Ako ľahko vytvoriť viacjazyčný web WordPress (krok za krokom)

ako vytvoriť viacjazyčný web wordpress


Chcete svoj web WordPress sprístupniť vo viacerých jazykoch? Vytvorením viacjazyčnej webovej stránky môžete prilákať a osloviť omnoho širšie publikum. Aj keď vytvorenie viacjazyčnej stránky je vo väčšine prípadov úlohou iba pre vývojárov, s WordPress je to celkom jednoduché pomocou prekladového doplnku WordPress..

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vytvoriť viacjazyčný web WordPress pomocou najobľúbenejšieho viacjazyčného doplnku WPML..

Prečo vytvoriť viacjazyčný web WordPress pomocou WPML?

Ak vaša firma obsluhuje rozmanitú skupinu ľudí z rôznych regiónov sveta, ktorí všetci hovoria svojím vlastným jazykom, budete musieť urobiť viacjazyčný web. Podobne aj vzdelávacie inštitúcie a medzinárodné organizácie s používateľmi z rôznych krajín potrebujú viacjazyčnú webovú stránku, aby uspeli.

Ale ako si ho vytvoríte?

Jednou z možností je vytvorenie viacerých subdomén pre vaše stránky a inštalácia jedného jazyka pre každú subdoménu. Ale táto metóda je obrovská hádka. Nastavenie a správa viacerých subdomén vyžaduje veľa času a zdrojov. Navyše môže byť nákladné, ak si na prácu musíte najať vývojára.

WordPress v kombinácii s doplnkom WPML tieto problémy rieši a poskytuje vám jednoduché a bezproblémové riešenie na vytváranie viacjazyčných stránok..

WPML vám umožňuje nainštalovať viac jazykov v rovnakej inštalácii WordPress, takže pre každý jazyk nemusíte vytvárať subdomény. Nehovoriac o tom, že je to také jednoduché a rýchle, že ktokoľvek môže ľahko vytvoriť viacjazyčný web bez toho, aby sa dotkol akéhokoľvek kódu.

Pozrime sa na to, ako môžete vytvoriť viacjazyčný web WordPress pomocou WPML v niekoľkých rýchlych krokoch.

Vytvorenie viacjazyčnej stránky WordPress s WPML

WPML je prekladový doplnok, ktorý vám pomôže preložiť webovú stránku WordPress. Najprv však musíte vytvoriť webovú stránku v jednom jazyku.

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, budete potrebovať názov domény a hostingovú službu. Názov domény je online adresa vašej stránky a hosting je virtuálny priestor, v ktorom sú uložené vaše stránky.

Názov domény zvyčajne stojí okolo 14 dolárov za rok a náklady na hostingové služby približne 7 dolárov za mesiac. Keď práve začínate, tieto náklady sa môžu zvyšovať a cítiť sa príliš drahé. Aby sme zmiernili vaše finančné bolesti, dohodli sme sa so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom poskytli exkluzívnu zľavu. Teraz môžete pomocou nášho exkluzívneho kupónu Bluehost získať bezplatnú doménu plus hosting WordPress za pouhých 2,75 dolárov mesačne.

Ak ste novým používateľom služby WordPress, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov, ako ľahko vytvoriť webovú stránku WordPress.

Po vytvorení stránky WordPress vo vami zvolenom jazyku môžete na svoje stránky pridať rôzne jazykové preklady.

Krok 1: Nainštalujte WPML a nastavte viacjazyčné možnosti

Najprv musíte urobiť inštaláciu a aktiváciu doplnku WPML na svojom webe WordPress.

Po úspešnej aktivácii sa v hornej časti informačného panela WordPress zobrazí oznamovacie pole s ikonou Nakonfigurujte WPML Tlačidlo. Jednoducho kliknite na tlačidlo a spustite konfiguráciu.

configure-wpml-počet žien

Potom sa zobrazí sprievodca nastavením WPML.

wpml-setup-Sprievodca

V prvom kroku WPML automaticky zistí primárny jazyk stránok WordPress. Môžete ho zmeniť, ak chcete alebo ak to zistilo nesprávne.

Klikni na Ďalšie tlačidlo pre pokračovanie.

Ďalej vás vyzve, aby ste vybrali jazyky, ktoré chcete povoliť pre svoje stránky. Jednoducho vyberte jazyky a kliknite na ikonu Ďalšie gombík.

select-Jazyky-wpml-setup

V treťom kroku procesu nastavenia WPML sa teraz zobrazia možnosti prepínania jazykov. Prepínač jazykov umožní vašim používateľom zvoliť si zobrazenie obsahu vašich stránok v preferovanom jazyku. Zvyčajne sa vyskytuje vo forme rozbaľovacieho zoznamu alebo zbierky príznakov na vašich stránkach.

wpml-language-switcher-options

Odtiaľto môžete jednoducho usporiadať poradie jazykov pretiahnutím.

Pod tým sa zobrazia možnosti na pridanie prepínača jazyka na vaše stránky. Prepínač jazyka môžete pridať do svojej navigačnej ponuky, oblasti miniaplikácie alebo oblasti päty. Môžete tiež pridať odkazy na preklad príspevkov pred alebo po každej časti obsahu.

add-wpml-language-switcher

Ak chcete do svojej navigačnej ponuky pridať prepínač jazyka, kliknite na ikonu Pridajte do ponuky nový prepínač jazykov tlačidlo v Prepínač jazyka ponuky časť.

potom, Nový prepínač jazyka ponuky Vo vyskakovacom okne sa zobrazia možnosti.

add-menu language-switcher

Na svojom webe môžete vybrať ponuku, ktorá zobrazí prepínač jazyka. Potom môžete v ponuke nastaviť polohu prepínača jazyka; zobrazí sa ako prvá položka ponuky alebo posledná položka ponuky.

Potom si môžete vybrať, ako chcete zobraziť položku ponuky prepínača jazyka. Môžete ho zobraziť ako rozbaľovaciu ponuku alebo zoznam jazykov.

Ďalej si môžete vybrať, čo sa má zahrnúť do položky ponuky prepínača jazykov. Jednoduchým začiarknutím políčok môžete vybrať, čo sa má zobraziť.

Nakoniec môžete nastaviť farby prepínača jazyka.

Po nakonfigurovaní všetkých možností uvidíte zmeny v okne náhľadu na pravej strane.

Keď budete spokojní, kliknite na ikonu Uložiť gombík.

Podobne môžete prepínač jazykov pridať aj na iné miesta. Ak však chcete prepínač jazykov pridať iba do navigačnej ponuky, môžete jednoducho kliknúť Ďalšie gombík.

Teraz ste v poslednom kroku procesu nastavenia WPML. V tomto kroku budete musieť zadať kľúč svojho webu.

register-wpml

Kľúč lokality môžete získať z účtu WPML. Jednoducho skopírujte kľúč a vložte ho do poľa a kliknite na ikonu Registrovať gombík.

To je všetko! Na svojom webe WordPress ste úspešne dokončili konfiguráciu WPML.

Krok 2: Pridanie viacjazyčného obsahu do príspevkov a stránok WordPress

Teraz, keď ste na svojom webe WordPress nastavili WPML, ste na svoje stránky pripravení pridať viacjazyčný obsah..

WPML vám umožňuje ľahko preložiť vaše príspevky, stránky, značky, kategórie a témy WordPress do akéhokoľvek jazyka, ktorý sa vám páči.

Ak chcete vytvoriť preklad svojich existujúcich príspevkov WordPress, prejdite na Príspevky »Všetky príspevky. Tu sa zobrazia vaše celkové príspevky a tiež počet vašich príspevkov v jazyku.

preložiť-gombíkové all-príspevky

WordPress automaticky zistí primárny jazyk vašej stránky a ukáže vám, že vedľa svojich príspevkov pridávate tlačidlá pre každý vybraný jazyk. Ak chcete preložiť príspevok, musíte kliknúť na tlačidlo Pridať pod jazykom.

V tomto tutoriále sme klikli na tlačidlo Pridať pod francúzskym jazykom.

new-Traslation-post-wpml

Teraz sa v hornej časti editora zobrazí názov / príznak jazyka. Uvidíte tiež Jazyk na pravej strane editora príspevkov bol pridaný meta box.

Preložený obsah môžete pridať do oblasti príspevkov a príspevok uverejniť. Ak v tomto jazyku nemáte jazykové znalosti, môžete pridajte na svoje stránky nových používateľov a autorov za preklad vášho obsahu.

Môžete tiež použiť Modul riadenia prekladu WPML a spravovať prekladateľov na vašom webe.

Krok 3: Pridanie prekladov pre kategórie a značky

WPML vám umožňuje ľahko prekladať kategórie, značky alebo iné vlastné taxonómie WordPress do ľubovoľného jazyka, ktorý chcete.

Ak ich chcete preložiť, musíte ísť do WPML »Preklad taxonómie z informačného panela WordPress.

V nasledujúcom kroku musíte vybrať taxonómiu, ktorú chcete preložiť.

taxonómie preklad-wpml

V tomto návode sme vybrali Kategórie. Teraz načíta všetky kategórie vašich stránok. Tam sa vedľa vašich podmienok taxonómie zobrazia tlačidlá Pridať.

traslate-kategórie-wpml

Jednoducho kliknite na tlačidlo Pridať pod jazykom / príznakom a preložte svoju taxonómiu.

Krok 4: Pridanie prekladov pre navigačné ponuky

Ak chcete preložiť svoje navigačné ponuky WordPress, navštívte stránku Vzhľad »Ponuky z informačného panela WordPress. Potom musíte vybrať ponuku, ktorú chcete preložiť.

add-menu preklad

Teraz sa zobrazí ponuka Pridať preklad pre ponuku WordPress. Kliknutím na tlačidlo preložíte ponuku.

Po vytvorení prekladu ponuky budete musieť pridať rovnaké položky ponuky ako v ponuke primárneho jazyka.

edit-traslated ponuky

Ak máte ako položky ponuky príspevky, stránky a kategórie, musíte ich najprv preložiť, ako je to zobrazené v kroku 2. Potom ich môžete pridať z kariet vľavo v Upraviť ponuku panel.

Po pridaní a spravovaní všetkých položiek ponuky kliknite na ikonu Uložiť ponuku gombík.

Krok 5: Preklad tém, doplnkov a iného textu

WPML vám umožňuje prekladať aj vaše doplnky a motívy WordPress.

Ak ich chcete preložiť, musíte ísť do WPML »Lokalizácia tém a doplnkov z informačného panela WordPress.

Téma-plugin-lokalizácia

V predvolenom nastavení uvidíte Na preklad témy a doplnkov nepoužívajte reťazcový preklad začiarknuté a pod ním začiarkavacie políčko. Toto políčko môžete začiarknuť, ak sú pre vašu tému k dispozícii nejaké prekladové súbory. Toto však funguje iba s oficiálnymi témami WordPress.org.

Takže WPML je dodávaný s Prekladový modul reťazca WPML aby ste mohli správne preložiť tému a doplnky. Pomocou tohto modulu môžete na svojom webe prekladať vlastné polia, widgety a iný text.

Skontrolujte tiež túto recenziu služby TranslatePress. TranslatePress je alternatíva k WPML.

Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa, ako ľahko vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku WordPress pomocou WPML. Môžete tiež skontrolovať nášho sprievodcu 25 legitímnymi spôsobmi, ako zarobiť peniaze online blogovaním.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map