Ako prejsť z Wix na WordPress v roku 2020 (krok za krokom)

Prepnite z Wix na WordPress


Hľadáte migráciu svojej stránky Wix na WordPress? Wix je jednoduchý tvorca drag and drop, ktorý vám umožňuje rýchlo a ľahko vytvoriť webovú stránku. Avšak, je obmedzený, pokiaľ ide o funkcie a musíte zaplatiť statné množstvo peňazí, aby ste na svoje stránky pridali ďalšie možnosti. Namiesto toho môžete presunúť svoje webové stránky na samo hostený WordPress, ktorý je vysoko flexibilný a ponúka aj množstvo funkcií.

V tomto článku vám ukážeme, ako správne preniesť svoje stránky z Wix na WordPress.

Prečo by ste mali presunúť svoje stránky z Wix na WordPress?

Wix vám umožní vytvoriť webovú stránku za pár minút a začať zadarmo. Je nesmierne užitočné pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov. Zatiaľ čo začiatočníci môžu pomocou nástroja na vytváranie a presúvanie myšou rýchlo nastaviť a prispôsobiť svoje webové stránky, pokročilí používatelia môžu do Wixu pridať svoj vlastný kód a štýlové skripty..

Spoločnosť Wix ponúka bezplatný plán výstavby webovej stránky. Program zadarmo je vhodný pre úplných začiatočníkov, ktorým nevadí mať škaredú adresu URL svojich webových stránok, ako je napríklad http://username.wixsite.com/siteaddress. Pri pravidelnom zverejňovaní obsahu pomocou bezplatného plánu Wix je možné vyčerpať limit bezplatného úložiska. Ak chcete, aby vaše stránky zostali nažive, musíte si kúpiť prémiový program, ktorý ponúka viac úložného priestoru a šírku pásma.

Keďže Wix je hosťovaná platforma, musíte dodržiavať jej zmluvné podmienky. Ak s ich podmienkami nie ste spokojní, mali by ste radšej zvoliť inú platformu.

Na druhej strane platforma WordPress s vlastným hosťovaním nie je na takéto obmedzenia obmedzená. Je vysoko flexibilný a poskytuje všetky funkcie, ktoré potrebujete na vytvorenie webovej stránky, podľa vášho uváženia. Na rozdiel od Wix na platforme neexistuje žiadny zabudovaný limit, ktorý by vám zabránil v pridávaní obrázkov do WordPress. Vaše údaje sú úplne zabezpečené a patria vám, takže nikto z vašich webových stránok nemôže nič odstrániť, kým ich sami nechcete odstrániť.

Prečítajte si viac informácií o rozdieloch medzi Wix a WordPress.

súvisiace: Ako migrovať zo stredného na WordPress (žiadne prestoje)

Pozrime sa na kroky, ktoré vám umožnia ľahko prejsť z Wix na WordPress.

 1. Začíname s programom WordPress
 2. Inštalácia WordPress na váš webhostingový účet
 3. Import obsahu Wix na vaše stránky WordPress
 4. Import Wix stránok do WordPress
 5. Importujte obrázky z Wix do WordPress
 6. Nastaviť trvalé odkazy vo WordPress
 7. Presmerovanie z Wix na WordPress
 8. Najlepšie postupy WordPress, ktoré treba dodržiavať po migrácii stránok

Krok 1: Začíname s programom WordPress

Wix má svoje vlastné webhostingové servery a náklady na hosting sú zahrnuté v ich prémiovom pláne. Ich poplatok pokrýva náklady na úložný priestor, šírku pásma, tvorcu webových stránok a ďalšie služby, ktoré používate na vytvorenie svojich stránok. Po pridaní úložného priestoru sa cena neustále zvyšuje.

Na druhej strane, softvér WordPress je zadarmo na stiahnutie a používanie. Všetko, čo musíte urobiť, je kúpiť si doménové meno a webhosting.

vytvoriť blog na Bluehost

Na hosťovanie vašej webovej stránky WordPress vám odporúčame používať službu Bluehost. Oficiálne ich tiež odporúča WordPress.org (hlavná spoločnosť WordPress).

Bluehost je spoľahlivá platforma na prevádzkovanie vašich stránok WordPress a stojí menej ako to, čo platíte spoločnosti Wix za svoje prémiové plány každý mesiac. Aby sme ešte viac ušetrili počiatočné výdavky, vypracovali sme dohodu so spoločnosťou Bluehost s cieľom ponúknuť našim používateľom bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu na ich hostingových plánoch WordPress. Nie je to vzrušujúce?

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Ak už máte pre svoj web na serveri Wix nastavenú vlastnú doménu, môžete si vybrať túto možnosť Mám doménové meno pri nastavovaní svojho webhostingového účtu v službe Bluehost.

Krok 2: Inštalácia WordPress na váš webhostingový účet

Po zakúpení účtu webhostingu môžete pokračovať a nainštalovať naň program WordPress.

Keďže ako svojho webového hostiteľa používate Bluehost, môžete použiť ich inštalačný nástroj WordPress jedným kliknutím, ktorý je k dispozícii v cPanel. Uľahčuje to proces inštalácie.

Takto môžete nainštalovať WordPress na svoj účet Bluehost.

Inštalátor programu WordPress

Jednoducho si vyberte Nainštalujte WordPress v sekcii webových stránok svojho cPanelu a postupujte podľa pokynov. Budete vyzvaní, aby ste si vybrali tému pre svoju novú inštaláciu WordPress.

Poznámka: Teraz si môžete vybrať ľubovoľný motív. Po dokončení procesu inštalácie WordPress sa dá zmeniť.

Vyberte si tému v Bluehost

Teraz môžete do svojho blogu WordPress pridať názov a nadpis. Ak chcete zmeniť názov alebo slogan neskôr, môžete to jednoducho urobiť z nastavení správcu WordPress.

vytvorte nový blog so wordpressom

Po dokončení pridávania všetkých požadovaných podrobností kliknite na ikonu Ďalšie Tlačidlo. Inštalácia programu WordPress sa začne a bude pripravená o niekoľko minút.

Po dokončení inštalácie sa zobrazí obrazovka s prihlasovacími údajmi pre správcu WordPress.

Inštalácia wordpress bola úspešná

Adresa URL správcu WordPress bude vyzerať takto:

http://example.com/wp-admin

Pokračujte a prihláste sa do svojho účtu správcu WordPress pomocou vyššie uvedených poverení. Tieto prihlasovacie údaje sa odošlú aj na vašu e-mailovú adresu.

prihlásenie wordpress

Krok 3: Import obsahu Wix na vašu stránku WordPress

Import obsahu z vášho webu Wix do WordPress nie je jednoduchý. Wix nemá zabudovanú funkciu na export obsahu do externých zdrojov.

Stále však môžete importovať svoje blogové príspevky pomocou RSS kanálu Wix, aby ste predišli ručnej rekreácii každého blogového príspevku.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť súbor Wix RSS a stiahnuť ho. Môžete pridať /feed.xml za svoju webovú adresu Wix a bude zobrazovať informačný kanál. Ak je vaša vlastná doména na adrese Wix mywixsite.com, adresa URL informačného kanála RSS bude vyzerať takto:

http://mywixsite.com/feed.xml

V prípade, že nepoužívate vlastnú doménu, bude vaša adresa URL informačného kanála RSS pre Wix vyzerať ako username.mywixsite.com/myblog/feed.xml. Tu užívateľské meno je vaše užívateľské meno Wix a môj blog je názov vášho blogu, ktorý ste vytvorili na serveri Wix.

Po otvorení správnej adresy URL informačného kanála RSS sa zobrazí stránka plná kódu. Túto stránku si musíte stiahnuť do svojho počítača. Jednoducho kliknite pravým tlačidlom myši na stránku a Uložiť stránku ako do súboru.

Wix RSS feed

Po uložení súboru RSS sa budete musieť prihlásiť do svojho účtu správcu WordPress, aby ste sa dostali na informačný panel. Odtiaľ choďte na Nástroje »Import strana.

Importér RSS

Nájdete zoznam rôznych dovozcov. Musíte kliknúť na ikonu Nainštalovať teraz tlačidlo pod nástrojom dovozcu RSS.

Po inštalácii musíte spustiť dovozcu a z počítača vyberte súbor RSS. Teraz kliknite na ikonu Odovzdajte súbor a importujte ho gombík.

Prehliadajte súbor XML

Import všetkých vašich príspevkov z Wix do WordPress bude trvať niekoľko sekúnd. U každého príspevku sa zobrazí správa o úspechu.

Krok 4: Import Wix stránok do WordPress

Po importe blogových príspevkov môžete pokračovať a presunúť stránky z Wix na svoju novú stránku WordPress.

Na migráciu stránok nie je k dispozícii ani žiadny integrovaný nástroj na export. Musíte znova vytvoriť všetky stránky vo WordPress.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je ísť na Stránky »Pridať nový vo vašej administratívnej oblasti WordPress a pridajte názov podobný stránke Wix.

Teraz prejdite na svoju stránku Wix a skopírujte všetok obsah z editora. Potom vložte tento obsah na svoju stránku WordPress na text editor.

Import stránky do WordPress

Po skopírovaní celého obsahu stránky Wix na svoju stránku WordPress jednoducho kliknite na ikonu publikovať na zobrazenie tejto stránky na vašom webe WordPress.

Tento postup musíte zopakovať pre všetky stránky jeden po druhom.

Krok 5: Importujte obrázky z Wix do WordPress

Teraz, keď ste na svoj web WordPress importovali všetok obsah z Wix, môžete nájsť problém s obrázkami, ktoré boli odovzdané. Keď upravujete akékoľvek importované príspevky alebo stránky, všimnete si, že obrázky sú stále hostené pomocou Wix.

Našťastie má WordPress množstvo doplnkov, ktoré môžete použiť na import obrázkov z externých zdrojov, ako je Wix. V našom tutoriále používame Automatické nahrávanie obrázkov plugin pre tento účel.

Ak chcete bezpečne importovať svoje obrazové súbory na novo nainštalovanú stránku WordPress, musíte najprv nainštalovať a aktivovať doplnok na svojom webe. Prejdite na hlavný panel WordPress a kliknite na ikonu Pluginy »Pridať nový. Teraz pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte doplnok Auto Upload Images.

Akonáhle ju nájdete, stlačte Nainštalovať teraz a potom aktivujte doplnok.

Potom prejdite znova na informačný panel a aktualizujte všetky svoje príspevky. Ak chcete aktualizovať svoje príspevky, prejdite na adresu Príspevky »Všetky príspevky. Teraz začiarknite všetky políčka a vyberte možnosť Hromadná akcia »Upraviť.

Potom udrel platiť Tlačidlo. Na obrazovke sa teraz zobrazí nové rozhranie. Teraz by ste mali kliknúť na ikonu aktualizovať gombík.

importovať obrázky z štvorca

Po dokončení bude doplnok začať pracovať na vašich obrázkoch. Rovnaký postup zopakujte na všetkých svojich stránkach, aby vám nepremeškal žiadny obrázok.

Krok 6: Nastavenie trvalých povolení v programe WordPress

WordPress má úžasný a flexibilný permalinkový systém, ktorý vám umožňuje vytvárať adresy URL tak, ako chcú. Je dôležité, aby ste svoje permalinky v aplikácii WordPress zhodovali, aby ste nestratili žiadnu komunikáciu prichádzajúcu z vašej starej stránky Wix..

Ak chcete zmeniť štruktúru adresy URL vo WordPress, musíte prejsť na Nastavenia »Permalink a vyberte štruktúru permalinku, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu blogu WordPress.

Permalinková štruktúra

Po výbere kliknite na ikonu Uložiť zmeny zobrazíte adresy URL v akcii.

Krok 7: Presmerovanie z Wix na WordPress

Vaše stránky sú pripravené. Teraz musíte nastaviť presmerovanie, aby vaše poradie vyhľadávania a návštevnosť zostali nedotknuté.

Poznámka: Presmerovanie na web WordPress je možné iba vtedy, ak vlastníte vlastnú doménu na serveri Wix. V prípade, že používate subdoménu Wix, nemôžete presmerovať používateľov na WordPress.

Ak chcete začať s presmerovaním, musíte vytvoriť nový súbor pomocou ľubovoľného textového editora, napríklad programu Poznámkový blok, a prilepiť tento kód:

var hashesarr = {
"#! O nás / c1it7": ‘/ O /’,
"#! Kontakt / ce54":’/kontakt/’,
"#! Random-article / c1mz": ‘/ Random-article /’
};

pre (var hash in hashesarr) {
var patt = new RegExp (hash);
if (window.location.hash.match (patt)! == null) {
window.location.href = hashesarr [hash];
}
}

Toto je ukážkový kód s príkladmi troch stránok (o, kontaktných a náhodných), ktoré presmerovávajú z Wix na WordPress. Prvý reťazec je adresa URL vo formáte Wix a druhý reťazec je adresa URL stránky WordPress, na ktorej chcete pristáť svojich návštevníkov..

Musíte manuálne pridať všetky stránky, aby ste ich presmerovali z Wix na WordPress.

Po dokončení jednoducho uložte tento súbor ako redirect.js a nahrajte ho do adresára / js / s témou WordPress pomocou FTP klient. Ak nie je k dispozícii žiadny adresár / js /, jednoducho ho vytvorte a pridajte tento súbor.

Ďalej musíte ísť Vzhľad »Editor v oblasti správcu WordPress a upravte functions.php file. Jednoducho vložte tento kód do spodnej časti:

function wpb_wixjs () {
wp_enqueue_script (‘wixredirect’, get_stylesheet_directory_uri (). ‘/js/redirects.js’, array (), ‘1.0.0’, true);
}
add_action (‘wp_enqueue_scripts’, ‘wpb_wixjs’);

Po dokončení kliknite na ikonu Uložiť zmeny Tlačidlo. Teraz budú všetci vaši návštevníci z Wix presmerovaní na vaše stránky WordPress.

Po presmerovaní môžu vaši návštevníci na vašom webe WordPress stále vidieť 404 chýb. Naučiť sa ako sledovať 404 stránok a presmerovať ich do WordPress.

Najlepšie postupy WordPress, ktoré treba dodržiavať po migrácii stránok

Vaša stránka Wix bola úspešne presunutá do WordPress. Teraz by ste mali postupovať podľa odporúčaných postupov, aby ste zaistili bezpečnosť svojich stránok, zlepšili hodnotenie vyhľadávacieho nástroja, sledovali komentáre proti spamu a zlepšovali výkon.

Odporúčame vám tiež pozrieť si naše odborné tipy na najlepšie témy WordPress, aby ste našli najlepšiu tému pre svoju novú stránku WordPress..

Ako už bolo povedané, pozrime sa na kroky, ktoré by ste mali podniknúť okamžite po migrácii.

 • Kontaktný formulár: Vytvorte kontaktný formulár na svojej webovej stránke WordPress. Môžete tiež vyskúšať tie najlepšie doplnky pre kontaktné formuláre WordPress.
 • Pridajte sledovanie Google Analytics: Inštaláciou doplnku MonsterInsights pridajte sledovanie Google Analytics na svoju novú stránku WordPress.
 • Zabezpečenie WordPress: Zabezpečte nepriestrelnú bezpečnosť pre WordPress inštaláciou niektorých najlepších bezpečnostných doplnkov WordPress. Mali by ste si prečítať aj konečnú príručku zabezpečenia WordPress, kde nájdete ďalšie podrobnosti.
 • Vylepšiť SEO WordPress: Zvýšte svoj SEO pomocou najlepších pluginov WordPress SEO.
 • Zálohovanie WordPress: Naplánujte si zálohu svojho webu WordPress pomocou najlepšieho záložného doplnku WordPress.
 • Výkon WordPress: Vylepšite svoj výkon WordPress inštaláciou najlepších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress.
 • Zabráňte spamovým komentárom: Nainštalovaním doplnku Akismet na svoje stránky zabránite spamovým komentárom.
 • Rozšírte svoje webové stránky: Rozšírte svojich návštevníkov a zákazníkov pomocou najlepších doplnkov olovenej generácie WordPress.

Ak ste používateľom systému WordPress a plánujete prepínať domény, prečítajte si tento článok o presune webových stránok WordPress na nový názov domény..

Nenechajte si ujsť tieto alternatívy spoločnosti Wix a konkurenti za viac možností.

Dúfame, že vám tento článok pomohol prejsť z Wix na WordPress. Ak chcete získať podrobnejšie kroky, prečítajte si, ako spustiť webovú stránku WordPress od začiatku (krok za krokom).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map