Ako presunúť lokalitu z jedného webhostingu na druhého v roku 2020

presunúť wordpress na nového hostiteľa bez prestojov


Zaujíma vás, ako prepnúť svoje stránky WordPress z jedného webového hostiteľa na druhého bez prestojov? Rovnako ako sťahovanie do nového domu vo fyzickom svete, migrácia do nového „domova“ (webhostingu) na internete prináša jedinečnú skupinu výziev. Jedným z najbežnejších problémov je to, či sa vaše stránky počas presunu znížia.

Ale nemáte čoho robiť starosti.

V tomto článku vám ukážeme, ako preniesť svoje stránky z jedného webového hostiteľa na druhého bez prestojov dvoma spôsobmi.

Metóda č. 1: Migrácia vašej stránky zadarmo s pomocou odborníkov
Metóda č. 2: Migrácia stránok sami (krok za krokom)

Predtým, ako začneme, poďme sa však pozrieť, prečo by ste mali presunúť svoje stránky WordPress na nového hostiteľa a prečo by ste sa mali vyhnúť prestojom..

Kedy a prečo by ste mali presunúť svoj web WordPress na nového hostiteľa

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali preniesť svoje stránky WordPress na iného hostiteľa. Poďme sa pozrieť na niekoľko hlavných dôvodov:

1. Váš web je pomalý
Možno ste začali s poskytovateľom webhostingu, ktorý ste našli pomocou krátkeho internetového vyhľadávania. Ale s rastúcou návštevnosťou vašich webových stránok musíte hľadať spoľahlivé riešenie, ktoré môže ponúknuť vyššiu rýchlosť a výkon. Pomalé načítanie webových stránok nie je len zlé pre SEO, ale tiež zvyšuje pravdepodobnosť, že používatelia opustia vaše webové stránky. V takom prípade by ste presunuli svoje stránky WordPress na nového hostiteľa, aby ste zlepšili stav svojich webových stránok. Prečítajte si tiež nášho sprievodcu o tom, ako preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky.

2. Stratíte prevádzku:
Ak máte so súčasným webovým hostiteľom veľa prestojov, je dobré podpísať, že je čas prejsť na nového hostiteľa. Neplánované prestoje v najrušnejších hodinách vášho webu môžu rozrušiť návštevníkov vášho webu a spôsobiť stratu potenciálnych zákazníkov, verných zákazníkov a výnosov. Príliš veľa prestojov môže viesť k poklesu poradia výsledkov vyhľadávania. Prechod na webového hostiteľa, ktorý ponúka záruku dostupnosti, zaistí, že nestratíte prevádzku ani predaj.

3. Váš aktuálny webhosting nie je pre vás vhodný:
Jedným z najbežnejších a najjednoduchších dôvodov, prečo by ste sa mohli chcieť presunúť z jedného webového hostiteľa na druhého, je to, že váš súčasný webový hostiteľ neposkytuje požadované informácie. Napríklad váš súčasný webhosting je príliš drahý. Možno ste našli lepšieho webhostingu, ktorý je cenovo dostupnejší a ponúka viac funkcií, ako napríklad Bluehost. Je dôležité vybrať si webového hostiteľa, ktorý poskytuje vaše webové stránky to, čo potrebuje, ako aj hostiteľa, ktorý sa hodí do vášho rozpočtu.

Počas migrácie z jedného hostiteľa na druhého však musíte vždy skontrolovať, či je váš web funkčný. Pokračujte v čítaní a zistite prečo.

Poznámka: Môžete tiež vyskúšať, ako presunúť WordPress do nového názvu domény.

Prečo by ste sa mali vyhnúť prestojom? (Dôležitý)

Začiatočníci s malými webmi WordPress, ktorí majú malú alebo žiadnu návštevnosť, sa zvyčajne pýtajú, prečo by sa mali trochu obávať prestojov. Na druhej strane je očividnejšie, prečo by veľké webové stránky s vyššou návštevnosťou a veľkým rebríčkom vyhľadávacích nástrojov museli pri zmene hostiteľov postupovať opatrne. Väčšie webové stránky nemôžu riskovať žiadne prestoje, pretože môžu ovplyvniť ich stav. Aj malé webové stránky si však musia byť vedomé problémov.

Prestoje webových stránok nie sú dobré pre malé alebo veľké webové stránky. Poďme sa porozprávať o niekoľkých spôsoboch prestojov, ktoré môžu ovplyvniť vaše stránky WordPress:

 • Používatelia si budú myslieť, že ste vypli – Keď používatelia navštívia váš web, chcú, aby to fungovalo. Ak váš web čelí výpadkom, noví návštevníci sa môžu domnievať, že neexistujú, a starí používatelia si môžu myslieť, že ste ich zavreli.
 • Poškodené povesť – Prestoje sa môžu vyskytnúť z mnohých dôvodov. Technický používateľ to môže pochopiť, ale nie všetci vaši používatelia sú vývojári. Priemerný návštevník vytvorí zlý dojem na vašu značku alebo firmu.
 • Strata rebríčka SEO – Váš web sa vo vyhľadávačoch môže dobre umiestniť. Ak je váš web nefunkčný a vyhľadávacie nástroje pošlú svoje roboty na indexové prehľadávanie vašich stránok, poškodí to vaše hodnotenie.

Po prečítaní vyššie uvedeného, ​​dúfajme, máte predstavu o tom, prečo je dôležité mať prevádzkyschopnosť webových stránok 24/7/365. Pri presúvaní webových stránok na nového hostiteľa môžete postupovať podľa nasledujúcich krokov, aby ste predišli výpadkom a úspešne migrovali svoje webové stránky WordPress.

Bonusový tip: Na analýzu stavu webových stránok môžete kedykoľvek použiť náš bezplatný nástroj na kontrolu dostupnosti webových stránok.

Ste pripravení začať? Poďme!

Metóda 1: Bezplatná migrácia stránok s pomocou expertov

Pri prvej metóde vám ukážeme, ako bezplatne migrovať svoje stránky z jedného webového hostiteľa na druhého. Tento krok je určený pre tých, ktorí nie sú technicky veľmi dobrí. Ak použijete túto metódu, môžete nechať svoj web migrovať bez zaplatenia jediného centu a bez vykonania akýchkoľvek komplikovaných krokov.

Preto musíte zistiť poskytovateľov hostiteľských služieb, ktorí ponúkajú bezplatné migračné služby. Aby sme vám to uľahčili, uviedli sme niekoľko hostingových spoločností, ktoré bezplatne migrujú vaše webové stránky za predpokladu, že s nimi budete súhlasiť. Poďme ich skontrolovať.

1.Rozsah stránok

lacný hosting

SiteGround ponúka bezplatné migračné služby pre svojich používateľov, ktorí sa rozhodnú pre hostingové plány GrowBig a GoGeek.

Ak chcete využiť bezplatnú migračnú službu, po registrácii prejdite na informačný panel SiteGround. Tu pod Používateľská oblasť ísť do Podpora »Vyžiadajte si pomoc od nášho tímu» Prevod webových stránok. Môžete tak nechať všetky vaše súbory webových stránok a databázu aplikácií migrovať z vašej starej hostiteľskej služby na server SiteGround bez problémov..

Najlepšie zo všetkého je, že všetky cesty k súborom a databázové informácie zostávajú na vašom novom hostingovom účte rovnaké, takže po migrácii nemusíte na svojom webe nič opravovať..

2. HostGator

HostGator, bezplatné migračné služby

HostGator je ďalšou skvelou možnosťou, ktorá ponúka svojim používateľom bezplatné migračné služby do 30 dní od registrácie na webhostingovú službu. Táto možnosť je k dispozícii pri každom pláne, do ktorého sa zaregistrujete. Ak chcete využiť svoju bezplatnú službu prenosu, stačí vyplniť trojstupňový formulár a požiadať ich o prevod vašich stránok.

Predtým však budete potrebovať nasledujúce informácie:

 • Staré používateľské meno servera FTP
 • Používateľské meno a heslo pre FTP
 • Informácie o správcovi WordPress
 • cPanel prihlasovacia adresa URL spolu s používateľským menom & heslo
 • Najnovšia záloha databázy WordPress

3. A2 Hosting

@ Hosting, bezplatná migrácia

Ďalšou možnosťou, ktorú môžete využiť, je služba A2 Hosting. Rovnako ako SiteGround a HostGator, hosťovanie A2 ponúka svojim používateľom aj bezplatné migračné služby.

Po dokončení platby sa prihláste do svojho zákazníckeho portálu a kliknite na Podpora »Migrácia . Klikni na Žiadosť o migráciu voľba.

Teraz začiarknite políčka, aby ste vyjadrili súhlas so Zmluvnými podmienkami a zásadami prijateľného použitia a potom kliknite na Pokračovať ku kroku 2. V ďalšom kroku vyberte požadovanú službu a kliknite na ikonu Pokračujte krokom 3 Tlačidlo. Nakoniec v ďalšom kroku stlačte Odoslať migráciu gombík.

A to je všetko. Po dokončení migrácie sa vám zobrazí upozornenie.

Metóda 2: Manuálna migrácia stránok (krok za krokom)

Táto metóda je určená pre tých, ktorí sú ochotní sami migrovať svoje webové stránky sami. Pre začiatočníkov to znie zastrašujúco, nie je to však také ťažké, ako to vyzerá. Postupujte podľa našich krokov správne a mali by ste byť dobrí.

Uvádzame zoznam krokov, ktoré si prečítame:

 1. Vyberte nového webhostingu
 2. Vytvorte si zálohu stránky na migráciu pomocou duplikátora
 3. Importujte svoje stránky WordPress do svojho nového hostiteľa
 4. Zmeňte súbor hostiteľa, aby ste predišli výpadkom
 5. Vytvorte MySQL databázu na vašom novom webhostingu
 6. Spustite proces migrácie duplikátora
 7. Aktualizujte svoju doménu

dôležitý: Chceli by sme vám pripomenúť, že niektorí poskytovatelia webhostingu ponúkajú bezplatnú migračnú službu. Ak si nie ste istí, či váš poskytovateľ hostingu ponúka bezplatnú migráciu, najprv sa ich opýtajte pred tým, ako to urobíte sami. Ak to neponúkajú, môžete pokračovať v návode.

Krok 1: Vyberte nového webhostingu

Zmena hostiteľa webu je sama osebe veľkým rozhodnutím, takže pred presunom na nového hostiteľa sa musíte uistiť, že ste vynaložili dostatočné úsilie na optimalizáciu svojho aktuálneho hostiteľa. Ak sa vám ani po optimalizácii nepodarí dosiahnuť rýchlosť, bezpečnosť, výkon atď., Musíte skutočne zmeniť svoj webhosting..

web hosting

Pri výbere nového webového hostiteľa si uvedomte konkrétne funkcie, ktoré váš web potrebuje na svojej aktuálnej pozícii av budúcnosti, takže už nemusíte znova meniť hostiteľov pod riadkom..

Existuje mnoho rôznych typov webhostingu, ako napríklad zdieľaný hosting, vyhradený server a spravovaný hosting WordPress.

Pri výbere webhostingu odporúčame nasledujúce možnosti:

Zdieľaný hosting:

Ideálne pre tých, ktorí práve začínajú s novým webom a potrebujú cenovo dostupné riešenie hostenia. Bluehost je najlepším poskytovateľom zdieľaného hostingu. Oficiálne ich odporúča spoločnosť WordPress.org. Používatelia IsItWP získajú pri zakúpení nového hostingového účtu 60% zľavu a bezplatný názov domény.

Začnite s Bluehostom ešte dnes!

Dedikovaný server:

Je to najlepšie riešenie pre používateľov, ktorí chcú prenajať celý server pre svoje výhradné použitie a potrebujú úplnú kontrolu nad serverom. Odporúčame InMotion Hosting pre dedikované servery. Umožnia vám vybrať si ideálne dátové centrum pre vaše stránky a poskytnúť bezplatnú asistenciu pri spustení na 2 hodiny. Hostingový kupón InMotion vám poskytne ďalšie zľavy.

Začíname s hostingom InMotion dnes!

Spravovaný hosting WordPress:

Najlepšia voľba pre webové stránky WordPress, ktoré priťahujú vysoký objem prevádzky. S riadeným hostingom WordPress môžete prevádzkovať svoje stránky na serveri, ktorý je jedinečne optimalizovaný pre konfiguráciu zabezpečenia WordPress. Odporúčame WP Engine pre riadený hosting WordPress.

Začíname s WP Engine dnes!

Odporúčame vám pozrieť si tieto porovnania medzi hosťami Bluehost vs InMotion a Bluehost vs WP Engine.

Po zakúpení plánu hostenia neinštalujte program WordPress tak, ako by ste zvykli pri vytváraní nového webu. Len to ponechajte prázdne a prejdeme na krok 2.

Krok 2: Vytvorte zálohu stránky na migráciu pomocou duplikátora

Prejdite do administračnej oblasti webu, ktorý chcete presunúť, a nainštalujte doplnok Duplicator. Je to jeden z najlepších doplnkov WordPress pre migrácie a zálohy. Ak neviete, ako nainštalovať doplnok, pozrite si nášho podrobného sprievodcu inštaláciou doplnku WordPress..

Po nainštalovaní doplnku Duplikátor prejdite na stránku Duplikátor »Balíky na hlavnom paneli WordPress.

Potom kliknite na ikonu Vytvor nový v pravom rohu stránky.

create-new-package-duplikátor-plugin

Ďalej sa zobrazí stránka, ako je tá, ktorá je zobrazená nižšie. Kliknite na ikonu Ďalšie na spustenie procesu vytvárania balíkov.

click-next-to-create-balenie

Odtiaľ sa dostanete k druhému kroku v procese vytvárania balíkov. Uistite sa, že je skenovanie úplné a všetky výsledky sú dobrý. Potom kliknite na ikonu build gombík.

kompletný scan

Počkajte, kým sa proces neukončí. Môže to chvíľu trvať v závislosti od toho, aká veľká je vaša stránka.

Po dokončení procesu sa vám zobrazia možnosti stiahnutia inštalačný, Archív, a One-Click Download. Musíte kliknúť na One-Click Download pretože budete potrebovať inštalačné aj archívne súbory.

One-Click-download-kopírka

Súbor Archív je kópiou vašej stránky a inštalačný súbor vám pomôže automaticky stiahnuť proces inštalácie.

Krok 3: Importujte svoje stránky WordPress do nového hostiteľa

Ďalej budete musieť nahrať stiahnuté súbory (inštalátor a archív) do svojho nového webhostingu. Za týmto účelom môžete použiť FTP klienta na pripojenie k vášmu novému webovému hostiteľovi. Ak ste v tomto nováčikom, môžete postupovať podľa pokynov uvedených v tomto podrobnom sprievodcovi nahrať súbory cez FTP do WordPress.

Pomocou FTP klienta nahrajte inštalačné aj archívne súbory do koreňového adresára (zvyčajne / username / public_html / folder) vášho webu..

Pred odovzdaním musíte skontrolovať, či je priečinok úplne prázdny. Niektoré hostingové spoločnosti WordPress automaticky nainštalujú WordPress, keď sa zaregistrujete. Ak ho už hostiteľ nainštaloval, budete ho musieť odstrániť.

Krok 4: Zmeňte súbor hostiteľa, aby ste predišli výpadkom

Už ste nahrali súbor installer.php aj archív.zip do nového webového hostiteľa v kroku 3, takže sa pokúste otvoriť súbor installer.php v prehliadači..

K súboru máte prístup pomocou adresy URL, ako je táto:

http://www.example.com/installer.php

Ale keď sa pokúsite získať prístup k súboru, dostanete Chybová stránka 404 pretože vaša doména stále ukazuje na starého hostiteľa.

Znamená to, že musíte zmeniť svoje servery názvov domén a ukázať na nového hostiteľa, ale neodporúčame vám to. Ak tak urobíte, používateľom sa pri migrácii zobrazí nefunkčný web.

Z tohto dôvodu vám odporúčame použiť alternatívnu metódu, aby používatelia mali plný prístup na vaše stránky, a to aj počas migrácie.

Táto technika vám umožní dočasne získať prístup k vášmu novému webu pomocou novej domény vo vašom počítači. Urobí sa to pomocou súboru hostiteľa v počítači, ktorý môžete použiť na mapovanie názvov domén na konkrétne adresy IP.

Teraz do súboru hostiteľa pridáte položku pre názov svojej domény, aby smerovala na nového hostiteľa, ale iba pomocou počítača. Preto môžete pristupovať k svojim súborom na svojom novom webhostingu, zatiaľ čo vaši používatelia budú mať naďalej prístup na vaše stránky zo starého hostiteľa. Preto je tu nulový prestoj.

Najprv musíte zistiť IP adresu vášho nového webhostingového servera. Ak to chcete nájsť, otvorte informačný panel cPanel a prejdite naň Informácie o serveri. Tam to uvidíte ako Zdieľaná IP adresa.

host-ip-adresa

Ponechajte túto stránku otvorenú, pretože neskôr budete musieť skopírovať adresu IP.

Ak používate Windows, prejdite na Programy »Všetky programy» Príslušenstvo, kliknite pravým tlačidlom myši na Poznámkový blok a vyberte príkaz Spustiť ako správca. Potom sa objaví výzva systému Windows UAC s 2 možnosťami: Áno a žiadny. Kliknite na Áno na spustenie programu Poznámkový blok s oprávneniami správcu.

Teraz na obrazovke programu Poznámkový blok prejdite na stránku Súbor »Otvoriť a potom choďte na

C: WindowsSystem32driversetc. Vyberte súbor hostiteľa a otvorte ho.

Ak používate počítač Mac, budete musieť otvoriť aplikáciu Terminal a zadaním tohto príkazu upraviť súbor hostiteľa:

sudo nano / private / etc / hosts

Potom používatelia Windows a Mac musia zadať IP adresu, ktorú ste skopírovali, a názov vašej domény v dolnej časti súboru hostiteľa takto:

192.168.1.22 www.example.com

Potom uložte zmeny. Teraz môžete pristupovať k svojim webovým súborom na novom hostiteľovi pomocou názvu domény v počítači.

Poznámka: Po dokončení migrácie stránok v kroku 6 bude potrebné vrátiť späť zmeny, ktoré ste vykonali v súbore hostiteľa.

Krok 5: Vytvorte MySQL databázu na vašom novom webhostingu

Teraz ste pripravení spustiť installer.php súbor na vašom novom hostiteľovi, ale musíte sa uistiť, že je pred vytvorením databázy MySQL vytvorená.

Ak chcete vytvoriť databázu MySQL, prejdite na informačný panel svojho cPanelu a prejdite na stránku databázy oddiel. Potom budete musieť kliknúť na ikonu MySQL databázy časť.

MySQL databáz

Teraz sa zobrazí pole na vytvorenie novej databázy. Zadajte názov databázy a kliknite na ikonu Vytvorenie databázy gombík.

create-new-mysql-database-Bluehost

Po vytvorení databázy prejdite stránku nadol na Používatelia MySQL oddiel. Odtiaľ zadajte nové meno používateľa a heslo pre nového používateľa a potom kliknite na ikonu Vytvorenie používateľa gombík.

create-mysql-user

Berte na vedomie užívateľské meno a heslo databázy, ktoré ste práve vytvorili, pretože ich budete potrebovať v ďalšom kroku.

Teraz musíte do databázy pridať používateľa. Za týmto účelom prejdite nadol na Pridať používateľa do databázy a vyberte databázu MySQL a používateľa, ktorého ste práve vytvorili. Potom kliknite na ikonu pridať gombík.

add-užívateľa-to-database-Bluehost

Teraz je vaša databáza nastavená na používanie na vašom webe WordPress.

Krok 6: Spustite proces migrácie duplikátora

Nakoniec ste pripravení spustiť inštalačný súbor.

Prejdite teda do panela s adresou v prehliadači a zadajte adresu URL, ako je to zobrazené nižšie, aby ste spustili installer.php.

http://www.example.com/installer.php

rozmnožovacie-installer-step1

Inštalátor vykoná niekoľko testov a zobrazí sa priechod vedľa archívnych a validačných testov, ako je to znázornené na obrázku vyššie.

Začiarknite políčko Zmluvné podmienky a potom kliknite na ikonu Ďalšie gombík.

Odtiaľ uvidíte otvorený krok 2 duplikátora. Budete musieť zadať hostiteľa MySQL, názov databázy, používateľské meno a heslo. insert localhost do poľa hostiteľa a vyplňte podrobnosti databázy, ktoré ste použili v kroku 5.

rozmnožovacie-installer-step2

Teraz môžete kliknúť na ikonu Ďalšie tlačidlo pre pokračovanie. Odporúčame však najskôr kliknúť na ikonu Testovacia databáza , aby ste sa uistili, že nedošlo k žiadnym chybám pripojenia k databáze.

Potom Duplikátor importuje vašu databázu WordPress zo súboru archive.zip do nového hostiteľa.

Následne vás v kroku 3 služby Duplikátor požiada o aktualizáciu adresy URL alebo cesty na webe, nemusíte tu však nič meniť, pretože ste ich vlastne nezmenili. Kliknite na ikonu Ďalšie tlačidlo pre pokračovanie.

Duplikátor spustí posledné kroky a vo štvrtom a poslednom kroku zobrazí prihlasovacie tlačidlo.

rozmnožovacie-installer-last-step

Teraz ste úplne presunuli svoje stránky WordPress na nového webhostingu. Môžete sa teda jednoducho prihlásiť a skontrolovať, či je všetko v poriadku.

Krok 7: Aktualizujte svoju doménu

Došli sme k poslednému kroku prepínania vašich stránok WordPress z jedného webového hostiteľa na nový.

V predchádzajúcom kroku ste k novému hostiteľovi pridali kópiu všetkých súborov stránok, ale vaša doména stále ukazuje na vášho starého hostiteľa, takže budete musieť aktualizovať aj svoju doménu..

Ak to chcete urobiť, budete musieť prepnúť svoj DNS nameservers. Ak bola vaša doména zaregistrovaná v hostiteľskej spoločnosti, najlepšie je presunúť doménu do nového webhostingu. Ak bola zaregistrovaná v registračnej spoločnosti ako NameCheap, GoDaddy atď., Musíte aktualizovať svoje doménové servery.

Servery názvov domén sú zvyčajne dve adresy URL, ako sú adresy uvedené nižšie, ktoré dostanete od svojho nového webového hostiteľa.

ns1.hostname.com
ns2.hostname.com

Kroky k zmene doménových mien sa líšia od jedného poskytovateľa domény k druhému; základný koncept je však rovnaký. Ukážeme vám, ako v tomto návode zmeniť DNS servery so servermi Domain.com a GoDaddy.

Začnime doménou.com.

Najprv sa prihláste do svojho účtu Domain.com. Nájdite doménu, ktorú chcete aktualizovať, a kliknite na ikonu Spravovať gombík.

spravovať servery mien

Ďalej kliknite na DNS & nameservery.

change-dns-and-nameservery

Ak chcete zmeniť servery mien, kliknite na ikonu editovať vedľa Nameservers.

upraviť nameservery

Potom vyplňte svoje nové menné servery, ktoré poskytuje váš nový webový hostiteľ, a kliknite na ikonu Uložiť gombík.

To je všetko!

Podobne sa pozrime na to, ako aktualizovať nameservery v GoDaddy.

Najprv sa prihláste do svojho účtu GoDaddy a prejdite na ňu domény. Potom kliknite na ikonu Spravovať kliknite vedľa názvu domény, ktorý chcete aktualizovať.

spravujú-domény-GoDaddy

Potom choďte na Ďalšie nastavenia a kliknite na Spravujte DNS.

dodatočná-settings-manage-dns

Teraz budete musieť prejsť nadol na nameservery a kliknite na ikonu zmena gombík.

change-nameservery

Potom kliknite na rozbaľovaciu ponuku a prepnite typ menného servera štandardné na zvyk. Potom vyplňte svoje nové menné servery, ktoré poskytuje váš nový webový hostiteľ, a kliknite na ikonu Uložiť gombík.

update-dns

Teraz ste úspešne aktualizovali svoje servery názvov domén. Vykonanie týchto zmien DNS bohužiaľ môže trvať 4 až 48 hodín.

Medzitým budete mať rovnaký obsah na starom aj novom hostiteľovi, takže používatelia nebudú vidieť žiadny rozdiel a migrácia stránok bude bezproblémová bez akýchkoľvek prestojov (Náklady na prestoje môžete skontrolovať pomocou našej bezplatnej ceny prestojov) kalkulačka alebo dokonca použiť náš nástroj na zisťovanie stavu webových stránok na kontrolu, či je náš web aktívny pre vašich používateľov).

Dúfame, že tento sprievodca vám pomohol prepnúť váš web WordPress z jedného webového hostiteľa na druhého s nulovými prestojmi. Môžete tiež vyskúšať náš podrobný návod na vytvorenie bezplatného firemného e-mailu pomocou služby Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map