Ako migrovať zo stredného na WordPress (bez výpadkov!)

Stredná až WordPress


Hľadáte jednoduché riešenie na presun obsahu blogu z média Medium na WordPress? Medium je populárna blogovacia platforma, ktorú používajú milióny blogerov pre svoje osobné a profesionálne blogy. Ak však potrebujete viac funkcií a prispôsobenie, začnete hľadať lepšiu platformu. A potom príde WordPress s neobmedzenými vlastnými možnosťami a ľahko použiteľným rozhraním.

V tomto článku vám ukážeme, ako správne presunúť svoj blog z média na WordPress.

Tu je zoznam krokov, ktorými sa budeme zaoberať v tejto príručke:

 1. Nastavenie WordPress
 2. Exportujte svoje články z média
 3. Importujte svoje stredné blogové príspevky do WordPress
 4. Importujte chýbajúce mediálne súbory z média do WordPress
 5. Vytváranie presmerovaní v WordPress
 6. Pridajte k svojmu obsahu tému WordPress
 7. Nainštalujte doplnky WordPress, ktoré budete potrebovať

Prečo by ste mali presunúť svoj blogový obsah z média na WordPress?

WordPress používa viac ako 32% blogov a webových stránok na svete. To znamená, že každá tretia webová stránka je postavená na systéme WordPress. Mnoho špičkových značiek používa WordPress pre svoje blogy a webové stránky vrátane bánk, nehnuteľností, malých podnikov, vzdelávacích inštitúcií a ďalších.

V porovnaní s médiom je WordPress výkonnejší a ponúka úžasné funkcie. Pozrime sa na niektoré z funkcií, ktoré ponúka WordPress a ktoré médium Medium nemá.

 • Viac prevádzky – Pomocou služby WordPress môžete na svojom blogu zvýšiť návštevnosť. Napríklad na médiu nemáte žiadnu kontrolu nad svojimi metadátami, čo je dôležité pre vylepšenie SEO.
 • Úplné vlastníctvo – Keď vytvárate blog alebo webovú stránku na WordPress, vlastníte svoj obsah. Váš obsah na médiu však vlastní. Môžu kedykoľvek vypnúť web, odstrániť vaše články alebo zakázať vám prístup na web.
 • prispôsobenie – Na médiu si nemôžete prispôsobiť vzhľad svojho blogu ani pridať ďalšie funkcie. Na druhú stranu, WordPress prichádza s tisíckami doplnkov a motívov na prispôsobenie vášho blogu podľa potreby.

Ako vidíte, vytvorenie blogu alebo webovej stránky na serveri WordPress vám poskytuje slobodu prispôsobiť ho vašim konkrétnym potrebám, ako aj schopnosť rozširovať svoje stránky podľa vášho želania. A patrí medzi najpoužívanejšiu a najlepšiu platformu pre blogovanie.

Poznámka: Existujú dva typy webových stránok WordPress, ktoré môžu zmiasť začiatočníkov. Nájdete WordPress.com, čo je hosťovaná platforma; a WordPress.org, čo je riešenie, ktoré hostuje sám. Viac informácií nájdete v našom porovnávaní vedľa seba medzi WordPress.com vs WordPress.org.

V tejto príručke budeme používať WordPress.org s vlastným hosťovaním, pretože sa ľahko používa a ponúka nekonečné možnosti. Môžete tiež vytvoriť webovú stránku pomocou WordPress a zarobiť peniaze online.

Ste pripravení presunúť svoj blog zo stredného na WordPress?

Poďme krok za krokom pomocou snímok obrazovky o tom, ako sa správne presunúť zo stredného na WordPress bez straty obsahu alebo obrázkov.

Krok 1: Nastavenie WordPress

Najprv musíte nastaviť WordPress. Z tohto dôvodu budete musieť kúpiť doménové meno a webhosting.

Názov domény je vaše obchodné meno alebo adresa URL (napríklad mywebsite.com), ktorú používatelia používajú, aby vás našli na internete. Webhosting však bude prepojený s menom vašej domény a tam sa budú ukladať vaše súbory. Môžete si tiež pozrieť nášho sprievodcu o rozdieloch medzi názvom domény a webhostingom.

Odporúčame používať Bluehost. Je to najpopulárnejší webhosting a predajca doménových mien. Bluehost je tiež oficiálne odporúčaný jadrom WordPress. Mali by ste si prečítať recenziu Bluehost a dozvedieť sa viac o nich.

Používateľom služby IsItWP ponúkajú bezplatné doménové meno, certifikát SSL a 60% zľavu na webhosting. Je to veľa, ako začať s programom WordPress.

start-a-webové stránky-Bluehost

Ak hľadáte viac možností na hosťovanie svojho webu alebo blogu, pozrite si naše odborné výbery najlepších poskytovateľov hostingu WordPress na svete.

Po zakúpení názvu vašej domény a webhostingu môžete nainštalovať WordPress. Za normálnych okolností nájdete na paneli hostiteľa možnosť inštalácie WordPress jedným kliknutím. Ak si nie ste istí, kde ju hľadať, kontaktujte zákaznícku podporu svojho poskytovateľa hostingu a pomôžu vám.

Môžete si tiež prečítať našu úplnú príručku o tom, ako nainštalovať WordPress.

Po inštalácii môžete začať presúvať svoj blog z média do WordPress.

Krok 2: Exportujte články z média

Ak chcete exportovať svoje údaje z média, musíte použiť Dovozca stredných až WordPress nástrojom. Je to jednoduchý a bezplatný nástroj, ktorý umožňuje exportovať údaje z média do formátu podporovaného programom WordPress.

Navštíviť Dovozca stredných až WordPress stránka nástroja. Musíte zadať svoju strednú adresu URL, svoje meno a e-mailovú adresu.

Nástroj pre stredné až WordPress

Ak používate vlastný názov domény pre svoj blog Medium, napríklad „mypersonalblog.com“ alebo „example.personalblog.com“, môžete tento názov domény zadať do poľa adresy URL..

Po zadaní adresy URL média sa zobrazí výzva, aby ste pred zadaním svojho mena a e-mailovej adresy odovzdali súbor na export média.

Nahrajte súbor na export média

Súbor na export média si môžete stiahnuť z hlavného panela média. Stačí sa prihlásiť do svojho stredného účtu. Teraz choďte na nastavenie z ikony profilu v pravom hornom rohu po prihlásení.

Stredné nastavenie

Odtiaľ budete musieť ísť do Stiahnite si svoje informácie a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť ZIP“, čím získate svoj stredný exportný súbor.

Tlačidlo na stiahnutie zipsu

Dostanete sa na stránku exportu. Môžete kliknúť na tlačidlo „Exportovať“ a na vašu e-mailovú adresu sa pošle odkaz. Stačí prejsť na odkaz na stiahnutie a dostanete svoj stredne exportný súbor.

Poznámka: Tento exportný súbor nie je kompatibilný s WordPress. Budete ju musieť spracovať pomocou Dovozca stredných až WordPress nástroj na importovanie stredného blogu do WordPress.

Teraz sa vráťte k nástroju Importer zo stredného na WordPress a môžete nahrať súbor, ktorý ste stiahli z média.

Odovzdať stredný dátový súbor

Môžete kliknúť na tlačidlo „Exportovať moju webovú stránku média“ a váš súbor na export média bude pripravený na export. Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu a môžete kliknúť na tlačidlo „Stiahnúť súbor na export média“.

Stiahnite si stredný súbor do WordPress

Ďalej môžete pomocou tohto súboru ľahko importovať svoje stredné blogové príspevky do WordPress.

Krok 3: Importujte svoje stredné blogové príspevky do WordPress

Ak chcete importovať stredné blogové príspevky do WordPress, môžete prejsť na Nástroje »Import z admin oblasti WordPress. Má viac možností na import externého obsahu do WordPress.

Na import stredného obsahu budete potrebovať dovozcu WordPress. Kliknite na možnosť „Inštalovať teraz“ pod dovozným nástrojom WordPress.

Dovozca WordPress

Nainštaluje importér WordPress na administrátorské rozhranie a stále vás na rovnakej stránke. Potom môžete pokračovať kliknutím na odkaz Spustiť dovozcu.

Spustite importér WordPress

Na ďalšej stránke budete musieť kliknúť na tlačidlo „Vybrať súbor“ a vybrať súbor stredného exportu, ktorý ste v predchádzajúcom kroku stiahli.

Poznámka: Exportovaný súbor by mal byť vo formáte .xml, aby sa dal ľahko importovať do WordPress.

Potom kliknite na tlačidlo „Odovzdať a importovať súbor“. Budete požiadaní o základné informácie, napríklad o výbere autorov pre blogové príspevky, ktoré importujete do WordPress.

Priradiť autorov

Budete mať veľa možností, ako je import autorov z Média, vytvorenie nového autora článkov, alebo výber autora z vášho webu WordPress, ktorý sa má priradiť k článkom..

Poznámka: Autorov môžete neskôr zmeniť, takže pokračujte výberom ľubovoľnej možnosti.

Uistite sa, že začiarknete políčko Prevziať a importovať prílohy k súborom, ktoré vám pomôže pri získavaní vašich mediálnych súborov zo stredného na WordPress..

Keď budete pripravení, kliknite na tlačidlo „Odoslať“ a proces sa začne.

Bude trvať niekoľko minút v závislosti od veľkosti obsahu, ktorý importujete z média Medium do WordPress. Po importe sa zobrazí správa o úspechu a rady týkajúce sa ďalších krokov.

Importujte úspech

To je všetko. Importované články nájdete v sekcii „Príspevky“ v programe WordPress. Hoci by mal importovať všetky vaše príspevky zo stredného do WordPress, ale ak niečo zostalo pozadu, môžete sa vrátiť späť a znova spustiť dovozcu. Importujú sa iba zvyšné blogové príspevky a nič sa nebude duplikovať.

Krok 4: Importujte svoje chýbajúce mediálne súbory z média do WordPress

Rovnako ako obsah, ak zistíte, že dovozca WordPress nedokázal importovať niektoré obrázky z blogu Médiá, môžete ich kedykoľvek znova importovať.

Poznámka: Môžete skontrolovať obrázky z Médiá »Knižnica vo WordPress.

Knižnica médií

Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete nainštalovať Automatické nahrávanie obrázkov plugin vo WordPress. Pozrite si náš článok o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii môžete pokračovať a aktualizovať príspevky jeden po druhom, ktoré nedokázali importovať obrázky. Doplnok získa obrázky z Média a aktualizuje ich v WordPress.

Doplnok tiež umožňuje aktualizovať všetky vaše články WordPress jediným kliknutím, takže nemusíte príspevky upravovať a aktualizovať manuálne..

Krok 5: Vytvorenie presmerovaní vo WordPress

Ak používate webovú adresu medium.com, nie je možné do systému WordPress pridávať presmerovania. Ak ste však mali vlastný názov domény, v službe WordPress je ľahké vytvárať presmerovania pre vaše stredné články.

Jednoducho postupujte podľa tohto kompletného sprievodcu ako nastaviť presmerovania vo WordPress.

Krok 6: Pridajte tému WordPress pre svoj obsah

Najlepšie na WordPress je to, že má úžasné funkcie na prispôsobenie obsahu blogu. Pri inštalácii programu WordPress sa dodáva niekoľko predvolených tém, ktoré môžete použiť pre svoj blog.

Ak sa vám nepáčia predvolené témy, pozrite si naše odborné výbery najlepších bezplatných tém blogov WordPress. Môžete si tiež vyskúšať toto:

 • Jednoduché témy WordPress na spustenie webovej stránky
 • Najlepšie témy WordPress pre cestovné blogy
 • Najlepšie fotografické motívy pre WordPress
 • Najlepšie viacúčelové témy WordPress
 • Najlepšie témy WordPress pre vzdelávacie blogy

Toto sú naše odporúčania, ale nájdete mnoho ďalších tém online. Po výbere témy pre svoj blog pokračujte a nainštalujte si tému WordPress.

Krok 7: Nainštalujte doplnky WordPress, ktoré potrebujete

Keďže sme vám už povedali o programe WordPress na začiatku tohto článku, pravdepodobne máte dobrú predstavu o tom, ako ľahko si môžete prispôsobiť svoj blog, aby ste získali viac čitateľov. Doplnky WordPress pomáhajú pridať do blogu ďalšie funkcie.

Na internete nájdete tisíce doplnkov WordPress. Doplnky sú rozdelené do kategórií ako eCommerce, vzdelávanie, osobné, online portfólio a oveľa viac. Samotná stránka WordPress.org má viac ako 55 000 doplnkov zadarmo. Áno, čítate to správne!

Pre začiatočníkov však nemusí byť ľahké vedieť, ktoré doplnky sú pre nich najlepšie. Z tohto dôvodu sme si zapísali dôležité doplnky WordPress, ktoré budete potrebovať hneď od netopiera.

WPForms Lite: Je to bezplatný a najlepší doplnok pre kontaktný formulár WordPress v odbore. Môžete si ho nainštalovať na svoj blog a pridať jednoduchý kontaktný formulár. Ak si chcete prispôsobiť kontaktný formulár neskôr, inovujte na WPForms prémiový doplnok.

Váš SEO: Je to najlepší doplnok SEO pre WordPress. Pomocou SEO môžete optimalizovať svoj blog pre vyhľadávacie nástroje. To vám umožní získať väčšiu návštevnosť online.

MonsterInsights Lite: Keď začnete získavať návštevnosť, je potrebné ju sledovať. MonsterInsights Lite je najlepší doplnok Google Analytics a zobrazuje štatistiky ľudí, ktorí navštívili váš blog WordPress. Ak chcete vidieť podrobnejšie štatistiky, môžete prejsť na MonsterInsights prémiová verzia.

Potom vám odporúčame vyskúšať náš úplný zoznam doplnkov WordPress, v ktorých nájdete ďalšie funkcie a funkcie.

Ak uvažujete o zmene domén, prečítajte si túto príručku, ako správne presunúť WordPress na nový názov domény.

To je všetko. Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol naučiť, ako presunúť svoj blog z média Medium na WordPress. Ak sa vám tento článok páčil, môžete si tiež prečítať naše príručky o presune blogu z Bloggeru na WordPress a preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map