Ako nastaviť a nakonfigurovať SMTP v WordPress (krok za krokom)

nastaviť a nakonfigurovať smtp, wp mail smtp


Máte problémy s odosielaním alebo prijímaním e-mailov na a z vášho webu WordPress? Chyba doručenia e-mailom je bežným problémom v programe WordPress.

WordPress štandardne používa na odosielanie e-mailov funkciu mail mail () PHP. Problém je však v tom, že veľa hostiteľských serverov WordPress nie je nakonfigurovaných na používanie tejto funkcie. To je dôvod, prečo veľa vašich e-mailov môže skončiť iba v priečinkoch so spamom alebo sa im vôbec nemusí doručiť.

Môže to byť dôvod na obavy z úspechu vášho podnikania. Dobrou správou však je, že tento problém sa dá ľahko vyriešiť nastavením a konfiguráciou servera SMTP na vašom webe.

Protokol SMTP alebo Simple Mail Transfer Protocol je komunikačný protokol na odosielanie e-mailových správ medzi rôznymi servermi. Úzko spolupracuje s agentom pre prenos pošty a zabezpečuje, že vaša komunikácia sa odosiela do správneho počítača a do správnej e-mailovej schránky. Ak ho použijete ako súčasť svojej komunikácie, šance na doručenie vašich správ sa do značnej miery znížia.

Ďalším preferovaným spôsobom, ako zabezpečiť úspešné doručenie vašich e-mailov, je použitie e-mailových služieb tretích strán, ako sú Sendgrid, MailGun, atď. Môže to však stáť nejaké peniaze navyše..

Preto mnohí používatelia namiesto toho, aby používali e-mailovú službu tretej strany, radšej nastavia server SMTP, pretože je spoľahlivý a nákladovo efektívny..

V tomto článku sa naučíme, ako nastaviť a nakonfigurovať protokol SMTP a urobiť z vašej komunikácie plynulejší proces. Začnime teda.

Nastavenie a konfigurácia SMTP vo WordPress

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať doplnok, ako je WP Mail SMTP.

WP Mail SMTP

Doplnok WP Mail SMTP ľahko rieši problémy s doručovaním e-mailov zlepšením a zmenou spôsobu, akým vaše stránky WordPress odosiela e-mail. Znovu nakonfiguruje funkciu wp_mail (), aby zabezpečil, že sa použijú správne poverenia hostiteľa SMTP, alebo využíva zabudovaného poskytovateľa pošty SMTP..

Ak používate niektorého zo zabudovaných poskytovateľov pošty SMTP, vaše e-maily sa odosielajú pomocou rozhrania API poskytovateľa. To znamená, že aj keď webový hostiteľ blokuje port SMTP, vaše e-maily budú stále doručované.

Poďme sa teda pozrieť, ako tento doplnok používať. Predtým však musíte vytvoriť e-mailový účet s vašou hostiteľskou službou. Ukážeme vám, ako to urobiť pomocou služieb Bluehost.

Krok 1: Nastavenie e-mailového účtu u vášho hostiteľa

V záujme tohto tutoriálu si preveríme, ako vytvoriť e-mailovú adresu vo vašom cPaneli. Správa systému účtov sa môže mierne líšiť v závislosti od hostiteľskej služby, ktorú používate, ale základný systém je väčšinou rovnaký.

Ak chcete začať, prihláste sa do svojho hostiteľa cPanel a v časti Pošta kliknite na E-mailové účty »vytvorte nové

Zobrazí sa vám formulár s množstvom polí. Vyplňte ju. Keďže tento účet sa bude používať na odosielanie e-mailov WordPress, odporúčame vám vytvoriť si e-mailový účet, napríklad [email protected]

Po vytvorení účtu ho môžete použiť na odosielanie e-mailov. Predtým však budete potrebovať dva dôležité informácie od svojho poskytovateľa hostingu.

  • Hostiteľ SMTP pre vašu e-mailovú adresu
  • Port SMTP pre bezpečné prihlásenie

Ak chcete získať tieto informácie, musíte sa obrátiť na poskytovateľa hostiteľských služieb.

Krok 2: Inštalácia a nastavenie protokolu WP Mail SMTP

Akonáhle je váš e-mailový účet nastavený a pripravený, musíte nainštalovať doplnok WP Mail SMTP na hlavný panel WordPress. Je to bezplatný doplnok, ktorý je k dispozícii v úložisku WordPress.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku prejdite na hlavný panel programu WordPress na adresu WP Mail SMTP na ľavej strane obrazovky. Teraz vyberte Nastavenia »Všeobecné. Tu musíte zadať e-mailovú adresu, ktorú ste práve vytvorili. Zadajte aj meno, ktoré chcete zobraziť ako odosielateľa. Ak preskočíte pridávanie názvu, doplnok použije predvolený názov ako WordPress. Nezabudnite teda pridať toto pole.

Prejdite nadol po stránke a nájdete možnosť vybrať si svojho poštového podniku. Vyberte ikonu iné SMTP. Hneď nad tým nájdete možnosť označenú spiatočná cesta. Začiarknite políčko vedľa neho.

Zaškrtnutím možnosti spiatočnej cesty nastavíte spiatočnú cestu tak, aby sa zhodovala s e-mailovou adresou odosielateľa. Začiarknutie tohto políčka je dôležité, ak skutočne chcete sledovať svoje odrazené a nedoručené e-maily. Teraz prejdite ďalej po obrazovke a nájdite ďalšie možnosti, ktoré vám umožňujú nastaviť možnosti SMTP.

Nastavenia SMTP

Informácie o hostiteľovi a porte nájdete od poskytovateľa hostingu. V ideálnom prípade je hostiteľom SMTP mail.vasadomena.sk (nahraďte reťazec domena.com za názov svojej vlastnej domény). Pre port SMTP sa bežne používa 465. Ďalšou možnosťou je zvoliť šifrovanie. Môže to byť váš SSL alebo TLS v závislosti od toho, ktorý používate. Uistite sa, že ste zadali tieto informácie správne, inak by ste mohli dostať chybu.

Nakoniec vymieňajte kartu overenia a zadajte svoje používateľské meno a heslo SMTP. Pre svoje užívateľské meno SMTP môžete jednoducho použiť svoju e-mailovú adresu. Po dokončení stlačte tlačidlo Uložiť nastavenia, aby ste nestratili svoje zmeny.

Krok 3: Testovanie nastavení SMTP

Po dokončení nastavení vyskúšame, či všetko funguje dobre. Môžete to urobiť pod Test e-mailom karta, ktorá je k dispozícii hneď vedľa všeobecný kartu nastavení.

Tu zadajte e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať testovacie správy. Po dokončení kliknite na ikonu poslať email , aby ste mohli prijímať e-maily v doručenej pošte. Doplnok vám teraz pošle e-mailovú správu s použitím nastavení protokolu SMTP, ktoré sme práve nakonfigurovali. Po odoslaní správy sa na obrazovke zobrazí správa o úspechu.

A to je všetko. Teraz by ste nemali mať problémy s doručovaním alebo prijímaním e-mailov. Dúfame, že vám tento článok pomôže. Ak sa vám tento článok páčil, možno budete chcieť vedieť, ako rozšíriť svoj zoznam e-mailov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map