (); echo $ kategória [0]->cat_name; ?>|<?php wp_title (”); ?><?php} ?>
<?php if (is_category ()) { ?><?php single_cat_title (); ?> | <?php $ category = get_the_category (); echo $ kategória [0]->category_description; ?> | <? bloginfo ( ‘name’); ?><?php} ?>
<?php if (is_month ()) { ?><? bloginfo ( ‘name’); ?> | Archív <?php the_time (‘F, Y’); ?><?php} ?>
<?php if (is_day ()) { ?><? bloginfo ( ‘name’); ?> | Archív <?php the_time (‘Fj, Y’); ?><?php} ?>
<?php if (function_exists (‘is_tag’))) {if (is_tag ()) { ?><?php single_tag_title ("", true); }} ?> | <? bloginfo ( ‘name’); ?>

15. Nezabudnite na strúhanku

Ako doplnok k navigácii vo vašich témach by sa podľa môjho názoru mali čo najviac využívať navigačné cesty. Je to nielen dobré pre účely SEO, ale tiež umožňuje návštevníkovi prechádzať vaše stránky oveľa rýchlejšie. Existujú doplnky WordPress pre drobky, ale vďaka Mačky, ktoré kódujú, teraz vieme, ako pridať témy „breadcrumb“ do našich tém WordPress.

Najskôr pridajte nižšie uvedené kódy do svojho súboru sources.php (prispôsobené trochu z pôvodného príspevku Cats Who Code, vyššie uvedeného odkazu).

function the_breadcrumb () {
ozvena

  ,;
  if (! is_home ()) {
  ozvena

 • ,;
  echo ‘Home’;
  echo "
 • ";
  if (is_category () || is_single ()) {
  ozvena

 • ,;
  the_category ( ‘
 • ,);
  if (is_single ()) {
  echo "
 • ";
  nadpis();
  ozvena
 • ,;
  }
  } elseif (is_page ()) {
  ozvena

 • ,;
  echo the_title ();
  ozvena
 • ,;
  }
  }
  elseif (is_tag ()) {single_tag_title ();}
  elseif (is_day ()) {echo"

 • Archív pre "; the_time (‘F jS, Y’); echo ‘
 • ,;}
  elseif (is_month ()) {echo"

 • Archív pre "; the_time (‘F, Y’); echo ‘
 • ,;}
  elseif (is_year ()) {echo"

 • Archív pre "; the_time ( ‘Y’); echo ‘
 • ,;}
  elseif (is_author ()) {echo"

 • Archív autora"; echo ‘
 • ,;}
  elseif (isset ($ _ GET [‘paged’])) && !prázdny ($ _ GET [‘paged’]))) {echo "

 • Archívy blogu"; echo ‘
 • ,;}
  elseif (is_search ()) {echo"

 • Výsledky vyhľadávania"; echo ‘
 • ,;}

  ozvena

,;
}

Potom umiestnite tento kúsok kódu kamkoľvek chcete, aby sa zobrazovali vaše navigačné cesty.

<?php the_breadcrumb (); ?>

Ďakujeme za prečítanie článku

Ďakujeme, že ste si našli čas na prečítanie článku. Dúfam, že sa vám to páčilo a naučili ste sa niečo alebo dve veci – viem, že som to urobil. Ak sa vám príspevok páčil alebo chcete niečo pridať, dajte nám vedieť v komentároch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me