Ako odoslať formulár bez obnovenia stránky vo WordPress

odošlite formulár bez obnovenia stránky


Chcete zabrániť obnoveniu stránky, keď návštevník odošle formulár? V predvolenom nastavení sa celá stránka načíta po kliknutí na tlačidlo odoslania formulára. A to je vtedy, keď sa údaje vložené do formulára prenesú a uložia na server.

V tomto článku vám ukážeme, ako povoliť odosielanie Ajaxu vo vašich formulároch WordPress a ako zabrániť tomu, aby sa stránka znova načítala.

Prečo povoliť odosielanie formulárov Ajax vo WordPress

Odoslanie formulára Ajax je obzvlášť užitočné, ak chcete vložiť formulár do modálneho vyskakovacieho okna. Bez zapnutého odosielania formulára AJAX by sa musela obnoviť celá stránka, čo by viedlo k zatvoreniu vyskakovacieho okna. Používatelia tak môžu vynechať dôležitú potvrdzujúcu správu, ktorá ich udržiava v interakcii.

Po povolení odoslania formulára AJAX mohli vaši používatelia po odoslaní formulára na tej istej stránke vidieť potvrdzujúcu správu bez opätovného načítania.

ajax formuláre

Ak chcete na svojom webe WordPress povoliť odosielanie formulára ajax, odporúčame vám WPForms, najlepší doplnok formulára pre WordPress.

Krok 1: Vytvorenie nového formulára

Ak chcete začať vytvárať formulár, musíte si najskôr nainštalovať doplnok WPForms na svojej webovej stránke WordPress.

Nie ste si istí ako? Žiaden problém. Môžete prejsť k nášmu sprievodcovi o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress, aby sa všetko vyriešilo.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku prejdite na informačný panel WordPress a prejdite naň WPForms »Pridať nový. Teraz budete presmerovaní na stránku, kde môžete vybrať šablónu pre svoj formulár.

WPForms ponúka na výber 7 rôznych šablón formulárov. Vyberme Jednoduchý kontaktný formulár možnosť pre tento tutoriál a potom do formulára pridajte pole na odovzdanie súboru.

Nastavenie formulára WPForms

Na obrazovke sa teraz zobrazí nástroj na tvorbu formulárov. Na ľavej strane obrazovky máte Pridať polia a Možnosti poľa tab. Tieto karty môžete použiť na konfiguráciu kontaktného formulára.

odstrániť pole z wpforms

WPForms uľahčuje pridávanie polí do formulára pomocou drag and drop. Polohu polí môžete zmeniť aj presunutím myšou. Ak chcete pole odstrániť, je to tiež ľahké. Stačí umiestniť kurzor nad nechcené pole a kliknúť na ikonu vymazať ikona, ktorá sa zobrazí v pravom hornom rohu poľa.

Pod Možnosti poľa Na karte môžete zmeniť označenie poľa, zmeniť formát poľa názvu, zmeniť veľkosť písma a povoliť alebo zakázať štítky a vedľajšie štítky. Máte tiež možnosť povoliť podmienená logika voľba.

Po vytvorení formulára pomocou nástroja na tvorbu formulárov kliknite na ikonu save , takže vaše zmeny zostanú nedotknuté.

Teraz, keď sme vytvorili jednoduchý kontaktný formulár, pridajte k nemu funkciu odovzdávania súborov.

Ak chcete pridať funkciu odovzdania súboru, stačí kliknúť na pole Nahranie súboru na ľavom paneli. Prípadne môžete pretiahnuť pole Form File Upload a presunúť ho na vami preferovanú pozíciu v nástroji na tvorbu formulárov.

formulár na odovzdanie súboru

Krok 3: Povolenie odoslania formulára Ajax

Po uložení zmien kliknite na ikonu nastavenie na ľavej strane nástroja na tvorbu stránok. Uvidíte tu niekoľko možností. Prejdite na stránku všeobecný voľba. Pod týmto sa zobrazí niekoľko polí. Tu môžete zmeniť názov formulára, pridať popis formulára, zmeniť text tlačidla atď.

Ak sa posúvate ďalej po obrazovke, zobrazí sa niekoľko začiarkávacích políčok. Môžete označiť začiarkavacie políčko, ktoré hovorí Povoliť odosielanie formulára Ajax. Proces dokončite kliknutím na ikonu Uložiť v pravom hornom rohu obrazovky.

umožniť odosielanie formulára ajax

Teraz choďte na oznámenia tab pod všeobecný tab. Táto možnosť vás upozorní zakaždým, keď niekto odošle váš formulár. Do prvého poľa zadajte e-mailovú adresu správcu alebo kohokoľvek, kto je zodpovedný za príjem e-mailov. Môžete tiež zadať predmet e-mailu, meno odosielateľa, adresu príjemcu a vlastnú správu.

Po dokončení nezabudnite zmeny uložiť. Môžete tiež nastaviť potvrdzujúcu správu, ktorú návštevníci dostanú po stlačení tlačidla Odoslať.

nastavenie potvrdenia odovzdania súboru

Krok 4: Publikovanie formulára s odoslaním Ajax

Posledným krokom je zverejnenie formulára s povoleným odoslaním Ajax na váš web. Prejdite na stránku, na ktorej sa má formulár zobraziť.

Môžete začať tým, že idete na Stránky »Pridať nový na hlavnom paneli WordPress. Teraz na svoju stránku pridajte názov. V textovom editore svojej stránky kliknite na ikonu Pridať formulár voľba. Na obrazovke sa objaví nové okno.

wpforms vložiť tvar

Kliknite na šípku rozbaľovacej ponuky a vyberte formulár, ktorý ste práve vytvorili. Teraz kliknite na ikonu Pridať formulár Tlačidlo. Kód vloženia sa prejaví v textovom editore vašej stránky. Ak chcete skontrolovať, ako formulár vyzerá, kliknite na ikonu Náhľad na pravej strane obrazovky.

Potom môžete kliknúť na ikonu publikovať tlačidlo, aby sa formulár konečne spustil.

Bolo to ľahké, nebolo to?

Možno budete chcieť sledovať počet kliknutí na tlačidlo, ktoré získa váš kontaktný formulár. Ak to chcete urobiť, pozrite si nášho sprievodcu sledovanie odkazov a kliknutí na tlačidlá.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map