Affiliate Marketing je jednoduchý pre začiatočníkov: Krok za krokom

ako robiť affiliate marketing


Chcete zarobiť peniaze online prostredníctvom affiliate marketingu? Affiliate marketing je jedným z najúčinnejších a najjednoduchších spôsobov, ako zarobiť peniaze online.

Je smutné, že veľa majiteľov webových stránok sa stále bojí to skúsiť. Nemalo by to tak byť.

V tomto sprievodcovi úplným affiliate marketingom vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť o affiliate marketingu, osvedčených postupoch, odporúčaných nástrojoch a ďalšie informácie..

Čo je to affiliate marketing?

Služby pridruženého marketingu

Affiliate marketing je forma sprostredkovacieho programu, kde dostanete zaplatené za sprostredkovanie produktov. Ak používateľ zakúpi produkt z vášho odporúčania, dostanete províziu. Táto provízia sa líši v závislosti od produktu alebo služby, ktorú propagujete.

Na rozdiel od iných typov reklám, ktoré platia na základe kliknutí alebo zobrazení, pridružený marketing funguje na základe CZA (cena za akvizíciu) alebo CPL (cena za vedenie). To znamená, že províziu získate iba vtedy, keď niekto niečo podnikne, napríklad zakúpenie produktu alebo registráciu na bezplatnú skúšobnú verziu atď..

Po výbere produktu môžete získať odkaz na provízneho predajcu / sprostredkovanie a propagovať produkt prostredníctvom tohto odkazu na svojich stránkach.

Pre koho je affiliate marketing najlepší?

Či už ste úplný začiatočník alebo šesťmiestny blogger, affiliate marketing by bol tou najlepšou stratégiou speňaženia pre vás..

Na rozdiel od reklamy je najlepšou vecou v súvislosti s affiliate marketingom to, že môžete začať speňažovať svoje stránky od 1. dňa. Pretože affiliate odkazy sú prirodzene integrované do vášho obsahu, vaša stránka by nevyzerala amatérsky.

Navyše si môžete zarobiť slušný príjem, aj keď na svojom webe nemáte obrovskú návštevnosť. Musíte sa však uistiť, že vaše webové stránky priťahujú PRAVÝ prenos, ktorý skutočne chce prečítať vaše odporúčania týkajúce sa produktov.

Ako funguje affiliate marketing?

Poďme sa podrobne pozrieť, ako affiliate marketing funguje, krok za krokom.

Krok 1: Vytvorte webovú stránku pre affiliate marketing

Ak chcete zarobiť peniaze online prostredníctvom affiliate marketingu, musíte si najskôr vytvoriť webovú stránku.

Ak chcete vytvoriť web, musíte vlastniť názov domény a účet webhostingu.

Keď začínate, nákup doménového mena a účtu hostingu sa môže javiť ako veľa výdavkov. Z tohto dôvodu odporúčame Bluehost, najlepšie poskytovateľa hostingu WordPress.

Ak chcete získať podrobného sprievodcu, môžete vyskúšať, ako vytvoriť webovú stránku od začiatku.

Krok 2: Nájdite ten správny produkt, ktorý chcete propagovať

Ďalej vyhľadajte najlepšie produkty a služby, ktoré sú relevantné a užitočné pre vašich návštevníkov. Napríklad, ak máte blog, ktorý hovorí o webdizajne, propaguje produkty alebo služby s ním spojené, nesúvisí s krásou alebo módou..

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť ten správny produkt, ktorý môžete propagovať na svojich stránkach, je zapojením sa do pridruženej siete.

ShareASale, pridružená sieť

Pridružená sieť je služba tretej strany, ktorá funguje ako sprostredkovateľ medzi obchodníkom (ktorý propaguje produkty) a obchodníkom (ktorého produkty propagujete). Pridružená sieť je výhodná pre obchodníkov aj obchodníkov.

Obchodníci môžu nájsť kvalifikovaných pridružených marketingových pracovníkov na propagáciu svojich výrobkov. Ak ste obchodníkom, môžete uviesť všetky svoje produkty, ktoré môžu obchodníci propagovať na svojich webových stránkach. Môžete tiež sledovať a spravovať svojich pridružených spoločností a odosielať platby.

Ako obchodník môžete na svojich webových stránkach ľahko nájsť produkty na propagáciu. Môžete tiež sledovať svoje kampane, aby ste vedeli o svojej výkonnosti ako pridružený podnik a aby ste mohli sledovať aj svoje zárobky.

Tu je zoznam populárnych pridružených sietí, ktoré by ste si mohli vyskúšať.

Krok 3: Vytvorte obsah na propagáciu pridružených produktov

Jedným z najlepších spôsobov, ako zarobiť dlhodobý príjem pridruženému podniku, je napísať podrobný obsah dlhodobého obsahu a urobiť z neho pridruženého člena neoddeliteľnú súčasť tohto obsahu..

Ak je však vaším cieľom transformovať váš blog WordPress na plne funkčný pridružený web, tu je niekoľko nápadov:

3.1 Vytvorenie webovej stránky s recenziou

Webová stránka s recenziou je webová stránka s obsahom, ktorej cieľom je generovať príjmy pridružených spoločností zverejňovaním recenzií produktov v konkrétnej, ale širokej kategórii (napríklad mobilné telefóny alebo videohry)..

Ak chcete vytvoriť webovú stránku s recenziami, musíte si vybrať konkrétnu oblasť, zverejniť recenzie produktov a v nej umiestniť súvisiace produkty. Dostanete zaplatené vždy, keď niekto zakúpi prostredníctvom vašich odkazov na sprostredkovanie.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si, ako vytvoriť webovú stránku s recenziou.

3.2 Vytvorenie Amazon Affiliate Store

Amazon, najväčší internetový obchod na svete, má pridružený systém, ktorý vám umožňuje odporučiť produkty Amazonu publiku na vašom webe a získať províziu provízneho predaja.

Môžete dokonca vytvoriť pridružený obchod, ktorý je v podstate obchodom s elektronickým obchodom, ktorý je špeciálne navrhnutý na predaj produktov Amazon.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si, ako vytvoriť pridružený obchod Amazon.

Krok 4: Integrácia pridružených odkazov s vaším obsahom

Teraz, keď ste sa pripojili k pridruženej sieti, našli ste nejaké produkty na propagáciu a vytvorili nejaký obsah na svojich stránkach, ďalším krokom je integrácia pridružených odkazov do vášho obsahu..

Po pripojení k sieti získate pridružený odkaz na každý produkt. Keď používateľ klikne na tento odkaz a uskutoční nákup na propagovanej webovej stránke obchodníka, pridružená sieť ho môže sledovať ako vaše odporúčanie.

Nástroje na správu pridruženia a doplnky

Tu je niekoľko nástrojov a doplnkov, ktoré môžu zjednodušiť vaše marketingové a manažérske úsilie.

1. Spravujte svoje pridružené odkazy pomocou pekných odkazov

Pretty Links je doplnok pre správu affiliate partnera, ktorý vám pomôže spravovať všetky vaše pridružené odkazy na jednom mieste v informačnom paneli WordPress..

Pretty Links vám pomáha maskovať pridružené odkazy, ktoré propagujete na svojich webových stránkach.

Pridružené odkazy sú zvyčajne dlhé, škaredé adresy URL, ako napríklad:

http://example.com/products/?product_id=123&affiliate_id

Pretty Links vám pomáha maskovať takéto pridružené odkazy a skracuje ich kratšie a elegantnejšie:

http://www.yoursite.com/refer/productname

2. Ďalší doplnok na správu vašich pridružených odkazov: ThirstyAffiliates

thirstyaffiliates

ThirstyAffiliates je ďalší doplnok pre správu pridružených serverov, ktorý vám umožní nájsť, nahradiť a spravovať vaše pridružené odkazy bez akýchkoľvek problémov. Rovnako ako Pretty Links, ThirstyAffiliate tiež ľahko maskuje škaredo vyzerajúcu URL na pekné odkazy.

3. Sledovanie pridružených odkazov: MonsterInsights

monsterinsights, používateľské prihlasovacie a registračné pluginy

s MonsterInsights, môžete ľahko sledovať pridružené odkazy a zistiť, ktorý produkt konvertuje lepšie na vašom webe. Funguje popri službe Google Analytics a umožňuje vám zobraziť výkonnosť pridruženého marketingu priamo na hlavnom paneli WordPress.

Pozrite sa na recenziu spoločnosti MonsterInsights.

Prečítajte si tiež informácie o tom, ako sledovať pridružené odkazy v službe Google Analytics.

4. Plugin pridruženého bannera: AdSanity

AdSanity

AdSanity vám umožňuje rýchlo a ľahko vytvárať reklamné a pridružené bannery na vašom webe.

Tento doplnok tiež umožňuje vkladať reklamy do príspevkov, stránok, bočných panelov a miniaplikácií WordPress.

Tak to je všetko. Dúfame, že vám tento článok pomôže.

Môžete tiež vyskúšať najlepšie alternatívy služby AdSense.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map