Ako nainštalovať doplnok WordPress – 3 metódy (krok za krokom)

Ako nainštalovať doplnok WordPress


Chcete nainštalovať doplnok WordPress?

Inštalácia doplnku WordPress vám umožní rýchlo pridať novú funkciu na vaše stránky WordPress, napríklad pridanie formulára, eCommerce shop, systém podpory vstupeniek, diskusné fórum a ďalšie.

V tomto návode vám ukážem tri rôzne spôsoby inštalácie doplnku WordPress. Nezáleží na tom, ktorú metódu používate, pretože doplnky sú vždy nainštalované na rovnakom mieste.

 1. Ako nainštalovať doplnok WordPress z WordPress.org
 2. Ako nainštalovať doplnok WordPress z webu tretej strany
 3. Ako nahrať a nainštalovať doplnok WordPress cez FTP

Ako nainštalovať doplnok WordPress z WordPress.org

Sekcia doplnkov sa nachádza v hlavnej navigačnej ponuke v oblasti správy. Všetky nainštalované doplnky sú uvedené na prvej obrazovke.

Obrazovka doplnkov WordPress

oficiálny adresár doplnkov WordPress v súčasnosti obsahuje asi 55 000 doplnkov. Tam je naozaj tam plugin pre každý problém vaše webové stránky má.

Pluginy je možné nainštalovať priamo z admin oblasti WordPress. Kliknutím na odkaz „Pridať nový“ v ponuke doplnkov sa dostanete do sekcie Inštalácia doplnkov. Prvá karta je táto sekcia je karta vyhľadávania. Doplnky môžete vyhľadávať manuálnym vyhľadávaním alebo kliknutím na kľúčové slovo z cloudu značiek.

Inštalácia nového doplnku do WordPress

Ak ste novým používateľom programu WordPress, možno neviete, aké doplnky sa majú nainštalovať. Najlepšie a populárne karty prepojené v hornej časti stránky sú dobrým spôsobom, ako zistiť informácie o kvalitných doplnkoch. K dispozícii je tiež zoznam najnovších doplnkov, ktoré boli pridané do adresára.

Karta populárnych doplnkov v časti pridať nový doplnok

Preferovaná je funkcia, ktorú väčšina používateľov systému WordPress nevyužíva. Ak sa prihlásite na WordPress.org, pod odkazom na stiahnutie sa zobrazí možnosť obľúbeného doplnku. Všetky doplnky, ktoré máte radi, sa zobrazia vo vašom profile.

Pridanie doplnku medzi obľúbené

Zoznam všetkých vašich obľúbených doplnkov je uvedený aj na stránke Obľúbené v oblasti správcu. Jediné, čo musíte urobiť, je zadať svoje používateľské meno WordPress.org, aby ste uviedli zoznam všetkých vašich doplnkov označených záložkami. Je to skvelý spôsob, ako si zapamätať svoje uprednostňované doplnky na všetkých vašich webových stránkach podporujúcich WordPress.

Vaše obľúbené doplnky z adresára doplnkov WordPress

Vo vašej oblasti správy je vedľa každého doplnku uvedený popis každého doplnku. Kliknutím na odkaz s podrobnosťami získate podrobnejšie zhrnutie. Jediné, čo musíte urobiť pre inštaláciu doplnku, je kliknúť na inštalačný odkaz.

Inštalácia doplnku z administratívnej oblasti WordPress pomocou vyhľadávania

WordPress stiahne a nainštaluje doplnok na vašu webovú stránku. Potom môžete okamžite aktivovať doplnok alebo ho aktivovať neskôr kliknutím na ponuku Pluginy.

Aktivácia doplnku po inštalácii

Ako nainštalovať doplnok WordPress z webu tretej strany

Na vyhľadávacie, odporúčané, obľúbené, najnovšie a obľúbené karty sa dajú nainštalovať iba doplnky uvedené v oficiálnom adresári doplnkov WordPress. Všetky doplnky, či už ide o bezplatný doplnok z WordPress.org alebo prémiový doplnok z iného zdroja, si môžete stiahnuť ako súbor zip..

V oblasti „Install Plugins“ je možnosť nainštalovať doplnok nahraním súboru zip. Ak chcete nainštalovať doplnok týmto spôsobom, stačí vybrať súbor zip doplnku a kliknúť na tlačidlo inštalácie.

Inštalácia doplnku WordPress nahraním súboru zip

WordPress extrahuje obsah súboru zip a nainštaluje doplnok na vašu webovú stránku.

Doplnok je nainštalovaný zo súboru zip

Je bežné, že súbory zip prémiových tém a doplnkov obsahujú ďalšie priečinky, ako napríklad dokumentáciu a pôvodné súbory Photoshopu. Vždy, keď si stiahnete doplnok vo formáte zip mimo oficiálneho adresára WordPress, mali by ste skontrolovať, či sú súbory doplnku umiestnené v najvyššej úrovni súboru zip. Ak nie, musíte extrahovať všetky súbory a potom zipsom prevziať príslušnú zložku doplnku.

Ako nahrať a nainštalovať doplnok WordPress cez FTP

Keď inštalujete doplnok pomocou súboru ZIP alebo priamo z oficiálneho adresára doplnkov WordPress, WordPress extrahuje súbory doplnkov a uloží ich do priečinka / wp-content / plugins /. Prípadne môžete doplnok nahrať na toto miesto sami.

Ak nainštalujete program WordPress v koreňovom adresári vašej domény, priečinok s pluginmi bude umiestnený na adrese www.yourwebsite.com/wp-content/plugins/. Súbory doplnkov by sa nachádzali pod názvom doplnku, napr. www.yourwebsite.com/wp-content/plugins/contact-form-7/index.php.

Súbory môžete nahrávať pomocou FTP klienta, napr FileZilla. Ak sa chcete pripojiť na svoj web pomocou protokolu FTP, musíte poznať podrobnosti o pripojení FTP. Tieto informácie zvyčajne poskytuje vaša hostiteľská spoločnosť vo svojom uvítacom e-maile. Ak ste ho nedostali, kontaktujte svojho hostiteľa.

Ak sa chcete pripojiť na svoj web pomocou protokolu FTP, musíte poznať názov hostiteľa, používateľské meno FTP a heslo FTP. Tieto prihlasovacie informácie sú niekedy rovnaké ako prihlasovacie informácie pre váš ovládací panel hostenia.

FTP Site Manager

Po pripojení na svoju webovú stránku prejdite do priečinka s doplnkami (tento priečinok obsahuje zoznam ostatných nainštalovaných doplnkov). Potom odovzdajte doplnky, ktoré chcete nainštalovať.

Nahrajte doplnok

Všetky doplnky, ktoré odovzdáte cez FTP, budú uvedené v zozname nainštalovaných doplnkov. Potom aktivujte doplnok a nakonfigurujte ho podľa svojich predstáv.

Zoznam nainštalovaných doplnkov

Dúfam, že tento článok vám pomohol naučiť sa nainštalovať doplnok WordPress. Preskúmajte doplnky WordPress a objavte skutočnú silu webovej stránky WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete si pozrieť našu príručku o najlepších doplnkoch WordPress, ktoré musíte mať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map