Ako pridať Google Analytics do WordPress (s doplnkom a bez doplnku)


Chcete pridať Google Analytics na svoje stránky WordPress?

Pridanie služby Google Analytics na vaše webové stránky WordPress je najlepším spôsobom sledovania interakcie vašich návštevníkov s vašimi stránkami. V tomto článku vám ukážeme, ako nainštalovať službu Google Analytics na svoju stránku WordPress v dvoch jednoduchých krokoch.

Predtým, ako skočíme do inštalácie služby Google Analytics na vaše stránky WordPress, preskúmame, čo je to Google Analytics, prečo je to dôležité a ako to funguje. Ak by ste radšej zostrihali priamo do prenasledovania a ponorili sa do podrobného procesu inštalácie služby Analytics, potom ísť na to.

Google Analytics pre WordPress – Kompletný sprievodca nastavením

Prezrite si obsah …

Čo je Google Analytics?

Google Analytics pre WordPress

Google Analytics je najkomplexnejší nástroj na sledovanie vášho webu, ktorý vám umožní zistiť, odkiaľ prichádzajú vaši návštevníci, čo robia na vašom webe, aký populárny obsah atď..

Poskytuje ľahšie pochopiteľné štatistiky a umožňuje vám lepšie porozumieť marketingovým dopadom. Či už ste vydavateľ, vlastník malej firmy alebo obchodník s elektronickým obchodom, služba Google Analytics vám poskytuje všetko, čo potrebujete vedieť o svojich návštevníkoch.

Okrem základných štatistík interakcií s návštevníkmi sú pre vás užitočné niektoré funkcie sledovania služby Google Analytics:

  • Sledovanie reklám
  • Vylepšené sledovanie elektronického obchodu
  • Sledovanie udalostí
  • Online sledovanie formulárov
  • A oveľa viac

Prečo používať Google Analytics vo WordPress?

Pochopenie návštevníkov vašich webových stránok je kľúčom k zvýšeniu návštevnosti, odberateľov a výnosov. Nainštalovaním služby Google Analytics na svoju webovú stránku WordPress môžete zhromažďovať všetky údaje svojej webovej stránky, čo poskytuje užitočné informácie o raste vašej firmy. Týmto spôsobom môžete vylúčiť dohady a začať robiť informované rozhodnutia na základe údajov, ktoré ste zhromaždili.

Skontrolujte tiež: Alternatívy k službe Google Analytics.

Nižšie uvádzame niekoľko výhod sledovania návštevníkov vašich webových stránok pomocou služby Google Analytics:

Získajte viac informácií o návštevníkoch WordPress v službe Analytics

Prístrojová doska google analytics wordpress

Môžete zhromažďovať a sledovať informácie o návštevníkoch, ako je geografická poloha, demografické údaje a záujmy, zariadenia a prehliadače, ktoré použili pri prezeraní vašich stránok, a ešte oveľa viac. Tieto údaje vám pomôžu lepšie porozumieť publiku, takže môžete lepšie vytvárať marketingové správy spôsobom, ktorý s nimi najlepšie rezonuje. Uistite sa však, že zobrazujete vyhlásenie o odmietnutí zodpovednosti za zhromažďovanie údajov podľa pravidiel GDPR. Toto sa dá ľahko zobraziť pomocou doplnkov WordPress GDPR.

Ak napríklad zistíte, že väčšina vašich návštevníkov webových stránok sú ženy so sídlom v USA, môžete označiť obsah, ktorý zodpovedá potrebám konkrétnej používateľskej základne..

Pochopte, ako návštevníci interagujú s vašou webovou stránkou WordPress

prehľad analytiky Google

Môžete tiež sledovať podrobnosti, ako napríklad to, čo vaši návštevníci robia, keď sú na vašom webe, ako dlho zostávajú na vašom webe atď. Pomocou týchto údajov môžete prísť so stratégiami, ktoré im umožnia viac ich zapojiť, udržať ich dlhšie, a dokonca ich presvedčíte, aby na vašom webe nakupovali.

Pochopte, odkiaľ prichádzajú návštevníci vašich stránok

google analytics wordpress traffic source

Google Analytics vám poskytuje prehľad rôznych zdrojov návštevnosti, ako sú vyhľadávače, sociálne siete, sprostredkovania, priama návštevnosť atď. Analýzou zdrojov návštevnosti môžete zistiť, ktorý zdroj prispieva najviac návštevníkov na vaše stránky..

Môže vám tiež poskytnúť informácie o tom, ako zvýšiť počet návštevníkov vašich webových stránok.

Ak je napríklad vaším najlepším zdrojom sprostredkovania externá webová stránka, mali by ste zvážiť nadviazanie partnerstva s touto webovou stránkou, napríklad odoslanie príspevkov hosťa..

Ako funguje Google Analytics?

Ak chcete sledovať údaje svojich návštevníkov, musíte implementovať na svoj web časť kódu sledovania, ktorú získate z účtu Analytics. Kód sledovania sa musí pridať na každú stránku na vašom webe. To je možné dosiahnuť pridaním kódu priamo do časti hlavičky WordPress.

Vždy, keď niekto príde na vaše stránky, označí ich kód sledovania v prehliadači a začne sa relácia na vašom webe.

Inštalácia služby Google Analytics na vaše webové stránky WordPress je celkom jednoduchá. Musíte iba nainštalovať doplnok Google Analytics, napríklad MonsterInsights, a nakonfigurujte ho pomocou nástroja Analytics. Alternatívne môžete na svoj web pridať kód sledovania manuálne, ale nevýhodou je, že obmedzí vašu schopnosť povoliť vylepšené funkcie sledovania Google Analytics..

V tomto článku si vysvetlíme, ako pridať sledovanie Google Analytics do WordPressu pomocou MonsterInsights a manuálnych metód.

Ako môžem používať službu Google Analytics v programe WordPress? (Podrobný sprievodca)

Pozrime sa, ako nastaviť Analytics na svojich stránkach, krok za krokom. Vysvetlíme tiež, ako nastaviť službu Analytics s použitím doplnku WordPress a bez neho.

Krok 1: Zaregistrujte sa do účtu Google Analytics

Prvú vec, ktorú musíte urobiť pred inštaláciou služby Google Analytics, je zaregistrovať sa v službe. Google Analytics je k dispozícii zadarmo, takže stačí navštíviť Google Analytics a zaregistrujte sa pomocou svojho účtu Google.

V pravom hornom rohu nájdete ikonu Prihlásiť sa rozbaľovacia ponuka. Stačí na to kliknúť.

ako nainštalovať google analytics v

Zobrazí sa výzva na výber z rôznych riešení Analytics. Keď sa chceme zaregistrovať v službe Google Analytics, kliknite na tlačidlo analytika.

kliknite na analytiku

To vás nasmeruje na stránku, na ktorej budete požiadaní o prihlásenie pomocou účtu Google Analytics alebo o registráciu nového účtu Google..

prihlásiť sa do analýzy

Po prihlásení do účtu Google sa budete musieť zaregistrovať v službe Google Analytics. Kliknite na ikonu Prihlásiť Se na pravej strane stránky, aby ste mohli začať.

registrácia do služby Google Analytics

Ďalej musíte zadať nastavenia pre web, ktorý chcete sledovať. Uistite sa, že webové stránky možnosť je vybraná v hornej časti.

Webová stránka sledovania GA

Potom musíte prejsť nadol a zadať informácie o svojich webových stránkach. Budete tiež musieť pomenovať svoj účet Google Analytics a zadať názov svojho webu, adresu URL a odvetvie, ako aj svoje časové pásmo..

Nastavenie účtu ga

Vyplňte informácie potrebné na vytvorenie účtu Google Analytics.

Po vyplnení podrobností o svojich webových stránkach sa môžete trochu posúvať nadol a prispôsobiť nastavenia zdieľania údajov. Po výbere možností môžete kliknúť na ikonu Získajte ID sledovania v dolnej časti stránky.

získať analytické ID sledovania

V zobrazenom vyskakovacom okne môžete skontrolovať a prijať zmluvné podmienky.

akceptovať zmluvné podmienky služby Google Analytics

To je všetko! Teraz ste sa zaregistrovali do služby Google Analytics.

Krok 2: Pridajte službu Google Analytics do programu WordPress

Teraz, keď ste sa zaregistrovali do služby Google Analytics, je potrebné, aby ste do svojho webu WordPress pridali nástroj Analytics. Existuje mnoho spôsobov, ako pridať Google Analytics do WordPress. Pozrime sa na ne nižšie:

  1. Nainštalujte si Google Analytics na svoje stránky pomocou MonsterInsights (odporúča sa)
  2. Pridajte doplnkový kód sledovania do hlavičky stránky WordPress pomocou doplnku
  3. Ručne pridajte kód sledovania do header.php
  4. Ručne pridajte kód sledovania do súboru functions.php

MonsterInsights verzus manuálna inštalácia služby Google Analytics vo WordPress

Predtým, ako sa pustíme do procesu inštalácie služby Google Analytics, je vhodné si prečítať, prečo sa odporúča použitie doplnku MonsterInsights pred manuálnou inštaláciou služby Analytics..

Pre niektorých používateľov sa inštalácia služby Google Analytics môže javiť ako úloha „bez premýšľania“. Z tohto dôvodu manuálne pridávajú kód sledovania Analytics na svoje stránky bez použitia akýchkoľvek doplnkov.

Aj keď manuálna inštalácia služby Google Analytics umožňuje zhromažďovať základné štatistické údaje o návštevnosti, ako sú relácie, zobrazenia stránok, miera odchodov atď., Nevýhodou je, že vám neumožňuje využiť plný potenciál služby Google Analytics..

Ak napríklad potrebujete využívať viac funkcií sledovania Analytics, ako je sledovanie sťahovania, sledovanie odkazov, sledovanie formulárov, elektronický obchod, sledovanie a ďalšie, budete musieť kód manuálne prispôsobiť pre každú inštanciu. Bezpochyby to môže byť únavné, najmä ak nie ste vývojár alebo odborník na službu Analytics.

Je pravdepodobné, že aj malá chyba môže viesť k skresleniu celého sledovania služby Analytics, čo znamená, že z účtu Analytics získate nesprávne údaje, ktoré vás privedú k nesprávnym rozhodnutiam svojej firmy..

MonsterInsights

Na druhej strane, MonsterInsights uľahčuje inštaláciu nástroja Analytics iba s niekoľkými kliknutiami. MonsterInsights je v súčasnosti najpopulárnejším doplnkom Google Analytics pre WordPress. Ak chcete povoliť rozšírené funkcie sledovania, stačí urobiť pár kliknutí alebo nainštalovať príslušné doplnky.

Keďže sa už nikdy nebudete musieť dotýkať jedného riadku kódu, šetrí váš drahocenný čas počas celého procesu inštalácie.

Začnite s MonsterInsights ešte dnes aby ste na svojich stránkach mohli ľahko nastaviť službu Google Analytics.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať MonsterInsights Lite.

Metóda č. 1. Pridanie služby Google Analytics na vaše stránky pomocou programu MonsterInsights (odporúča sa)

Nastavenie služby Google Analytics na svojich stránkach, prihlásiť sa na odber plánu MonsterInsights a stiahnite si doplnok. Ak chcete radšej začať s bezplatným doplnkom, prejdite na Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte MonsterInsights a po zobrazení doplnku kliknite na Nainštalovať teraz a potom, Aktivovať.

nainštalovať monsterightights

Zamierte na Štatistiky »Nastavenia na overenie vášho blogu pomocou služby Google Analytics. cvaknutie Overte svoj účet Google.

kliknite na tlačidlo overiť pomocou svojho účtu Google

Na ďalšej obrazovke vyberte svoj účet Google.

vyberte účet Google pre analytiku

Ďalej umožnite spoločnosti MonsterInsights spravovať svoj účet.

monsterinsights pre správu analytiky v wordpress

Nakoniec vyberte správny profil webových stránok pre svoj blog a kliknite na tlačidlo Kompletná autentifikácia.

autentifikovať monsterightights

Po overení môžete na webovej stránke ľahko zistiť, ako sa darí vašim webovým stránkam Štatistiky »Správy.

analytika google wordpress s monsterinsights

Metóda č. 2. Pridajte kód Google Analytics do hlavičky WordPress pomocou doplnku

Surový kód sledovania môžete pridať do hlavičky svojej stránky pomocou Vložte hlavičky a päty zapojiť. Po inštalácii a aktivácii doplnku prejdite na stránku Nastavenia »Vložte hlavičky a päty a vložte kód do nastavení doplnku.

vložte hlavičky a päty

3. Ručne pridajte kód Google Analytics do WordPress v hlavičke header.php

pridajte kód sledovania Google Analytics do súboru header.php

O niečo zložitejším spôsobom by bolo otvoriť tému header.php a umiestnite kód hneď za značku.

bol pridaný sledovací kód Google Analytics

Upozorňujeme, že ak do hlavnej témy pridáte kód, prepíše sa pri každej aktualizácii témy. Použitie podradenej témy je najlepším spôsobom, ako pridať takéto prispôsobenia na svoju stránku WordPress.

4. Ručne pridajte kód Google Analytics do WordPress na adrese features.php

Ak máte istotu, že máte vedomosti o php, môžete otvoriť svoju tému functions.php a pridajte nasledujúci kód. Nezabudnite nahradiť štvrtý riadok svojím analytickým kódom Google.

<?php
add_action (‘wp_footer’, ‘add_googleanalytics’);
function add_googleanalytics () { ?>
// Sem vložte svoj kód Google Analytics
<?php}
?>

Pomocou ktorejkoľvek z týchto metód by ste na svoju stránku mali pridať službu Google Analytics.

Google Analytics v WordPress: Časté otázky

Tu je niekoľko často kladených otázok týkajúcich sa nastavenia služby Google Analytics v programe WordPress.

Ako dlho trvá, než Google Analytics vo WordPress začne pracovať?

Po inštalácii sa vám nemusia okamžite začať zobrazovať informácie na hlavnom paneli služby Google Analytics. Zobrazenie údajov v účte Analytics bude trvať asi 12 až 24 hodín (niekedy až 48 hodín).

Ako zistím, či služba Google Analytics pracuje na mojej stránke WordPress?

Ak chcete overiť sledovanie Google Analytics, musíte sa pozrieť na zdrojový kód svojej webovej stránky.

Použite klávesovú skratku na zobrazenie zdrojového kódu vášho webu. Ak ste v systéme Windows alebo Linux, stlačte tlačidlo Ctrl + U zobraziť zdrojový kód. Ak používate Mac, stlačte Príkaz + U.

Ako vyzerá kód sledovania Google Analytics:

sledovací kód Google Analytics

Nezabúdajte, že ak používate nastavenie MonsterInsights for Analytics, budete musieť v prehliadači zapnúť režim inkognito (súkromné ​​prehliadanie), aby ste videli kód sledovania. Dôvodom je skutočnosť, že spoločnosť MonsterInsights nesleduje vaše vlastné návštevy, aby sa vyhlo skresleniu údajov služby Google Analytics..

Aký je najlepší doplnok Google Analytics pre WordPress?

S viac ako 2 miliónmi aktívnych inštalácií je MonsterInsights najobľúbenejším a najkomplexnejším doplnkom Google Analytics pre WordPress. Nielenže to uľahčuje nastavenie Analytics, ale umožňuje vám tiež povoliť veľa funkcií sledovania Analytics, ako je sledovanie elektronického obchodu, sledovanie sťahovania atď. Bez toho, aby ste sa dotkli jediného riadku kódu.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nainštalovať službu Google Analytics na vaše stránky WordPress. Je to vynikajúci spôsob, ako optimalizovať svoje webové stránky, plánovať svoj obsah a rozvíjať svoje podnikanie.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete si prečítať aj naše najlepšie riešenie Analytics pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me