Ako prenášať WordPress z miestneho servera na živé stránky (krok za krokom)

presunúť wordpress z lokálneho servera na živé stránky


Chcete presunúť svoj web WordPress z lokálneho servera na živé stránky? Nasadenie vašej lokality WordPress na lokálny server je jedným z najlepších spôsobov, ako urýchliť vývojový proces. Pomáha vám zaistiť, aby vaše stránky WordPress fungovali perfektne, a to ešte pred začatím prenosu.

Najjednoduchší spôsob, ako preniesť svoje stránky WordPress z miestneho servera na živé stránky, je pomocou doplnku WordPress, napríklad BackupBuddy alebo Duplicator..

Ak chcete radšej presunúť svoj web WordPress bez použitia akýchkoľvek doplnkov z miestneho servera na živé stránky, postupujte podľa podrobného sprievodcu nižšie.

Ale ak to chcete urobiť ešte jednoduchšie, nebojte sa. Na konci tohto článku vám ukážeme, ako preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky pomocou doplnku Duplicator..

Premiestnenie WordPress z lokálneho servera na živé stránky – predpoklady

Skôr ako začnete, predpokladáme, že na vašom lokálnom serveri je spustený web WordPress a že k nemu máte úplný prístup..

Musíte si tiež kúpiť doménové meno a webhosting.

Ak nevlastníte doménu a webhosting, odporúčame vám, aby ste si ju najprv zaobstarali skôr, ako začnete. Ak práve začínate, kombinované náklady na doménu a hosting sa môžu javiť ako dosť.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu na hosťovaní WordPress..

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Nakoniec musíte mať v počítači nainštalovaný program FTP a vedieť to ako sa to používa, takže môžete nahrať svoj obsah a súbory na živé stránky.

Keď budete pripravení, môžete pokračovať s migráciou.

Obsah – Migrácia WordPress z lokálneho servera na živé stránky

I. Prenos stránky bez doplnku

 1. Exportujte databázu z lokálneho servera
 2. Importujte súbory WordPress na živé stránky
 3. Vytvorte MySQL databázu na živom webe
 4. Importujte databázu WordPress na web výroby
 5. Zmeňte adresu URL webových stránok
 6. Konfigurujte WordPress vo vašom webhostingu
 7. Oprava obrázkov a nefunkčných odkazov

II. Prenos webových stránok pomocou doplnku (duplikátor)

 1. Inštalácia a nastavenie duplikátora
 2. Vytvorte databázu pre svoje živé stránky
 3. Import súborov z lokálneho servera
 4. Spustite migračný skript

Krok 1: Exportujte databázu z lokálneho servera

Najprv musíte exportovať svoju miestnu databázu WordPress. Na tento účel použijeme phpMyAdmin. Ak nie ste oboznámení s programom phpMyAdmin a potrebujete pomoc s týmto krokom, pozrite sa Správa databázy WordPress pomocou phpMyAdmin.

V prehliadači jednoducho prejdite na http: // localhost / phpmyadmin / a kliknite na svoju databázu WordPress. Ďalej kliknite na ikonu Export na hornom paneli ponuky.

export-database-z-lokálneho-server-to-live-server

Zobrazí sa výzva na výber rýchly alebo zvyk možnosti. Výberom možnosti Vlastné získate množstvo rôznych možností na export databázy. Pre rýchly export si vyberte rýchly, a potom zasiahla go. Týmto sa stiahne vaša databáza.

export-mysql-database-to-move-local-WordPress-site-to-live-server

Krok 2: Nahrajte svoje súbory WordPress na živé stránky

Po exportovaní databázy je ďalším krokom presunutie všetkých súborov lokality na živé stránky.

V tomto kroku musíte na odovzdanie súborov použiť vášho FTP klienta. Najskôr pripojte svojho FTP klienta k svojmu účtu webhostingu.

Po pripojení vyberte správny adresár vo svojom hostingovom účte, do ktorého chcete súbory nahrať. Ak napríklad plánujete hosťovať web na stránke example.com, mali by ste nahrať všetky súbory do svojho adresára public_html..

Teraz vyberte všetky svoje miestne súbory WordPress a nahrajte ich na svoj živý server.

upload-WordPress-súbory-to-move-local-WordPress-Site-to-live-server

Krok 3: Vytvorte MySQL databázu na svojom živom webe

Kým váš FTP klient odovzdáva vaše súbory WordPress, môžete začať importovať svoju databázu na live server. Väčšina riadených poskytovateľov hostingu WordPress ponúka cPanel na správu svojho hosťovacieho účtu. V tomto kroku vám ukážeme, ako vytvoriť databázu prihlásením sa do svojho cPanelu.

Po prihlásení do svojho cPanelu kliknite na ikonu MySQL databázy ikona, ktorá sa zvyčajne nachádza v časti Databázy.

MySQL databázy-pre-sťahovanie-local-WordPress-Site-to-live-server

Na nasledujúcej obrazovke, ktorá sa objaví, zadajte názov svojej databázy do Nová databáza a potom kliknite na tlačidlo OK Vytvorenie databázy.

create-a-new-databázy

Teraz, keď bola vytvorená nová databáza, prejdite nadol do časti MySQL Users a vytvorte alebo pridajte existujúceho používateľa do databázy.

create-mysql-database-user-for-kopírovanie-a-WordPress-Site-to-a-live servera

Po pridaní používateľa sa zobrazí výzva na nastavenie oprávnení MySQL pre tohto používateľa. Jednoducho poskytnite používateľovi všetky privilégiá a stlačte kláves Urobiť zmeny gombík.

všetky privilégiá

Krok 4: Importujte databázu WordPress na svoje živé stránky

Ďalej budete musieť importovať svoju databázu WordPress na svoju výrobnú stránku. Vo vašom cPaneli prejdite nadol do časti Databázy a kliknite na phpMyAdmin. Toto vás nasmeruje do sekcie phpMyAdmin. Nezabudnite vybrať databázu, ktorú ste vytvorili v predchádzajúcom kroku a ktorá neobsahuje žiadne tabuľky.

V hornej ponuke kliknite na kartu Import. Kliknutím na vyberte súbor, ktorý chcete importovať Vyberte súbor. Nezabudnite vybrať správny súbor, ktorý ste stiahli v prvom kroku z lokálneho servera.

Po výbere súboru kliknite na ikonu go na import databázy WordPress.

import-database-to-move-local-wordpress-site-to-live server

Krok 5: Zmeňte webovú adresu stránky

Ďalšiu vec, ktorú musíte urobiť, je zmeniť webovú adresu lokality v databáze tak, aby sa spojila so živou stránkou WordPress.

V phpMyAdmin vyhľadajte v databáze tabuľku wp_options, ktorú ste práve naimportovali v poslednom kroku. V prípade, že ste zmenil predponu databázy, potom hľadajte {prefix} _options namiesto wp_options.

Vyberte ikonu Prehliadať , ktoré nájdete vedľa wp_options. Prípadne môžete prehľadávať tabuľku wp_options kliknutím na ňu na bočnom paneli, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

prehliadaním wp_options nahrajte webovú stránku wordpress z localhost do cpanel

V OPTION_NAME stĺpec, vyhľadajte lokalitu siteurl. Ak chcete upraviť webovú adresu lokality, kliknite na ikonu editovať ikona, ako je zobrazené na snímke obrazovky.

upraviť siteurl pre presun lokálneho wordpress webu na server

Kliknutím na ikonu Upraviť sa otvorí okno s editačným poľom. Nezabudnite nahradiť adresu URL zobrazenú v poli option_value názvom vašej domény.

Zasiahnite go na uloženie poľa.

change-site-url

Ďalej budete musieť tento krok zopakovať pre názov možnosti: domov. Stránka wp_options môže byť niekoľko strán dlhá, takže jednoducho nájdite kartu Domovská stránka. Zvyčajne je to na druhej stránke, na ktorú môžete prejsť kliknutím na šípky stránkovania v phpMyAdmin..

Pri aktualizácii domácej adresy URL sa uistite, že je rovnaká ako adresa URL vášho webu.

Krok 6: Nakonfigurujte WordPress vo vašom webhostingu

Ďalej je čas nakonfigurovať WordPress vo výrobnom prostredí.

Ak sa teraz pokúsite získať prístup na svoje stránky, môžete nájsť správu takto: Chyba pri vytváraní pripojenia k databáze. Konfiguráciou programu WordPress je naším cieľom opraviť túto chybu a nastaviť živé stránky.

Vráťte sa k svojmu FTP klientovi a pripojte ho k svojej webovej stránke a potom upravte svoj súbor wp-config.php. V tomto kroku budete musieť do svojho súboru wp-config.php pridať rovnaké meno, heslo a heslo ako v kroku 3. Potom uložte súbor wp-config.php a nahrajte ho späť na svoj web. hostiteľ.

Navštívte svoje webové stránky a malo by byť zverejnené hneď teraz.

Ďalej sa musíte prihlásiť do svojho hlavného panela WordPress a prejsť na Nastavenia »Všeobecné. Bez akýchkoľvek úprav prejdite naspodok a kliknite na ikonu Uložiť zmeny Tlačidlo. Tým sa zabezpečí, že webová adresa stránky sa opraví kdekoľvek inde, kde to musí byť.

Ďalej zamierte do Nastavenia »Permalink a kliknite na tlačidlo OK Uložiť zmeny aby všetky vaše odkazy na odkazy fungovali dobre.

Skontrolujte tiež: Ako nastaviť pekné Permalink v programe WordPress.

Krok 7: Opravte obrázky a prerušené odkazy aktualizáciou ciest

Jedným z bežných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť počas migrácie vašej stránky WordPress z jednej domény do druhej alebo z lokálneho servera na živé stránky, je to, že po migrácii zistíte na webe nefunkčné odkazy a chýbajúce obrázky. Na vyriešenie tohto problému môžete použiť dotaz SQL alebo Doplnok Velvet Blues WordPress.

Pre tých, ktorí to chcú urobiť pomocou SQL, je uvedený jednoduchý dotaz SQL, ktorý by mal tento problém vyriešiť:

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost / test /’, ‘www.yourlivesite.com/’);

Jednoducho choďte na phpMyAdmin, kliknite na svoju databázu a potom kliknite na SQL z horného menu. Tento dopyt napíšte, nezabudnite však zmeniť adresu URL miestnej a živej stránky.

spustite sql, aby ste presunuli miestny web wordpress na live server

To je všetko! Vaše živé stránky by teraz mali byť funkčné.

Prenos WordPress z miestneho servera na živé stránky pomocou doplnku

Ak chcete ľahko presunúť WordPress z lokálneho servera na živé stránky, je to najlepšia metóda pre začiatočníkov. Pomocou doplnku pre migráciu môžete pomocou niekoľkých kliknutí preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky.

Poďme začať.

Krok 1: Inštalácia a nastavenie doplnku Duplikátor

Najprv musíte vybrať doplnok pre migráciu, odporúčame zvoliť duplikátor.

Potom nainštalujte a aktivujte doplnok na svojej miestnej stránke. Ak si nie ste istí, ako nainštalovať a aktivovať doplnok WordPress, prečítajte si nášho podrobného sprievodcu o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress..

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku Duplikátor kliknite na rozmnožovacie stroj na hlavnom paneli WordPress kliknite na balíčky, a potom kliknite na ikonu Vytvor nový gombík.

rozmnožovacie vytvoriť-new-balíček

Na ďalšej obrazovke jednoducho kliknite na ikonu Ďalšie gombík.

create-new-balíček-next-to-upload-WordPress-webové stránky-z-localhost-to-cPanel

Duplikátor potom naskenuje všetko, aby sa ubezpečil, že je všetko v poriadku. Ak sa všetky položky v teste systému vrátia označené ako „Dobré“, kliknite na ikonu build gombík.

rozmnožovacie-scan-kompletné

Tento proces „budovania“ môže trvať niekoľko minút. Pretože doplnok robí úplnú kópiu vášho webu WordPress. To zahŕňa všetky základné súbory WordPress, ako aj vaše témy, doplnky, obrázky, odovzdané súbory a zálohu vašej databázy WordPress. Čas, ktorý potrebujete, závisí od veľkosti vašich webových stránok. Nezabudnite túto kartu nechať otvorenú, kým sa proces neskončí.

Po dokončení procesu môžete kliknúť na ikonu One-Click Download na stiahnutie súborov balíka Inštalátor aj Archív do počítača.

download-package-to-move-local-WordPress-site-to-live-server

Krok 2: Vytvorte databázu pre svoje živé stránky

Teraz, keď ste si stiahli archívny súbor z vašich stránok a inštalačný súbor, ktorý automatizuje migráciu rozbalením archívneho súboru, musíte pre svoj živý web vytvoriť databázu MySQL..

Ak chcete vytvoriť databázu, prejdite na hlavný panel svojho hostiteľského účtu cPanel. Keď sa tam dostanete, prejdite nadol do časti Databázy a kliknite na ikonu MySQL databázy ikona.

My-SQL databázy-pre-sťahovanie-local-WordPress-Site-to-server

Ďalej sa zobrazí pole s názvom „Vytvoriť novú databázu“. Jednoducho zadajte názov svojej databázy a kliknite na ikonu Vytvorenie databázy gombík.

vytvoriť nový-database

Po kliknutí na toto tlačidlo vytvorí cPanel novú databázu.

Ďalším krokom je posunutie stránky nadol do sekcie „Používatelia MySQL“. Pridajte nového používateľa vytvorením užívateľského mena a hesla. Potom kliknite na ikonu Vytvorenie používateľa Tlačidlo. Nezabudnite vygenerovať bezpečné heslo a nezabudnite svoje používateľské meno a heslo, pretože ich budete neskôr potrebovať.

pridaním nového používateľa

Po vytvorení nového používateľa budete musieť tomuto novému používateľovi udeliť povolenie na prácu v databáze. Ak to chcete urobiť, prejdite nadol do časti „Pridať používateľa do databázy“. Z rozbaľovacej ponuky v poli „Používateľ“ vyberte nového používateľa, ktorého ste práve vytvorili. Potom z rozbaľovacej ponuky v poli „Databáza“ vyberte databázu, ktorú ste vytvorili. Nakoniec kliknite na ikonu pridať gombík.

add-user-to-databázy

Teraz je vaša databáza pripravená na použitie s vašou stránkou WordPress.

Krok 3: Odovzdajte súbory z miestneho servera na živé stránky

Ďalším krokom je nahranie archívnych a inštalačných súborov z miestneho servera na váš hostingový účet.

K svojmu živému serveru sa môžete pripojiť pomocou FTP klienta. Po pripojení k živému webu je dôležité skontrolovať, či je koreňový adresár vášho webu prázdny. Koreňový adresár je zvyčajne priečinok / home / public_html /.

Napríklad, ak je tam WordPress automaticky nainštalovaný ako mnoho spoločností poskytujúcich webhostingové stránky, keď sa zaregistrujete, musíte tieto súbory odstrániť.

Keď je koreňový adresár úplne prázdny, môžete nahrať archívne a inštalačné súbory z programu Duplicator.

upload-files-root-directory-to-move-local-WordPress-site-to-live-server

Krok 4: Spustite migračný skript

Potom v prehliadači prejdite na nasledujúcu adresu URL: http://mywebsite.com/installer.php

Nezabudnite nahradiť „môj web“ skutočným názvom domény.

Zadaním tejto adresy URL do prehliadača sa spustí Sprievodca migráciou v službe Duplicator.

rozmnožovacie-migrácia-Sprievodca-to-ťah-WordPress-local-server-to-live-site

Po získaní zeleného preukazu sa vykoná overovací test, akceptujte podmienky & začiarknutím políčka a zasiahnutím Ďalšie gombík.

Na ďalšej obrazovke zadáte informácie o svojej databáze WordPress, ktoré obsahujú meno používateľa a heslo, ktoré ste predtým vytvorili.

Tip: Tiež vás požiada o vášho hostiteľa, ktorý je pravdepodobne „localhost“.

rozmnožovacie inštaláciu-database

cvaknutie Ďalšie pokračovať.

Doplnok Duplicator teraz importuje vašu databázu WordPress z archívu do vašej novej databázy.

Ďalej sa zobrazí obrazovka s aktualizačnými údajmi. Doplnok automaticky zistí adresu URL vašej novej stránky a jej cestu, takže tu nemusíte nič aktualizovať. Stačí kliknúť Ďalšie pokračovať.

update-kopírka

Po dokončení procesu migrácie sa zobrazí obrazovka úspechu, ako je obrazovka uvedená nižšie. Odtiaľto môžete prejsť do administračnej oblasti WordPress na svojej živej stránke kliknutím na ikonu Prihlasovacie meno správcu gombík.

rozmnožovacie-admin-login-to-access-WordPress-site-on-live servera

To je všetko, vaša práca je hotová. Keď sa prihlásite na svoje živé stránky, Duplicator za vás vyčistí inštalačné súbory.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol úspešne presunúť vašu stránku WordPress z lokálneho servera na živé stránky. Teraz sa vráťte na svoje živé stránky a zistite, či všetko funguje podľa očakávania.

Prípadne môžete namiesto toho použiť aplikáciu BackupBuddy na migráciu WordPress z lokálneho servera na živé stránky.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete vyskúšať aj najlepšie záložné doplnky pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map