Ako presunúť svoj web z Weebly na WordPress

Ako presunúť svoje webové stránky z Weebly na WordPress


Hľadáte spôsob, ako presunúť svoje webové stránky z Weebly na WordPress? Weebly je skvelá platforma pre budovanie webu pre začiatočníkov, ale nakoniec si uvedomíte, že vás obmedzuje z hľadiska funkcií. Vtedy je čas obrátiť sa na WordPress, najsilnejší tvorca webových stránok na trhu.

V tomto článku vám ukážeme, ako presunúť svoje webové stránky z Weebly na WordPress.

Najprv si prečítajte tento zoznam krokov, ktorými sa budeme zaoberať v sprievodcovi:

 1. Nastavenie WordPress
 2. Exportuje sa váš web z webu Weebly
 3. Importovanie vašej weebly webovej stránky do WordPress
 4. Vytváranie presmerovaní
 5. Správa štruktúr Permalinks / URL
 6. Prispôsobenie a doplnky
 7. Riešenie problémov s chybami

Prečo by ste mali presunúť svoj web z Weebly na WordPress?

Väčšina začiatočníkov začína svoje webové stránky s prvým riešením, ktoré nájdu na internete. Niektoré z týchto webových platforiem, napríklad Weebly, sú tiež bezplatné, čo je atraktívne pre začínajúcich podnikateľov. Po tom, ako sa vaše stránky začnú rozširovať, však budete potrebovať viac funkcií a funkcií.

Napríklad, pozrite sa na niekoľko funkcií, ktoré Weebly chýba:

Ľahké SEO:
Na webe Weebly môžete optimalizovať názov stránky, meta popisy atď., Aby ste vylepšili SEO. Aj keď, ak nemáte skúsenosti s SEO, Weebly vám nehovorí, čo máte robiť. Ale s doplnkom WordPress, ako je SEO a ďalšie nástroje SEO, je vylepšenie vášho webu SEO oveľa jednoduchšie vďaka jasným tipom a pokynom, ktoré poskytuje.

Žiadne aplikácie alebo nástroje tretích strán:
Spoločnosť Weebly ponúka niekoľko nástrojov a aplikácií na pridanie ďalších funkcií na svoj web, napríklad kontaktný formulár, fotogalériu, blog atď. Ak však spoločnosť Weebly nenabízí určitý nástroj alebo aplikáciu, ktorú chcete, ste mimo šťastie. Na druhej strane, WordPress má na výber viac ako 55 000 doplnkov, takže budete môcť nájsť všetko, čo potrebujete.

Poplatky a obmedzenia elektronického obchodu:
Vytvorenie a rozšírenie internetového obchodu môže byť pre spoločnosť Weebly ťažšie. Weebly napríklad účtuje 3% transakčný poplatok navyše k poplatku, ktorý už vám budú účtovať spracovatelia platieb, ako sú PayPal alebo Stripe. Takže pre začiatočníkov, ktorí chcú vytvoriť internetový obchod, platíte dvojnásobok transakčných poplatkov. Ak chcete odstrániť transakčný poplatok spoločnosti Weebly, musíte inovovať na svoj obchodný plán, ktorý stojí 25 USD mesačne.

Nebude to dlho, kým si uvedomíte, že Weebly nesplní vaše očakávania.

Je čas na lepšie riešenie: WordPress. Je to najjednoduchšia a ľahko použiteľná platforma, ktorá neohrozuje bezplatné doplnky a doplnky. Mnoho špičkových značiek používa WordPress pre svoje webové stránky a blogy.

Ako však môžete presunúť celú svoju webovú stránku z Weebly na WordPress bez straty obsahu? Znie to ťažké, ale nie je to tak.

Naši priatelia na WPBeginner vytvorili úžasne jednoduchý nástroj na exportovanie vašich webových stránok z Weebly do WordPress (o tom sa viac dozvíme neskôr v tomto článku). Pomocou ich nástroja môžete ľahko presunúť všetok webový obsah a mediálne súbory z Weebly na WordPress.

súvisiace: Ako migrovať zo stredného na WordPress (žiadne prestoje)

Pripravený? Poďme!

Krok 1: Nastavenie WordPress

Pred nastavením WordPress budete potrebovať najprv názov domény a webhosting. Názov domény je názov vášho webu, napríklad example.com alebo isitwp.com; a webhosting je priestor na internete, kde odovzdávate svoj obsah, mediálne súbory atď. Mali by ste sa pozrieť na náš článok o rozdieloch medzi názvom domény a webhostingom, kde nájdete ďalšie podrobnosti..

Názvy domén majú zvyčajne rôzne ceny na základe TLD a registrátorov domén. Jednoduchý názov domény stojí medzi $ 11 – 15 $ ročne. Môžete si však kúpiť webhosting v rozmedzí od 7 do 15 USD mesačne za štartovací / základný web.

Pre našich používateľov sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost. Sú najobľúbenejšou webhostingovou spoločnosťou a oficiálne odporúčajú webhostingoví partneri WordPress. Bluehost ponúka čitateľom IsItWP zadarmo doménové meno, certifikát SSL zadarmo a 60% zľavu na webhosting.

create-a-WordPress-účet-na-Bluehost

Ak hľadáte alternatívne možnosti, pozrite sa na naše odborné výbery najlepších poskytovateľov hostingu WordPress. Väčšina z nich ponúka užívateľom systému IsItWP zľavy.

Po zakúpení názvu domény a webhostingu pokračujte a nainštalujte WordPress. Jednoduché pokyny nájdete v našom úplnom sprievodcovi inštaláciou WordPress.

Po úspešnej inštalácii môžete začať s presunom webovej stránky Weebly do WordPress.

Krok 2: Exportujte webovú stránku z lokality Weebly

Ako už bolo uvedené, budeme používať Obzvlášť pre WordPress Dovozcu nástroj na export vašich webových stránok Weebly.

Tento nástroj pomáha exportovať všetok váš obsah a mediálne súbory z weebly vo formáte, ktorý podporuje WordPress. Z tohto dôvodu môžete svoje webové stránky ľahko importovať do WordPress pomocou doplnku importéra.

Poznámka: Tento nástroj sme otestovali predtým, ako ho odporučíme našim používateľom. Funguje to dokonale bez toho, aby sa nič narušilo.

Navštíviť Obzvlášť pre WordPress Dovozcu webového nástroja nástroja a do prvého poľa pridajte webovú adresu Weebly.

Predovšetkým na WordPress

Potom zadajte svoje meno, e-mailovú adresu a zvoľte formát na exportovanie svojej webovej stránky Weebly. Odporúčame vám, aby ste svoje webové stránky exportovali v predvolenom formáte WXR.

Taktiež sa opýta, či chcete exportovať webové stránky s iným obsahom. V predvolenom nastavení je označená Áno čo znamená, že sa stránky budú exportovať. Túto možnosť môžete označiť ako žiadny ak nechcete, aby sa stránky exportovali alebo jednoducho pokračovali bez zmeny.

Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Exportovať môj weebly web“.

Dovozca spracuje v pozadí. Po dokončení sa vám zobrazí správa o úspechu s odkazom na stiahnutie, ktorý môžete použiť na import webových stránok Weebly do WordPress..

Uložiť odkaz ako

Budete potrebovať súbor XML pre WordPress. Jednoducho kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo „Stiahnuť súbor Weebly Export File“ a vyberte možnosť „Uložiť odkaz ako …“. Stiahne sa súbor export.xml, ktorý potrebujete pre WordPress.

Krok 3: Importujte webovú stránku Weebly do programu WordPress

Ak chcete importovať webovú stránku Weebly, musíte sa prihlásiť do svojej administratívnej oblasti WordPress. Odtiaľ budete musieť ísť do Nástroje »Import str. Na tejto stránke uvidíte viacerých dovozcov, ale budete musieť použiť dovozcu WordPress.

Pokračujte a kliknite na odkaz „Inštalovať teraz“ pod importérom WordPress a bude nainštalovaný bez zmeny alebo načítania stránky..

Dovozca WordPress

Po úspešnej inštalácii uvidíte, že možnosti sa teraz zmenili. Pokračujte kliknutím na odkaz „Spustiť dovozcu“ pod dovozcom WordPress.

Spustite importér WordPress

Ďalej by ste mali kliknúť na tlačidlo „Vybrať súbor“ a vybrať súbor export.xml, ktorý ste stiahli v predchádzajúcom kroku.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Odovzdať a importovať súbor“. Dostanete sa na novú stránku, na ktorej musíte k svojmu obsahu priradiť autorov.

Priradiť autorov

Bude pre vás niekoľko možností, vrátane importovania autorov z Weebly, vytvorenia nových autorov alebo priradenia článkov existujúcim používateľom v programe WordPress..

Musíte tiež označiť nastavenie „Prevziať a importovať prílohy súborov“, ktoré vám pomôže importovať vaše obrázky a mediálne súbory z Weebly do WordPress..

Keď budete pripravení, kliknite na tlačidlo „Odoslať“ a dovozca pobeží na pozadí. Bude to nejaký čas trvať v závislosti od veľkosti obsahu a mediálnych súborov, takže buďte trpezliví.

Po úspešnom naimportovaní vášho webu Weebly sa zobrazí správa na aktualizáciu vašich poverení (heslo a užívateľské role).

Importujte úspech

Čo bude ďalej?

Môžete pokračovať a skontrolovať svoje WordPress stránky, príspevky a ďalší obsah, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku. Odporúčame tiež skontrolovať vaše mediálne súbory, ktoré boli importované z weebly.

Ak však zistíte, že niektorému z vašich dovozcov chýbal nejaký obsah, môžete postup zopakovať a importovať zvyšný obsah z aplikácie Weebly do programu WordPress. S opakovaním sa nemusíte báť, pretože dovozca iba importuje zvyšný obsah.

Krok 4: Vytvorenie presmerovaní

Ak používate vlastný názov domény (https://example.com) pre svoj web Weebly, budete ho musieť presmerovať na svoj nový hosting WordPress. Umožní to používateľom správne vidieť vaše webové stránky.

Ak chcete vytvoriť presmerovania, musíte sa prihlásiť do svojho účtu Weebly admin a prejsť na stránku „Domény“. Odtiaľ budete musieť kliknúť na svoju vlastnú doménu a prejsť do ponuky nastavení. Nájdete tu možnosť úpravy menných serverov.

Stačí kliknúť na tlačidlo „Zmeniť“ a zobrazí sa pole primárneho a sekundárneho servera názvov. Ak ste si zakúpili webhosting Bluehost, menné servery budú ns1.bluehost.com a ns2.bluehost.com.

Poznámka: Ak sa vyskytnú chyby v týchto menných serveroch, môžete sa obrátiť na tím podpory a požiadať o pomoc.

Upraviť menné servery

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť“.

Správna aktualizácia menných serverov bude trvať 24 až 48 hodín. Potom sa používateľom zobrazí váš web WordPress.

Ak bol váš web Weebly postavený na subdoméne (https://mysite.example.com), mali by ste postupovať podľa týchto krokov:

Najprv sa musíte prihlásiť do svojho účtu Weebly a upraviť svoje stránky. Odtiaľ môžete ísť Nastavenia »SEO.

Kód pre záhlavie

V týchto nastaveniach budete musieť vyhľadať časť kódu hlavičky a pridať tento riadok kódu:

Musíte zmeniť adresu URL (http://www.wordpresdomain.com/) na adresu URL svojho webu WordPress.

Po výmene budete musieť kliknúť na tlačidlá Uložiť a Publikovať. Potom navštívte webovú stránku Weebly a táto stránka bude presmerovaná na váš nový web WordPress.

Krok 5: Správa Permalinks / URL štruktúra

Pre svojich používateľov budete musieť opraviť štruktúru adresy URL. V opačnom prípade sa po migrácii môžu na vašich webových stránkach zobraziť chyba 404. Táto chyba sa vyskytuje, pretože adresa URL sa počas presmerovania nezhodovala.

Ak chcete opraviť štruktúru permalinks / URL, musíte prejsť na stránku Nastavenia »Permalink vo vašej administratívnej oblasti WordPress. Odtiaľ budete musieť vybrať vlastnú štruktúru pre adresy URL a do zadaného poľa zadajte / blog /% postname%.

Permalink nastavenia

Po pridaní kliknite na tlačidlo „Uložiť zmeny“. Týmto sa vyriešia problémy s vašimi príspevkami.

Weebly však v adresách URL používa stránky HTML, čo znamená, že musíte tento problém spravovať oddelene od príspevkov.

Ak chcete do štruktúry URL stránok WordPress pridať .html, musíte nainštalovať a aktivovať Pridajte akékoľvek rozšírenie na stránky zapojiť. Pozrite si našu príručku o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii budete musieť ísť na Nastavenia »Pridať akékoľvek rozšírenie na stránky spravovať možnosti. Do poľa Rozšírenie budete musieť pridať súbor .html a kliknúť na tlačidlo Aktualizovať nastavenia..

Pridajte na stránky príponu HTML

Potom sa môžete vrátiť na stránku Nastavenia »Permalink a stlačte tlačidlo „Uložiť zmeny“, aby ste správne aktualizovali svoje adresy URL WordPress.

Krok 6: Prispôsobenie a doplnky

Váš web bol úspešne presunutý z Weebly na WordPress.

Ďalej si môžete prečítať náš článok o najlepších doplnkoch WordPress, ktoré MUSÍTE používať. Tieto doplnky vám pomôžu pridať viac funkcií a funkcií na váš web.

Odporúčame tiež pozrieť si náš výber najlepších tém WordPress pre konkrétne miesta:

 • Najlepšie témy WordPress pre cestovné blogy
 • Najlepšie WordPress vzdelávacie témy
 • Najlepšie fotografické motívy pre WordPress
 • Najlepšie obchodné témy WordPress pre vaše firemné webové stránky
 • Najlepšie viacúčelové témy WordPress pre všetky webové stránky

Tieto témy boli vybrané našimi odborníkmi. S trochou hľadania však na internete nájdete mnoho ďalších tém WordPress, ktoré zodpovedajú vašim záujmom a potrebám.

Krok 7: Odstraňovanie chýb

Chceme sa ubezpečiť, že sa vám nezobrazujú žiadne chyby, preto sme uviedli niekoľko bežných problémov, s ktorými sa používatelia môžu po migrácii stretnúť. Pozri sa:

Bežné chyby WordPress:

Môže sa zobraziť bežná chyba pripojenia k databáze WordPress. Odporúčame vám postupovať podľa nášho úplného podrobného sprievodcu o tom, ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia v programe WordPress.

Vydanie externých obrázkov:

Vo všeobecnosti by importér WordPress mal importovať všetky vaše obrázky z Weebly a uložiť ich do mediálnej knižnice WordPress. Ak však zistíte, že obrázky neboli správne naimportované, odporúčame vám postupovať podľa tohto sprievodcu ako importovať externé obrázky do WordPress.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol naučiť, ako presunúť svoje webové stránky z Weebly na WordPress. Ak sa vám tento článok páčil, môžete vyskúšať aj nášho sprievodcu, ako prepnúť z Wix na WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map