Ako hostiť webovú stránku Kompletná výučba krok za krokom

ako hostiť webovú stránku


Zaujíma vás, ako hostiť webovú stránku? Kroky na hosťovanie webových stránok sa môžu zdať skľučujúce pre začiatočníkov, ale ak chcete vytvoriť webovú stránku, je potrebné hosťovať vaše webové stránky. Web hosting je v podstate miesto na internete pre majiteľov webových stránok na ukladanie svojich webových stránok. Ak chcete, aby ich používatelia mohli navštíviť, musí byť na vašom webe umiestnené miesto.

Takže, ak ste na vytváraní webových stránok nový, nebojte sa. V tomto príspevku vám ukážeme, ako krok za krokom hostiť webové stránky pre začiatočníkov. Začnime.

Krok 1: Rozhodnite sa o type webovej stránky

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, musíte sa najprv rozhodnúť, aký typ webovej stránky vytvoríte. Typ webu, ktorý sa rozhodnete vytvoriť, závisí od toho, aký je účel vášho webu.

Existujú 4 hlavné typy webových stránok:

  • statický – Statický web, niekedy známy ako plochá alebo stacionárna stránka, sa zobrazuje vo webovom prehliadači presne tak, ako je uložený. Nezmení sa, zostane rovnaký alebo „statický“ pre každého používateľa, ktorý si prezerá web. Statické webové stránky by fungovali dobre pre webové stránky malých firiem, osobné webové stránky, webové stránky portfólia atď.
  • dynamický – Dynamická webová stránka obsahuje informácie, ktoré sa menia v závislosti od mnohých faktorov, medzi ktoré môže patriť používateľ, ktorý si prezerá web, denný čas, časové pásmo alebo rodný jazyk krajiny, v ktorej sa používateľ nachádza. Napríklad, Amazon, Facebook a YouTube sú príklady dynamických webových stránok, pretože ich obsah sa neustále mení.
  • eCommerce – Webová stránka elektronického obchodu (elektronický obchod znamená elektronický obchod) je online portál, kde sa predaj a nákup výrobkov alebo služieb a prevod finančných prostriedkov uskutočňuje prostredníctvom internetu. Jednoducho povedané, vždy, keď niečo kúpite alebo predáte pomocou internetu, ste zapojený do elektronického obchodu. Patria sem webové stránky ako Walmart, eBay a Grubhub. Je dôležité poznamenať, že webové stránky elektronického obchodu sú zvyčajne dynamické stránky.
  • Blog – Blog je online denník alebo informačná webová stránka, kde je obsah prezentovaný v obrátenom chronologickom poradí (novší obsah sa zobrazí ako prvý). Blogy spravuje zvyčajne jeden spisovateľ alebo malá skupina ľudí, aby prezentovali informácie konverzačným štýlom. Medzi príklady blogov patria naše webové stránky, IsItWP, The Huffington Post a Mashable.

Určite teda, ktorý web je pre vaše potreby a potreby publika najvhodnejší. Napríklad, ak máte malú firmu a chcete vytvoriť webovú stránku na jej propagáciu, statická webová stránka by pre vás pravdepodobne bola tou najlepšou voľbou. Navyše, statické webové stránky sú najjednoduchšie a najnákladnejšie na vytvorenie. Môžete si tiež pozrieť názor nášho odborníka na to, koľko stojí web.

Ak si nie ste istí, či by ste mali vytvoriť blog alebo web, prečítajte si náš príspevok Čo je to blog? Blog vs. web & Ako fungujú?

Prečítajte si tiež článok o najlepších knihách WordPress vrátane kníh o vytvorení webovej stránky alebo blogu s WordPress.

Po tom, ako ste sa rozhodli, aký typ webových stránok chcete vytvoriť, musíte si tiež vybrať, ako sa má web vytvoriť. Dnes existuje niekoľko tvorcov webových stránok, ktoré vám umožňujú ľahko vytvoriť svoj vlastný web. Odporúčame vám vybrať si WordPress.

wordpress-make-a-webové stránky

WordPress je najpopulárnejšou platformou na tvorbu webových stránok, ktorá v skutočnosti ovláda viac ako 30% všetkých webových stránok. S programom WordPress je neuveriteľne ľahké vytvoriť webovú stránku v čo najkratšom čase a vy nemusíte vedieť niečo o kóde. Máte úplnú kontrolu nad vzhľadom svojich webových stránok, pretože WordPress ponúka veľa bezplatných tém, ktoré vášmu webu okamžite poskytnú profesionálny vzhľad. Získate tiež prístup k širokej škále doplnkov WordPress, vďaka ktorým bude vaša webová stránka výkonnejšia.

Mnohé z najlepších webhostingových služieb navyše ponúkajú hosting WordPress, ktorý zahŕňa jednoduchú inštaláciu WordPress jedným kliknutím, ktorá nás privádza k ďalšiemu kroku výberu webhostingovej služby..

Krok 2: Vyberte webhostingovú službu

Teraz je čas zvoliť si webhostingovú službu. Ako sme už spomenuli, webový server bude miesto, kde sa vaše webové stránky budú ukladať na webe. Predtým, ako budete môcť vytvoriť webovú stránku a sprístupniť ju online používateľom, musíte si kúpiť webhosting.

Pri výbere webhostingovej služby si chcete zvoliť tú, ktorá ponúka rýchlosť, bezpečnosť, spoľahlivosť a je
cenovo prijateľný rozpočet spolu s hostingom WordPress, ak ste si ako platformu na tvorbu webových stránok vybrali WordPress. Existuje mnoho skvelých webových hostiteľov, ktorí ponúkajú hosťovanie WordPress, vrátane hostgator a siteGround.

Webhosting, ktorý odporúčame, je Bluehost.

Bluehost je oficiálnym poskytovateľom hostingu odporúčaným WordPress. S Bluehostom sa už nikdy nebudete musieť starať o to, aby bol váš web pomalý, aj keď máte veľkú návštevnosť. Poskytujú tiež nepretržitú odbornú podporu, ktorá vám vždy pomôže, kedykoľvek narazíte na problém.

Ak sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti Bluehost, pozrite si našu kompletnú recenziu spoločnosti Bluehost.

Bluehost-WordPress-hosting

Navyše, pre čitateľov IsItWP, Bluehost ponúka úžasné riešenie. Môžete sa zaregistrovať do služby Bluehost ešte dnes a získať bezplatnú doménu, certifikát SSL a obrovskú 60% zľavu na hostenie. S Bluehost môžete začať budovať svoje webové stránky alebo blog už za 2,75 dolárov mesačne. Plaťte ročne a ušetrite veľké na Bluehost.

Bluehost je tiež webhosting kompatibilný s PCI.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Keď sa rozhodnete zvoliť si ako svojho hostiteľa Bluehost, kliknite na náš odkaz na webovú stránku Bluehost a kliknite na ikonu Začni teraz Tlačidlo. Ďalším krokom je výber webhostingového plánu.

Krok 3: Vyberte si webhostingový plán

Keď sa zaregistrujete v službe Bluehost, zobrazí sa výzva na výber plánu hostenia. Bluehost ponúka 3 rôzne hostingové plány: Basic, Plus a Choice Plus. S našou exkluzívnou ponukou Bluehost je základný plán iba 2,75 dolárov mesačne, plán Plus stojí 4,95 dolárov mesačne a plán Choice Plus stojí 5,45 dolárov mesačne. Každý z programov obsahuje bezplatné doménové meno a certifikát SSL.

Bluehost-hosting-plány

Jedným z hlavných rozdielov medzi plánmi je počet webových stránok, ktoré môžete vytvoriť, a priestor webových stránok. So základným plánom môžete vytvoriť iba 1 webovú stránku a získate 50 GB webového priestoru. S ostatnými plánmi môžete vytvárať neobmedzené webové stránky a nemáte meraný priestor pre webové stránky.

Pre nových vlastníkov webových stránok vám odporúčame zvoliť základný plán. Potom, ako sa vaše webové stránky a vaše podnikanie rozrastajú, môžete svoj plán podľa potreby inovovať.

súvisiace: 10 najlepších britských webhostingových služieb

Keď sa rozhodnete, ktorý webhostingový plán potrebujete, pokračujte kliknutím na zelené tlačidlo „Vybrať“.

Krok 4: Vyberte názov domény

Po výbere vášho plánu je ďalším krokom hostiteľa webovej stránky výber názvu domény. Názov domény je adresa, ktorú ľudia zadajú do panela s adresou URL prehliadača a dostanú sa na váš web. Podrobnejší popis spolu s tipmi na výber dobrého názvu domény pre vaše webové stránky nájdete v našom ďalšom príspevku, ktorý pojednáva o tom, čo je názov domény a ako funguje..

Ako sme už spomenuli, s Bluehost získate zadarmo doménové meno pri registrácii na webhostingovú službu. Po výbere plánu služby Bluehost sa zobrazí výzva na výber názvu domény.

Prejdite na stránku Nová doména na stránke a zadajte názov domény, ktorý ste vybrali pre svoj web. Potom kliknite na modrú Ďalšie gombík.

Bluehost-vybrať-A-domény

Potom zadajte informácie o svojom účte. Môžete zadať svoje meno, e-mailovú adresu a ďalšie informácie, ak chcete alebo pre rýchlejšiu registráciu kliknite na Prihláste sa pomocou Google gombík.

Bluehost-účet-vytvorenie

Po zadaní podrobností prejdite nadol do dolnej časti stránky na Informácie o balíku oddiel. V Plán účtu si môžete zvoliť Základný plán na 12, 24 alebo 36 mesiacov. Odporúčame vám zvoliť si plán na 36 mesiacov, pretože za svoje peniaze získate najvyššiu hodnotu. Na tomto mieste môžete tiež zrušiť výber doplnkov, ktoré sú pre vás predvolene vybrané, ak chcete, môžete ich kedykoľvek znova pridať..

Bluehost-package-informačné

Nakoniec prejdite stránku ďalej a zadajte svoje platobné údaje, súhlaste so zmluvnými podmienkami a kliknite na ikonu Predložiť gombík.

Krok 5: Nainštalujte WordPress

Po zakúpení webhostingu a výbere názvu domény je potrebné nainštalovať program WordPress. Našťastie s Bluehostom neexistuje zložitý proces inštalácie. Bluehost automaticky nainštaluje program WordPress a vy sa môžete prihlásiť na svoje stránky WordPress priamo z ovládacieho panela Bluehost.

Po dokončení registrácie hosťovacieho plánu sa zobrazí výzva na výber témy WordPress. Počas tohto kroku si môžete vybrať akúkoľvek tému, aby ste mohli začať, pretože svoju tému môžete kedykoľvek ľahko zmeniť.

pick-a-WordPress-theme

Potom budete vyzvaní, aby ste vybrali názov svojho webu a slogan.

create-new-WordPress-web-host-a-webové stránky

Po zadaní údajov kliknite na Ďalšie. Bluehost potom nainštaluje WordPress za vás. Po dokončení inštalácie WordPress sa zobrazí obrazovka, ako je obrazovka uvedená nižšie.

hostiteľ-a-webové stránky-wordpress inštaláciu

Teraz sa môžete prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress a začať ju vytvárať. Ak sa chcete prihlásiť na svoje stránky, pridajte wp-admin na koniec vašej adresy URL, ktorá by vyzerala asi takto:

http://mywebsite.com/wp-admin

Zadajte prihlasovacie údaje, ktoré boli odoslané na vašu e-mailovú adresu, a kliknite na ikonu Prihlásiť sa gombík.

hostiteľ-a-webové stránky-WordPress-login

Teraz, keď máte hosťovaný web, čo ďalej?

Možno sa pýtate, čo robiť ďalej po prihlásení na svoju webovú stránku WordPress. Teraz je čas začať s budovaním a prispôsobovaním vašich stránok! Ďalej by ste mali urobiť niekoľko vecí:

  • Vyberte si tému WordPress, ktorá je ideálna pre váš web.
  • Vytvorte pre svoj web stránky, napríklad domovskú stránku alebo stránku About.
  • Pridajte na svoje stránky kontaktný formulár pomocou doplnku WordPress, napríklad WPForms.
  • Nainštalujte si niektoré ďalšie doplnky WordPress, aby vaše webové stránky boli ešte výkonnejšie, napríklad doplnky SEO.
  • Začnite vytvárať zoznam e-mailov pomocou nástroja ako OptinMonster.

Dúfame, že sa vám tento príspevok páčil a že viete, ako hostiť webovú stránku. Ak sa vám tento článok páčil, zvážte vyskúšanie našich ďalších príspevkov o zdieľaných príspevkoch vs VPS verzus vyhradený hosting a o tom, ako začať blog WordPress (& Zaručte extra príjem).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me