Ako migrovať webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress

ako sa pohybovať od boha staviteľ k wordpress


Chcete prejsť z nástroja na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress? Ak ste vytvorili webovú stránku v nástroji na tvorbu webových stránok GoDaddy a teraz chcete prejsť na WordPress, môže sa to javiť ako skľučujúca úloha, najmä pre začiatočníkov. Aj keď to môže byť časovo náročné, určite to stojí za to. Ako teda postupujete od tvorcu webových stránok GoDaddy k WordPressu?

Bohužiaľ neexistuje žiadny priamy spôsob, ako sa pohybovať, pravdepodobne preto, že GoDaddy nechce, aby ste odišli. Môžete to však urobiť ručne a my vám ukážeme, ako na to.

V tomto článku vám ukážeme, ako krok za krokom migrovať webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress..

Tu je rýchly obsah, ktorý vás prevedie krokmi v tomto článku:

 1. Vyberte možnosť Hosting webových stránok
 2. Zálohujte si obsah nástroja na tvorbu webových stránok GoDaddy
 3. Zálohujte našu štruktúru odkazov
 4. Nasmerujte svoju doménu na hosting WordPress
 5. Nainštalujte WordPress
 6. Importujte obsah webovej stránky GoDaddy do WordPress
 7. Nastavenie presmerovania

Teraz začíname s tým, ako presunúť webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress.

Výhody prechodu z GoDaddy na WordPress

WordPress je najobľúbenejší systém na správu obsahu (CMS) na svete a riadi viac ako 75 miliónov webových stránok.

Stránka postavená na WordPress má množstvo výhod vrátane:

 • Žiadne obmedzenia – S programom WordPress môžete bez obmedzenia vytvárať, upravovať a rozširovať svoje webové stránky ľubovoľným spôsobom.
 • Jednoduché prispôsobenie – WordPress ponúka veľa bezplatných tém, ktoré vám umožňujú okamžite vytvoriť skvelo vyzerajúci web.
 • Pridaná sila – Získate prístup k tisícom bezplatných doplnkov WordPress, vďaka ktorým bude vaša webová stránka ešte výkonnejšia.

So všetkými týmito výhodami si môžete byť istí, že vaša voľba presunúť vaše stránky z GoDaddy na WordPress je dobrá..

Je dôležité si uvedomiť, že existujú dve rôzne platformy WordPress, WordPress.org a WordPress.com. Odporúčame presunúť webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress.org. V našom ďalšom príspevku nájdete podrobné vysvetlenie rozdielov medzi WordPress.com a WordPress.org.

1. GoDaddy to WordPress: Vyberte možnosť WordPress Hosting

Ak chcete vytvoriť webovú stránku na serveri WordPress, potrebujete hosťovať program WordPress. Hosting webových stránok je miesto, kde sú vaše stránky hostené a vaše súbory sú uložené.

Ak už máte hosting s hostingovou službou GoDaddy, potom je dobré ísť! Hostiteľskú službu GoDaddy môžete používať so svojím novým webom WordPress.

Ak však potrebujete zmeniť webového hostiteľa na iného alebo zvoliť novú hostingovú službu pre svoje stránky WordPress, odporúčame vám zvoliť službu Bluehost.

Bluehost-WordPress-hosting

Bluehost je jednou z najpopulárnejších hostingových spoločností na svete a je to oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostingu prostredníctvom WordPress.org. Čitatelia IsItWP navyše získajú skvelú ponuku, keď sa zaregistrujú v službe Bluehost.

Ponúkajú našim používateľom bezplatný názov domény, bezplatné SSL a 65% zľavu pri hostovaní WordPress.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

S Bluehost budete platiť iba 2,75 dolárov mesačne za spustenie svojich webových stránok WordPress.

Ak sa neskôr rozhodnete, že chcete zmeniť svoj web WordPress na iného hostiteľa, prečítajte si náš príspevok o tom, ako prejsť z jedného webhostingu na iného bez akýchkoľvek prestojov..

súvisiace: Podrobná recenzia služby Bluehost.

2. Zálohujte si obsah webového servera GoDaddy

Predtým, ako začnete webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy presunúť do WordPress, musíte si zálohovať obsah svojej webovej stránky. Ak máte iba niekoľko stránok s obsahom a obrázkami, môžete ich zálohovať jednoduchým kopírovaním textu do textových súborov v počítači a uložením obrázkov do počítača..

backup-site

Na lepšie usporiadanie záložného obsahu môžete celý text svojej domovskej stránky uložiť do súboru textového editora s názvom „Domovská stránka“ a všetky obrázky svojej domovskej stránky do priečinka s názvom „Domovská stránka“ atď. Urobte to pre každú stránku svojho webu.

Ďalšou rýchlou možnosťou zálohovania obsahu vašich webových stránok je navštíviť všetky vaše webové stránky v prehliadači. Na klávesnici stlačte klávesy CTRL + S (Command + S pre Mac), zobrazí sa dialógové okno uloženia. Nezabudnite v poli „format“ alebo „save as type“ vybrať možnosť „Webpage, Complete“. Takto uložte všetky svoje webové stránky.

backup-site-to-move-WordPress

Môžete tiež použiť bezplatný nástroj, ako je HTTrack čo vám umožní uložiť akúkoľvek webovú stránku do počítača. Stačí stiahnuť protokol HTTrack a zadať adresu URL svojho webu. Nástroj potom vytvorí kópiu vašich webových stránok vo vašom počítači.

HTTrack-tool

HTTrack je určite rýchlejší spôsob zálohovania všetkých vašich webových súborov. Jedinou nevýhodou je, že pretože tvorca webových stránok GoDaddy a jeho témy ukladajú svoje súbory na rôzne servery CDN, čo sťažuje sťahovanie všetkých vašich obrázkov. Ak je teda váš web väčšinou textový a nevadí vám stratiť svoje obrázky, HTTrack je vynikajúcou možnosťou.

Pred prechodom na ďalší krok migrácie z GoDaddy na WordPress znovu skontrolujte, či máte stiahnuté všetky súbory z webových stránok. Keď deaktivujete tvorcu webových stránok, nebudete môcť svoj web dostať späť. Preto odpojte internet od počítača a skontrolujte, či máte všetky údaje o svojich webových stránkach.

3. Zálohujte štruktúru odkazov

Ďalej budete musieť zálohovať štruktúru odkazov. Ak niekto klikne na adresu URL vášho starého webu, nebude môcť nájsť váš web. Preto musíte presmerovať všetkých používateľov navštevujúcich staré adresy URL vášho webu na nové adresy URL na vašom webe WordPress..

Na zálohovanie štruktúry odkazov potrebujete úplný zoznam všetkých adries URL na vašom webe. Ak ich nemáte, jednoducho skopírujte a prilepte adresy URL do textového súboru v počítači.

link-štruktúra-Godaddy-to-WordPress

Prípadne môžete použiť online nástroj ako Klipper na extrahovanie adries URL z vašich stránok a ich uloženie do textového súboru.

4. Nasmerujte svoju doménu na hosting WordPress

Tento krok je určený pre používateľov, ktorí majú zaregistrovaný názov domény v službe GoDaddy a chcú ho používať s inou hostiteľskou službou WordPress, ako je Bluehost alebo SiteGround. Ak nemáte v službe GoDaddy zaregistrovaný názov domény, môžete tento krok preskočiť.

Ak chcete svoju doménu nasmerovať na iné hostiteľské služby WordPress, prejdite na svoj účet GoDaddy a prejdite na stránku domény oddiel. Klikni na Spravovať tlačidlo vedľa domény, ktorú chcete zmeniť.

manage-Godaddy-domain

Ďalej kliknite na Ďalšie nastavenia a potom na Spravovať DNS.

manage-dns-GoDaddy

Teraz prejdite nadol na nameservery a vyberte zmena gombík.

change-nameservery

Potom kliknite na rozbaľovaciu ponuku a prepnite typ menného servera na zvyk. Teraz tu môžete zadať svoje nové hostiteľa názvov hostiteľov WordPress. Ak vaša hostiteľská služba WordPress obsahuje viac ako 2 menné servery, kliknite na tlačidlo Pridajte server Nameserver pridať ďalší riadok.

Vlastné-nameservery

Po zadaní do menných serverov kliknite na ikonu OK a potom Uložiť na uloženie vašich nastavení. Je dôležité si uvedomiť, že zmeny DNS môžu trvať až 24 hodín, ale zvyčajne to trvá iba niekoľko hodín.

Keď vaša doména začne ukazovať na nového hostiteľa programu WordPress, môžete prejsť na ďalší krok.

5. Nainštalujte WordPress

Teraz musíte nainštalovať WordPress. WordPress je známy svojou 5-minútovou inštaláciou, takže by to nemalo zabrať čas.

Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka aj inštaláciu WordPress jedným kliknutím. Keď sa teda zaregistrujete pre hostingovú službu WordPress a vyberiete si svoj plán, môžete nainštalovať WordPress priamo z hlavného panela hostingových služieb. Nižšie je uvedený postup, ktorý vyzerá, keď sa zaregistrujete v službe Bluehost, ale bude to podobné aj pre ďalšie hostovacie služby WordPress..

Najprv sa zobrazí výzva na výber témy WordPress. Môžete si vybrať ľubovoľnú viacúčelovú tému WordPress a ľahko ju kedykoľvek zmeniť.

inštalácia-WordPress-vybrať-theme

Potom budete vyzvaný, aby ste pomenovali svoj web WordPress a vybrali si slogan pre svoj web.

create-a-new-WordPress-site

Po zadaní podrobností kliknite na Ďalšie. Teraz Bluehost automaticky nainštaluje WordPress za vás. Po dokončení inštalácie sa zobrazí ikona WordPress bol úspešne nainštalovaný plátno.

Godaddy-to-WordPress-montáž-success

Teraz sa môžete prihlásiť na svoj web a začať ho vytvárať a prenášať naň svoj obsah. Jednoduchým spôsobom, ako sa prihlásiť na svoje stránky WordPress, je pridanie wp-admin na koniec vašej adresy URL.

Napríklad http://mysite.com/wp-admin.

Potom sa objaví obrazovka, kde sa môžete prihlásiť na svoju stránku WordPress s prihlasovacími údajmi, ktoré boli odoslané na váš e-mail.

wordpress-login

6. Importujte obsah webovej stránky GoDaddy do WordPress

Teraz je čas naimportovať svoj obsah z webu pre tvorbu webových stránok GoDaddy na váš nový web WordPress. Ako sme už uviedli, neexistuje žiadny spôsob, ako automaticky importovať tento obsah do WordPress, takže ho budete musieť urobiť ručne.

WordPress sa dodáva s 2 rôznymi zabudovanými typmi obsahu: stránkami a príspevkami. Musíte pre svoje webové stránky vytvoriť stránky, napríklad stránku „O nás“, stránku „Služby“, stránku „Kontakt“ atď. Ak chcete mať blog, budete musieť vytvoriť príspevky.

Vytvorte svoje stránky v WordPress kliknutím na ikonu stránky na paneli WordPress a potom kliknutím na tlačidlo Pridať nové. Ak chcete vytvoriť blogové príspevky, postupujte podľa rovnakých pokynov, ale vyberte ikonu príspevky namiesto toho.

create-WordPress-page

Teraz skopírujte obsah zo svojho starého webu pre tvorcov webových stránok GoDaddy, ktorý ste predtým uložili, a vložte ho do editora WordPress.

import-web-staviteľ-content-to-WordPress

Po dokončení importovania obsahu kliknite na ikonu publikovať , aby sa vaša stránka zobrazila na vašom webe. Tento krok opakujte dovtedy, kým sa všetok obsah webového nástroja GoDaddy naimportuje do WordPress.

7. Nastavenie presmerovaní

Ak ste si uložili zoznam odkazov zo svojej starej stránky pre tvorbu webových stránok GoDaddy, môžete nastaviť presmerovania. Presmerovania informujú vyhľadávacie nástroje o tom, že požadovaná adresa URL bola presunutá na novú adresu URL.

Presmerovania môžete ľahko nastaviť pomocou bezplatného doplnku WordPress, napríklad Simple 301 Redirects. Prejdite na stránku plugins na hlavnom paneli WordPress, vyhľadajte výraz „Simple 301 Redirects“ a kliknite na tlačidlo Nainštalovať teraz.

Jednoduché-301-presmerovanie-plugin

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku prejdite na stránku nastavenie >> 301 Presmerovania. Do poľa Žiadosť zadajte svoju starú adresu URL a do poľa Cieľ zadajte svoju novú adresu URL pre WordPress..

Nastavenie-presmerovania

Kliknite na ikonu Uložiť zmeny na uloženie presmerovania a zopakovanie postupu pre všetky vaše ďalšie adresy URL.

Čo bude nasledovať po úspešnej migrácii??

Teraz, keď sa stránka na tvorbu webových stránok GoDaddy presunula z GoDaddy do WordPressu, čo ďalej? Po migrácii z GoDaddy na WordPress existuje niekoľko funkcií WordPress, ktoré by ste mali využiť:

 • Nájdite tému Perfect WordPress – Existuje veľa tém WordPress špeciálne vytvorených pre každý typ odvetvia a webovej lokality, preto nájdite také, ktoré dokonale vyhovuje vašim cieľom.
 • Vylepšite svoje SEO – Vylepšite SEO svojho nového webu pomocou niektorých výkonných doplnkov WordPress, ako sú YoastSEO a MonsterInsights.
 • Pridajte kontaktný formulár – Pridajte na svoje webové stránky kontaktný formulár, aby vás vaši návštevníci mohli jednoducho kontaktovať pomocou doplnku typu WPForms.
 • Zvýšte bezpečnosť – Zvýšte bezpečnosť svojho webu WordPress pomocou niektorých z najlepších doplnkov zabezpečenia WordPress.

Dúfame, že sa vám tento článok páčil, ako migrovať webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress. Teraz, keď ste sa úspešne presťahovali z GoDaddy do WordPress, môžete si pozrieť náš článok o 25 povinných doplnkoch WordPress pre obchodné webové stránky..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me