Ako ľahko prepnúť zo štvorcového priestoru na WordPress (krok za krokom)

ako sa presunúť z námestia na slovo


Hľadáte migráciu svojich webových stránok zo služby Squarespace na WordPress? Squarespace je vynikajúci tvorca webových stránok na spustenie projektu vašich webových stránok bez toho, aby ste sa museli učiť HTML, CSS alebo programovanie. Aj keď je program Squarespace dobrým východiskovým bodom pre začiatočníkov pri vytváraní stránok, používatelia často prevádzajú svoje stránky do programu WordPress, keď pochopia obmedzenia platformy.

WordPress je najflexibilnejší tvorca webových stránok. WordPress uľahčuje prispôsobenie vzhľadu a rozšírenie funkcií vášho webu aj pre netradičných používateľov.

V tomto článku vám ukážeme, ako správne presunúť svoj web z programu Squarespace do programu WordPress.

Tu je zoznam krokov, ktorými sa budeme zaoberať v tejto príručke:

 1. Začíname s programom WordPress
 2. Inštalácia WordPress
 3. Export obsahu štvorcového priestoru pomocou vstavaného nástroja na export
 4. Import obsahu do WordPress
 5. Import obrázkov
 6. Oprava Permalinkov
 7. Manuálny import obsahu z štvorca do WordPress
 8. Najlepšie postupy WordPress, ktoré treba dodržiavať po migrácii stránok

Prečo by ste sa mali presunúť z štvorcového priestoru na WordPress?

Štvorcový priestor umožňuje jednoduché vytvorenie webovej stránky. Vďaka vyčerpávajúcemu zoznamu šablón a stovkám prispôsobiteľných funkcií je jednoduché dať svojmu webu jedinečný vzhľad. Navyše, jeho užívateľské rozhranie je intuitívne, čo robí platformu vyniknúť pred konkurenciou.

S rozširovaním stránok a vývojom svojich potrieb však možno budete chcieť vylepšiť svoje stránky ďalšími funkciami. V tom prípade si určite všimnete obmedzenia platformy Squarespace.

Napríklad niektoré z týchto obmedzení priestoru štvorcov zahŕňajú:

Obmedzená sada funkcií:
Pri vytváraní webovej stránky chcete mať možnosť pridať toľko funkcií, koľko potrebujete. Môžete napríklad nainštalovať službu Google Analytics na svoje stránky, aby ste mohli sledovať interakcie vašich návštevníkov. To bohužiaľ nie je možné v službe Squarespace, pretože vám neumožňuje pridávať na svoje stránky žiadne skripty tretích strán..

Obmedzené funkcie elektronického obchodu:
Ako budete rásť, možno budete chcieť na svoje stránky integrovať výkladnú skriňu na predaj svojho tovaru. Funkcia výkladnej skrinky spoločnosti Squarespace je obmedzená, čo znamená, že na platforme nemôžete vybudovať profesionálny obchod s elektronickým obchodom.

Menej možností dizajnu:
Dôležitá je možnosť ľahko si zvoliť dizajn webových stránok, ktorý dokonale zodpovedá vašej značke. Služba Squarespace však neponúka všetky typy šablón, namiesto toho sú šablóny, ktoré poskytujú, spravované, všetko so vzhľadu „Squarespace“. Navyše ponúkajú menej možností ako ostatní tvorcovia webových stránok.

Na druhej strane, WordPress je vysoko flexibilná platforma, ktorá vám umožňuje vytvárať ľubovoľný typ webových stránok ľubovoľným spôsobom. Nielenže si môžete prispôsobiť vzhľad a dojem svojej stránky, ale tiež môžete rozšíriť jej funkcie tak ľahko, ako je inštalácia správneho doplnku..

Prečítajte si viac informácií o rozdieloch medzi programom Squarespace a WordPress.

Pozrime sa, ako prepnúť svoje webové stránky z funkcie Squarespace na WordPress.

Krok 1: Začíname s programom WordPress

Keď používate program Squarespace, hosťujete svoje webové stránky na serveroch Squarespace. Váš poplatok za predplatné služby Squarespace pokrýva poplatky za hosťovanie, ako aj poplatok za staviteľa a ďalšie výdavky.

Naopak, hlavný softvér WordPress je voľne k stiahnutiu a používaniu. Musíte si však zakúpiť webhosting a nainštalovať WordPress na svoj účet webhostingu.

Existuje niekoľko druhov hostingu, vrátane VPS hosting, dedikovaný server, lacný hosting, blog hosting, atď.

Na hosťovanie vašich webových stránok WordPress odporúčame používať službu Bluehost, pretože sú to oficiálni partneri odporúčaní spoločnosťou WordPress.org.

vytvorte web na Bluehost

Spravovanie stránky WordPress na Bluehostingu vás zvyčajne stojí menej ako to, čo platíte za prevádzkovanie stránok na Squarespace. Aby sme ušetrili ešte viac počiatočných výdavkov, vypracovali sme dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu pri hostovaní WordPress..

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Ak má vaša webová lokalita Squarespace svoj vlastný názov domény, možno budete chcieť túto doménu preniesť aj do svojho nového webhostingu.

Počas a po prevode domény budete mať prístup na svoju webovú stránku Squarespace, pretože začne používať vstavanú subdoménu Squarespace..

Krok 2: Inštalácia WordPress

Po registrácii s webovým hostiteľom je ďalším krokom inštalácia WordPress.

Jednou z hlavných výhod používania servera Bluehost na hosťovanie vášho webu WordPress je to, že sa dodáva s inštalačnými programami WordPress jedným kliknutím. Vďaka tomu je pre vás služba WordPress jednoduchá a nemusíte prejsť zdĺhavým procesom nastavenia.

Postup inštalácie WordPress na účet Bluehost:

Po prihlásení na odber svojho hostingového plánu sa zobrazí výzva na výber témy WordPress. Počas tohto kroku si môžete vybrať takmer čokoľvek, pretože svoje motívy môžete kedykoľvek zmeniť (v ďalšom kroku tohto tutoriálu vám ukážeme, ako to urobiť). Najdôležitejšou časťou je začať s vytváraním blogu, takže choďte do toho a vyberte si zatiaľ nejakú tému, len aby ste sa dostali k vám.

vyberte tému

Potom budete vyzvaní, aby ste pre svoj blog vybrali názov a nadpis.

vytvorte nový blog so wordpressom

Po zadaní podrobností kliknite na Ďalšie. Bluehost pre vás teraz automaticky nainštaluje WordPress. Po dokončení sa zobrazí nasledujúca obrazovka:

Inštalácia wordpress bola úspešná

Na svoje stránky sa môžete prihlásiť pripojením wp-admin na svoju adresu URL. Vaša prihlasovacia adresa URL WordPress by mala vyzerať takto:

http://example.com/wp-admin

Teraz sa môžete prihlásiť do svojho blogu WordPress pomocou poverení zaslaných na vašu e-mailovú adresu.

prihlásenie wordpress

Krok 3: Export obsahu štvorcov pomocou zabudovaného nástroja na export

Teraz, keď ste si nastavili svoj webhostingový účet a nainštalovali si naň WordPress, ďalším krokom je export obsahu z programu Squarespace..

Exportná funkcia Squarespace je obmedzená. To vám neumožňuje exportovať celý obsah vašich webových stránok z platformy, takže budete musieť ručne skopírovať časť svojho obsahu na novo nainštalovaný web WordPress..

Tu je zoznam obsahu, ktorý môžete exportovať pomocou zabudovaného nástroja na export v priestore Squarespace:

 • Základné stránky
 • Vaša hlavná stránka blogu
 • Všetky posledné príspevky blogu zahrnuté na vašej stránke blogu. (Zvyšok vašich blogových príspevkov je potrebné skopírovať ručne).
 • Stránky galérie
 • Bloky textu, obrázka a vloženia

Nasledujúci obsah by sa mal exportovať manuálne:

 • Stránky produktov, albumov a udalostí
 • Bloky zvuku, videa a produktov
 • Zmeny štýlov a vlastné CSS
 • Priečinky a indexové stránky
 • Všetky príspevky blogu okrem tých, ktoré sa zobrazujú na hlavnej stránke blogu.

V tomto kroku vám ukážeme, ako exportovať všetok exportovateľný obsah z priestoru Squarespace.

Prihláste sa do svojho účtu služby Squarespace a prejdite na stránku Nastavenia »Rozšírené» Import / Export Ponuka.

exportovať štvorec

Potom kliknite na ikonu Export tlačidlo pre pokračovanie.

Spustí sa modálne kontextové okno, kde sa zobrazí otázka, kam chcete exportovať svoj obsah. Stačí kliknúť na WordPress.

export do wordpress z štvorca

Keď je exportný súbor pripravený, budete mať možnosť súbor stiahnuť. cvaknutie Stiahnuť ▼.

sťahovanie exportných súborov

Krok 4: Import obsahu do WordPress

Ďalším krokom je import obsahu, ktorý ste stiahli z programu Squarespace, na svoju stránku WordPress.

Prihláste sa do svojho dashboardu WordPress a choďte na Nástroje »Import.

Inštalácia importu wordpress

Na stránke Import nenájdete štvorec v zozname platforiem. Pretože program Squarespace exportoval váš obsah do súboru XML kompatibilného s WordPress, kliknite na ikonu Nainštalovať teraz tlačidlo pod WordPress.

Po nainštalovaní doplnku kliknite na Spustite dovozcu.

Teraz si môžete vybrať súbor XML, ktorý ste práve stiahli z vášho účtu Squarespace, a potom ho importovať do hlavného panela WordPress.

import wordpress

WordPress môže tiež importovať používateľov služby Squarespace a pridať ich ako odberateľov na vaše stránky WordPress. Potom môžete ako autora vybrať existujúceho správcu alebo dokonca vytvoriť nového používateľa.

importujte wordpress a priraďte autorov

Aj keď existuje možnosť importovať obrázky príloh, počas nášho procesu migrácie to nefungovalo. cvaknutie Predložiť a WordPress začne importovať obsah zo súboru Squarespace.

importovať správu o úspechu

Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu. Teraz môžete navštíviť stránky a príspevky v rámci WordPress a skontrolovať importovaný obsah.

Krok 5: Import obrázkov

V predvolenom nastavení vám program Squarespace neumožňuje exportovať obrázky prostredníctvom zabudovaného nástroja na export. Súbory budete musieť importovať manuálne na svoje stránky WordPress. Našťastie v úložisku WordPress je veľa doplnkov, ktoré vám umožňujú ľahko importovať externé obrázky na vaše stránky..

V našom tutoriále používame Automatické nahrávanie obrázkov zapojiť. Ak chcete importovať svoje obrazové súbory na novo nainštalovanú stránku WordPress, musíte si na svoj web nainštalovať a aktivovať doplnok. Prejdite na hlavný panel WordPress a kliknite na ikonu Pluginy »Pridať nový . Teraz pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte doplnok Automatické nahrávanie.

Akonáhle sa nájde hit Nainštalovať teraz a následne Aktivovať tlačidlo pre spustenie doplnku. Teraz znova prejdite na informačný panel a aktualizujte všetky svoje príspevky. Týmto sa pripraví doplnok na import obrázkov. Ak chcete aktualizovať svoje príspevky, prejdite na adresu Príspevky »Všetky príspevky. Teraz začiarknite všetky políčka a vyberte možnosť Hromadná akcia »Upraviť.

Teraz naraz platiť Tlačidlo. Na obrazovke sa teraz zobrazí nové rozhranie. Tu stačí kliknúť na aktualizovať gombík.

importovať obrázky z štvorca

Po dokončení bude doplnok začať pracovať na vašich obrázkoch. Rovnaký postup zopakujte na všetkých svojich stránkach, aby vám nepremeškal žiadny obrázok.

Krok 6: Oprava Permalinkov

Je dôležité, aby vaše permalinky zostali nedotknuté, aby ste nestratili návštevnosť prichádzajúcu z odkazov z vášho starého webu Squarespace. Dobrou správou je, že WordPress je tak flexibilný, že môžete nastaviť štruktúru permalinks podľa vašich preferencií.

V tomto kroku je naším cieľom nastaviť štruktúru odkazov, ktorá je podobná vašej webovej stránke služby Squarespace. Squarespace používa ako formát odkazu pre blogové príspevky rok / mesiac / deň / meno. V poštových adresách URL tiež používa predponu ako blog alebo blog-1.

Ako vyzerá adresa URL blogového príspevku na vašej platforme Squarespace:

https://www.example.com/blog-1/2018/3/6/post-title

Ak chcete nastaviť permalinky WordPress, prejdite na Nastavenia »Permalink. Teraz vyberte možnosť Vlastná štruktúra a do príslušného poľa vložte nasledujúcu štruktúru:

permalinková štruktúra

/ Blog-1 /% ročne% /% monthnum% /% deň% /% postname% /

Potom kliknite na tlačidlo OK Uložiť zmeny nastaviť novú permalinkovú štruktúru svojich blogových príspevkov. Týmto spôsobom môžete nechať svoje permalinky neporušené bez straty šťavy z vyhľadávacieho nástroja a sprostredkovania prenosu na vaše existujúce blogové príspevky.

Je však pravdepodobné, že po migrácii sa na vašom webe WordPress môžete stále stretnúť so 404 chybami. Naučiť sa ako sledovať 404 stránok a presmerovať ich do WordPress.

Krok 7: Manuálny import obsahu z štvorca do WordPress

Keďže program Squarespace prichádza s obmedzenou funkciou exportu, budete musieť na svoj web WordPress importovať nejaký obsah ručne, ako sú stránky elektronického obchodu a udalostí, zvukové a video súbory atď..

To môže byť únavné v závislosti od toho, koľko obsahu ste hostili na svojej platforme Squarespace.

Ak ste integrovali obchod s elektronickým obchodom do služby Squarespace, môžete použiť doplnok elektronického obchodu WordPress, napríklad WooCommerce. Pri hosťovaní videosúborov vám odporúčame radšej používať hostiteľské služby tretích strán, ako sú YouTube alebo Vimeo, a nie ich hosťovať sami.

Pokiaľ ide o ďalší obsah, pozrite si tieto príručky:

To je všetko. Vyskúšajte aj tieto alternatívy a konkurentov vo štvorci.

Najlepšie postupy WordPress, ktoré treba dodržiavať po migrácii stránok

Teraz, keď ste dokončili prenos svojho webu Squarespace na WordPress, budete chcieť urobiť ďalšie kroky, aby ste dodržiavali osvedčené postupy WordPress, aby ste zaistili bezpečnosť svojho webu a rozšírili svoje publikum..

Predtým, ako si pre svoje stránky vyberiete náhodnú bezplatnú tému, prečítajte si náš zoznam najlepších tém WordPress a rozhodnite sa, ktorá z nich bude najlepšou voľbou pre vaše potreby..

Po migrácii je nižšie uvedených niekoľko vecí, ktoré musíte urobiť okamžite na svojom novom webe WordPress:

 • Kontaktný formulár: Pridajte na svoj web WordPress kontaktný formulár. Môžete tiež vyskúšať tie najlepšie doplnky pre kontaktné formuláre WordPress.
 • Pridajte sledovanie Google Analytics: Pridajte si na svoju novú stránku WordPress sledovanie Google Analytics inštaláciou Doplnok MonsterInsights.
 • Zabezpečenie WordPress: Zabezpečte nepriestrelnú ochranu pre WordPress inštaláciou niektorých najlepších bezpečnostných doplnkov WordPress.
 • Vylepšite program WordPress SEO: Zvýšte svoj SEO pomocou najlepších pluginov WordPress SEO.
 • WordPress zálohujte: Naplánujte si zálohu svojho webu WordPress pomocou najlepšieho záložného doplnku WordPress.
 • Výkonnosť WordPress: Zvýšte výkonnosť WordPress inštaláciou najlepších medzipamäte WordPress a ďalších doplnkov pre výkon WordPress.
 • Zabráňte spamovým komentárom: Nainštalujte doplnok Akismet na svoje stránky, aby ste zabránili spamovým komentárom.
 • Rozšírte svoje webové stránky: Rozšírte svojich návštevníkov a zákazníkov pomocou najlepších doplnkov olovenej generácie WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol prejsť z programu Squarespace do programu WordPress. Ak chcete získať podrobnejšie kroky, prečítajte si, ako spustiť webovú stránku WordPress od začiatku (krok za krokom).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map