Ako ľahko vytvoriť prieskum v WordPress (krok za krokom)

vytvoriť prieskum v WordPress


Hľadáte vytvoriť prieskum v programe WordPress? Prieskumy sú dokonalým nástrojom na zhromažďovanie informácií s cieľom prijímať informované rozhodnutia. Návštevníci vám môžu povedať svoje názory jednoduchým kliknutím myši a poskytnúť vám údaje, ktoré potrebujete, aby ste posunuli svoje podnikanie vpred.

V tomto článku vás naučíme, ako vytvoriť prieskum v programe WordPress EASY spôsobom a ako získať prehľady o zhromaždených údajoch..

Výber najlepšieho doplnku prieskumu WordPress pre vaše stránky

Výber nástroja na vytváranie prieskumov môže byť skutočnou bolesťou. Existuje toľko online služieb tretích strán, ktoré vám umožňujú vytvárať vložiteľné prieskumy, a napriek tomu majú všetky hlavné nevýhody. Či už je to skutočnosť, že vaše prehľady sú uložené na ťažko prístupných serveroch tretích strán, frustrácia obmedzených možností prispôsobenia, obmedzený počet odpovedí, ktoré máte, alebo vysoké mesačné náklady … Tieto formuláre prieskumov tretích strán jednoducho nie sú na šnupavý tabak!

Teraz je čas si pamätať: máte WordPress. Prečo nepoužívať doplnok?

Ešte lepšie je, prečo nepoužiť najlepší doplnok prieskumu WordPress na trhu?

V skutočnosti, ak ste dlhoročný čitateľ, pravdepodobne už máte doplnok, o ktorom hovoríme. Raz sme povedali, že je to najlepší doplnok formulára WordPress.

Hovoríme o tom WPForms, samozrejme. Vďaka nedávno pridaným prieskumom a prieskumom verejnej mienky môžete teraz vytvárať nádherné prispôsobené prieskumy pomocou ľahko použiteľného nástroja drag and drop Builder, ktorý je doplnok známy.

súvisiace: Ako vytvoriť formulár štýlu Typeform v WordPress (sprievodca krok za krokom)

Používanie WPForms ako doplnku na vytváranie prieskumov vám umožňuje:

 • Vytvorte inteligentné polia prieskumu, ako je napríklad Likertova stupnica, hodnotenie a ďalšie
 • Použite podmienenú logiku na vytvorenie polí prispôsobeného prieskumu na základe vstupu používateľa
 • Analyzujte prehľadné prehľady prehľadov pomocou grafov, tabuliek a grafov
 • Exportujte grafy prieskumu vo formáte PDF, JPEG alebo v iných tlačiteľných formátoch
 • Získajte CSV výsledkov vášho prieskumu, ktoré môžete použiť podľa vášho želania

Docela v pohode, však? Aj my si to myslíme. Začnime teda!

Ako vytvoriť prieskum v WordPress

Ak ste tak ešte neurobili, budete musieť nainštalovať a aktivovať Doplnok WPForms na svojej webovej stránke WordPress. Ak potrebujete pomoc, prečítajte si našu príručku o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Budete potrebovať Plán WPForms ‘Pro za účelom použitia ich Prieskumy a ankety. Našťastie môžu používatelia IsItWP získať zľavu 10% z celkovej ceny, keď používajú kupónový kód SAVE10.

Po aktivácii novo nainštalovaného doplnku je potrebné zadať licenčný kľúč kliknutím na ikonu WPForms »Nastavenia z informačného panela WordPress. Váš licenčný kľúč nájdete na webových stránkach WPForms v časti Účet.

Nastavenia WPForms

Ďalej kliknite na WPForms »Addons z ľavého bočného panela hlavného panela WordPress. Prejdite nadol na doplnok Prieskumy a ankety. Kliknite na tlačidlo Install Addon (Nainštalovať doplnok) a po inštalácii kliknite na Activate (Aktivovať) a začnite používať doplnok.

Aktivujte doplnok Ankety o prieskumoch

Teraz začína zábavná časť.

Zamierte na WPForms »Pridať nový začať budovať novú formu. Uvítame vás slávnym rozhraním drag and drop od spoločnosti WPForms.

Zadajte svoj prieskum a potom kliknite na šablónu formulára prieskumu. Týmto sa načíta vzorová šablóna formulára pre spätnú väzbu od zákazníka spolu s niekoľkými poliami, ktoré už boli do formulára pridané.

Kliknutím na ktorékoľvek pole ho upravíte. Môžete intuitívne usporiadať polia pomocou intuitívneho tvorcu drag and drop alebo ich úplne odstrániť. Až na vás. Z ľavého stĺpca môžete pridať aj ďalšie polia formulára. Môžete tiež pridať prepínače, začiarkavacie políčka, rozbaľovacie možnosti, hodnotiacu stupnicu alebo čokoľvek iné, čo by ste kedy chceli. Bavte sa s tým!

Použitie podmienenej logiky, WPForms má možnosť prispôsobiť si otázky prieskumu na základe toho, čo používateľ vložil do predchádzajúceho poľa. Ak chcete urobiť prieskum vysoko pokročilým, mali by ste si s tým zahrať.

Po vytvorení prieskumného formulára uložte nastavenia kliknutím na tlačidlo Uložiť. Všetko hotové? Pokračujte a kliknutím na tlačidlo Zavrieť ukončite program a prejdite na ďalší krok.

Ako pridať prieskum na svoj web WordPress

Na rozdiel od iných doplnkov, WPForms je neuveriteľne jednoduché pridať naše formuláre na akýkoľvek príspevok alebo stránku na vašom webe WordPress. Môžete dokonca pridať svoj prieskum na svoj postranný panel alebo zvoliť, či sa má zobraziť na vlastných typoch príspevkov.

Ak chcete prieskum pridať do príspevku, stránky alebo typu príspevku, prejdite na obrazovku úprav príspevku a kliknite na tlačidlo Pridať formulár. Zobrazí sa kontextové okno, ktoré vám umožní vybrať si formulár prieskumu. Kliknite na tlačidlo Vložiť formulár a sledujte, ako sa mágia objaví.

Pridajte príspevok k prieskumu

Viola! Krátky kód bol teraz pridaný do vášho editora príspevkov. Do tohto príspevku / stránky môžete umiestniť kamkoľvek chcete. Akonáhle budete hotoví s úpravou svojho obsahu, jednoducho stlačte Publikovať a formulár prieskumu bude aktívny a pripravený na akciu.

Preferujete, aby sa váš prieskum zobrazil na bočnom paneli? Žiaden problém. Môžete umiestniť tohto prísavníka do ŽIADNEHO bočného panela alebo do oblasti pripravenej na použitie widgetu. Len zamierte do Vzhľad »Widgety z ovládacieho panela WordPress a potom myšou presuňte miniaplikáciu WPForms na ľubovoľný bočný panel!

Widget prieskumu WPForms

Vyberte prieskum v rámci nastavení miniaplikácie a kliknite na Uložiť. To je všetko. Teraz máte na bočnom paneli svojho webu formulár prieskumu.

Ako zobraziť výsledky prieskumu

Ak chcete zobraziť výsledky formulára prieskumu, musíte kliknúť na WPForms »Všetky formuláre a pod formulárom, ktorý vás zaujíma, kliknite na odkaz Výsledky prieskumu. Odtiaľ uvidíte nádherné grafy a grafy zobrazujúce vaše výsledky. Môžete ich tiež exportovať do tabuľkového procesora alebo ich podľa potreby vytlačiť.

Výsledky prieskumu WPForms

V hornej časti stránky môžete kliknúť na rôzne typy grafov a preskúmať možnosti exportu.

Pruhový graf prieskumu

Výsledky prieskumu môžete uložiť ako súbory PDF, JPEG alebo iné tlačiteľné formáty. Toto je skutočne užitočné, ak ich chcete pridať do blogových príspevkov, prezentácií alebo ich zdieľať na sociálnych médiách.

Ako previesť akúkoľvek formu do prieskumu

Použitím WPForms, môžete urobiť viac ako len vytvoriť prieskum v programe WordPress od začiatku. Akýkoľvek existujúci formulár WPForms môžete tiež zmeniť na prieskum. Môžete dokonca vybrať, ktoré polia formulára sa majú považovať za polia prieskumu.

Prečo to urobiť? Pretože je to skvelý spôsob zhromažďovania údajov. Zrazu sa formuláre na registráciu bulletinu, kontaktné formuláre a formuláre na registráciu používateľov stávajú silnými nástrojmi na zhromažďovanie informácií.

Ak chcete previesť existujúci formulár WPForms na prieskum, upravte formulár a potom choďte na Nastavenia »Prieskumy a ankety. Potom kliknite na políčko Povoliť prehľady prieskumov a stlačte Uložiť.

umožňujú prieskumy a ankety

Dáte prednosť povoleniu prehľadov prieskumov v samostatnom poli formulára a nie v celom formulári? Stačí upraviť formulár a kliknúť na pole, ktoré chcete povoliť. V časti Možnosti poľa na ľavej strane kliknite na položku Rozšírené možnosti a začiarknite políčko Povoliť hlásenie prieskumu. Brnkačka!

umožniť podávanie správ o prieskume

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť prieskum v programe WordPress.

Hľadáte ďalšie spôsoby merania interakcie používateľov a zhromažďovania dôležitých údajov? Môžete si prečítať nášho podrobného sprievodcu o tom, ako pridať Google Analytics na svoj web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map