Ako ľahko zálohovať svoje stránky WordPress (krok za krokom)

Ako ľahko zálohovať svoje stránky WordPress - Krok za krokom


Chcete vytvoriť zálohu svojho webu WordPress? Zálohovanie vám môže ušetriť stratu dát a ak to budete potrebovať, môžete z neho obnoviť svoje webové stránky.

Existuje veľa rôznych doplnkov, ktoré vám umožňujú vytvárať zálohu vašich stránok, napríklad stále populárny UpdraftPlus a Backupbuddy. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko zálohovať svoje stránky WordPress pomocou týchto dvoch doplnkov.

Prečo potrebujete pravidelne zálohovať svoje stránky WordPress?

Ako používateľ programu WordPress je dôležité, aby ste pravidelne zálohovali svoje súbory a databázy WordPress na bezpečné miesto. Ak dôjde k strate údajov v dôsledku nehody, škodlivého útoku alebo inej katastrofy, pravidelné zálohovanie môže byť záchrancom.

Týmto spôsobom môžete ľahko obnoviť svoje súbory a databázy, aj keď je celá webová stránka napadnutá, poškodená alebo vymazaná.

Túto príručku by ste si mali prečítať aj o dôležitosti vytvárania pravidelných záloh v programe WordPress.

Tieto zálohy vám odporúčame uložiť na viaceré miesta. Ak je niektorá z vašich záloh poškodená, musíte mať inú, ktorá ľahko obnoví vaše stránky.

Ak máte webovú stránku s ťažkým obsahom a pravidelne pridávate nový obsah, bude možno potrebné nastaviť automatické zálohy. Ak však svoje stránky WordPress neaktualizujete veľmi často, môžete si vytvoriť záložné zálohy pomocou záložného doplnku WordPress. Samozrejme, budete si musieť vybrať správny doplnok, ktorý spĺňa vaše požiadavky na vytváranie a obnovovanie záloh WordPress.

Predtým, ako začneme, musíte vedieť, ktoré súbory WordPress by ste mali zálohovať:

 • Základné súbory WordPress
 • Súbory v priečinku s obsahom wp (motívy, doplnky a odovzdané súbory)
 • Konfiguračné súbory WordPress
 • Databáza WordPress

Pozrime sa, ako môžete ľahko zálohovať a obnovovať svoje stránky WordPress úplne bez straty akýchkoľvek súborov.

Metóda 1: Vytvorenie automatických záloh pomocou doplnku BackupBuddy

Používanie programu BackupBuddy je jedným z najlepších spôsobov vytvorenia automatických záloh v programe WordPress. Ich prémiové plány začínajú od 80 dolárov a ponúkajú 1 rok aktualizácií doplnkov, 1 rok podpory, 1 GB úložného priestoru v Stash, 10 serverov iThemes Sync a ďalšie. Tento program je platný pre 1 úplnú zálohu stránky plus 1 bonusovú licenciu, ktorá predstavuje až 2 licencie.

Inštalácia doplnku BackupBuddy

Najprv musíte urobiť inštaláciu a aktiváciu doplnku BackupBuddy. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii budete musieť postupovať podľa pokynov na stránke doplnku a pridať svoju licenciu BackupBuddy, aby ste mohli pokračovať v automatických aktualizáciách počas celého roka..

Licenčné odkazy

Alternatívny spôsob, ako overiť svoju licenciu, je na stránke Nastavenia »Licencovanie iThemes vo vašej administračnej oblasti WordPress a zadajte svoje užívateľské meno a heslo iThemes. Odtiaľ kliknite na ikonu Licenčné produkty a automaticky overí vašu licenciu.

Licencovanie iThemes

Po aktivácii vašej licencie môžete pokračovať a nastaviť automatické zálohovanie.

Automatizácia zálohy vo WordPress

BackupBuddy automaticky ukladá vaše zálohy v skrýši. Ich základný prémiový plán je dodávaný s funkciou Stash Live, ktorá vám pomáha udržiavať zálohy stránky v reálnom čase.

Na vytvorenie zálohy a jej aktualizáciu v úložnom systéme nemusíte vynaložiť žiadne úsilie. Zálohy v reálnom čase automaticky ukladajú zmeny stránok WordPress do vášho úložiska Stash Live.

Teraz, keď máte neustále aktualizovanú najaktuálnejšiu záložnú verziu svojich stránok, budete potrebovať systém, ktorý vám pomôže obnoviť vaše stránky v prípade, že dôjde k incidentu..

Stash Live ponúka možnosť obnovenia blogu WordPress jedným kliknutím. Musíte ísť do BackupBuddy »Stash Live vo vašej administratívnej oblasti WordPress a zadajte svoje poverenia iThemes.

Požiada vás o e-mailovú adresu na zasielanie zálohových upozornení. V e-mailovej schránke dostanete odkaz na súbory na prevzatie.

Stash Live prihlásenie

Nezabudnite kliknúť na ikonu Uložte nastavenia a spustite zálohovanie gombík.

Na obrazovke môžete vidieť stav zálohovania. BackupBuddy vytvorí prvú zálohu a automaticky ju uloží na server Stash.

Stash Live

Ak máte veľkú stránku, dokončenie zálohy bude trvať niekoľko hodín. BackupBuddy automaticky nahrá zálohu do služby Stash Live.

Môžete pokračovať a pokračovať v práci na svojom webe WordPress. Zálohovanie bude pokračovať na pozadí bez prerušenia.

Po dokončení zálohovania vám pošle upozornenie na zadanú e-mailovú adresu. Môžete tiež prejsť na svoju stránku Stash Live a pozrieť si snímky záložných súborov.

Tieto snímky by sa mali v službe Stash Live ponechať „tak, ako sú“, takže svoje stránky môžete kedykoľvek obnoviť. Snímky však môžete tiež stiahnuť do svojho počítača alebo ich preniesť na svoj vlastný server pomocou funkcie jediného kliknutia v službe Stash Live..

Ak nechcete ukladať zálohy v reálnom čase na Stash Live, môžete tiež nastaviť plánované zálohy vo WordPress pomocou BackupBuddy..

Viac informácií nájdete v tomto úplnom sprievodcovi ako vytvoriť automatické zálohy v.

Metóda 2: Vytvorenie manuálneho zálohovania pomocou doplnku UpdraftPlus

Podobne ako v prípade BackupBuddy, aj v službe UpdraftPlus môžete vytvárať automatické zálohy. Umožňuje vám však tiež ľahko vytvárať manuálne zálohy.

Najlepšie na používanie nástroja UpdraftPlus na manuálne zálohovanie je to, že je k dispozícii zadarmo v úložisku doplnkov WordPress. Majú tiež prémiovú verziu, ktorá sa dodáva s ďalšími funkciami.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok UpdraftPlus. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »Zálohy UpdraftPlus stránku v oblasti správcu WordPress a prejdite na stránku nastavenie na výber umiestnenia vzdialeného úložiska.

V službe UpdraftPlus je k dispozícii niekoľko služieb ukladacieho priestoru. Zálohy môžete ukladať do Dropboxu, na Disk Google, Microsoft OneDrive a na mnoho ďalších. Zálohy môžete poslať aj na e-mailovú adresu.

Musíte si vybrať službu vzdialeného úložiska a na nastavenie vzdialeného úložiska sa zobrazí pokyny uvedené nižšie.

Vyberte umiestnenie úložiska

Pokračujte jednoducho nakonfigurovaním nastavení umiestnenia vzdialeného úložiska. Môžete tiež skontrolovať tohto sprievodcu nastaviť vzdialené úložisko s aktualizáciou.

Nastavenia umiestnenia vzdialeného úložiska

Nezabudnite kliknúť na ikonu Uložiť zmeny Tlačidlo. Ďalej musíte ísť na internet Momentálna situácia a kliknite na ikonu Zálohujte teraz gombík.

Zálohovanie pomocou UpdraftPlus

Zobrazí sa modálne kontextové okno, v ktorom budete vyzvaní, aby ste vybrali súbory / databázu, ktorú chcete zálohovať.

Záložné vyskakovacie okno

Klikni na Zálohujte teraz v tomto kontextovom okne a na obrazovke sa zobrazí lišta priebehu zálohovania. Bude to nejaký čas trvať, v závislosti od veľkosti vašich súborov WordPress.

Lišta priebehu zálohovania

Záložné súbory sa tiež nahrajú na vzdialené miesto, ktoré ste vybrali.

Obnovenie záložných súborov pomocou

Obnovenie zálohy pomocou UpdraftPlus je také jednoduché ako vytvorenie zálohy samotnej.

Zálohu môžete obnoviť jediným kliknutím.

Zálohu môžete obnoviť, ak:

 • váš web WordPress bol napadnutý.
 • váš web zlyhal a vidíte biela obrazovka smrti.
 • Chcete začať nový začiatok v novej doméne.

Ak chcete obnoviť, budete musieť ísť do Nastavenia »Zálohy UpdraftPlus stránku v oblasti správcu WordPress a kliknite na ikonu obnoviť gombík.

To vás zavedie na Existujúce zálohy a naskenujte priečinok / wp-content / updraft / v WordPress a vyhľadajte všetky existujúce zálohy.

Poznámka: Ak ste tieto webové stránky odstránili, nebudú k dispozícii žiadne existujúce zálohy.

Potom môžete nahrať záložné súbory z počítača a manuálne obnoviť svoje stránky WordPress.

Odovzdajte záložné súbory

Pretože ste nastavili umiestnenie vzdialeného úložiska na nahrávanie záloh, UpdraftPlus automaticky naskenuje vzdialené úložisko a zobrazí existujúce zálohy..

Musíte kliknúť na ikonu obnoviť tlačidlo vedľa požadovanej zálohy.

Obnovte zálohu zo vzdialeného úložiska

Otvorí sa kontextové okno s otázkou, čo chcete zo zálohy obnoviť. Stačí si vybrať všetky dostupné možnosti a kliknúť na ikonu obnoviť gombík.

Obnovte súbory WordPress

Vaše súbory WordPress sa obnovia zo zálohy dostupnej z vášho vzdialeného úložiska.

Doplnky UpdraftPlus aj BackupBuddy vám môžu pomôcť ľahko vytvoriť automatizované a manuálne zálohy vášho webu WordPress. Zálohy sa hodia v prípade, že dôjde k strate údajov v dôsledku nehody, narušenia bezpečnosti atď. Aj keď nastavíte zálohy, stále sa môžete stať obeťou hackerských a bezpečnostných hrozieb..

Odporúčame vám použiť Sucuri na uloženie vašich stránok pred hackermi, útokmi škodlivého softvéru a inými hrozbami. Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si aj našu kompletnú recenziu spoločnosti Sucuri.

Dúfame, že vám tento článok pomohol ľahko zálohovať vaše stránky WordPress. Ak sa vám tento článok páčil, môžete tiež skontrolovať naše tipy na výber najlepších tvorcov webových stránok pre začiatočníkov, ktorí vašu stránku rýchlo zostavia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map