Ako kódovať webové stránky od nuly (Príručka pre začiatočníkov)

ako kódovať stránky wordpress


Chcete kódovať webovú stránku od nuly? Z tohto dôvodu by ste sa mohli zastrašiť myšlienkou zvládnutia zdĺhavých kódovacích jazykov pri návrhu stránky, ktorá funguje tak, ako vyzerá..

Našťastie, WordPress ponúka veľa flexibility každému, kto chce vytvoriť web, ktorý vyzerá skvele, má výkonné funkcie a nevyžaduje zložité znalosti kódovania..

Ak teda chcete kódovať webové stránky od nuly, ale nie ste majstrom kódovania, tento príspevok je určený pre vás. Pretože po prečítaní tohto tutoriálu budete vedieť, ako navrhnúť web ako profesionál za menej ako jeden deň.

Táto príručka vás nielen naučí najjednoduchší spôsob, ako navrhnúť web, ale ušetrí vám aj čas, energiu a bolesti hlavy..

Ak si však stále nie ste istí, či je lepšie kódovať web od začiatku, alebo ho vytvoriť pomocou WordPress, tu je niekoľko bodov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní..

Ak skutočne kódujete webovú stránku?

Kódovanie celej webovej stránky môže byť náročnou úlohou pre začiatočníkov. Tu je niekoľko problémov, ktorým noví kódovači čelia pri vytváraní webovej stránky:

 • Výučba nových jazykov je časovo náročná: Existuje niekoľko programovacích jazykov, ktoré sa možno budete musieť naučiť stavať svoje webové stránky. HTML a CSS sú dve základy, ktoré absolútne nemôžete ignorovať. A ak chcete rozšírené možnosti, môžete do svojho zoznamu pridať ďalšie jazyky, napríklad jQuery, JavaScript a PHP. To znamená, že na zvládnutie konečného produktu musíte ovládať niekoľko jazykov. Pokiaľ nemáte pod kódom veľa poznatkov o kódovaní, vytvorenie vašej webovej stránky môže trvať mesiace a nie dni.
 • Nájdenie správnych zdrojov je zložité: Náročnejšie je, že internet je plný informácií. To zvyšuje pravdepodobnosť, že sa pri pokuse o naučenie sa nových kódovacích jazykov stane viac zmäteným. To vedie niektorých nových kódovačov k zapisovaniu do sprievodcovských kurzov, čo môže byť drahé.
 • Plánovanie neočakávaných problémov je nemožné: Aj keď prekonáte všetky tieto výzvy a nakoniec vytvoríte krásnu webovú stránku, s časom sa môže objaviť viac výziev. Napríklad, ak chcete na svoj web pridať bočný panel alebo zmeniť pozadie svojho webu pre určité stránky, môžete stráviť niekoľko dní strávením času učením sa o riešení.

S toľkými prekážkami, ktoré treba prekonať, sa len vy sami môžete rozhodnúť, či chcete web od začiatku kódovať alebo nie. Ak máte radi veľa tvorcov webových stránok, môžete zvážiť ďalšie možnosti.

Aká je ľahká alternatíva?

Najlepšia odpoveď je na kódovanie webovej stránky pomocou nástroja na tvorbu webových stránok WordPress.

Čo je nástroj na tvorbu webových stránok?

V programe WordPress je tvorca webových stránok vizuálnym editorom, ktorý vám umožňuje vytvoriť webovú stránku pomocou jej rozhrania drag and drop. Takže na rozdiel od čistého kódovania máte všetky prvky pridané do vizuálneho nástroja. Potom jednoducho pretiahnite prvky, ktoré chcete použiť na vytvorenie svojich stránok. Najlepšie je, že počas práce na ňom máte ukážku svojho návrhu v reálnom čase.

WordPress má niekoľko vynikajúcich možností, ako si vybrať dobrého tvorcu webových stránok. Tu je niekoľko dobrých tvorcov stránok, ktoré si môžete vyskúšať. Na účely tohto tutoriálu však na vytvorenie vašich webových stránok použijeme Beaver Builder a Web Constant Contact Web Builder..

Začnime s Beaver Builderom.

Metóda 1: Kódovanie webovej stránky pomocou programu WordPress + Beaver Builder

bobor-staviteľ-customize-wordpress

Krok 1. Inštalácia a aktivácia Beaver Builder

Ak chcete kódovať web pomocou Beaver Builderu, musíte najprv nainštalovať WordPress. Potom z hlavného panela WordPress nainštalujte a aktivujte doplnok Beaver Builder. Po dokončení môžete začať používať na navrhovanie svojich webových stránok.

Funguje to takto:

Vráťte sa do Stránky »Pridať nový na hlavnom paneli WordPress. Uvidíte, že editor Gutenberg vám dáva možnosť spustiť doplnok Beaver Builder.

Beaver Builder

Kliknite na Spustite staviteľ Beaver.

Spustí sa vizuálny editor Beaver Builder, kde môžete pracovať na svojom návrhu. Na pravej strane uvidíte možnosti pridania riadkov, modulov a šablón. Má tiež kartu s názvom uložené kde sa zobrazia všetky vaše predtým uložené šablóny.

Beaver Builder, ako kódovať webovú stránku

Krok 2: Výber šablóny pre váš web

Ďalším krokom je vytvorenie šablóny pre svoj návrh. Šablónu môžete vybrať kliknutím na ikonu šablóny na pravej strane.

Šablóny bobra staviteľa, ako kódovať webové stránky

Tu uvidíte rôzne prednastavené šablóny. Budete mať tiež možnosť prázdnej šablóny, ktorú môžete použiť na vytvorenie prispôsobenejšieho vzhľadu.

Builder Beaver tiež ponúka samostatné možnosti pre svoje vstupné stránky. Výberom jednej z týchto vopred pripravených šablón môžete okamžite začať. Prispôsobenie rôznych prvkov, ako je text, logo, slogan atď., Trvá iba pár vyladení.

Krok 3: Pridanie riadkov a modulov do rozloženia

Tento krok je nevyhnutný, ak chcete zostaviť svoj návrh od nuly. Alebo môžete do predpripravenej šablóny pridať riadky a stĺpce.

Ak chcete do svojho návrhu pridať riadky, vyberte ikonu riadky a vyberte počet riadkov, ktoré chcete pridať. Teraz potiahnite riadky a pustite ich doľava. Kliknutím na každú z týchto kariet môžete prispôsobiť ich vzhľad.

Riadky rozvrhnutia Beaver Buildera

Pomocou týchto možností prispôsobenia môžete ľahko presunúť stĺpce, duplikovať ich, upraviť šírku riadku alebo pracovať na každom stĺpci samostatne. Ak chcete stĺpce upraviť, kliknite na stĺpec, v ktorom chcete vykonať zmeny. Potom kliknite na ikonu Upraviť stĺpec ikona začať. Teraz uvidíte Nastavenia stĺpcov voľba.

Tvorca stĺpcov pre nastavenie bobra

Tu môžete do stĺpcov pridať text, odkazy, farby pozadia, pridať orámovanie, animáciu a mnoho ďalších prvkov. Po pridaní riadkov je čas pridať moduly.

Pridávanie modulov je také jednoduché ako pridávanie riadkov. Stačí ísť na moduly kliknite na modul, ktorý chcete presunúť sprava, a presuňte ho doľava.

pridanie modulov do bobra staviteľa

Môžete tiež prispôsobiť každý z týchto modulov. Napríklad, ak chcete pracovať na svojej hlavičke, stačí kliknúť na váš modul nadpisu. Na obrazovke sa zobrazí kontextové okno s 3 rôznymi kartami.

 1. všeobecný
 2. Štýl
 3. Pokročilé

V všeobecný na karte môžete upravovať text, pridať značku nadpisu, pridať odkazy, pridať značku „nofollow“ alebo nechať svoje odkazy otvoriť v novom okne, ak chcete.

Prispôsobenie nadpisu

Štýl Karta umožňuje pracovať na farbe, písme, štýle & medzery a ďalšie.

Prispôsobenie Beaver Buildera

Nakoniec je tu Pokročilé tab. Na tejto karte môžete pridať medzery, prispôsobiť viditeľnosť, pridať animácie, vložiť prvky HTML a exportovať alebo importovať rozloženie..

Možnosti štýlu Beaver Builder

Nezabudnite kliknúť na ikonu Uložiť , ak nechcete prísť o svoje nastavenia.

Tento proces môžete zopakovať so všetkými modulmi pridanými na svoju webovú stránku, aby ste si mohli prispôsobiť každý aspekt svojej webovej stránky. S Beaver Builderom môžete na svoju stránku pridať aj bočné panely, cenové tabuľky a ďalšie prvky.

Potom zostáva už len publikovanie vašich stránok.

Krok 4: Publikovanie vašich webových stránok

Po správnom pridaní a prispôsobení všetkého je čas na vás publikovať vaše stránky. Uvidíte, že publikovať v pravom hornom rohu obrazovky.

publikovanie rozloženia staviteľa bobra

A to je všetko! Teraz ste s Beaver Builderom vytvorili vlastnú stránku, ktorá si nevyžadovala drahé kurzy kódovania alebo dlhé noci bez spánku preosievajúce cez coder fóra..

Prešli sme základy toho, čo môžete urobiť s Beaver Builderom, ale možno vás bude zaujímať hlbšie potápanie. Ak áno, pre vás je tento článok užitočný pri vytváraní vlastného rozloženia pomocou aplikácie Beaver Builder.

Teraz, keď sme sa zaoberali našou prvou metódou, vyskúšajme iného tvorcu stránok WordPress, ktorý môžete použiť: Tvorca webových stránok s neustálym kontaktom.

Metóda 2: Kódovanie webovej stránky pomocou nástroja Constant Contact Builder

Ďalšou metódou je kódovanie vašich webových stránok pomocou nástroja na tvorbu webových stránok spoločnosti Constant Contact.

Constant Contact je poskytovateľ e-mailových marketingových služieb, ktorý zefektívňuje vaše stratégie e-mailového marketingu.

Ponúka však tiež nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý vám umožní vytvoriť profesionálne webové stránky pre vaše podnikanie bez použitia jediného riadku kódu. Pozrime sa, ako pomocou tohto nástroja na tvorbu svojich stránok.

Ak chcete začať proces, prejdite na oficiálnu stránku na tvorbu webových stránok s konštantným kontaktom a kliknite na ikonu Vytvorte si svoj bezplatný web na obrazovke.

Tvorca webových stránok s neustálym kontaktom

Teraz sa nachádzate na novej obrazovke, kde budete požiadaní o priradenie svojich webových stránok do kategórie.

Tvorca konštantného kontaktu

Keď to urobíte, budete na stavbe, kde môžete začať vytvárať svoje webové stránky. Vľavo uvidíte pole na pridanie názvu vášho webu. Po pravej strane uvidíte skutočný prehľad o tom, ako sa bude váš web zobrazovať.

Tvorca webových stránok s neustálym kontaktom

Ak posuniete zobrazenie nadol, získate celkový prehľad o webe. Môžete pridať názov svojej webovej stránky a kliknúť na ikonu ďalej pod ním. Potom je čas na jeden z najdôležitejších aspektov návrhu vašich stránok: výber obrázka na pozadí.

Konštantný kontakt zobrazí niekoľko možností sériových fotografií, ktoré môžete zadarmo použiť na základe kategórie vášho webu. Ak nechcete použiť fotografie z fotografie, môžete použiť Nahrať môžete pridať vlastný obrázok.

Obrázok na pozadí stáleho kontaktu

Po výbere obrázka na pozadí kliknite na ikonu ďalej , prejdete na ďalší krok, kde môžete nahrať svoje logo.

Kliknite na prázdne miesto, kde vidíte možnosť kliknutím nahrajte svoj obrázok a nahrajte svoje logo z pracovnej plochy.

Logo tvorcu konštantného kontaktu

Potom udrel ďalej sa dostanete na ďalší krok. Teraz si môžete zvoliť farebnú schému svojich stránok. Máte niekoľko možností, všetky začínajú 2 témami: Svetlá a Tma. Môžete si vybrať, čo si myslíte, že by bolo pre váš web a značku najlepšie.

Konštantné kontaktné farby

Opäť stlačte ďalej sa dostanete na ďalší krok. Ďalej si môžete vybrať štýl a písmo navigácie. Po ich výbere môžete v ďalšom kroku aktualizovať svoje kontaktné údaje.

Kontaktné údaje, ukážka stáleho kontaktu

Teraz kliknite na ikonu Skončiť pod ním. Uvidíte prehľad svojej domovskej stránky, galérie a ďalších stránok, ktoré potvrdzujú, že ste s celkovým vzhľadom spokojní. Ak všetko vyzerá dobre, môžete pokračovať a naraziť publikovať v pravom hornom rohu obrazovky.

Ukážka stránky s neustálym kontaktom

A to je všetko. Zostáva už len zoznámiť sa s nastaveniami nástroja na tvorbu webových stránok s konštantným kontaktom.

Nastavenia nástroja na tvorbu webových stránok s neustálym kontaktom

Ak potrebujete na svojich stránkach vykonať nejaké zmeny, máte na to veľa jednoduchých možností. Pomocou kariet v hornej časti editora nástroja na tvorbu webových stránok môžete zmeniť svoj motív alebo pracovať aj na iných nastaveniach.

Ukážka stránky s neustálym kontaktom

Napríklad, ak kliknete na ikonu nastavenie ikona, uvidíte rôzne možnosti na zlepšenie rôznych aspektov výkonnosti vašich stránok

Nastavenia trvalého kontaktu

Pomocou týchto možností nastavenia môžete zmeniť svoje meno a doménu, logo, favicon a dokonca pracovať na SEO na svojich stránkach. Svoje kontaktné údaje môžete tiež aktualizovať v časti Moja vec na ľavej strane.

Ak chcete pridať svoje sociálne odkazy, kliknite na ikonu Sociálne účty pútko.

Neustály kontakt v sociálnej sieti

To vám umožní vložiť odkazy na váš účet v sociálnych sieťach, aby sa zobrazili na päte vašej stránky. Výkonnosť svojich webových stránok môžete sledovať aj pod sledovanie & analytika tab. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať svoje ID sledovania Google Analytics.

Tu je užitočný článok, ak ste si ešte nenastavili svoj účet Google Analytics.

Nakoniec v rámci právnej môžete pridať svoje zmluvné podmienky a služby. Môžete tiež pridať vlastný HTML pomocou Vstrekovanie HTML kartu, ale pre tvorcov začiatočníkov je to menej dôležité.

A tu to máte! Teraz uvidíte, aké ľahké je vytvoriť vlastný web pomocou nástroja na tvorbu webových stránok. Najlepšie je, že to nezahŕňa písanie alebo učenie sa akéhokoľvek kódu.

Pomocou nástroja na tvorbu stránok môžete dosiahnuť rovnaký výsledok za zlomok času.

Nepresvedčil vás staviteľ webových stránok Beaver Builder alebo Constant Contact? Nerobte si starosti. Máme pre vás viac návrhov na tvorbu webových stránok, ktoré môžu zjednodušiť proces navrhovania vašich webových stránok.

Ak ste sa však aj napriek tomu odhodlali kódovať svoje webové stránky od začiatku, ale neviete, ako začať, máme pre to tiež riešenie. Vyskúšaj Codecademy. Je to najlepšie východiskové miesto pre každého, kto má čas a chce sa naučiť kódovanie pomocou sprievodcovného kurzu krok za krokom.

Keď sa naučíte, ako kódovať, a ste pripravení zostaviť svoj prvý web, musíte si zvoliť názov domény a zvoliť si dobrý webhosting, na ktorom môžete hostovať svoje stránky..

Ďakujeme za prečítanie a dúfame, že sa vám tento článok páčil. Ak ste to urobili, prečo to nezdieľať s priateľom?

Máte nejaké skvelé návrhy na prácu s tvorcami webových stránok?

Dajte nám vedieť v sekcii nižšie. Milujeme počúvanie od našich angažovaných čitateľov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map