Ako si prispôsobiť web WordPress [Príručka pre začiatočníkov]

customize-wordpress


Zaujíma vás, ako si prispôsobiť WordPress? WordPress je najobľúbenejšia platforma na vytváranie webových stránok a blogov. Jedným z dôvodov, prečo je WordPress tak populárny, je kvôli nekonečným možnostiam prispôsobenia pomocou tém, doplnkov a ďalších možností. Prispôsobenie webových stránok WordPress nie je ťažké, dokonca to zvládnu aj začiatočníci, ktorí nepoznajú niečo o kóde..

Keďže tento článok je zdĺhavý, pomocou tohto obsahu vás prevedieme.

 1. Prispôsobenie WordPress: Začíname
 2. Ako si prispôsobiť tému WordPress & Stránky
 3. Prispôsobte WordPress, aby ste zvýšili SEO
 4. Prispôsobte program WordPress tak, aby podporoval zapojenie & záťaže
 5. Otestujte svoje stránky WordPress

1. Prispôsobenie WordPress: Začíname

Keď vytvoríte webovú stránku, musíte ju prispôsobiť vašim potrebám. Či už vytvárate webovú stránku elektronického obchodu, webovú stránku pre malé firmy, osobný web alebo blog, každý iný typ webovej stránky bude potrebovať odlišné funkcie a jedinečný vzhľad. Tu prichádza prispôsobenie WordPressu.

Navyše prispôsobenie WordPress nielenže prispeje k tomu, aby vaše webové stránky vyzerali tak, ako chcete, ale tiež vám pomôžu:

 • Zabezpečte vyššiu bezpečnosť svojho webu WordPress
 • Optimalizujte svoje stránky pre vyhľadávače
 • Zjednodušte správu svojich stránok
 • Vylepšite používateľské prostredie pre návštevníkov vašich stránok

Našťastie, WordPress je super prispôsobiteľný. Začíname s týmto sprievodcom krok za krokom, ako prispôsobiť webovú stránku WordPress.

1.1. Nainštalujte záložný doplnok WordPress

Skôr ako začnete, je nevyhnutné, aby ste si svoj web zálohovali.

V prípade, že sa na vašom webe stane niečo zlé, zálohovanie vám ušetrí veľa času, peňazí a bolesti hlavy. Ako sa hovorí, najdrahšia záloha je tá, ktorú ste nikdy neurobili!

Pri zostavovaní svojich webových stránok ste tvrdo pracovali a nechcete prísť o všetku svoju tvrdú prácu napríklad v dôsledku útoku hackera alebo havárie servera. Použitie záložného doplnku vám však ušetrí tento druh situácie.

Záložný doplnok vám poskytne pokoj tým, že automaticky zálohuje vaše stránky každý deň. Na trhu je veľa záložných doplnkov WordPress.

Jedným z našich najlepších tipov na zálohovacie doplnky je UpdraftPlus.

updraftplus-backup-plugin

UpdraftPlus je populárne zálohovacie riešenie, ktorému dôveruje viac ako 2 milióny webových stránok WordPress. Toto užívateľsky prívetivé riešenie vám umožňuje zálohovať a obnovovať jediným kliknutím plán, ktorý vám vyhovuje, či už je to každé 4, 8 alebo 12 hodín, denne, týždenne atď..

UpdraftPlus zálohuje všetko na vašom webe vrátane všetkých vašich súborov WordPress, databáz, doplnkov a tém. Služba Updraft Plus navyše podporuje množstvo možností vzdialeného úložiska, ako sú napríklad Disk Google, Dropbox, Amazon S3 a ďalšie.

Bezplatná verzia prichádza so všetkými základnými funkciami uvedenými vyššie. Pre pokročilejšie funkcie, ako je klonovanie a migrácia, prírastkové zálohovanie a zálohovanie pred aktualizáciou, môžete upgradovať na prémiovú verziu..

Začíname s UpdraftPlus ešte dnes.

Medzi naše ďalšie najlepšie odporúčania týkajúce sa najlepších doplnkov pre zálohovanie WordPress patrí BackupBuddy a VaultPress.

2. Prispôsobte si tému WordPress

2.1. Prispôsobenie témy pomocou doplnkov

Keďže sú vaše možnosti prispôsobenia trochu obmedzené v závislosti od toho, ktorú tému WordPress si vyberiete, pomôže vám to pomocou doplnku ešte viac vylepšiť prispôsobenie WordPress. -beaver staviteľ, css hrdina

Prvý doplnok, ktorý odporúčame, je Beaver Builder. Beaver Builder je jedným z najlepších tvorcov stránok WordPress, ktoré sú drag and drop na trhu.

bobor-staviteľ-customize-wordpress

Beaver Builder pracuje s akoukoľvek témou WordPress a poskytuje vám úplnú kontrolu nad obsahom a prispôsobením vašich stránok. Vďaka tomu je super ľahké navrhnúť vaše webové stránky presne tak, ako chcete, bez toho, aby ste sa museli dotýkať riadku kódu pomocou ich nástroja na vytváranie drag and drop..

Ponúkajú tonu nádherných vopred navrhnutých šablón, ktoré môžete použiť. Jednoducho nahraďte obrázky a text vašim vlastným a stlačte Publikovať. Navyše, umiestnenie textu a obrázkov pomocou editora WordPress je zložité, ale pomocou Beaver Builder to môžete urobiť ľahko. Vďaka tomuto doplnku budete mať úplnú kontrolu nad rozložením a vzhľadu svojej stránky, takže si môžete prispôsobiť WordPress bez akýchkoľvek obmedzení.

Začíname s Beaver Builderom ešte dnes.

Ďalším prispôsobovacím nástrojom WordPress, ktorý odporúčame, je CSS Hero. CSS Hero je ďalší z najlepších doplnkov na jednoduché prispôsobenie vzhľadu vašich webových stránok.

css-hrdina-customize-wordpress

CSS Hero má jednoduché a intuitívne rozhranie point and click, ktoré vám umožňuje okamžite zmeniť vzhľad vašich stránok WordPress. Navyše sa stáva naživo, takže môžete vidieť zmeny, keď ich robíte.

Tento nástroj funguje bez úpravy akýchkoľvek vašich tematických súborov, takže sa nemusíte obávať ničenia a zložité CSS je jednoduché jednoducho ukazovať a klikať.

Môžete ľahko pridávať animácie pri posúvaní, upravovať miery, spravovať farby, zvoliť typografiu, pridávať obrázky z UnSplash a oveľa viac.

Začnite s CSS Hero ešte dnes.

Teraz sa pozrieme na to, ako si prispôsobiť tému bez použitia doplnku.

Samozrejme, jedným z výhod používania WordPress je možnosť prispôsobiť si blog alebo webovú stránku WordPress pomocou motívov. Téma WordPress môže vášmu webu dodať okamžitý profesionálny vzhľad. Ale najlepšie na témach WordPress je, že si ich môžete ešte viac prispôsobiť, aby ste mohli vytvoriť web, ktorý je celý váš.

Po výbere témy WordPress prejdite na hlavnom paneli správcu WordPress na vzhľad, potom kliknite na upraviť.

Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete prispôsobiť témy WordPress, takže si prečítajte niekoľko.

2.2. Prispôsobiť bez doplnku – vlastný nadpis

Vaša hlavička bude jedným z najznámejších prvkov vášho webu. Hlavička prechádza cez hornú časť stránky a zvyčajne sa zobrazuje na každej stránke vášho webu. Preto si budete chcieť zvoliť prispôsobenú hlavičku, ktorá najlepšie reprezentuje vás alebo vašu spoločnosť.

Ak to chcete urobiť, choďte na vzhľad, potom hlavička. V závislosti od zvoleného motívu WordPress môžete mať pre hlavičku rôzne možnosti. Napríklad s témou WordPress nižšie si môžete vybrať hlavičku videa alebo hlavičku obrázka. Ak chcete zmeniť obrázok hlavičky, jednoducho kliknite na položku Zmeniť obrázok a vyberte kvalitný obrázok z knižnice médií alebo ho nahrajte z počítača..

customize-WordPress-header

Je dôležité, aby ste sa uistili, že aj obrázok v hlavičke má správnu veľkosť. Keď vyberáte nový obrázok v hlavičke, WordPress vám navrhne navrhované rozmery obrázka, aby sa zabezpečilo, že váš obrázok bude s témou najlepšie vyzerať. Našťastie je zmena veľkosti obrázka jednoduchá oprava. Stačí kliknúť Vyberte položku a Orezať.

crop-header

Objaví sa nové okno, v ktorom môžete orezať obrázok tak, ako chcete, a stlačením tlačidla Orezať obrázok dokončite proces. Teraz sa požadovaný obrázok dokonale hodí pre vašu hlavičku.

customize-WordPress-blog-header

Nezabudnite zasiahnuť publikovať po dokončení uloženia zmien.

2.3. Vyberte svoje logo a Favicon

Ďalej si môžete vybrať svoje logo a favicon (alebo ikonu lokality). To vám umožní ďalej prispôsobiť vaše stránky WordPress vašej vlastnej osobnej alebo firemnej značke.

Ísť do vzhľad, potom upraviť, a kliknite na ikonu Identita stránok oddiel. Tu môžete nahrať svoje logo, ako aj zvoliť názov a nadpis svojej stránky.

customize-logo-site-icon

Pod sekciou Logo je časť Ikony stránok. Ikona webu je malý obrázok, ktorý vidíte na kartách prehliadača, na paneloch záložiek a v mobilných aplikáciách WordPress. Zvyčajne ide o menšiu verziu loga. Tu môžete nahrať ikonu svojho webu, aby sa váš web stal ľahko identifikovateľným.

2.4. Miniaplikácie

Svoje stránky alebo blog WordPress môžete tiež prispôsobiť pomocou widgetov. Miniaplikácia WordPress je malý blok, ktorý vykonáva špecifickú funkciu. Tieto widgety môžete pridať do mnohých oblastí svojho webu vrátane bočných panelov, pätičiek a ďalších oblastí pripravených na použitie widgetu, v závislosti od témy WordPress..

Ak chcete pridať miniaplikáciu, prejdite na stránku prispôsobenie a kliknite na Miniaplikácie. Ďalej kliknite na oblasť, do ktorej chcete pridať webovú stránku, a potom kliknite na Pridať a widget gombík.

Prispôsobenie-widgets

Na svoje stránky môžete pridať mnoho rôznych miniaplikácií vrátane:

 • archív
 • audio
 • kalendár
 • Kategórie
 • Galéria
 • Posledné príspevky
 • Vyhľadávací formulár
 • A viac

V závislosti od toho, ktorú tému si vyberiete, môžete v sekcii Prispôsobiteľ WordPress získať množstvo ďalších možností, ako napríklad obrázok na pozadí, farby, typografia, hlavička, päta, sociálne siete, tlačidlá a ďalšie. S týmito nastaveniami sa môžete pohrávať a prispôsobovať si tému WordPress presne podľa svojich predstáv.

2.5. Prispôsobte si svoj užívateľský profil

Najmä pre blogerov je dôležité prispôsobiť si svoj užívateľský profil na WordPress. Prispôsobením blogu WordPress pomocou užívateľského profilu sa vždy, keď si návštevník prečíta jeden z vašich príspevkov, môže dozvedieť, kto ste. Toto je kľúč k budovaniu vzťahu s vašimi čitateľmi a návštevníkmi webových stránok.

Ak chcete prispôsobiť svoj užívateľský profil, na hlavnom paneli správcu WordPress prejdite na užívatelia, potom kliknite na Tvoj profil. Tu môžete nastaviť predvoľby farebnej schémy, vaše meno, prezývku, ako chcete verejne zobrazovať svoje meno atď. Môžete tiež napísať niečo o sebe v časti Biografické informácie a nastaviť svoju profilovú fotografiu pomocou Gravatar. Klikni na Aktualizovať profil na uloženie zmien.

wordpress-your-profile

Cieľom je teraz, aby sa váš profil zobrazil na vašich blogových príspevkoch, aby vaši čitatelia mohli s vami lepšie nadviazať kontakt. Takže, pozrite sa na tento návod ako pridať informácie o autorovi do príspevkov WordPress.

2.6. Zostavte si svoje stránky WordPress

Každý web potrebuje stránky, zriedka je vidieť web s iba 1 stránkou. Preto musíte vytvoriť všetky stránky, ktoré potrebujete pre svoj web. Medzi najbežnejšie stránky, ktoré ľudia vytvárajú, patria:

 • Domov
 • o
 • Služby / Výrobky
 • portfólio
 • Ohlasy klientov
 • Archív obsahu / blog
 • Kontakt
 • FAQ / Podpora

Rozhodnite sa, aké stránky potrebujete pre svoj web WordPress a začnite ich vytvárať. Ak chcete vytvoriť stránku, prejdite na stránky, a potom kliknite na ikonu Pridať nové Tlačidlo. Otvorí sa nová stránka. Tu môžete pomenovať svoju stránku, pridať všetok obsah stránky a kliknúť na publikovať keď skončíte s vytváraním stránky a ste spokojní s tým, ako vyzerá.

Create-pages-wordpress

Budete tiež chcieť nastaviť svoju domovskú stránku. WordPress zvyčajne nastaví vašu domovskú stránku tak, aby v predvolenom nastavení zobrazovala najnovšie príspevky. To môže byť v poriadku, ak ste bloger, ale veľa majiteľov webových stránok by uprednostnilo vhodnú domovskú stránku. Ak chcete nastaviť svoju domovskú stránku, na hlavnom paneli WordPress prejdite na stránku vzhľad, potom upraviť. Z tejto ponuky vyberte položku Nastavenia domovskej stránky. Tu si môžete vybrať možnosť, ako zobraziť svoju domovskú stránku ako statickú stránku, a potom z rozbaľovacieho zoznamu v časti Domovská stránka vyberte stránku, ktorú ste vytvorili, a ktorá sa má stať vašou domovskou stránkou..

customize-WordPress-homepage

V rovnakej oblasti môžete tiež vybrať, na ktorej zo svojich webových stránok, na ktorých chcete zobraziť svoje príspevky v blogu, výberom stránky z rozbaľovacieho zoznamu v časti Stránka príspevkov.

2.7. Nastavte štruktúru ponuky

Po vytvorení všetkých dôležitých stránok budete musieť svoj web WordPress prispôsobiť podľa štruktúry ponuky. Menu je spôsob, akým návštevníci vašich webových stránok budú navigovať vaše stránky. Pomyslite na všetky webové stránky, ktoré navštevujete, v hornej časti stránky sa zvyčajne zobrazuje ponuka s odkazmi na domovskú stránku, o službách, blogu atď., Ktoré vám pomôžu ľahko nájsť cestu okolo.

Takže musíte nastaviť vlastnú štruktúru menu.

Ak to chcete urobiť, na informačnom paneli WordPress prejdite na stránku vzhľad, potom ponuky. Na ľavej strane tu nájdete zoznam všetkých stránok, ktoré ste zverejnili na svojej webovej stránke WordPress. Najprv vyberte názov ponuky a kliknite na ikonu Vytvoriť ponuku Tlačidlo. Potom jednoducho pridajte začiarknutie na stránky, ktoré chcete pridať do svojej ponuky, a potom kliknite na ikonu Pridať do ponuky gombík.

customize-wordpress ponuky

Vaše stránky sa potom objavia na pravej strane obrazovky pod vytvorenou ponukou. Teraz môžete stránky presúvať myšou tak, aby boli v poradí, v akom sa vám páči.

Nakoniec vyberte umiestnenie displeja pre svoju ponuku. Najbežnejšia voľba je primárna, ktorá je v hornej časti. Svoju ponuku však môžete zobraziť aj v päte a na ďalších miestach, ak si budete priať.

display-location ponuky

Po dokončení zmeny uložte kliknutím na tlačidlo Uložiť ponuku.

3. Prispôsobte program WordPress na zvýšenie SEO

3.1. Zabezpečte, aby bol váš web viditeľný pre spoločnosť Google

Prvým krokom k prispôsobeniu vášho webu WordPress je zaistiť, aby bol váš web viditeľný pre spoločnosť Google. Koniec koncov, strávili ste čas vytvorením svojho webu, takže chcete, aby ho používatelia našli online.

Keďže Google je najlepším zdrojom návštevnosti a návštevníkov webových stránok, chcete, aby bol váš web uvedený na webe Google čo najskôr. Ak váš web nie je pre spoločnosť Google viditeľný, váš web nebude vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja.

Ak chcete získať od spoločnosti Google zoznam vašich webových stránok, prejdite na hlavnom paneli správcu WordPress na stránku nastavenie. Potom choďte na Čítanie a do Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja časť.

wordpress-google-viditeľnosť

Uistite sa, že toto políčko nie je začiarknuté, aby vyhľadávacie nástroje mohli indexovať váš web.

3.2. Zvýšte SEO pomocou doplnku SEO

Ak chcete ďalej vylepšiť SEO svojich webových stránok WordPress, musíte použiť doplnok SEO. Existuje množstvo skvelých doplnkov SEO WordPress, ktoré vám pomôžu:

 • Zvýšte ekologickú návštevnosť svojich webových stránok
 • Objavte na svojom webe zraniteľné miesta, ktoré by mohli poškodiť vaše hodnotenie
 • Optimalizujte a vylepšujte svoje kampane
 • Urýchlite celkový proces SEO

Najobľúbenejší doplnok WordPress SEO okolo Váš SEO. Váš SEO je bezplatný doplnok, ktorý vám umožní ľahko optimalizovať vaše webové stránky WordPress pre lepšie umiestnenie vo vyhľadávačoch.

customize-WordPress-seo

Váš SEO vám pomôže optimalizovať váš obsah pre výsledky vyhľadávačov vrahov. Bezplatný doplnok vám pomôže ľahko písať obsah priateľský k SEO. Môže sa pochváliť aj množstvom funkcií vrátane ukážky úryvkov, pomocou ktorých môžete zistiť, ako bude váš príspevok alebo stránka vyzerať vo výsledkoch vyhľadávania, pokročilých funkcií súborov XML Sitemaps s jedným kliknutím na tlačidlo, šablón s popisom názvu a meta pre lepšiu značku a konzistentné úryvky výsledkov vyhľadávania a viac.

Yoast SEO tiež ponúka Yoast SEO Premium, ktoré obsahuje pokročilé funkcie SEO, ako sú novinky SEO, video SEO, miestne SEO a WooCommerce SEO rozšírenia. Rovnako ako ďalšie pokročilé funkcie, ako sú návrhy automatického vnútorného prepojenia, sociálne ukážky, správca presmerovania a oveľa viac.

Začíname s programom Yoast SEO (Premium) ešte dnes.

Môžete tiež použiť nástroj SEO, ako je SEMrush. SEMrush je all-in-one-SEO nástroj, ktorý vám umožní auditovať vaše SEO príležitosti a získať informácie od vašich konkurentov na zvýšenie návštevnosti vašich stránok..

semrush-seo-tool

Tento nástroj SEO sa môže pochváliť funkciami, ako je napríklad nástroj na návrh kľúčových slov PPC, nástroj na kontrolu SEO na stránke, nástroje na spätný audit, analyzátor obsahu, nástroje na výskum reklamy a ďalšie..

Začnite s SEMrush už dnes.

3.3. Vylepšite SEO pomocou popisných adries URL

Ďalšou úpravou WordPress, ktorá vám pomôže vylepšiť SEO, je nastavenie správnej permalinkovej štruktúry. Permalink je webová adresa použitá na odkaz na váš obsah. Budete chcieť nastaviť popisné adresy URL pre svoje príspevky a stránky, aby ste vylepšili SEO a tiež, aby boli príjemnejšie a zrozumiteľnejšie pre návštevníkov vašich webových stránok..

WordPress ponúka niekoľko možností pre permalink vrátane obyčajných, číselných, atď., Ale tieto možnosti nie sú optimalizované pre SEO. Takže prejdite na informačný panel správcu WordPress na adresu nastavenie, a potom Permalinks. Tu si môžete vybrať Názov príspevku voľba.

WordPress-permalinks

Možnosť Názov príspevku vám poskytne najpopisnejšiu adresu URL, aby vyhľadávacie nástroje a návštevníci vašich webových stránok mohli okamžite zistiť, o čom je váš príspevok alebo stránka.

4. Optimalizujte svoje stránky pre potenciálnych zákazníkov a konverzie

Ak na svojom webe WordPress predávate čokoľvek, alebo máte blog a potrebujete si zostaviť zoznam e-mailov, budete tiež musieť prispôsobiť WordPress potenciálnym zákazníkom a konverziám. Svoj web môžete ľahko optimalizovať tak, aby generoval potenciálnych zákazníkov a konverzie pomocou niekoľkých doplnkov, napríklad OptinMonster.

4.1. Monitorujte návštevnosť svojich webových stránok pomocou nástroja Analytics

Sledovanie návštevnosti vašich webových stránok je jedným z prvých krokov, ktoré musíte urobiť, ak chcete generovať potenciálnych zákazníkov a konverzie.

Sledovaním návštevnosti môžete zistiť, koľko návštevníkov váš web dostáva, odkiaľ prichádzajú, ako dlho zostávajú na vašom webe a ďalšie.

Google Analytics je najobľúbenejší nástroj na sledovanie návštevnosti vašich webových stránok a je zadarmo používať. Integrácia služby Google Analytics s webom WordPress je však dosť náročná. Navyše pomocou služby Google Analytics nemôžete analyzovať návštevnosť svojich stránok z hlavného panela WordPress.

Našťastie však môžete ľahko prispôsobiť WordPress, aby ste si mohli prezrieť analýzu svojich webových stránok priamo na hlavnom paneli WordPress pomocou nástroja ako MonsterInsights.

monsterinsights-customize-wordpress

MonsterInsights je jedno z najlepších analytických riešení WordPress na trhu. Tento používateľsky prívetivý doplnok vám umožňuje prepojiť vaše stránky WordPress so službou Google Analytics iba niekoľkými kliknutiami, aby ste mohli ľahko sledovať všetky štatistiky svojej webovej stránky v reálnom čase..

S MonsterInsights môžete sledovať metriky, ako napríklad:

 • Najobľúbenejšie stránky a príspevky na vašom webe
 • Najlepšie sprostredkujúce stránky, ktoré odkazujú späť na vaše stránky
 • Najlepšie odchádzajúce odkazy z vašich stránok
 • Zobrazenie formulárov, odoslania a konverzie so sledovaním formulárov
 • Predaj za vaše obchody WooCommerce, Easy Digital Downloads a MembersPress
 • A oveľa viac

Začnite s MonsterInsights ešte dnes.

4.2. Vytvorte interaktívny formulár pomocou WPForms

wpforms-contact-form-plugin

Na trhu je veľa doplnkov na vytváranie formulárov WordPress, ale WPForms je najobľúbenejší a zároveň najprijateľnejší pre používateľa. S WPForms môžete vytvárať formuláre pre svoj web behom pár minút pomocou ich drag and drop builder – netreba sa zaoberať žiadnym kódom.

Poskytujú niekoľko preddefinovaných šablón, ktoré vám pomôžu začať, vrátane jednoduchého kontaktného formulára, žiadosti o cenovú ponuku, darovacieho formulára, formulára platobného príkazu, formulára na odber a mnoho ďalších..

Navyše, WPForms sa môže pochváliť mnohými ďalšími skvelými funkciami, ako je inteligentná podmienená logika, nahrávanie súborov, registrácia používateľa, integrácia platieb s PayPal, Stripe a ďalšie, integrácia e-mailových marketingových služieb, konverzačné formuláre a ďalšie tony..

Začnite s WPforms ešte dnes.

4.3. Rozšírte svoje náskoky s OptinMonster

Ďalej odporúčame používať OptinMonster na zvýšenie potenciálnych zákazníkov a konverzií. OptinMonster je zďaleka jedným z najlepších doplnkov pre generovanie olova.

optinmonster-olovo-generácie-plugin

S OptinMonster môžete rýchlo vytvárať pútavé kontextové okná pre vaše stránky pomocou ich drag and drop builder. Dodáva sa tiež s vysoko účinnými preddefinovanými šablónami, ktoré dokážu premeniť návštevníkov vašich webových stránok na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov.

Môžete si vybrať z niekoľkých typov kampaní vrátane vyskakovacích okien lightboxu, plávajúceho panela, uvítacej rohože na celú obrazovku a ďalších. Navyše, OptinMonster prichádza s množstvom funkcií, ktoré vám umožňujú vytvárať výkonné kontextové okná vrátane geografického geografického zacielenia, ktoré vám umožňujú vytvárať personalizované kampane na základe polohy návštevníka. Ďalšou vynikajúcou funkciou je ich technológia zameraná na odchod, ktorá je schopná sledovať, kedy sa užívateľ chystá opustiť vaše stránky, a ukázať im cielenú správu v pravý čas..

Začnite ešte dnes s OptinMonster.

4.4. Prepojte svoje stránky so sociálnymi médiami

Sociálne médiá sú ďalším úžasným spôsobom, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok WordPress. Chcete, aby návštevníci vašich webových stránok mohli jednoducho zdieľať vaše stránky a váš obsah so svojimi priateľmi a sledovateľmi na sociálnych sieťach. Z tohto dôvodu musíte prepojiť svoje stránky so sociálnymi médiami.

Našťastie môžete ľahko prepojiť svoje stránky so sociálnymi médiami a prispôsobiť WordPress pomocou doplnkov pre sociálne médiá.

Existuje niekoľko skvelých doplnkov pre sociálne médiá WordPress, preto vám odporúčame niekoľko z našich obľúbených položiek. Prvé hore je Zdieľané počty.

zdieľaných počíta-plugin

Shared Counts je doplnok pre sociálne médiá, ktorý pomocou rozhrania SharedCount.com API rýchlo načíta, uloží do pamäte cache a zobrazí rôzne počty sociálnych zdieľaní. Takže na všetkom obsahu svojho webu môžete zobraziť, koľkokrát bol zdieľaný na sociálnych médiách, čo povzbudzuje aj vašich nových návštevníkov, aby zdieľali váš obsah.

Môžete získať tlačidlá pre Facebook, Twitter, Pinterest, Yummly a ďalšie.

Navyše, tento doplnok je navrhnutý s ohľadom na výkonnosť stránok, takže váš web nespomalí.

Ďalším z našich odporúčaní je Monarch.

monarcha-sociálne-médiá-plugin

Monarch je prémiový doplnok na zdieľanie sociálnych médií vyvinutý tímom spoločnosti Elegant Themes. S programom Monarch si môžete vybrať z viac ako 20 sociálnych sietí vrátane Pinterestu, Twitteru, Redditu a mnohých ďalších.

Tlačidlá sociálneho zdieľania môžete pridať na 5 rôznych miestach vrátane obsahu nad a pod, plávajúceho bočného panela, obrázkov a videa, automatického rozbaľovacieho zoznamu a automatického preletu. Plus, Monarch je super prispôsobiteľný; môžete si zvoliť farbu, tvar a efekty vznášania tlačidla sociálneho zdieľania.

Začnite s Monarchom ešte dnes.

5. Otestujte svoje stránky WordPress

Po prispôsobení nášho webu WordPress a jeho presvedčení, že vyzerá a funguje presne tak, ako chcete, sa práca ešte neskončila. Predtým, ako svoj web zobrazíte na svete, musíte najskôr urobiť nejaké testy.

Prvým testom, ktorý by ste mali vykonať, je uistiť sa, že všetko vyzerá dobre. Navštívte svoje webové stránky v rôznych prehliadačoch a skontrolujte, či je všetko tam, kde by malo byť.

Musíte sa tiež uistiť, že váš web je vhodný pre mobilné zariadenia. Mnoho ľudí navštevuje webové stránky priamo zo svojich chytrých telefónov, takže je potrebné optimalizovať ich vzhľad aj funkciu pre mobil. Ak chcete skontrolovať, či je váš web vhodný pre mobilné zariadenia, môžete použiť bezplatne Test pre mobilné zariadenia od spoločnosti Google.

google-mobile-friendly-test

Jednoducho zadajte adresu URL svojich webových stránok a kliknite na ikonu Testovacia adresa URL a čakajte na výsledky. Tento nástroj vám povie, či je váš web vhodný pre mobilné zariadenia a poskytne vám snímku obrazovky s tým, ako vaše stránky vyzerajú aj v mobilných zariadeniach. Nezabudnite otestovať všetky dôležité stránky svojho webu, nielen domovskú stránku.

Mali by ste tiež otestovať rýchlosť svojich stránok. Po prispôsobení stránky WordPress množstvom obrázkov, animácií, videí alebo doplnkov môžete stránku naozaj spomaliť. Rýchlosť vašich stránok je dôležitá pre vaše SEO a pre pohodlie používateľov. Preto musíte zaistiť, aby bol váš web rýchly.

Rýchlosť svojich webových stránok môžete otestovať pomocou nášho vlastného nástroja, bezplatného nástroja na testovanie rýchlosti webových stránok.

webové stránky-speed-test-tool

Zadajte adresu URL svojich webových stránok a stlačte ANALYZA WEBOVÁ STRÁNKA Tlačidlo. Tento nástroj ohodnotí rýchlosť vašich webových stránok a poskytne návrhy na zvýšenie rýchlosti.

Dúfame, že sa vám tento článok o tom, ako prispôsobiť WordPress, páčil a že si čoskoro budete môcť prispôsobiť svoj pridružený obchod s amazonkami, alebo akékoľvek webové stránky budú šité na mieru vašim potrebám. Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si náš príspevok na tému Musí mať doplnky WordPress pre obchodné webové stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map