Ako nainštalovať a nastaviť viacstránkovú sieť WordPress

Ako nainštalovať a nastaviť viacstránkovú sieť WordPress


Plánujete s programom WordPress vybudovať sieť viacerých miest? Aj keď je možné WordPress použiť na rôzne účely, napríklad na vytvorenie blogu, vytvorenie internetového obchodu alebo vytvorenie plnohodnotnej webovej stránky, dá sa tiež použiť na vytvorenie siete viacerých miest na správu všetkých vašich stránok z jedného účtu..

V tomto článku vám ukážeme, ako krok za krokom nainštalovať a nastaviť sieť viacerých sietí WordPress.

Toto je veľmi podrobný článok, preto sme vytvorili obsah, ktorý vám uľahčí prácu. Pozri sa:

 1. Úvod do sietí siete WordPress
 2. Kedy a prečo by ste mali používať sieť viacerých miest
 3. Výber názvu domény a webhosting pre sieť viacerých miest
 4. Povoľte a nastavte sieť viacerých miest WordPress
 5. Začať nastavenie siete viacerých miest
 6. Nastavenia konfigurácie viacerých miest v sieti
 7. Pridajte a spravujte nové weby do siete viacerých miest WordPress
 8. Nainštalujte si témy a doplnky do vašej siete viacerých miest
 9. Riešenie problémov s chybami

Pripravený? Začnime!

1. Úvod do sietí WordPress Multisite Networks

WordPress je najobľúbenejšou platformou pre blogovanie na trhu. Má veľa funkcií, vrátane sieťových funkcií viacerých miest. Ak vlastníte viac blogov alebo webových stránok WordPress a chcete ich spravovať z jedného účtu, môžete nastaviť sieť viacerých miest WordPress..

Do bezproblémovej siete viacerých miest môžete pridať nové weby alebo blogy. Ak chcete získať prístup na tieto stránky, musíte sa prihlásiť do svojho hlavného účtu. Je to tiež dokonalé riešenie, keď chcete, aby vaši používatelia vytvorili nové webové stránky alebo blogy s názvom vašej domény.

Na rozdiel od samostatného blogu alebo lokality WordPress vám sieť viacerých miest umožňuje prispôsobiť každú webovú stránku osobitne. Nastavenia viacerých miest sú rozšírené a je tu trochu učiaca sa krivka, aby sme pochopili všetky možnosti.

2. Kedy a prečo by ste mali používať sieť viacerých miest

WordPress ponúka niekoľko doplnkov, napríklad ManageWP, ktoré vám môžu pomôcť spravovať všetky vaše webové stránky z jedného hlavného panela. Tieto doplnky tretích strán sa dajú ľahko nastaviť a vyžadujú si len malú odbornú prípravu.

Prečo by ste preto mali používať sieť viacerých miest?

Nižšie uvádzame niekoľko príkladov, kedy by ste mali radšej používať sieť viacerých miest WordPress:

 • Novinový časopis alebo blog s viacerými supervízormi.
 • Webová stránka veľkej firmy s niekoľkými samostatnými stránkami pre svoje pobočky.
 • Členská webová stránka, ktorá umožňuje používateľom vytvárať svoje vlastné webové stránky.
 • Webová stránka vzdelávacieho inštitútu, ktorá umožňuje študentom mať svoje vlastné stránky alebo blogy.

Toto sú najbežnejšie okolnosti, ale môžete mať iný scenár; nezabudnite preto zvoliť pre svoje webové stránky najlepšiu a najjednoduchšiu možnosť.

Pros

Multisite siete WordPress sú navrhnuté tak, aby uľahčili používateľom, ktorí chcú spravovať všetky svoje stránky z jednej domény. Vytvára hlavné prostredie, v ktorom máte najvyššie oprávnenie na všetkých svojich stránkach ako správca siete.

Pozrime sa na výhody používania viacsieťovej siete:

 • Všetky vaše stránky môžu byť spravované z jedného účtu WordPress.
 • Funkcia rolí a oprávnení WordPress vám umožňuje spravovať všetky vaše stránky ako správca, zatiaľ čo každá jednotlivá stránka môže mať svojich vlastných správcov stránok, ktorí nemajú prístup k hlavnej sieti..
 • Témy a doplnky nemusíte inštalovať na všetky svoje stránky osobitne. Jednoducho ich nainštalujte na hlavný účet a aktivujte ich pre všetky svoje stránky.
 • Šetrí čas pri aktualizáciách WordPress. Aj keď máte viac ako 10 webových stránok, môžete rýchlo aktualizovať témy, doplnky a jadro WordPress z hlavnej inštalácie.
 • Z účtu viacerých miest môžete zmeniť všeobecné nastavenia všetkých svojich stránok. Umožňuje tiež správcom stránok vykonávať zmeny na svojich vlastných stránkach a prepísať hlavné nastavenia.

Zápory

Aj keď existuje mnoho výhod používania siete viacerých miest pre WordPress, existuje niekoľko nevýhod, ktorým sa tiež nemôžete vyhnúť.

Pozrime sa na niektoré z problémov, s ktorými sa môžete stretnúť v sieti viacerých miest WordPress:

 • Sieť s viacerými lokalitami má viacero lokalít, ale všetky lokality budú pracovať v rámci jednej hlavnej siete. Ak je sieť realizovaná z akéhokoľvek dôvodu, ovplyvní to všetky vaše stránky.
 • Ak hackeri alebo malware napadnú vašu hlavnú sieť, budú napadnuté aj všetky vaše stránky v tejto sieti.
 • Mnoho doplnkov nefunguje dobre s multisieťovými sieťami WordPress a na nájdenie alternatív budete musieť tvrdšie pracovať..
 • Môže byť pre vás ťažké riadiť prevádzku a šírku pásma na všetkých stránkach vo vašej sieti. Vo všeobecnosti by šírka pásma mala byť rovnomerne rozdelená medzi všetky vaše stránky, ale jedna zraniteľnosť môže ovplyvniť všetky ostatné stránky.
 • Niektoré spoločnosti poskytujúce webhosting nepodporujú siete viacerých miest WordPress.

Ak stále plánujete nastavenie siete s viacerými miestami, pokračujte v čítaní nižšie.

3. Výber názvu domény a webhostingu pre vašu sieť viacerých miest

Teraz, keď už viete veľa o sieťach viacerých miest WordPress, vás prevedieme požiadavkami na ich nastavenie.

Najprv budete potrebovať doménové meno a webhosting. Pokiaľ ide o hosťovanie, viete, že sieť viacerých miest má viac stránok, čo znamená, že budete potrebovať poskytovateľa webhostingu, ktorý dokáže bez problémov spravovať všetky vaše zdroje..

Existujú rôzne typy webhostingu, vrátane zdieľaného hostingu, hostingu VPS, hostenia dedikovaného servera atď.

V prípade sietí s viacerými miestami sa odporúča používať buď hosting VPS, alebo dedikované servery. Existuje mnoho hostingových spoločností, ktoré ponúkajú VPS / dedikované hostingové servery. Niektoré z nich sú:

 1. Bluehost
 2. WPEngine
 3. SiteGround

Títo poskytovatelia hostingu sú najlepší v odbore a všetci ponúkajú skvelý webhosting, aby mohli hladko prevádzkovať sieť viacerých miest WordPress.

Odporúčame používať Bluehost. Sú oficiálnymi partnermi WordPress a jednou z najlepších hostingových spoločností na svete WordPress. Bluehost tiež ponúka bezplatné doménové meno a SSL certifikát s akýmkoľvek hosťovacím plánom. Môžete tiež platiť ročne a ušetriť veľké na Bluehost.

Všetky vaše stránky vo viacerých lokalitách budú používať rovnaký názov domény s subdoménami (napríklad: https://site.mydomain.com) alebo priečinkami v koreňovom adresári (napríklad: https://mydomain.com/site/)..

Subdomény aj podadresáre majú svoje individuálne požiadavky.

Pre subdomény budete musieť nastaviť subdoménu so zástupnými znakmi. Stačí sa prihlásiť do cPanel svojho hostingového účtu. V oblasti Domény budete musieť kliknúť na možnosť Subdomény.

Dostanete sa na novú stránku. Do príslušného poľa musíte zadať * a uistiť sa, že v rozbaľovacej ponuke je vedľa názvu domény aj váš názov domény.

Subdoména so zástupnými znakmi

Klikni na vytvoriť na správne nastavenie subdomény zástupných znakov pre svoju hlavnú doménu.

Pre podadresáre alebo priečinky v koreňovom adresári stačí umožňujú pekné permalinky a vaša sieť viacerých miest na nich bude pracovať.

Po nastavení budete musieť vytvoriť webovú stránku WordPress, aby ste mohli pokračovať.

4. Povoľte a nastavte viacstránkovú sieť WordPress

Keď bude váš web WordPress pripravený, je čas povoliť sieť viacerých miest. Sieť s viacerými lokalitami je v systéme WordPress hotovou funkciou a nepotrebujete na svojom webe žiadne ďalšie inštalácie.

Poznámka: Ak plánujete povoliť zdieľanie viacerých miest na existujúcej webovej stránke WordPress, odporúčame vám vykonať úplnú zálohu svojho webu pomocou BackupBuddy alebo UpdraftPlus..

Keď ste pripravení, pokračujte a pripojte sa k FTP klientovi alebo sa prihláste do cPanel pomocou svojho používateľského mena a hesla. Budete musieť upraviť súbor wp-config.php vašej inštalácie WordPress.

V súbore wp-config.php by ste mali hľadať / * To je všetko, zastavte úpravy! Šťastné blogovanie. * / riadok a nad tento kód pridajte tento kód:

/ * Multisite * /
define (‘WP_ALLOW_MULTISITE’, true);

Potom môžete súbor uložiť. Ak ste si stiahli súbor wp-config.php z FTP klienta, nezabudnite ho po úprave nahrať späť. Vyššie uvedený kód umožní funkčnosť viacerých miest WordPress.

5. Spustite nastavenie siete viacerých miest

Po povolení siete viacerých miest budete musieť sieť nastaviť na svojom webe WordPress.

Začnite deaktiváciou všetkých vašich doplnkov, aby neovplyvnili vašu sieť viacerých miest. Prejdite na stránku Pluginy »Nainštalované doplnky a skontrolujte všetky svoje doplnky. Teraz v rozbaľovacej ponuke vyššie vyberte možnosť „Deaktivovať“ a kliknutím na tlačidlo „Použiť“ deaktivujte všetky nainštalované doplnky..

Deaktivujte doplnky

Ďalej musíte ísť na internet Nástroje »Nastavenie siete na nastavenie siete.

Nastavenie siete

Pridajte podrobnosti o sieti, ako napríklad názov a e-mailová adresa správcu. Potom kliknite na tlačidlo „Inštalovať“.

Zobrazí sa kód, ktorý musíte pridať do svojich súborov .htaccess a wp-config.php na dokončenie nastavenia..

Kód pridajte v htaccess

Súbory môžete upravovať pomocou FTP klienta alebo sa prihlasovať cez cPanel. Po pridaní vyššie uvedeného kódu aktualizujte súbory.

Teraz prejdite späť na svoju stránku správcu WordPress a znova sa prihláste, aby ste mohli správne využívať svoju sieť viacerých miest.

6. Nastavenia konfigurácie viacerých miest v sieti

Po prihlásení budete musieť ísť na Moje stránky »Správca siete» Informačný panel z hornej ponuky WordPress nakonfigurujte nastavenia siete viacerých miest.

Ovládací panel siete

Odtiaľ môžete spravovať svoju sieť viacerých miest pridávaním nových lokalít, vytváraním nových používateľov, inštaláciou tém a pridávaním doplnkov. Ukáže tiež miniaplikáciu „Right Now“ na okamžité vykonanie sieťových úloh.

Ak chcete zmeniť nastavenia siete, musíte prejsť do ponuky Nastavenia.

Nastavenia siete

Zobrazí polia s názvom siete a e-mailovými správcami. Keďže ste tieto podrobnosti zadali pri nastavovaní siete viacerých miest, môžete ju nechať tak, ako je.

Povoliť nové registrácie

Jedným z najdôležitejších zahrnutých nastavení siete je povolenie registrácie používateľov a stránok vo vašej sieti viacerých miest. Toto nastavenie je v predvolenom nastavení zakázané a budete ho musieť nakonfigurovať.

Stačí prejsť do časti „Nastavenia registrácie“ a nájdete tu niekoľko možností.

Môžete povoliť registrácie používateľských účtov alebo prihlásení používatelia môžu registrovať nové stránky. Poskytuje tiež možnosť úplne povoliť obe nastavenia.

Nastavenia registrácie

Môžete povoliť nastavenie „Oznámenie o registrácii“, aby ste dostali upozornenie vždy, keď sa vo vašej sieti viacerých miest WordPress zaregistruje nový používateľ alebo nový web..

Ak začiarknete políčko „Pridať nových používateľov“, správcovia stránok môžu používateľov vytvárať.

Pridajte nových používateľov

Nové registrácie webových stránok môžete obmedziť aj na konkrétne domény pridaním názvov domén do textovej oblasti „Obmedzená registrácia e-mailu“. Týmto spôsobom môžete obmedziť registráciu stránok na názov svojej vlastnej domény.

V textovej oblasti „Zakázané e-mailové domény“ by ste mali zadať názvy domén, z ktorých chcete zakázať vytváranie nových webových stránok.

Upraviť nové možnosti lokality

Po zaregistrovaní nového webu budete musieť poslať uvítací e-mail správcovi alebo používateľovi, ktorý ho vytvoril. Nový web bude mať tiež sekciu príspevkov, stránok a komentárov, rovnako ako predvolená inštalácia WordPress.

V časti „Nové nastavenia stránok“ môžete pridať uvítací obsah pre všetky nové registrácie stránok vo vašej sieti viacerých miest WordPress..

Nové nastavenia stránok

Tieto nastavenia môže neskôr aktualizovať správca siete.

Nastavenia nahrávania súborov

Nové weby registrované vo vašej sieti viacerých miest majú predvolené nastavenia podobné všeobecnej inštalácii WordPress. Patria sem aj nastavenia nahrávania súborov.

Je však dôležité kontrolovať celkovú veľkosť odovzdávania súborov, takže prostriedky servera sú rovnomerne rozdelené medzi všetky vaše stránky. Jednoducho začiarknite políčko „Miesto na odovzdanie stránky“ a pridajte hodnotu, ktorá obmedzí celkovú veľkosť súborov. Táto hodnota vytvorí limit pre všetky weby vo vašej sieti.

Nastavenia nahrávania

Umožňuje vám tiež definovať formáty súborov a nastaviť limit pre každý upload súborov na webové stránky.

Nastavenia ponuky

Teraz môžete prejsť do časti „Nastavenia ponuky“ a povoliť administračné ponuky pre doplnky. Po povolení sa zobrazí ponuka doplnkov správcom webu.

Nastavenia ponuky

Správcovia stránok môžu aktivovať alebo deaktivovať doplnky, ktoré sú nainštalované na ich stránkach. Nebudú mať možnosť nainštalovať ani odstrániť doplnky.

Kliknutím na tlačidlo „Uložiť zmeny“ uložíte tieto nastavenia.

7. Pridajte a spravujte nové stránky do svojej siete viacerých miest WordPress

Po dokončení nastavení môžete pridať novú stránku z Webové stránky »Pridať nové stránku z ľavej ponuky vo vašej sieti viacerých miest.

Pridajte novú stránku

Do poľa Adresa URL (URL) musíte zadať adresu URL svojej novej stránky. Do poľa Názov stránky môžete pridať názov stránky a pridať e-mailovú správu. Skontrolujte, či sa tento e-mail líši od vášho e-mailového správcu siete.

Všetky oznámenia vrátane používateľského mena a hesla pre túto novú stránku sa odošlú na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali.

Kliknutím na tlačidlo „Pridať lokalitu“ vytvoríte novú stránku.

Podľa pokynov sa vytvorí nový používateľ, ak e-mail ešte nebol v databáze a podrobnosti sa odošlú vášmu novému používateľovi..

8. Nainštalujte si Témy a doplnky do vašej siete viacerých miest

Najlepšia časť siete viacerých miest je, že si môžete nainštalovať všetky motívy a doplnky do hlavnej inštalácie a budú k dispozícii pre všetky vaše stránky..

Správcovia stránok môžu iba aktivovať alebo deaktivovať témy a doplnky. Nemajú povolenie na inštaláciu alebo odstránenie zdrojov na svojich stránkach.

Inštalácia a aktivácia motívu

Ak chcete nainštalovať motív, musíte ísť na Témy »Pridať nové z vašej siete viacerých miest. Ďalšie informácie nájdete v našom článku o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

Po inštalácii môžete kliknúť na odkaz „Povoliť sieť“ pod názvom témy a sprístupniť ho pre všetky weby vo vašej sieti..

Témy umožňujúce sieť

Ak chcete na svojich stránkach skryť motív, kliknite pod ním na odkaz „Zakázať sieť“.

Inštalácia a aktivácia doplnku

Ak chcete nainštalovať doplnok, musíte prejsť na adresu Pluginy »Pridať nový z hlavného panela správcu siete. Ďalšiu pomoc nájdete v našom článku o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Aktivácia siete

Na rozdiel od motívov môžete kliknúť na možnosť „Aktivovať sieť“ pod každým doplnkom a sprístupniť ho webom vo vašej sieti viacerých miest..

Uistite sa, že ste predtým povolili ponuku doplnkov z nastavení ponuky siete.

9. Riešenie problémov s chybami

Doteraz ste sa naučili, ako vytvoriť sieť viacerých miest. Je dôležité vedieť, že jednoduchá chyba môže spôsobiť obrovskú chybu vo vašej sieti. Medzi bežné problémy patrí chyba konfigurácie subdomén zástupných znakov.

Budete sa musieť porozprávať s tímom zákazníckeho servisu vášho poskytovateľa webhostingu a opýtať sa ho, či podporuje subdomény so zástupnými znakmi.

Ak používate podadresáre a vaši používatelia sa nemôžu prihlásiť na svoje webové stránky, musíte v súbore wp-config.php vykonať niekoľko zmien..

V súbore wp-config.php vyhľadajte:

define (‘SUBDOMAIN_INSTALL’, false);

a nahradiť ho:

define (‘SUBDOMAIN_INSTALL’, ‘false’);

To by malo opraviť chybu prihlásenia.

V prípade, že váš webový hostiteľ nepodporuje funkciu viacerých miest WordPress, môžete ľahko prepnúť na nového webhostingu alebo si prečítajte tento článok o najlepších doplnkoch pre siete viacerých miest WordPress..

To je všetko. Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa inštalovať a nastaviť sieť viacerých miest WordPress. Môžete tiež vyskúšať náš článok o viac ako 100 zaujímavých štatistikách a skutočnostiach WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map