Ako migrovať na WordPress z ľubovoľného CMS alebo webu (krok za krokom)

Ako migrovať na WordPress z ľubovoľného CMS alebo webovej stránky


Chcete migrovať na WordPress z akéhokoľvek redakčného systému alebo webovej stránky?

Je to úplne v poriadku, ak ste už vytvorili webovú stránku na akejkoľvek platforme alebo CMS. Ako sa vaše podnikanie rozrastá, kedykoľvek môžete migrovať svoje webové stránky do WordPress, bez ohľadu na to, ktorý redakčný systém používate. Nielenže je lacnejšie prevádzkovať web na WordPress, ale tiež vám poskytuje nekonečné možnosti vylepšenia vášho webu o všetky funkcie, na ktoré môžete myslieť, ako je integrácia eCommerce výkladu, fóra, špecializovaná sociálna sieť atď..

V tomto článku vám ukážeme, ako migrovať na WordPress z ľubovoľného redakčného systému alebo z iných webových stránok.

Ultimate WordPress Migration Guide

Toto sú presné kroky, ktoré uvedieme v našom podrobnom sprievodcovi migráciou WordPress:

 1. Identifikujte svoju webovú platformu: Statická alebo CMS
 2. Vyberte si hosting WordPress
 3. Nainštalujte WordPress a vyberte tému
 4. Exportujte svoj existujúci web
 5. Importujte webovú stránku do WordPress
 6. Spravujte presmerovania a Permalink
 7. Čo robiť po migrácii

Prečo by ste mali presunúť svoj web na WordPress?

WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete. Je vysoko flexibilný a ľahko prispôsobiteľný. Mnoho najväčších značiek na svete používa WordPress na správu svojich stránok.

WordPress je možné spravovať bez znalosti kódovania alebo programovania. Je tiež dodávaný s mnohými vstavanými funkciami, vďaka ktorým je najlepšou voľbou pre začiatočníkov aj vývojárov.

Pozrime sa na niektoré kľúčové dôvody, ktoré nútia ľudí zvoliť si WordPress na iných platformách.

SEO-Friendly: Či už je to vaše webové stránky pre malé firmy, portfólio alebo iné, WordPress uľahčuje optimalizáciu vašich stránok pre SEO. Môžete si zvoliť vlastnú SEO-priateľskú permalink štruktúru s niekoľkými kliknutiami. Nainštalovaním doplnku SEO môžete jednoducho pridať meta popis, názov meta a ďalšie informácie SEO bez toho, aby ste museli pevne kódovať svoje stránky..

Jednoduché prispôsobenie: S príchodom editora Gutenberg a WordPress Customizer je teraz používanie WordPress jednoduchšie ako kedykoľvek predtým !. Stačí vykonať akékoľvek úpravy a okamžite zobraziť zmeny priamo na hlavnom paneli bez toho, aby ste museli zobraziť ukážku stránky.

Z ďalších dôvodov si pozrite našu úplnú príručku o tom, prečo by ste mali používať WordPress.

Než začnete, je dôležité vedieť, že existujú dva druhy platforiem WordPress. WordPress.com, ktoré je hosťovaným riešením, a WordPress.org, čo je platforma s vlastným hosťovaním. V tejto príručke používame WordPress.org s vlastným hosťovaním, pretože vám poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi stránkami.

Začneme krok za krokom migrovať na WordPress z ľubovoľného CMS alebo webu.

Poznámka: Skôr ako sa ponoríte, tento tutoriál predpokladá, že máte dynamickú webovú stránku založenú na CMS. Ak máte statický / HTML web, mali by ste najať profesionálneho vývojára, ktorý presunie váš web na WordPress.

Krok 1: Identifikujte svoju webovú platformu: CMS alebo statickú

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zistiť, či je zdrojová webová stránka postavená na vrchole redakčného systému alebo iba na statickej / HTML stránke. Systém na správu obsahu vám umožňuje prispôsobiť si web od backendu.

Ak chcete zistiť, či je web dynamický alebo statický, prejdite na stránku Wappalyzer.com. Potom do poľa zadajte názov domény svojho webu a zistite, či používa nejakú aplikáciu.

migrácia wordpressu z vyhľadávania technológie CMS

Ak váš web nie je vyvinutý na žiadnom CMS alebo aplikácii, možno budete chcieť najať profesionálneho vývojára a presunúť ho na WordPress..

Proces migrácie sa líši v závislosti od aplikácie, v ktorej je váš web vytvorený.

 • Ak je váš web vytvorený pomocou vlastného redakčného systému CMS, prejdite na ďalší krok
 • Sprievodca migráciou zo služby Blogger na WordPress
 • Sprievodca migráciou na WordPress
 • Príručka pre migráciu na WordPress
 • Sprievodca migráciou od stredného po WordPress
 • Godaddy Website Builder k sprievodcovi migráciou WordPress

Krok 2: Vyberte hosting WordPress

Ak chcete spustiť webovú stránku na hostiteľovi WordPress.org, musíte vlastniť názov domény a účet webhostingu.

Názov domény je adresa URL (napríklad isitwp.com), ktorú ľudia zadajú do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web. Webhosting je priestor, v ktorom budete ukladať všetok svoj obsah a súbory. Ďalšie podrobnosti nájdete v rozdieloch medzi názvom domény a webhostingom.

Aj keď tam sú desiatky hostiteľov WordPress, odporúčame vám používať službu Bluehost. Je to jeden z najpopulárnejších poskytovateľov webhostingu a oficiálne odporúčaná webhostingová služba WordPress.org.

Vyjednali sme dohodu s Bluehostom, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, certifikát SSL a veľkú zľavu na webhostingu..

Bluehost-webové stránky

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Prejdite na webovú stránku Bluehost a kliknite na ikonu Začať Tlačidlo. Ďalej musíte pre svoj nový web WordPress vybrať plán hostenia. Vyberme si základný plán hneď na začiatku. Zahŕňa bezplatný názov domény a bezplatný certifikát SSL. Vždy, keď vaše stránky rastú, môžete ich kedykoľvek inovovať.

vyberte plán webovej lokality Bluehost pre webovú stránku reštaurácie

Potom musíte vybrať názov domény. Môžete buď použiť existujúcu doménu, ktorú vlastníte, alebo si zaregistrovať novú zadarmo.

nákup domény Bluehost

Na nasledujúcej stránke musíte zadať informácie o svojom účte. Pre ľahkú registráciu sa môžete prihlásiť pomocou Google a dokončiť nastavenie pomocou niekoľkých kliknutí.

bluehost vytvorenie účtu

Teraz prejdite nadol na rámček s informáciami o balení. Existuje niekoľko možností vrátane základného plánu na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov. Môžete tiež vidieť, že je vybratých niekoľko doplnkov, čím sa zvyšuje celková cena. Odporúčame zrušiť začiarknutie doplnkov, pretože ich nebudete ihneď potrebovať. Vždy ich môžete kedykoľvek zakúpiť.

Ak chcete získať najlepšiu cenu na webhostingu, vyberte 36-mesačný plán.

Informácie o balíku Bluehost

Ak chcete zadať svoje platobné podrobnosti, musíte sa posúvať ďalej. Musíte súhlasiť s ich „Zmluvnými podmienkami“ a potom kliknite na tlačidlo OK Predložiť.

V ďalšom kroku musíte pre svoje hostiteľské konto vytvoriť heslo. Dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do svojho ovládacieho panela webhostingu (cPanel), kde môžete spravovať svoje hostiteľské súbory, e-maily a podporu..

Ak chcete získať viac informácií o službe Bluehost, pozrite si našu kompletnú recenziu spoločnosti Bluehost.

Krok 3: Nainštalujte WordPress a vyberte tému

Po zakúpení názvu domény a webhostingu je potrebné nainštalovať program WordPress. Mnoho poskytovateľov webhostingu, vrátane spoločnosti Bluehost, ponúka inštaláciu WordPress jedným kliknutím, čím vám ušetrí čas.

Musíte ísť do svojho účtu Bluehost. Odtiaľ môžete kliknutím na ikonu WordPress pridať názov a nadpis svojej webovej stránky. Musíte tiež vybrať tému WordPress a kliknúť na ikonu Inštalácia gombík.

Adresár tém

Keďže existujú tisíce bezplatných tém WordPress, je úžasné nájsť ten správny pre váš web. Všetky témy majú rôzne funkcie a možnosti. Dobrá téma by mala zahŕňať krásny dizajn šablón, navigačnú ponuku, bočné panely, podporu miniaplikácií, krátke kódy a šablóny stránok.

Môžete tiež vyskúšať najlepšie a najobľúbenejšie témy WordPress všetkých čias.

Kvôli tejto príručke použijeme tému Astra. Je to populárna a viacúčelová téma WordPress vytvorená na vytvorenie akéhokoľvek webu.

Téma Astra

Krok 4: Exportujte webovú stránku založenú na CMS

Export existujúceho alebo zdrojového webu z CMS je tak jednoduchý. V administračnej časti vášho webu bude možné exportovať súbor XML s úplným obsahom, médiami a databázou. Na migráciu budete musieť tento súbor uložiť na svojom počítači.

Krok 5: Importujte webovú stránku založenú na CMS do WordPress

Ak chcete importovať webovú stránku založenú na CMS do WordPress, musíte najprv nainštalovať a aktivovať Všetky importované WP zapojiť. Viac informácií nájdete v našej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Celý import »Nový import v oblasti správcu WordPress. Odtiaľ kliknite na ikonu Nahrajte súbor gombík.

Nahrajte súbor

Otvorí sa dialógové okno, v ktorom musíte vybrať exportovaný súbor XML. Klikni na Otvorené tlačidlo pre pokračovanie.

Otvorte súbor XML

Pri odovzdávaní súboru sa zobrazí lišta priebehu, ktorá ukazuje priebeh procesu odovzdávania.

Priebeh nahrávania súboru

Ďalej musíte kliknúť na ikonu Pokračujte krokom 2 gombík.

Pokračujte krokom 2

V WordPress je možné importovať viacero prvkov. Mali by ste vybrať prvok a kliknúť na ikonu Pokračujte krokom 3 gombík.

Importovať prvok

Teraz musíte presunúť názov a popis do príslušných polí z pravej strany obrazovky.

Pridajte popis názvu

Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na ikonu Pokračujte krokom 4 gombík.

V ďalšom kroku musíte kliknúť na ikonu Automatická detekcia tlačidlo pre pole Unique Identifier. Automaticky vyplní pole správnym prvkom.

Automatická detekcia

Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na ikonu ďalej gombík.

Akonáhle je všetko nastavené, kliknite na ikonu potvrdiť & Spustite import Tlačidlo. Všetky údaje zo súboru XML sa importujú do WordPress.

Potvrďte import

Po dokončení importu sa zobrazí správa o úspechu.

Krok 6: Spravujte presmerovania a Permalink

Ak chcete zachovať hodnotenie vyhľadávacích nástrojov, musíte na svoje webové stránky pridať presmerovania. Keď používateľ navštívi starú webovú adresu, presmeruje sa na tú istú stránku na vašom novom webe WordPress.

Jednoducho postupujte podľa tohto sprievodcu krok za krokom nastavenie presmerovaní vo WordPress.

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je spravovať permalinkovú štruktúru. V oblasti správcu WordPress navštívte stránku Nastavenia »Permalink vyberte formát adresy URL.

Permalinková štruktúra

Ak chcete, môžete si tiež vytvoriť vlastnú štruktúru permalinku.

Krok 7: Čo robiť po migrácii

Po úspešnej migrácii na WordPress musíte ďalej využiť celý potenciál WordPressu.

Na trhu sú k dispozícii tisíce bezplatných a prémiových doplnkov WordPress. Tieto doplnky vám pomôžu vylepšiť funkčnosť vašich webových stránok pomocou niekoľkých kliknutí. Môžete tiež vyskúšať náš zoznam nevyhnutných doplnkov WordPress.

Prezrite si niektoré z najpopulárnejších doplnkov, ktoré musíte po migrácii nainštalovať na svoju webovú stránku WordPress:

 • WPForms: Je to plugin pre kontaktný formulár WordPress, ktorý je pre začiatočníkov najpriaznivejší. Pomocou WPForms môžete na svoj web pridať kontaktný formulár, formulár prieskumu, registračný formulár užívateľa a akýkoľvek typ vlastného formulára..
 • MonsterInsights: Je to najpopulárnejší doplnok Google Analytics. Tento doplnok zobrazí úplné informácie a dopravné hlásenia na paneli WordPress, aby ste mohli vylepšiť web a zvýšiť svoju návštevnosť.
 • OptinMonster: OptinMonster vám pomôže premeniť vašich návštevníkov na účastníkov a zákazníkov. Je to najúčinnejší doplnok na generovanie potenciálov a optimalizáciu konverzií. Môžete tiež použiť ich Exit-Intent® technológia na zobrazenie ponúk a ponúk opusteným návštevníkom a požiadanie, aby sa prihlásili na odber vášho zoznamu e-mailov.
 • BackupBuddy: Tento doplnok vám pomôže udržiavať zálohy vašich webových stránok WordPress. V prípade, že sa niečo pokazí alebo je váš web napadnutý, môžete pomocou BackupBuddy obnoviť všetko do niekoľkých minút.
 • Šučur: Keď hovoríme o škodlivom softvéri a hackerstve, Sucuri je populárny bezpečnostný doplnok WordPress. Zabezpečuje vaše webové stránky pred všetkými druhmi škodlivých aktivít a hackermi.

Váš web môže vyzerať dobre a hladko, ale odporúča sa otestovať ho vo viacerých prehliadačoch, aby sa zistili prípadné chyby. Viac informácií nájdete v tejto príručke riešenie bežných chýb WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa migrovať na WordPress z ľubovoľného CMS. Môžete tiež vyskúšať našu príručku o tom, ako preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map