Ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia v programe WordPress (krok za krokom)

Ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia vo WordPress


Stretávate sa s chybou pri vytváraní databázového pripojenia na vašom webe WordPress? Za touto chybou môže byť viacero dôvodov. Niekedy sa to javí neočakávane a možno vás zaujíma, čo sa na vašich stránkach zmenilo, aby sa tento problém vytvoril.

Čudujte sa už! V tomto článku sa budeme zdieľať, ako opraviť chybu pri vytváraní pripojenia k databáze v programe WordPress odstránením všetkých možných príčin.

Chyba pri vytváraní pripojenia k databáze – kedy a prečo?

Táto chyba sa zvyčajne vyskytuje, pretože váš web nedokáže vytvoriť databázové pripojenie. Dôvod, prečo neprináša databázové pripojenie, sa však môže líšiť pre každého. Tu je niekoľko dôvodov:

 • Váš webový server nereaguje na vašu žiadosť.
 • Server dostáva príliš veľa požiadaviek a prestal reagovať.
 • Vaše prihlasovacie údaje do databázy sú nesprávne alebo neaktuálne.
 • Vaša databáza je poškodená škodlivým softvérom.
 • Vaša databáza je poškodená v dôsledku zmeny kódu alebo automatickej aktualizácie WordPress.

Väčšinu času dostanete túto chybu, keď sa vyskytne problém so serverom webhostingu. Aj keď môže existovať aj mnoho ďalších dôvodov. Riešenie problémov môže byť pre vás ťažké, pretože neviete, prečo sa to deje na vašom webe. Krok za krokom vás prevedieme nájsť problém a vyriešiť ho.

Oprava chyby pri vytváraní pripojenia k databáze

Predtým, ako začneme, mali by ste si vytvoriť viac záloh svojej databázy a uložiť ich na rôznych miestach. Ak sa vám nedarí sledovať alebo opraviť túto chybu, môžete sa vrátiť k hlavnému problému odovzdaním zálohy a skúste to znova pomocou nového prístupu.

Odporúčame tiež, aby ste svoje webové stránky, témy a doplnky WordPress aktualizovali, takže existuje menšia šanca, že sa vám zobrazí chyba. Svoju stránku WordPress by ste mali pravidelne zálohovať, aby ste ju v prípade potreby mohli obnoviť.

Kontrola prihlasovacej stránky správcu WordPress

Ak chcete zistiť, ktorá chyba sa tam zobrazuje, musíte skontrolovať svoju prihlasovaciu stránku správcu WordPress. Ak je táto chyba podobná chybe na klientskom rozhraní, prejdite na ďalší krok.

Ak sa na stránke / wp-admin / page vyskytne iná chyba „Jedna alebo viac databázových tabuliek nie sú k dispozícii. Možno bude potrebné databázu opraviť. “, potom budete musieť upraviť súbor wp-config.php a pridať riadok kódu.

Ak chcete upraviť súbor wp-config.php, môžete sa prihlásiť na svoje stránky WordPress pomocou FTP klienta. Tento kód budete musieť pridať pred “To je všetko, prestaňte editovať!” Šťastné blogovanie “ riadok vo wp-config.php.

define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

Uistite sa, že ste tento súbor uložili správne.

Po pridaní kódu do súboru wp-config.php navštívte stránku http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php (vymeniť www.yoursite.com s webovou adresou vášho webu), kde nájdete nastavenia na opravu databázy.

Na získanie prístupu k opravám databázy nemusíte byť prihlásení do svojho účtu správcu WordPress. Ak kód pridáte správne do súboru wp-config.php, pomôže vám to vyriešiť problém s databázou. Po oprave môžete pokračovať a odstrániť kód zo súboru wp-config.php.

Ak problém pretrváva, môžete si prečítať túto príručku ďalej a vyhľadať ďalšie riešenie.

Úpravy súboru WP-Config.php na nájdenie problému

Možno viete, že súbor wp-config.php je hlavným súborom, ktorý spája vaše webové stránky WordPress s vašou databázou. Má prihlasovacie údaje k databáze. Ak ste zmenili heslo používateľa root alebo heslo používateľa databázy, musíte tieto údaje aktualizovať aj v súbore wp-config.php. Ak údaje v súbore wp-config nezmeníte, objaví sa pri nadviazaní pripojenia k databáze chyba.

Musíte si byť istí, že prihlasovacie údaje pre databázu sú rovnaké v súbore wp-config.php, ako ste ich nastavili pre svoju databázu WordPress..

define (‘DB_NAME’, ‘database-name’);
define (‘DB_USER’, ‘database-username’);
define (‘DB_PASSWORD’, ‘database-password’);
define (‘DB_HOST’, ‘localhost’);

V tomto kóde predstavuje DB_Name vaše databázové meno, DB_User je vaše užívateľské meno pre databázu, DB_Password je databázové heslo a DB_Host je hodnota hostiteľa.

Hodnotu DB_Host môžete pridať ako localhost Ak je váš poskytovateľ hostenia WordPress BlueHost, HostGator atď. V prípade ostatných hostingových spoločností môžete kontaktovať tím podpory alebo skontrolovať túto príručku na stránke Triky s konfiguráciou WordPress nájsť ďalšie hodnoty hostiteľa.

Zistili sme tiež, že ak prevádzkujete svoje stránky WordPress na lokálnom serveri, ako je XAMPP alebo MAMP, môžete túto chybu nahradiť z adresy localhost do adresy IP a opraviť tak túto chybu..

define (‘DB_HOST’, ‘127.0.0.1:8889’);

Táto adresa IP sa môže líšiť v prípade online spoločností poskytujúcich webhosting. Môžete tiež vyskúšať túto príručku o tom, ako preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky.

Ak váš problém stále nie je vyriešený, pokračujte v čítaní nižšie a nájdite ďalšie možné riešenia, ktoré sa môžu uplatniť na koniec servera, aby ste chybu odstránili.

Pri pohľade na váš webhostingový server

Niekedy budete mať neočakávane veľkú návštevnosť a váš webový hostingový server prestane reagovať na požiadavky. Najprv to spomalí vaše webové stránky a potom sa zobrazí chyba pri vytváraní databázového pripojenia používateľom, ktorí sa snažia navštíviť vaše webové stránky. Toto sa deje väčšinou v zdieľanom prostredí alebo v prostredí hostenia VPS.

Môžete priamo kontaktovať oddelenie technickej podpory svojho hostiteľa a skontrolovať tento problém. V prípade spravovaných hostingových spoločností ako WPEngine a Siteground vám tím podpory rýchlo pomôže opraviť chybu.

Ak chcete túto chybu vyriešiť sami na konci servera, potom vám odporúčame skontrolovať niekoľko vecí na serveri MySQL, aby ste problém vyriešili..

Najprv by ste sa mali pokúsiť o prístup na iné webové stránky na rovnakom serveri a zistiť, či fungujú dobre alebo nie. Ak rovnakú webovú stránku zobrazujú aj iné webové stránky, váš server MySQL je poškodený.

Ak na tom istom serveri nemáte iné webové stránky na testovanie, musíte vo svojom cPaneli prejsť na phpMyAdmin a pripojiť sa k svojej databáze. Po pripojení budete musieť skontrolovať, či máte dostatočné povolenie alebo nie. Stačí pridať nový súbor testconnection.php a pridať tento kód:

<?php
$ link = mysqli_connect (‘localhost’, ‘username’, ‘password’);
if (! $ link) {
die (‘Nepodarilo sa pripojiť:’. mysqli_error ());
}
echo „Pripojené úspešne“;
mysqli_close ($ link);
?>

Používateľské meno a heslo budete musieť nahradiť prihlasovacími údajmi svojej databázy. Po pripojení to znamená, že nejde o problém s povoleniami, takže môžete pokračovať a skontrolovať svoj súbor wp-config.php, aby ste zistili, či v používateľskom mene alebo hesle nie sú nejaké pravopisné chyby..

Ak sa pripojenie nepodarí, je pravdepodobné, že váš server má problémy. Nedá sa však povedať, že váš server MySQL je nefunkčný. Je možné, že používateľ vašej databázy nemá dostatočné povolenie na prístup na server.

Môžete sa obrátiť na svojho poskytovateľa webhostingu a požiadať ho o povolenie. Týmto spôsobom môžete skontrolovať chyby a vyriešiť problém.

Túto chybu môžete získať ešte z mnohých ďalších dôvodov. Svoje webové stránky budete musieť riešiť rôznymi spôsobmi. Ak sa vaše riešenie líši od vyššie uvedených metód, podeľte sa o ne prosím v komentároch nižšie. Používatelia, ktorí majú túto chybu, by mohli ťažiť z vašej užitočnej rady!

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol opraviť vašu chybu pri vytváraní databázového pripojenia vo WordPress. Môžete tiež vyskúšať prechod z jedného webového hostiteľa na druhého bez prestojov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map