Ako nastaviť sledovanie autorov vo WordPress pomocou Google Analytics

ako nastaviť sledovanie autora v službe Google Analytics


Chcete sledovať autorov blogov pomocou nástroja Google Analytics? Ak na svojom blogu píšete obsah viacerí autori, musíte ich sledovať individuálne, aby ste našli najlepšie výkony a naopak..

V tomto článku vám ukážeme, ako nastaviť sledovanie autorov v programe WordPress pomocou služby Google Analytics.

Nainštalujte MonsterInisghts na sledovanie autorských práv v službe Google Analytics

V predvolenom nastavení nie sú v službe Google Analytics žiadne nastavenia na sledovanie autorov blogov. Budete musieť pridať vlastné nastavenia na povolenie sledovania autora.

Pomocou Doplnok MonsterInsights je najjednoduchší spôsob, ako povoliť sledovanie autora na vašom webe WordPress. Je MonsterInsights najlepší doplnok Google Analytics pre WordPress.

Po povolení sledovania získate úžasné správy o zobrazeniach stránok, miere odchodov a najobľúbenejšom autorovi vášho blogu. Môžete tiež pridať ďalšie vlastné dimenzie na sledovanie autorov vo WordPress.

Nastavenie sledovania autora vo WordPress pomocou Google Analytics

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať MonsterInsights Pro zapojiť. Viac podrobností nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok do WordPress.

Po aktivácii prejdite na stránku Štatistiky »Doplnky nainštalovať a aktivovať Rozmery addon.

Teraz budete musieť prepojiť Google Analytics s WordPress.

Jednoducho prejdite na svoj účet MonsterInsights a skopírujte licenčný kľúč. Ďalej choďte na Štatistiky »Nastavenia vo vašom blogu WordPress.

V Licenčný kľúč vložte kľúč a kliknite na ikonu Overte kľúč gombík.

Licenčný kľúč

Po overení kliknite na ikonu sledovanie kartu z hornej časti. Odtiaľ budete musieť navštíviť Vlastné dimenzie v ľavej ponuke.

Vlastné dimenzie - sledovanie autora

Na tejto stránke kliknite na ikonu Pridajte nové vlastné dimenzie odkaz a zobrazí sa rozbaľovacia ponuka. V tomto rozbaľovacom zozname musíte vybrať autor ako svoju vlastnú dimenziu.

Vyberte Sledovanie autora a autora

Klikni na Uložiť zmeny na uloženie týchto nastavení.

Ďalej sa prihláste do svojho účtu Google Analytics a otvorte odkaz na svoj blog, aby ste pridali vlastné dimenzie na sledovanie autora.

Vaše webové stránky v účte Google Analytics

Po otvorení budete musieť ísť na internet admin z ľavej ponuky. V stĺpci Vlastné definície budete musieť kliknúť na Vlastné dimenzie.

Kliknite na vlastné dimenzie - sledovanie autora

Teraz kliknite na ikonu Nová vlastná dimenzia v tabuľke.

Nová vlastná dimenzia - nastavenie sledovania autora

Otvorí sa formulár na vytvorenie novej vlastnej dimenzie. Do poľa Názov budete musieť pridať autor a kliknite na ikonu vytvoriť Tlačidlo. Všetky ostatné nastavenia ponechajte tak, ako sú.

Nakoniec budete musieť priradiť indexové číslo Google Analytics k číslu ID vlastnej dimenzie ktorá je k dispozícii v nastaveniach WordPress MonsterInsights.

Indexové číslo autora nájdete pod index stĺpec v službe Google Analytics. Stačí si všimnúť toto indexové číslo.

Sledovanie autora

Teraz navštívte Štatistiky »Nastavenia vo vašej administratívnej oblasti WordPress. Pod sledovanie musíte prejsť z ponuky naľavo na položku Vlastné dimenzie.

Ak je ID vlastnej dimenzie rovnaké ako číslo indexu v službe Google Analytics, nemusíte nič robiť. Ak je ID iné, nezabudnite do stĺpca Index Google Analytics zadať rovnaké číslo, aké ste si všimli pre dimenziu Autor, a kliknite na tlačidlo „Uložiť zmeny“..

ID vlastných dimenzií

Ak chcete správne sledovať autorov blogov, budete musieť do svojho účtu Google Analytics pridať vlastný prehľad. V službe Google Analytics budete musieť ísť na Prispôsobenie »Vlastné správy z ľavého menu. Pozrite sa na Nahlásiť obsah a definujte skupiny metrík.

Budete musieť pridať autor v rozbaľovacej ponuke Dimenzia a kliknite na ikonu Uložiť gombík.

Vlastné prehľady

Zobrazí dopravný prehľad pre dimenziu autora. Zobrazenia stránky a mieru odchodov môžete sledovať podľa autorov blogu.

Správa autora

Ak chcete zobraziť ďalšie vlastné správy autorov, vyberte položku autor ako sekundárna dimenzia v službe Google Analytics.

Najprv musíte navštíviť Správanie »Obsah stránok» Všetky stránky. Odtiaľ vyberte akúkoľvek primárnu dimenziu (napríklad: Názov stránky) a prejdite na stránku Sekundárna dimenzia rozbaľovacia ponuka pod ňou.

V časti Vlastné dimenzie kliknite na ikonu autor možnosť zobraziť vlastné prehľady s inými primárnymi dimenziami.

Sekundárna dimenzia

Pridá nový stĺpec autora a vedľa každého názvu blogu zobrazí meno autora. Týmto spôsobom si môžete zobraziť prispôsobené správy pre autorov.

Vlastná správa autora

V službe Google Analytics máte rôzne možnosti na zmenu nastavení a zobrazenie vlastných prehľadov podľa potreby. Google Analytics vám tiež umožňuje exportovať prehľady vo forme tabuliek.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako nastaviť sledovanie autorov v programe WordPress pomocou služby Google Analytics.

Ak sa vám tento článok páčil, môže sa vám tiež páčiť náš sprievodca o tom, ako nastaviť sledovanie sťahovania v aplikácii WordPress pomocou služby Google Analytics.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map