Ako si vytvoriť rezervačný systém s WordPress

ako vytvoriť systém rezervovania schôdzok


Hľadáte vybudovať online rezervačný systém? Spravovanie schôdzok pre vaše služby môže byť problémom. Nastavením systému rezervácie schôdzok môžete svojim klientom umožniť, aby si na vašom webe ľahko naplánovali schôdzky bez vášho zapojenia.

V tomto článku vám ukážeme, ako si môžete rezervovať systém rezervovania schôdzok pomocou WordPress.

Výber doplnku rezervácie schôdzky pre WordPress

Vďaka všetkým rôznym zásuvným modulom na objednávanie schôdzok je vytváranie rezervačného systému na schôdzku pomocou WordPress jednoduché. Najlepšie výsledky získate, keď vyberiete BirchPress alebo WPForms na plánovanie schôdzok.

BirchPress je tou najlepšou voľbou, ak potrebujete pre svoj web kompletný doplnok na objednanie schôdzky. Umožňuje vám spravovať schôdzky priamo z hlavného panela WordPress.

Môžeš si vybrať WPForms ak chcete integrovať svoje stretnutia s vašou obľúbenou samostatnou platformou na objednávanie stretnutí. WPForms je kompletný online tvorca formulárov. Vďaka integrácii do Zapiera môžete prepojiť formulár na objednanie schôdzky s akoukoľvek webovou aplikáciou, ktorá podporuje Zapier.

Tu je výukový program ako vytvoriť rezervačný formulár klienta s WPForms a spravujte svoje stretnutia napríklad pomocou Kalendára Google.

V našom tutoriále používame BirchPress na vytvorenie systému rezervácie schôdzok s WordPress.

Začíname so systémom rezervácie schôdzky

Ak chcete nastaviť web na objednávanie schôdzok v službe WordPress, musíte si kúpiť doménové meno a webhosting.

Názov domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com a IsItWP.com a webhosting je miesto, kde sa ukladajú vaše obsahové súbory na webe online.

Odporúčame vám spustiť vaše webové stránky na Bluehost, jednom z najlepších poskytovateľov hostingu na svete. Sú tiež oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostenia samotnými WordPress.

Vypracovali sme dohodu so spoločnosťou Bluehost s cieľom ponúknuť našim používateľom bezplatný názov domény a viac ako 60% zľavu pri webhostingu. S Bluehost môžete začať svoj web už za 2,75 dolárov mesačne.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Krok 1: Nainštalujte a nakonfigurujte BirchPress

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok BirchPress. Po aktivácii prejdite na nastavenia doplnku prejdením na položku Schôdzky »Nastavenia a začnite konfigurovať svoj rezervačný systém.

všeobecné nastavenia - objednanie schôdzky

Na stránke nastavení nájdete niekoľko rôznych sekcií:

 • všeobecný: Prispôsobte všeobecné možnosti vrátane časového pásma, meny, predvoleného zobrazenia kalendára atď.
 • Tvorca formulárov: Tu si môžete prispôsobiť svoje menovacie formuláre.
 • oznámenia: Nastavte upozornenie poskytovateľom služieb a vašim klientom. E-maily sa odosielajú pri rezervácii, zmene plánu alebo zrušení schôdzky.
 • platby: Na karte Platby môžete nastaviť nastavenia platby. BirchPress vám umožňuje inkasovať platby cez PayPal. Pre viac platobných brán budete musieť nainštalovať integráciu WooCommerce.
 • WooCommerce: V tejto časti povoľte integráciu WooCommerce.
 • Vlastný kód: Pridajte do svojho doplnku BirchPress vlastný kód.

Krok 2: Pridajte svoje miesta

Ak ponúkate svoje služby na viacerých miestach, môžete spravovať schôdzky pre všetky svoje polohy prostredníctvom správcu WordPress. Jediné, čo musíte urobiť, je pridať miesta v BirchPress a umožniť používateľom vybrať si správne miesto pri rezervácii schôdzky.

Ak chcete pridať miesto, prejdite na Schôdzky »Miesta. Potom kliknite na tlačidlo OK Pridať miesto.

Všeobecné nastavenia

Potom môžete zadať ďalšie podrobnosti o svojej polohe vrátane telefónneho čísla, adresy, PSČ atď.

Chcete si prečítať náš článok o najlepších službách a telefónnych službách pre podniky.

Krok 3: Pridajte poskytovateľov služieb

Ďalej budete chcieť pridať poskytovateľov služieb alebo svojich zamestnancov. Ak ste solopreneur, musíte sa pridať ako poskytovateľa služieb.

Ak chcete spravovať schôdzky pre celú firmu napríklad pre oblasť daňového poradenstva, musíte do svojho rezervačného systému pridať každého poradcu..

Pridanie poskytovateľov do rezervačného systému je jednoduché. Prejdite na Schôdzky »Poskytovatelia a uveďte podrobnosti o svojich poskytovateľoch.

prideliť služby poskytovateľovi

V editore môžete zadať meno a popis každého poskytovateľa. Potom v poli Služby priraďte služby, ktoré môže poskytnúť každý poskytovateľ. Keď posuniete stránku nadol, uvidíte niekoľko meta boxov:

 • Dodatočné informácie: Zadajte e-mailovú adresu poskytovateľa.
 • Integrácia kalendára: BirchPress pracuje s kalendármi, ktoré už máte, vrátane služieb Google, iCal, iPhone, Android a Outlook. Svoje udalosti môžete importovať a synchronizovať automaticky.
 • Dni voľna: Zadajte svoje dni voľna v kalendári
 • Pracovný rozvrh: Vyberte mesto a pridajte rozvrh pre každého poskytovateľa.

Krok 4: Pridajte svoje služby

Ak chcete pridať službu v BirchPress, prejdite na Schôdzky »Služby a uveďte svoje podrobnosti. Na pravej strane môžete určiť miesta, kde budete túto službu vykonávať, a poskytovateľov, ktorí s ňou môžu pracovať.

nastavenia služby

Potom prejdite nadol po stránke a upravte nastavenia služieb podľa svojich potrieb.

Krok 5: Zverejnite svoj rezervačný formulár

Teraz, keď ste nastavili všetky podrobnosti týkajúce sa vašich služieb, je čas zverejniť formulár na objednanie schôdzky.

Rezervačný formulár je možné vložiť do príspevku na stránku a do miniaplikácií pomocou skráteného kódu. Po zverejnení si vaši klienti môžu ľahko skontrolovať dostupnosť a rezervovať si schôdzky online.

Ak chcete zverejniť rezervačný formulár, vytvorte novú stránku vo WordPress. Potom do editora pridajte nasledujúci krátky kód, kam chcete vložiť formulár: [Bpscheduler_booking_form]

Stretnutie môžete tiež pridať priamo z hlavného panela WordPress Schôdzky »Nové stretnutie.

Ako vyzerá vzorový rezervačný formulár:

rezervačný formulár

Ak chcete zobraziť a spravovať svoje rezervácie, navštívte kalendár Schôdzky »Kalendár.

kalendár breza

To je všetko!

Dúfame, že vám táto príručka pomohla vytvoriť systém rezervovania schôdzok s WordPress. Viac doplnkov nájdete v našej príručke o najlepších doplnkoch na objednanie schôdzky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map