Ako si vytvoriť online portfólio na WordPress (krok za krokom)

Ako vytvoriť portfólio online


Chcete, aby sa online portfólio zapôsobilo na vašich potenciálnych klientov? Ideálne portfólio predstavuje vašu prácu krásnym a profesionálnym spôsobom. Pomocou programu WordPress môžete svoje portfólio umiestniť online na svoje webové stránky, aby ste získali viac podnikania a zvýšili svoje príjmy.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vytvoriť portfólio online pomocou WordPress.

Prečo by ste si mali urobiť online portfólio??

Online portfólio prináša veľa príležitostí. Ak bude prezentovaná dobre, kvalita vašej práce bude skutočne žiariť, čo zaujme návštevníkov vašich stránok, a stanú sa vašimi vyslancami.

Existuje mnoho dôvodov na vytvorenie online portfólia. Uvádzame niekoľko nižšie, aby ste pochopili hlavné výhody svojej vlastnej stránky portfólia:

 • Ak máte obchodné webové stránky, s najväčšou pravdepodobnosťou zdieľate služby, ktoré ponúkate. Mali by ste tiež zobraziť svoje portfólio a ukázať svojim potenciálnym klientom svoje predchádzajúce úspechy. Portfólio je vizuálnym dôkazom, že môžete vykonávať služby, ktoré ponúkate.
 • Keď sa vás niekto opýta na vaše portfólio, nemusíte mu ho posielať poštou alebo faxom. Môžete jednoducho zdieľať odkaz na stránku svojho portfólia.
 • Stránka s portfóliom online zlepšuje hodnotenie vyhľadávačov na vašom webe.

súvisiace: Najlepšie doplnky pre obchodné webové stránky.

Vaše portfólio online vám pomôže nielen získať viac podnikania, ale tiež vás spojí s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí sa snažia rozšíriť svoje podnikanie rovnakým smerom. Aby ste však mohli tieto výhody ťažiť, musíte sa ubezpečiť, že vaše portfólio vyzerá profesionálne a zaujímavé.

Ako vyzerá dobré online portfólio?

Portfólia sa môžu líšiť pre každú firmu alebo výklenok. Agentúra pre vývoj webových stránok by napríklad pravdepodobne zobrazila webové stránky, ktoré vytvorili; zatiaľ čo v oblasti nehnuteľností by sa predvádzali ich stavebné projekty.

Používanie vizuálneho obsahu pútavým spôsobom môže mať väčší vplyv ako obyčajný plochý text. Môžete si vytvoriť pútavé portfólio tak, že najskôr ukážete svoju najlepšiu prácu.

Príklad portfólia

Na webových stránkach WordPress môžete na prezentáciu svojho portfólia použiť obrázkovú galériu alebo posuvník fotografií. Ak používate doplnok galérie obrázkov, môžete tiež pridať text sprevádzajúci obrázky, aby ste vysvetlili svoju prácu. Čím je portfólio reprezentatívnejšie, tým viac sa budete venovať svojim používateľom.

Skontrolujte tiež: Najlepšie doplnky WordPress pre fotografov.

Poďme sa však pozrieť, ako si môžete pomocou WordPress vybudovať krásne portfólio online.

Budovanie online portfólia pomocou WordPress

Teraz, keď viete, prečo potrebujete online portfólio a čo robí vaše portfólio dobrým vzhľadom, je čas, aby sme vás prešli každým krokom vytvorenia online portfólia od nuly..

Poznámka: Ak už máte webovú stránku, môžete prejsť priamo na tretí krok.

Krok 1: Výber názvu domény a webhostingu

Ak práve začínate, potrebujete iba názov domény a webhosting. Doménu si môžete kúpiť od ktoréhokoľvek z najlepších registrátorov doménových mien na trhu. Jednoduchý názov domény zvyčajne stojí 11 dolárov ročne.

Ďalej nájdete mnoho spoločností poskytujúcich webhosting s rôznymi ponukami.

Odporúčame používať Bluehost. Je to najobľúbenejší poskytovateľ webhostingu a oficiálne odporúčaný hostingový partner WordPress.

Bluehost zaregistrovať-domain-name-zadarmo

Našim používateľom ponúkajú bezplatné doménové meno a masívnu zľavu na webhosting. Pri vytváraní portfólia online vám ušetrí veľa peňazí hneď z netopiera.

Krok 2: Inštalácia WordPress

WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete vďaka svojej veľkej flexibilite a funkciám. Umožňuje vám zostaviť portfólio online presne tak, ako chcete.

Po zakúpení názvu domény a webhostingu budete musieť nainštalovať program WordPress. Ak používate službu Bluehost, môžete pomocou svojho inštalačného programu na jedno kliknutie nainštalovať program WordPress na svoj hostingový účet.

Po inštalácii môžete pokračovať a vytvoriť webovú stránku s WordPress.

Ďalej sa môžete pozrieť na tie najlepšie témy a doplnky WordPress, pomocou ktorých môžete svoje stránky vyladiť a prispôsobiť. Je to veľmi jednoduché a nevyžaduje žiadne znalosti kódovania.

Krok 3: Používanie tém portfólia WordPress

WordPress má veľkú zbierku tém bezplatného a prémiového portfólia. Na webe WordPress.org nájdete bezplatné témy. Jednoducho vyhľadajte výraz „portfólio“ a zobrazia sa všetky témy, ktoré je možné použiť na vytvorenie online portfólia.

Vyhľadajte témy portfólia

Na internete nájdete aj stovky ďalších tém / šablón.

V tejto príručke budeme používať tému portfólia MyThemeShop. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si tento článok o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

Po inštalácii môžete vybrať rozloženie. Ponúka 2 vzory: portfólio blogu a predvolené portfólio. Predvolená šablóna portfólia zobrazuje vaše obrázky na hlavnej obrazovke s veľkými miniatúrami.

Téma portfólia

Položky portfólia môžete pridať z backendu administrátora WordPress. Téma umožňuje pridávať filtre do portfólia a organizovať prácu tak, aby návštevníkom uľahčila prehliadanie. Môžete tiež vybrať počet stĺpcov na zobrazenie obrázkov.

V téme je veľa ďalších užitočných funkcií, ako je zmena veľkosti obrázkov, navigácia v portfóliu, widgety bočného panela (funguje tiež s plávajúcou miniaplikáciou bočného panela) atď. Môžete vytvoriť silné online portfólio, aby ste upútali pozornosť svojich potenciálnych klientov..

Nie ste fanúšikom našej vzorovej témy? Žiaden strach. Na vytvorenie svojho portfólia môžete použiť takmer akúkoľvek tému portfólia WordPress. Možnosti a nastavenia sa budú pre každú tému líšiť, stále však budete môcť dosiahnuť požadovaný výsledok.

Krok 4: Používanie doplnkov portfólia WordPress

Aj keď sa témy portfólia WordPress zameriavajú výlučne na vytváranie webovej stránky s portfóliom online, môžete tiež použiť viacúčelovú tému a potom pomocou doplnkov pridať svoje portfólio na svoju webovú stránku. Jednoducho si prečítajte našu príručku o tom, ako pridať portfólio na svoju stránku WordPress.

V portfóliu doplnkov WordPress.org môžete vyhľadať bezplatné portfóliové doplnky.

Doplnky portfólia

Ak chcete do svojho portfólia pridať prémiové funkcie, nájdete na internete aj platené doplnky WordPress. Všetky tieto doplnky majú rôzne funkcie a možnosti. Budete musieť urobiť malý prieskum a vybrať si dokonalý doplnok portfólia, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám.

Čo robiť po vytvorení online portfólia

Keď je vaše online portfólio pripravené, nemali by ste sa tam zastaviť.

Budete ju musieť propagovať, aby vašu prácu mohlo vidieť viac ľudí. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, vrátane e-mailového marketingu, zdieľania na sociálnych médiách a získania ústneho výkriku od najvyšších vplyvných pracovníkov vo vašom výklenku. Môžete tiež začať blog a podeliť sa o svoje zážitky pútavým a profesionálnym spôsobom.

Musíte tiež optimalizovať webovú stránku svojho portfólia alebo stránky pre vyhľadávacie nástroje. Pomôže vám získať viac organickej premávky. SEO privedie tých správnych ľudí do vášho portfólia, ktorí aktívne hľadali podobný druh práce. Pozrite si nášho úplného sprievodcu najlepšími nástrojmi SEO na zvýšenie návštevnosti vašich webových stránok.

To je všetko. Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa, ako vytvoriť online portfólio s programom WordPress. Môžete si tiež prečítať náš článok o tom, ako používať službu Google Optimize vo WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map