Ako presunúť svoje stránky z WordPress.com na WordPress.org

Ako sa presunúť z wordpress.com na wordpress.org


Chcete presunúť svoje stránky alebo blog zo stránky WordPress.com na WordPress.org?

Aj keď môže byť WordPress.com dobrým vstupným bodom pre začatie blogovania, keďže sa vaše potreby v oblasti blogovania vyvíjajú, možno budete chcieť prejsť na WordPress s vlastným hosťovaním (WordPress.org), takže môžete mať väčšiu kontrolu nad svojím blogom..

WordPress.org je plne vybavený systém na správu obsahu. Okrem toho, že vám poskytuje úplnú kontrolu nad svojím blogom, vám WordPress.org umožňuje prispôsobiť vzhľad a dojem z vášho blogu tak, ako chcete, speňažiť ho, ako chcete, pridať sledovanie tretích strán vrátane Google Analytics a oveľa viac.

Prečítajte si všetky rozdiely medzi WordPress.com a WordPress.org.

V tomto podrobnom návode vás oboznámime s tým, ako presunúť svoj blog zo stránky WordPress.com na WordPress.org..

Tu je zoznam krokov, ktorými sa budeme zaoberať touto príručkou:

Poznámka: Ak plánujete prepnúť domény, máme kompletný návod, ako správne presúvať WordPress na nový názov domény.

Krok 1: Nákup webhostingu

Ak chcete presunúť svoje stránky na platformu WordPress s vlastným hosťovaním, musíte mať vlastný názov domény a hostingový účet WordPress. Ak už máte na svojom webe WordPress.com nastavenú vlastnú doménu, môžete si zachovať rovnaký názov domény aj po jej premiestnení.

Doménové meno: Názov vašej domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo zákazníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web. Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 USD ročne, ale ukážeme vám, ako ho získať bezplatne neskôr v tomto článku.

web hosting: Ako možno viete, WordPress.com je bezplatná a najlepšia platforma na hosťovanie blogov, ktorá prichádza s mnohými obmedzeniami, ako napríklad neschopnosť nainštalovať doplnky a obmedzené možnosti prispôsobenia atď. budete musieť kúpiť hostingový účet. Vo vašom webhostingovom účte sa ukladá obsah a súbory na vašom webe.

Myslite na to ako na dom svojho nového webu. Keď sa návštevník pokúsi získať prístup na váš web zadaním webovej adresy (názov domény), bude presmerovaný na súbory webových stránok uložené na vašom webhostingovom serveri. Web hosting zvyčajne stojí 7,99 dolárov mesačne.

Keď začínate so samostatným hosťovaným WordPress, kombinované náklady na doménu a hosting sa môžu javiť ako dosť.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, SSL a 65% zľavu na hosťovaní WordPress..

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete. Sú tiež oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostenia na webe WordPress.org.

Ak si chcete kúpiť webhostingový účet, prejdite na webovú stránku Bluehost a kliknite na ikonu Začni teraz gombík.

vytvoriť blog na Bluehost

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na výber plánu. Keďže práve začínate, môžete si vybrať základný plán, ktorý zahŕňa aj bezplatnú doménu a SSL. Vždy, keď vaše stránky rastú, môžete svoj účet kedykoľvek inovovať.

vyberte plán Bluehost na spustenie blogu

Teraz si môžete vybrať existujúcu doménu, ktorú už vlastníte, alebo si môžete kúpiť novú doménu zadarmo. Ak ste na doméne WordPress.com nepoužívali vlastnú doménu, odporúčame vám získať novú doménu, pretože je bezplatná.

nákup domény Bluehost

Zobrazí sa výzva na zadanie informácií o vašom účte. Pre ľahkú registráciu sa môžete prihlásiť pomocou prihlasovacích informácií Google pomocou niekoľkých kliknutí.

bluehost vytvorenie účtu

Po zadaní podrobností prejdite stránku nadol, kým nenájdete pole s informáciami o balení. Môžete si vybrať základný plán na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete zrušiť začiarknutie doplnkov, ktoré sú predvolene predvolené. Keď začínate, tieto doplnky nebudete potrebovať. V prípade potreby ich môžete kedykoľvek pridať.

Poznámka: Výberom plánu 36 mesiacov získate najlepšiu hodnotu za svoje peniaze!

Informácie o balíku Bluehost

Po nakonfigurovaní plánu posuňte stránku nižšie a zadajte svoje platobné podrobnosti. Budete musieť vyjadriť súhlas so zmluvnými podmienkami a potom kliknúť na tlačidlo Odoslať.

To je všetko!

Úspešne ste sa prihlásili na hosťovací plán. Budete požiadaní o vytvorenie hesla pre svoj účet. Potom dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela webhostingu (cPanel), kde môžete spravovať všetko od hosťovania súborov až po e-maily a podporu..

Krok 2: Nainštalujte WordPress

Po zakúpení účtu webhostingu je ďalším krokom inštalácia programu WordPress. Mali by ste si tiež prečítať tento článok o tom, prečo používať WordPress.

S Bluehost nemusíte prejsť samostatným procesom inštalácie WordPress, pretože Bluehost to teraz predvolene robí. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si tému WordPress, určiť názov a nadpis svojho blogu a budete pripravení začať s WordPress..

Po prihlásení na odber svojho hostingového plánu sa zobrazí výzva na výber témy WordPress. V tomto kroku si môžete vybrať takmer čokoľvek, pretože svoje motívy môžete kedykoľvek zmeniť.

vyberte tému

Potom budete vyzvaní, aby ste pre svoj blog vybrali názov a nadpis.

vytvorte nový blog so wordpressom

Po zadaní podrobností kliknite na Ďalšie. Bluehost pre vás teraz automaticky nainštaluje WordPress. Po dokončení sa zobrazí nasledujúca obrazovka:

Inštalácia wordpress bola úspešná

Na svoje stránky sa môžete prihlásiť pripojením wp-admin na svoju adresu URL. Vaša prihlasovacia adresa URL WordPress by mala vyzerať takto:

http://example.com/wp-admin

Teraz sa môžete prihlásiť do svojho blogu WordPress pomocou poverení zaslaných na vašu e-mailovú adresu.

prihlásenie wordpress

Krok 3: Exportujte svoj obsah zo stránky WordPress.com

Prihláste sa do svojho účtu WordPress.com a prejdite na informačný panel svojho blogu. Potom choďte na Nástroje »Export.

Budete presmerovaní na novú stránku, kde budete požiadaní, aby ste si vybrali medzi bezplatným alebo riadeným prevodom. V Export kliknite na Spustite export.

exportujte wordpress.com na wordpress.org

Ďalej vyberte Celý obsah na export celého obsahu z WordPress.com a následného stlačenia Stiahnite exportný súbor gombík.

stiahnite si exportný súbor z WordPress.com

Do vášho počítača sa stiahne súbor XML obsahujúci všetky vaše príspevky, stránky, obrázky, komentáre, vlastné polia, kategórie, značky, navigačné ponuky a ďalšie informácie..

Krok 4: Importujte svoj obsah do WordPress s vlastným hosťovaním

Teraz, keď sme exportovali váš obsah z lokality WordPress.com, ďalším krokom je jeho importovanie na vašu novú stránku. Prihláste sa do svojho nového hlavného panela WordPress a prejdite na stránku Nástroje »Import.

Inštalácia importu wordpress

Potom kliknite na Nainštalovať teraz vedľa WordPress. Týmto sa nainštaluje doplnok dovozcu WordPress na vašu novú stránku. Po inštalácii kliknite na Spustite dovozcu na aktiváciu doplnku. Presunie sa na stránku, na ktorej sa zobrazí výzva na odovzdanie súboru XML WordPress.com XML, ktorý ste stiahli v predchádzajúcom kroku..

import wordpress

Vyberte súbor a kliknite na Odovzdajte súbor a importujte ho.

Poznámka: ak je veľkosť vášho súboru väčšia ako váš limit na nahratie zobrazený na stránke, máte dve možnosti: Môžete buď požiadať svoju webhostingovú spoločnosť, aby dočasne zvýšila limit pre upload alebo rozdelila súbor pomocou Rozdeľovač súborov WXR.

Po nahraní sa zobrazí výzva na importovanie autorov alebo priradenie príspevkov existujúcim používateľom. Ak chcete importovať prílohy, začiarknite políčko a kliknite na tlačidlo Predložiť.

importujte wordpress a priraďte autorov

Po dokončení všetkého sa zobrazí správa o úspechu.

importovať správu o úspechu

Krok 5: Importujte odkazy Blogroll

Ak ste na svojej starej stránke WordPress.com používali funkciu odkazov Blogroll, môžete ich tiež importovať na svoju novú stránku..

Odkazy Blogroll sa exportujú vo formáte OPML. Je to formát XML, ktorý umožňuje exportovať a importovať odkazy a kategórie odkazov. Súbor OPML programu WordPress.com nájdete na adrese, ako je táto:

http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php

Nezabudnite vymeniť príklad s subdoménou blogu WordPress.com. Ak už používate vlastný blog s blogom WordPress.com, môžete celú doménu nahradiť nasledujúcim spôsobom:

http://www.example.com/wp-links-opml.php

Po otvorení súboru OPML v prehliadači ho jednoducho uložte do počítača stlačením klávesov CTRL + S (Command + S v počítačoch Mac).

súbor wordpress.com opml

Po stiahnutí súboru OPML ho musíte importovať na novo nainštalovanú stránku WordPress.

V predvolenom nastavení WordPress s vlastným hosťovaním neposkytuje manažéra odkazov, ako je WordPress.com.

Ak chcete povoliť odkazy rovnako ako vaše stránky WordPress.com, musíte nainštalovať doplnok s názvom Správca odkazov z úložiska doplnkov.

Doplnok sa za posledné dva roky neaktualizoval, môžete ho však s istotou nainštalovať, pretože ho nie je potrebné aktualizovať..

Po aktivácii doplnok pridá novú ponuku, odkazy na paneli správcu WordPress.

povoliť blogroll v samo hostenom WordPress

Teraz, ak chcete spravovať odkazy a blogroll svojich stránok WordPress.com, musíte ich importovať do svojich stránok WordPress. návšteva Nástroje »Import a kliknutím na Blogroll nainštalujte OPML dovozcu a potom kliknite na Spustite dovozcu.

importujte blogroll z WordPress.com

Zobrazí sa výzva na nahranie súboru OPML, ktorý ste predtým uložili. Po výbere súboru na odoslanie kliknite na Importovať súbor OPML.

Po odovzdaní všetkých odkazov sa zobrazí správa o úspechu.

Krok 6: Nastavte svoj blog WordPress.com na súkromný

Je zrejmé, že na stránkach WordPress.com a WordPress s vlastným hosťovaním nebudete musieť uchovávať dva samostatné weby s rovnakým obsahom. Buď budete musieť presmerovať všetkých používateľov na nový web, alebo nechať svoj web WordPress.com súkromný, takže bude viditeľný iba pre vás a používateľov, ktorých si vyberiete.

V tomto kroku sa pozrime, ako udržať svoj web WordPress.com ako súkromný.

Ak nechcete presmerovať svojich starých používateľov na nový web, prejdite na stránku Nastavenia »Čítanie. V časti Viditeľnosť stránok vyberte položku Bol by som rád, keby boli moje stránky súkromné.

nastaviť stránku wordpress.com na súkromnú

Ak už nejaký čas blogujete a rozrástli ste lojálni publikum, nemá zmysel nechávať ich visieť. Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje mohli tiež indexovať vaše stránky. Na svojom novom webe by ste mali ponechať neporušené hodnotenie vyhľadávacích nástrojov a starých používateľov.

V ďalšom kroku vám ukážeme, ako presmerovať svojich návštevníkov a ako si zachovať poradie vo vyhľadávaní.

Krok 7: Presmerovanie návštevníkov a zachovanie rebríčka vyhľadávania

Presmerovanie používateľov na nové miesto s hlavičkou 301 je štandardným riešením na udržanie rebríčka vyhľadávania pri premiestňovaní stránok z jedného miesta na druhé. S WordPress.com nemáte prístup k .htaccess, takže si nemôžete sami robiť žiadne zmeny, aby ste si zachovali hodnotenie vyhľadávacích nástrojov. WordPress.com však ponúka platenú inováciu, Site Redirect, ktorá poskytuje túto funkciu.

Prejdite na stránku Presmerovanie stránok vo svojom účte WordPress.com a vyberte svoj starý web, ktorý chcete presmerovať.

vyberte stránku na presmerovanie na lokalitu

Cena za presmerovanie je cena 13 USD za rok. Táto inovácia poskytuje presmerovanie 301, ktoré umožňuje automaticky presmerovať návštevníkov vašich stránok a vyhľadávacie nástroje na vaše nové stránky.

súvisiace: Najlepšie doplnky pre presmerovanie pre WordPress.

stránky wordpress.com presmerované na wordpress.org

Možno vás zaujíma: „Ako dlho by som mal platiť za túto funkciu presmerovania?“ Odpoveď je tak dlhá, ako chcete. Odporúčame vám však ponechať túto funkciu najmenej 2 roky. Týmto spôsobom dávate svojim používateľom dostatok času na zapamätanie vášho nového názvu domény.

Ak meníte domény, ďalšou vecou, ​​ktorú chcete urobiť, je aktualizácia všetkých adries URL príspevkov. Ak ste už svoje príspevky vzájomne prepojili, potom nezabudnite tieto odkazy aktualizovať na svojej novej stránke.

Najlepšie postupy WordPress, ktoré treba dodržiavať po migrácii stránok

Teraz, keď ste dokončili prenos svojho webu WordPress.com na WordPress.org, ďalšie kroky, ktoré chcete urobiť, je nasledovať osvedčené postupy WordPress, aby bol váš web bezpečný a aby sa vaše publikum rozšírilo na samo hostenú platformu WordPress..

Predtým, ako si pre svoje stránky vyberiete náhodnú bezplatnú tému, prečítajte si náš zoznam najlepších tém WordPress a rozhodnite sa, ktorá z nich bude najlepšou voľbou pre vaše potreby..

Po migrácii je nižšie uvedených niekoľko vecí, ktoré musíte urobiť okamžite na svojom novom webe WordPress:

 • Kontaktný formulár: Pridajte na svoj web WordPress kontaktný formulár. Môžete tiež vyskúšať tie najlepšie doplnky pre kontaktné formuláre WordPress.
 • Pridajte sledovanie Google Analytics: Pridajte si na svoju novú stránku WordPress sledovanie Google Analytics inštaláciou Doplnok MonsterInsights.
 • Zabezpečenie WordPress: Poskytnite nepriestrelnú bezpečnosť pre WordPress inštaláciou niektorých
  najlepšie bezpečnostné doplnky WordPress. Mali by ste si prečítať aj konečnú príručku zabezpečenia WordPress, kde nájdete ďalšie podrobnosti.
 • Vylepšite program WordPress SEO: Zvýšte svoj SEO pomocou najlepších pluginov WordPress SEO.
 • WordPress zálohujte: Naplánujte si zálohu svojej stránky WordPress pomocou
  najlepší záložný doplnok WordPress.
 • Výkonnosť WordPress: Zvýšte výkonnosť WordPress inštaláciou najlepších medzipamäte WordPress a ďalších doplnkov pre výkon WordPress.
 • Zabráňte spamovým komentárom: Nainštalujte doplnok Akismet na svoje stránky, aby ste zabránili spamovým komentárom.
 • Rozšírte svoje webové stránky: Rozšírte svojich návštevníkov a zákazníkov pomocou najlepších doplnkov olovenej generácie WordPress.

Často kladené otázky (FAQ)

Keď sme pomohli stovkám používateľov presunúť svoj blog zo stránky WordPress.com na hostiteľa WordPress.org, zistili sme, že ľudia si stále a znovu kladú rovnaké otázky. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam často kladených otázok, aby ste mohli svoj blog ľahko migrovať bez problémov..

Čo sa stane s mojimi predplatiteľmi služby WordPress.com?

Ak chcete migrovať svojich predplatiteľov z lokality WordPress.com na svoj hostiteľský web WordPress, musíte si nainštalovať doplnok Jetpack. Pomocou Jetpack môžete preniesť svojich predplatiteľov podľa tohto návodu.

Aké sú náklady na prechod na WordPress.org?

WordPress je zadarmo. Ako je popísané v tomto návode, na presmerovanie používateľov a udržanie vášho poradia vo vyhľadávaní na nových stránkach sa musíte prihlásiť na presmerovanie stránok za 13 dolárov ročne najmenej na dva roky. Okrem toho musíte platiť za svoje doménové meno a hostingový účet, aby ste mohli prevádzkovať webovú stránku WordPress, ktorú vlastníte. Môžete si kúpiť doménové meno za 14,99 dolárov ročne a hostingový účet za 7,99 dolárov mesačne. Prevádzka webu na platforme WordPress s vlastným hosťovaním bude stáť len 123,87 dolárov ročne.

Vo svojom blogu nájdete tisíce bezplatných tém a doplnkov. Ak však uprednostňujete prémiové témy a doplnky, prevádzkové náklady vášho blogu sa môžu zvýšiť.

Už som zaplatil WordPress.com, môžem získať náhradu?

Áno! WordPress.com vám umožňuje vyskúšať si ich platený plán bez rizika po dobu 30 dní. Ak ste si za posledných 30 dní zakúpili platený program, môžete požiadať o úplnú refundáciu. Ak je názov vašej domény zaregistrovaný za posledných 48 hodín, môžete zaň získať aj refundáciu.

Rozbijú sa moje obrázky?

Nie, nebudú. Pri prenose pomocou importovaného súboru sa stiahnu všetky priložené obrázky a odkazy sa aktualizujú. Všimli sme si však jeden problém: Ak adresa URL obrázka začína reťazcom files.wordpress.com, nie je možné ich previesť. Ak si všimnete, že webová adresa obrázka sa nezmenila a stále odkazuje na WordPress.com, odporúčame vám použiť importovať externé obrázky plugin na migráciu vašich obrázkov bez rizika.

Zaregistroval som svoju doménu cez WordPress.com, stále sa môžem presúvať?

Áno môžeš. Ak už máte doménové meno zaregistrované na webe WordPress.com, možno budete potrebovať iba účet webhostingu. Toto doménové meno môžete nasmerovať na svoju novú hostiteľskú stránku WordPress. Prípadne môžete preniesť svoje doménové meno na registrátora doménových mien, ako je NameCheap alebo Godaddy.

Po prepnutí prejde môj web nadol?

Nie! Svoju webovú stránku môžete presunúť s nulovými prestojmi podľa nášho návodu.

Svoju hostiteľskú stránku WordPress môžete začať sledovať inštaláciou služby Google Analytics.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol bez problémov prepnúť váš web WordPress.com na hostiteľskú stránku WordPress.org. Môžete tiež vyskúšať našich podrobných sprievodcov o tom, ako preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky a migrovať zo stredného na WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map