Ako povoliť sledovanie posúvania vo WordPress pomocou Google Analytics

Posúvanie sledovania


Chcete na svojom webe WordPress povoliť sledovanie posúvania?

Sledovaním posúvacej aktivity na vašom webe môžete ľahko zistiť, ako ďaleko používateľ prejde nadol pri každom príspevku. Poznáte hĺbku ich posúvania a spoznáte presnú časť, v ktorej stratia záujem a opustia vaše stránky.

Pomôže vám to upraviť túto konkrétnu sekciu a urobiť ju tak zaujímavou, aby zaujala vaše publikum až do konca. To vám pomôže získať väčšiu návštevnosť, znížiť mieru okamžitých odchodov a zvýšiť počet konverzií na vašom webe.

Google Analytics je vynikajúci nástroj, ktorý vám pomôže odhaliť posúvanie používateľov na webe. To znamená, že pri predvolenom nastavení služby Google Analytics nie je na vašom webe povolené posúvanie.

Sledovanie posunu Google Analytics vo WordPress je ľahké

Najjednoduchší spôsob, ako povoliť sledovanie posunu vo WordPress, je pomocou doplnku. A najlepšou možnosťou v tomto prípade je MonsterInsights zapojiť. MonsterInsights je jedným z najpopulárnejších doplnkov Google Analytics pre WordPress.

monsterinsights, používateľské prihlasovacie a registračné pluginy

Ak je tento doplnok nainštalovaný na vašom hlavnom paneli, nebudete už nikdy musieť prepínať karty, aby ste mohli sledovať výkonnosť svojich stránok. Všetko je možné spravovať a prezerať priamo z hlavného panela WordPress a umožňuje vám sledovať každú interakciu používateľov na vašom webe, ako sú transakcie elektronického obchodu, kliknutia na pridružené odkazy, sťahovanie súborov, sledovanie autorov, skóre SEO a oveľa viac..

MonsterInsights vám dokonca ponúka štatistiky v reálnom čase priamo z hlavného panela.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto doplnku, prečítajte si našu podrobnú recenziu na stránkach MonsterInsights.

Najlepšie je, že jednou z dôležitých funkcií MonsterInsights je sledovanie hĺbky posunu. Poďme teraz skontrolovať, ako povoliť sledovanie posunu v programe WordPress pomocou programu MonsterInsights.

Krok 1: Nainštalujte program MonsterInsights na sledovanie posúvania

Prvým krokom na začiatku je inštalácia doplnok MonsterInsights na vašom webe WordPress. Táto funkcia sa dodáva s programom MonsterInsights Plus alebo vyšším.

MonsterInsights vám umožňuje ľahko prepojiť vaše webové stránky s Google Analytics bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu.

Takto si môžete nastaviť účet Google Analytics a prepojiť ho s MonsterInsights.

Krok 2: Povoľte sledovanie posúvania

Po úspešnom dokončení nastavenia sa na vašom webe automaticky povolí sledovanie posúvania. Nemusíte prechádzať ďalšími nastaveniami. Ak chcete skontrolovať, či na paneli WordPress prejdete na stránku MonsterInsights, kliknite na ikonu Štatistiky »Angažovanosť.

navigácia, monsterightights

Ak nie je automaticky povolený, uistite sa, že používate verziu 7.6.0 a vyššiu.

Táto možnosť je na vašich stránkach predvolene aktivovaná bez potreby doplnku. Keď vaši návštevníci na vašich stránkach prechádzajú 25%, 50%, 75% alebo 100%, spoločnosť MonsterInsights spustí udalosti v službe Google Analytics.

Krok 3: Zobrazenie prehľadov sledovania posúvania vo WordPress

Tento prehľad je k dispozícii priamo na hlavnom paneli WordPress. Ak si ju chcete pozrieť, prejdite na Štatistiky »Prehľady» Vydavatelia na hlavnom paneli WordPress. Uvidíte to hneď vedľa záujem časť.

V tomto prehľade uvidíte priemernú mieru hĺbky posúvania celého svojho webu. Takže presne viete, ako vaši návštevníci interagujú s vaším obsahom. A tiež vám ponúka možnosť optimalizovať vaše príspevky tak, aby boli lepšie zapojené. Môžete tiež jasne rozhodnúť, kam umiestniť svoje reklamy a výzvy na akciu, aby ste získali viac kliknutí.

Ak chcete, môžete tieto prehľady zobraziť aj na hlavnom paneli služby Google Analytics.

Zobrazenie prehľadov sledovania posúvania na paneli Google Analytics

Povolením sledovania posúvania pomocou MonsterInsights môžete skontrolovať svoje prehľady priamo na hlavnom paneli služby Google Analytics, dokonca aj bez prihlásenia do hlavného panela WordPress..

Prihláste sa do svojho účtu Google Analytics. Teraz choďte na Správanie »Udalosti» Prehľad.

Uvidíte Hĺbka posunu odkaz pod Kategória udalosti možnosť uvedená na snímke obrazovky vyššie. Stačí kliknúť na tento odkaz a ihneď nájdete podrobnú správu. Ak chcete skontrolovať celkový počet spustených udalostí pre každé uvedené percento posúvania, kliknite na ikonu Štítok udalosti voľba.

Ak chcete skontrolovať údaje posúvania v reálnom čase, je to tiež možné. Na to choďte na »Udalosti v reálnom čase na hlavnom paneli služby Google Analytics. Uvidíte rolovaciu aktivitu v reálnom čase, ktorá sa stala za posledných 30 minút.

Tak to je všetko. Nie je ľahké povoliť sledovanie posúvania pomocou MonsterInsights?

Môžete tiež vyskúšať, ako povoliť sledovanie sťahovania vo WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map