Ako nastaviť sledovanie elektronického obchodu Google Analytics pre WooCommerce

ako nastaviť sledovanie elektronického obchodu pre woocommerce


Chcete nastaviť sledovanie elektronického obchodu Google Analytics pre svoj online obchod? Sledovanie obchodu WooCommerce vám pomôže vylepšiť cestu používateľa a zvýšiť váš predaj. Je bežnou praxou zistiť, ktoré produkty sa vo vašom internetovom obchode predávajú najviac.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko nastaviť sledovanie elektronického obchodu Google Analytics pre váš obchod WooCommerce.

Čo je sledovanie elektronického obchodu a ako sa líši?

Pravdepodobne už sledujete návštevnosť svojich webových stránok alebo blogov pomocou nástroja Google Analytics. Umožňuje vám optimalizovať vaše stránky pre používateľov, aby ste mohli získať väčšiu návštevnosť. Môžete tiež sledovať návštevnosť svojho obchodu WooCommerce ako všeobecnú webovú stránku v službe Google Analytics.

Sledovanie elektronického obchodu (presnejšie vylepšené sledovanie elektronického obchodu) je tiež možnosťou na paneli Google Analytics, ktorý vám poskytuje úplné informácie o nákupoch vo vašom obchode. Pomôže vám to pochopiť vašich potenciálnych klientov, takže môžete vylepšiť najnavštevovanejšie stránky produktov a vylepšiť ich pre svojich zákazníkov.

Musíte však povoliť vylepšené sledovanie elektronického obchodu Google Analytics, aby spoločnosť WooCommerce mohla sledovať nákupné správanie svojich klientov. Vylepšené sledovanie elektronického obchodu vám pomôže extrahovať niekoľko dôležitých prehľadov v službe Google Analytics, ako sú nákupné správanie, správanie pri pokladni, výkonnosť zoznamov produktov, predajná výkonnosť, marketingové prehľady a ďalšie.

Tieto prehľady poskytujú obrovské výhody pre váš obchod WooCommerce. Poďme diskutovať o niektorých správach podrobne.

Prehľad správania v nakupovaní

analýza nákupného správania

Je to výkonný prehľad, ktorý vám poskytne podrobný prehľad o ceste vášho zákazníka. Môžete sledovať každého klienta, aby ste zistili zobrazenia produktov, prístupy k tlačidlu pokladne, dokončené nákupy a procesy platby.

Okrem toho získate prehľad o tom, kde sa cesta zákazníka rozbije. Napríklad, ak klient klikol na tlačidlo pokladnice, ale nákup nikdy nedokončil. Potom môžete vylepšiť špecifický proces v obchode WooCommerce, aby vaši zákazníci dokončili nákupy a uskutočňovali platby.

Správa o výkonnosti zoznamov produktov

správa o výkonnosti zoznamu produktov

Je to dôležitá správa, ktorá mapuje cestu zákazníka na vašich produktových stránkach. Pomocou zoznamov produktov môžete pre svojich zákazníkov nastaviť vzostupný a krížový predaj. Tento prehľad zobrazuje výkonnosť súvisiacich zoznamov produktov. Keďže ide o generátor výnosov pre váš internetový obchod, mali by ste sa ubezpečiť, že zoznamy produktov sú spravované správne.

Môžete tiež monitorovať výkonnosť jednotlivých produktov a identifikovať úplné podrobnosti o predajoch, počte objednávok, zrušeniach a ďalšie informácie.

Marketingové správy

kupón produktu

Mnoho online obchodov vytvára marketingové stratégie a chce nastaviť službu Google Analytics pomocou programu WordPress na sledovanie každej kampane osobitne. Marketingové prehľady v sledovaní elektronického obchodu služby Google Analytics pre váš obchod WooCommerce to práve robia.

Ak pracujete s pridruženými spoločnosťami, môžete ľahko sledovať štatistiky, podľa ktorých pridružená spoločnosť posiela do vášho obchodu najviac zákazníkov. V podrobných prehľadoch môžete sledovať výnosy, počet objednávok, úspešné transakcie a ďalšie.

Môžete tiež nastaviť sledovanie kódov kupónov. To vám umožní získať úplné údaje o tom, ktorý kupónový kód má najväčší predaj a naopak.

Nastavenie sledovania elektronického obchodu Google Analytics pre WooCommerce

Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať MonsterInsights zapojiť. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii budete musieť navštíviť stránku Štatistiky »Nastavenia str. Odtiaľ kliknite na ikonu Overte svoj účet Google gombík.

Overte svoj účet Google

Úplné pokyny nájdete v tejto príručke ako správne prepojiť Google Analytics s MonsterInsights.

Po úspešnom pripojení budete musieť navštíviť Štatistiky »Doplnky nainštalovať a aktivovať doplnok elektronického obchodu MonsterInsights.

Doplnok elektronického obchodu

Po aktivácii sa prihláste do svojho Google Analytics Prístrojová doska. Ďalej budete musieť kliknúť na názov svojej webovej stránky, na ktorej chcete nastaviť sledovanie elektronického obchodu.

Vaše webové stránky v účte Google Analytics

Teraz choďte na admin nastavenia na ľavom bočnom paneli.

admin

Na tejto stránke budete musieť prejsť na adresu Nastavenia elektronického obchodu na pravej strane obrazovky.

Nastavenia elektronického obchodu

Ďalej povoľte Postavenie a Súvisiace produkty možnosti. Tieto možnosti sme diskutovali vyššie v úvode.

Povoliť nastavenia elektronického obchodu

Po povolení kliknite na ikonu Ďalšie tlačidlo pre pokračovanie.

Zobrazí sa Vylepšené nastavenia elektronického obchodu voľba. Ak chcete zobraziť všetky prehľady v službe Google Analytics, musíte povoliť túto možnosť vytvárania prehľadov.

Povoliť rozšírené nastavenia elektronického obchodu

Teraz sa vráťte späť do oblasti správy WordPress. Navštíviť Štatistiky »Nastavenia stránku a kliknite na sledovanie tab. V ľavom menu prejdite na eCommerce a kliknite na ikonu Použite vylepšený elektronický obchod nastavenie.

Použite možnosť rozšíreného elektronického obchodu

Čítaj viac:: Najlepšie doplnky pre elektronický obchod WordPress.

To je všetko. Teraz môžete zobraziť kompletné prehľady pre svoj obchod WooCommerce pomocou sledovania eCommerce MonsterInsights ‘Google Analytics.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako nastaviť sledovanie elektronického obchodu Google Analytics pre WooCommerce. Môžete si tiež pozrieť našu príručku o tom, ako nastaviť sledovanie sťahovania v WordPress pomocou Google Analytics.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map