Ako nastaviť sledovanie sťahovania vo WordPress pomocou Google Analytics

Ako nastaviť sledovanie sťahovania v WordPress pomocou Google Analytics


Chcete nastaviť sledovanie sťahovania súborov vo WordPress? Sledovanie sťahovania súborov vám pomôže zistiť, ktoré z vašich elektronických kníh alebo súborov PDF si používatelia najviac stiahnu.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko nastaviť sledovanie sťahovania v aplikácii WordPress pomocou služby Google Analytics.

Prečo by ste mali nastaviť sledovanie sťahovania pomocou služby Google Analytics?

Ak máte na svojej webovej stránke WordPress k dispozícii viacero elektronických kníh alebo iných užitočných súborov, mali by ste nastaviť sledovanie sťahovania, aby ste skontrolovali, či používatelia tieto súbory sťahujú alebo nie. Možno budete chcieť vedieť, ktoré z vašich súborov si používatelia najviac stiahnu.

Okrem toho vám pomôže zistiť, ktoré súbory si používatelia sťahujú menej (alebo nie), takže môžete upravovať svoje stratégie a vytvárať iba obsah, ktorý najviac priťahuje používateľov na vašom webe..

Zvyčajne používate službu Google Analytics na sledovanie zdrojov návštevnosti a ďalších užitočných štatistík na svojom webe WordPress. Služba Google Analytics však nemá systém sledovania sťahovania pre konkrétne súbory.

Odporúčame používať MonsterInsights zapojiť. Je to najlepšie analytické riešenie WordPress a pomáha vám ľahko sledovať sťahovanie súborov.

Po tom sa pozrime, ako ľahko nastaviť sledovanie sťahovania v WordPress pomocou Google Analytics.

Nastavenie sledovania sťahovania vo WordPress pomocou Google Analytics

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok MonsterInsights. Mali by ste si zakúpiť program Pro, aby ste na svojom webe ľahko nastavili sledovanie sťahovania. Viac podrobností nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok do WordPress.

Po aktivácii budete musieť nastaviť službu Google Analytics v programe WordPress pomocou služby MonsterInsights. Automaticky povolí sledovanie sťahovania vašich súborov vo WordPress.

Teraz môžete pokračovať a nakonfigurovať, ako chcete sledovať sťahovanie súborov. Na ovládacom paneli MonsterInsights sa stiahnuté súbory môžu považovať za udalosti. Toto nastavenie môžete zmeniť a stiahnuté súbory zobraziť ako zobrazenia stránok.

Odporúčame sledovať sťahovanie ako udalosti namiesto zobrazení stránok. Sledovanie stiahnutí ako udalostí zobrazí štatistiku sťahovania súborov na ovládacom paneli WordPress plynulejšie.

Sledovanie stiahnutých súborov ako zobrazení stránok môže ovplyvniť štatistiku návštevnosti vášho webu. Ak stále chcete zmeniť predvolené nastavenia z udalostí na zobrazenia stránok, jednoducho sa prihláste do svojej administratívnej oblasti WordPress. Potom navštívte Štatistiky »Nastavenia» Sledovanie prejdite na ponuku Stiahnutie súborov z ľavej ponuky.

Sledujte sťahovanie súborov ako zobrazenia stránok

Odtiaľ vyberte pageview a kliknutím na tlačidlo Uložiť zmeny uložte tieto nastavenia.

Pridanie ďalších prípon súborov na sledovanie sťahovania súborov

Zaujíma vás, aké rozšírenia bude doplnok MonsterInsights sledovať ako stiahnuté súbory? Zoznam je uvedený na stránke Súbory na stiahnutie súborov, vrátane doc, exe, js, pdf, ppt, atď.

Pridajte ďalšie rozšírenia

Do poľa „Prípony súborov na sledovanie sťahovania“ môžete ľahko pridať ďalšie prípony. Kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny.

Poznámka: Nové rozšírenia oddeľte čiarkou v poli Rozšírenia.

Prezeranie súborov na stiahnutie v informačnom paneli WordPress

Ak chcete zobraziť prehľad stiahnutých súborov v programe WordPress, musíte prejsť na stránku Štatistiky »Prehľad» Prehľad vydavateľov.

Na tejto stránke prejdite nadol do sekcie Najlepšie odkazy na stiahnutie a zobrazte svoje stiahnuté súbory.

Najlepšie odkazy na stiahnutie

Prezeranie súborov na stiahnutie v službe Google Analytics

MonsterInsights vám umožňuje zobraziť stiahnuté súbory v službe Google Analytics, rovnako ako zobrazuje štatistiku návštevnosti vašich webových stránok. Stačí sa prihlásiť do svojho účtu Google Analytics a kliknúť na odkaz na vašom webe, kde sledujete sťahovanie.

Vaše webové stránky v účte Google Analytics

Ak ste vybrali zobrazenie stránok v nastaveniach MonsterInsights pre sťahovanie súborov, jednoducho prejdite na stránku Všetky strany nájdete prehľad sledovania.

Odtiaľto si správu môžete zobraziť kliknutím na Správanie »Obsah stránok» Všetky stránky.

Ak ste však v nastaveniach preberania súborov vybrali udalosti, budete musieť navštívené sekcie prehľadov udalostí zobraziť údaje o stiahnutých súboroch..

Jednoducho choďte na Správanie »Udalosti v ponuke naľavo a zobrazí sa vám niekoľko možností. Poďme diskutovať o týchto možnostiach individuálne.

 • Prehľad: Ak kliknete na túto možnosť, zobrazia sa vám všetky najlepšie udalosti z vášho webu.
 • Hlavné udalosti: V tejto sekcii uvidíte udalosti, na ktoré vaši používatelia strávili najviac času.
 • stránky: Zobrazí sa zoznam všetkých stránok, do ktorých ste pridali súbory na stiahnutie pre svojich používateľov a klikli na možnosť sťahovania..
 • Tok udalostí: Cestu svojich používateľov môžete sledovať v časti toku udalostí. Umožňuje vám tiež sledovať, ktoré súbory majú väčšina používateľov najradšej, a zaznamenať čas interakcie strávený na konkrétnych stránkach so súbormi na stiahnutie..

Ak chcete zobraziť údaje v grafoch s podrobnosťami, prejdite na stránku Udalosti »Najlepšie udalosti časť.

Sledovanie udalostí v službe Google Analytics

Môžete kliknúť na možnosť sťahovania pod Kategória udalosti pre zobrazenie úplného prehľadu.

Správa o udalosti

Ako funguje sledovanie sťahovania súborov s programom MonsterInsights?

Google Analytics nemá predvolený systém na sledovanie sťahovania súborov. Program MonsterInsights vám však umožňuje ľahko sledovať stiahnuté súbory pomocou služby Google Analytics.

V časti Prehľad udalostí udalostí Google Analytics sa zobrazia všetky stiahnuté zdroje označené ako odkaz na stiahnutie..

Sekcia prehľadov udalostí je ďalej rozdelená do viacerých stĺpcov. Tieto komponenty budú rovnaké pre stiahnuté súbory alebo akékoľvek iné sledovanie udalostí v službe Google Analytics.

 • Kategória udalosti: Po kliknutí na štítok sťahovania v stĺpci Kategória udalosti (zobrazené vyššie) sa zobrazia všetky stiahnuté súbory..
 • Akcia udalosti: Po kliknutí na štítok stiahnutia sa v stĺpci Akcia akcie zobrazia všetky adresy URL spolu s prostriedkami na stiahnutie a kliknutím na ktorúkoľvek adresu URL môžete sledovať svoje stiahnuté súbory..
 • Štítok udalosti: V tomto stĺpci vidíte nadpis alebo názov, s ktorým je vaša udalosť spojená.

To je všetko. Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako nastaviť sledovanie sťahovania v WordPress pomocou Google Analytics. Alternatívy k službe Google Analytics si môžete pozrieť aj v našej ukážke najlepších analytických riešení pre WordPress.

Ak chcete svoj web rýchlo nastaviť a nechcete manuálne pridávať funkcie, vyskúšajte najlepších tvorcov stránky drag and drop pre WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map