Ako si vytvoriť webovú stránku od nuly v roku 2020 (krok za krokom)

ako vytvoriť webovú stránku


Hľadáte vytvoriť webovú stránku od nuly? Vytváranie firemných webových stránok alebo osobných webových stránok bolo v minulosti dosť náročné, najmä ak ste technicky zdatní. Dobrou správou je, že so všetkými rôznymi možnosťami, ktoré sú dnes k dispozícii na internete, sa spustenie webovej stránky stalo veľmi ľahkým aj pre netradičných používateľov, ktorí nie sú technicky vyspelí. aleluja!

V zásade, ak viete čítať, ukazovať a klikať myšou, môžete vytvoriť webovú stránku za menej ako 60 minút.

Vytvorením webovej stránky od začiatku môžete rozšíriť svoj dosah na širšie publikum a spojiť sa s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi na celom svete. Vďaka správnym stratégiám na vašom webe vám môže pomôcť vytvoriť stabilný tok online príjmu.

V tomto článku vám ukážeme, ako začať webové stránky krok za krokom bez potreby technických znalostí.

Pre vaše pohodlie sme usporiadali nášho dokonalého sprievodcu vytvorením webovej stránky do 10 rôznych kapitol:

Contents

Kapitola 1: Prečo vytvárať webové stránky od nuly?

Kapitola 1 Prečo vytvoriť webovú stránku od začiatku

Keďže sa každý deň vytvárajú tisíce webových stránok, možno by vás zaujímalo, prečo založiť webovú stránku? Existuje ich už toľko, ako by ste mohli súťažiť? Je však dôležité pamätať na to, že aj keď váš web nie je najobľúbenejší, môže to pre vás stále priniesť veľké výhody..

Niektoré výhody spustenia vlastnej webovej stránky zahŕňajú:

 • Spojte sa s novými ľuďmi – Vlastná webová stránka vám môže pomôcť spojiť sa s inými rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi z celého sveta.
 • Zdieľajte svoju vášeň – Ak máte niečo nadšenie, môžete si vytvoriť webovú stránku, na ktorej sa táto vášeň podelí s ostatnými.
 • Pomôcť ostatným – Chcete sa podeliť o svoje skúsenosti a pomôcť ostatným? Môže vám to pomôcť webová stránka.
 • Dostať novú prácu – Mnoho zamestnávateľov hľadá kandidátov online. Vytvorením profesionálnej webovej stránky môžete predviesť svoju predchádzajúcu prácu, ktorá vám pomôže pristúpiť k novej práci.
 • Zarobte si peniaze navyše – S reklamami, pridruženým marketingom alebo predajom produktov online môžete vytvoriť webovú stránku, aby ste si na strane zarobili nejaké peniaze navyše.
 • Propagujte svoje podnikanie – Ak už podnikáte, môžete založiť webovú stránku na propagáciu svojho podnikania a získanie nových zákazníkov online.

Navyše, v týchto dňoch je spustenie webovej stránky také ľahké. Preto vám nič nebráni vytvoriť si vlastný web, či už je to pre podnikanie alebo pre zábavu.

↑ Vráťte sa späť na obsah

Kapitola 2: Typy webových stránok

vytváranie rôznych typov webových stránok

Pred vytvorením webovej stránky sa musíte rozhodnúť, aký typ webovej stránky by ste mali vytvoriť. Typ webovej stránky, ktorú chcete vytvoriť, je dôležitým krokom pri zisťovaní toho, ako by mala vaša webová stránka vyzerať a čo na svojej webovej stránke potrebujete.

Existuje niekoľko rôznych typov webových stránok. Nižšie uvádzame niekoľko z nich, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, aký typ webových stránok chcete vytvoriť.

Internetový obchod
Internetový obchod, inak známy ako webová stránka elektronického obchodu, umožňuje ľuďom nakupovať produkty priamo z vášho webu. Pravdepodobne ste už navštívili niekoľko webových stránok elektronického obchodu, väčšina z nich ich má Walmart, Amazonka, Najlepšia kúpa, a tak ďalej.

tvorba webovej stránky o elektronickom obchode s amazónmi

Môžete navštíviť tieto webové stránky, zakúpiť produkt online a nechať si ho doručiť. Internetové obchody však nie sú len pre veľké značky, môžu ich mať aj menšie spoločnosti.

Na webových stránkach elektronického obchodu budete musieť uviesť zoznam produktov, ktoré máte na predaj, vrátane obrázka, popisu produktu a ceny. Potrebujete tiež nákupný košík a stránku s pokladňou, na ktorej môžu návštevníci zadať svoje platobné informácie, aby mohli uskutočniť nákup.

Ak teda plánujete na svojom webe predávať produkty, budete chcieť vytvoriť internetový obchod.

Blog
Blog je informačná webová stránka s pravidelne aktualizovanými príspevkami / článkami napísanými v neformálnom konverzačnom štýle, ktorá je prezentovaná v obrátenom chronologickom poradí (najskôr najnovšie blogové príspevky). Keď boli blogy prvýkrát predstavené, používali ich hlavne ako typ denníka online, kde sa delili o to, čo jedli na raňajky, čo robili ten deň, zdieľali svoje myšlienky atď..

Ale dnes sú blogy omnoho viac. Blogy už nie sú len pre zábavu, môžete skutočne zarobiť peniaze z blogu pridaním reklám a pridružených odkazov. Navyše môžu ľudia navštíviť webové stránky blogov, aby nielen čítali o živote niekoho, ale aby sa dozvedeli aj o širokej škále tém. Niektoré populárne miesta na blogovanie zahŕňajú:

 • životný štýl
 • technológie
 • Podnikanie
 • Jedlo / Recepty
 • Rodičovstvo
 • Zdravie / Fitness
 • Cestovanie
 • Financie / Budgeting

Niektoré populárne príklady blogov zahŕňajú naše vlastné, IsItWP a podobne WPBeginner, Špetka Yum, TechCrunch, a Huffington Post.

webová stránka blogu

Ak sa chcete podeliť o svoje znalosti týkajúce sa konkrétnej témy, mali by ste sa rozhodnúť spustiť webovú stránku blogu.

Podrobnejšie informácie nájdete v našom príspevku o blogu a rozdieloch medzi blogom a webom.

Diskusia
Webová stránka fóra je online diskusná stránka, na ktorej môžu ľudia viesť konverzácie vo forme uverejnených správ. Toto sa líši od webovej stránky so živým chatom, pretože fóra sú takmer nikdy živé a správy si môže kedykoľvek prečítať ktokoľvek na tejto webovej stránke.

Webová stránka fóra, známa tiež ako nástenka, je príležitosťou stretnúť sa podobne zmýšľajúcich ľudí, aby prediskutovali širokú škálu tém. Fóra sú zvyčajne usporiadané a usporiadané do rôznych tém, aby používatelia mohli ľahko nájsť to, čo hľadajú.

Niektoré populárne webové stránky fóra zahŕňajú Quora a reddit.

budovanie reddit fóra

Ak chcete vytvoriť online komunitu, v ktorej môžu používatelia diskutovať o téme alebo rôznych témach, zvážte vytvorenie webovej stránky fóra.

Niche Social Network
Všetci sme počuli o sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Twitter, čo sú platformy, ktoré sa môžu pochváliť miliardami používateľov. Špičková sociálna sieť sa zameriava iba na konkrétny segment všeobecnej populácie.

Na úzkej sociálnej sieti môžu používatelia vytvárať spojenia s ostatnými, ktorí sú si podobní alebo majú záujem o rovnaké témy. Napríklad by ste mohli vytvoriť špecializovanú sociálnu sieť pre majiteľov psov alebo pre profesionálnych hudobníkov.

Niektoré populárne špecializované sociálne siete zahŕňajú spolužiaci, Last.fm, a Stretnúť sa.

sociálna sieť spolužiakov

Chcete vytvoriť komunitu s pevnými rytiermi, ktorá umožní ľuďom s podobným zmyslom nadviazať spojenie? Založte špecializovaný web sociálnej siete.

Členská stránka
Členská stránka je bránou vytvorená webová stránka, na ktorej majú prístup k obsahu za bránou iba ľudia, ktorí sa prihlásili na odber. „Brána“ je jednoducho prekážka, ktorú umiestnite na prednú časť svojho webu, kde sa používatelia musia prihlásiť, aby získali prístup k vášmu exkluzívnemu obsahu, špeciálnym ponukám alebo aby mohli komunikovať s komunitou. Členská stránka môže byť platená, zadarmo alebo trochu obojstranne.

Ľubovoľnú webovú stránku môžete ľahko zmeniť na členskú stránku pomocou doplnku WordPress, ako je ProfilePress alebo MemberPress.

Niektoré populárne členské stránky zahŕňajú Zasvätený zoznam želaní, Tiché špekulácie, a Oprávnenie od CopyBlogger.

Prianie-insider-členstvo-site

Ak chcete vytvoriť webovú stránku s pocitom VIP, zvážte vytvorenie stránky pre členov.

Statická obchodná stránka
Ďalším populárnym typom webových stránok sú statické obchodné stránky. Statický firemný web je nemenný, zriedka aktualizovaný web, ktorý predstavuje a propaguje konkrétnu firmu. Tento typ webových stránok existuje, aby ľudia mohli objaviť vašu firmu online a zobraziť ukážku toho, čo ponúkate.

Statický firemný web môže obsahovať adresu vašej firmy, vaše telefónne číslo, kontaktnú stránku a prehľad toho, čo robí vaša firma. Obvykle tiež obsahujú stránku About, aby vaši potenciálni zákazníci mohli spoznať vás a vaše poverenia, zoznam služieb, ktoré ponúkate, fotografie firmy, recenzie alebo posudky.

Medzi príklady statických firemných webových stránok patrí Úžasný motív a webové stránky malých firiem ako Nové ekologické krajiny.

super-motív-webové stránky

Ak teda chcete pre svoju malú firmu vytvoriť online prítomnosť a nemáte produkty na predaj online, vyberte statický firemný web..

Dúfajme, že ste sa teraz rozhodli, aký typ webových stránok by ste mali vytvoriť. Ďalším krokom je začatie výstavby! Najskôr si však musíte zvoliť správneho tvorcu webových stránok.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 1 – Prečo vytvárať webové stránky od nuly?

Kapitola 3: Výber nástroja na tvorbu webových stránok

výber nástroja na tvorbu webových stránok na spustenie webu

Vytvorenie webovej stránky bývalo náročné. Ak by ste chceli svoju vlastnú webovú stránku, museli by ste ju začať budovať od nuly, čo vyžaduje odbornú úroveň kódovacích schopností. Alebo by ste si museli najať webdizajnéra, ktorý vám ho vyrobí, čo by mohlo byť dosť drahé. Našťastie to tak už nie je.

Na trhu existuje veľa tvorcov webových stránok, ktoré vám umožňujú ľahko vytvoriť webovú stránku v žiadnom momente. Ale nie všetci tvorcovia webových stránok sú stvorení rovnako. A s toľkými z čoho vyberať, ako viete, ktorý nástroj na tvorbu webových stránok je pre vás najlepší??

V ďalšej časti prejdeme k niektorým z najlepších tvorcov webových stránok. Budeme diskutovať o ich funkciách, ľahkom používaní, cene a ďalších, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorý tvorca webových stránok je najlepšou voľbou na vytvorenie vášho webu..

3.1. Najlepšie prehliadače staviteľov webových stránok

Nasledujúci tvorcovia webových stránok sú priateľskí pre začiatočníkov, to znamená, že pomocou ktorejkoľvek z týchto možností môžete vytvoriť webovú stránku od nuly za niekoľko hodín. Prejdeme sa nad každým z nich, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorý tvorca webových stránok je pre vaše potreby najlepší.

Wix
Wix-web-staviteľ

Wix je webový tvorca drag and drop, ktorý vám umožní ľahko vytvoriť akýkoľvek web. Svoje vlastné webové stránky si môžete navrhnúť počnúc prázdnou tabuľou alebo si môžete vybrať z viac ako 500 šablón navrhnutých dizajnérmi, vďaka ktorým bude váš web okamžite profesionálne vyzerať. Ľahko môžete pridať aj pozadie videa, animácie a ďalšie.

Pros:

 • zadarmo – S Wixom môžete vytvoriť webovú stránku zdarma. Ich bezplatný plán vám umožňuje vytvoriť jednoduchý webový server s obmedzenými funkciami.
 • Citlivý dizajn – Všetky webové stránky, ktoré vytvoríte pomocou Wix, budú optimalizované pre mobilné zariadenia, tablety a stolné počítače. To znamená, že bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú návštevníci vašich webových stránok, vaše webové stránky sa podľa toho prispôsobia.
 • Pokročilé vlastnosti – S Wix môžete ľahko integrovať pokročilé funkcie, ako je napríklad pridanie výkladnej skrinky elektronického obchodu. Wix tiež poskytuje nástroje a príručky SEO, ktoré vám pomôžu optimalizovať vaše stránky z hľadiska organickej premávky.

Zápory:

 • Reklamy vo formáte Wix – Wix zobrazuje na vašom webe značkové reklamy s bezplatným programom, na odstránenie reklám musíte prejsť na prémiový program.
 • Obmedzené prispôsobenie – Prispôsobenie je obmedzené pomocou Wix. Ak chcete získať prístup k ďalším funkciám, musíte prejsť na prémiový plán, ktorý je však v porovnaní s ostatnými tvorcami webových stránok stále obmedzený. Napríklad, ak chcete na svojom webe prijímať platby online, musíte prejsť na obchodný plán začínajúci na 20 dolárov mesačne.
 • Žiadny export – Wix neponúka žiadny spôsob, ako exportovať údaje o vašich webových stránkach. Ak teda v budúcnosti chcete svoj web presunúť na inú platformu, neexistuje jednoduchý spôsob, ako to urobiť.

Cena:
S Wixom môžete zostaviť jednoduchú webovú stránku od nuly. Ak však chcete získať prístup k výkonnejším funkciám a odstrániť reklamy označené značkou Wix, musíte prejsť na platený webový plán. Tieto plány sa pohybujú od 5 $ / mesiac – 29 $ / mesiac. Ako sme už uviedli, ak chcete spustiť web elektronického obchodu so spoločnosťou Wix, budete musieť prejsť na firmu & Plán elektronického obchodu v rozsahu od 20 $ / mesiac – 35 $ / mesiac.

Tvorca webových stránok GoDaddy
Godaddy-web-staviteľ

GoDaddy je známy poskytovateľ registrátorov domén a hostiteľských služieb, ale tiež ponúka jednoduchý tvorca webových stránok typu drag and drop. Ponúkajú niekoľko šablón na tvorbu webových stránok, ktoré vám pomôžu začať. Tieto šablóny sú navyše ľahko prispôsobiteľné pomocou sekcií mix-and-match.

Pros:

 • Marketingové nástroje – Tvorcovia webových stránok GoDaddy prichádzajú s množstvom marketingových nástrojov vrátane SEO a e-mailového marketingu, aby ste zvýšili svoju online prítomnosť.
 • Možnosti typu webových stránok – Tento nástroj na tvorbu webových stránok vám umožňuje vytvoriť niekoľko rôznych typov webových stránok. Na svoje stránky môžete ľahko pridať blog alebo e-obchod.
 • Mobile-Friendly – Všetky webové stránky vytvorené v aplikácii GoDaddy Website Builder sú prispôsobené pre mobilné zariadenia.

Zápory:

 • Obmedzené prispôsobenie – Tento nástroj na tvorbu webových stránok ponúka pre váš web menej možností dizajnu a menej funkcií ako iné možnosti.

Cena:
S týmto tvorcom webových stránok nie je ponúkaný žiadny bezplatný plán. S osobným programom GoDaddy Website Builder môžete začať pracovať iba za 5,99 $ mesačne. Ak však chcete na svojom webe prijímať platby alebo dary online pomocou služby PayPal, budete musieť upgradovať na obchodný plán za 9,99 dolárov mesačne..

Chcete vytvoriť web pre elektronický obchod pomocou nástroja GoDaddy Website Builder? Potom si musíte vybrať najdrahší tarif, internetový obchod, ktorý vás bude stáť 29,99 dolárov mesačne.

Shopify
Shopify-web-staviteľ

Shopify je populárny tvorca webových stránok zameraný na webové stránky elektronického obchodu. Tento webový tvorca webových stránok vám umožňuje vytvoriť internetový obchod v žiadnom momente, bez toho, aby ste sa museli zaoberať akýmkoľvek kódom. Ponúkajú veľa bezplatných a platených prispôsobiteľných tém, ktoré vášmu online obchodu dodajú okamžitý profesionálny vzhľad.

Pros:

 • Online platby – Môžete prijímať platby na Shopify bez akýchkoľvek účtov tretích strán. Navyše umožňujú bezproblémovú integráciu s viac ako 100 platobnými bránami tretích strán.
 • Pokročilé marketingové nástroje – Služba Shopify ponúka pokročilé marketingové nástroje, ako sú nástroje SEO a vstavané blogy. Okrem toho poskytujú prehľady marketingových panelov, takže môžete sledovať výkon svojho internetového obchodu.
 • Mobile-Friendly – Váš internetový obchod bude vyzerať skvele bez ohľadu na to, na čo si používatelia zariadenia prezerajú vaše stránky.

Zápory:

 • Transakčné poplatky – Ak používate externú platobnú bránu, bude vám účtovaný statný transakčný poplatok v rozsahu od 0,5 do 2%.
 • Drahé aplikácie – Aplikácie pre integráciu sociálnych médií, live chat, flash-predaj a ďalšie sa musia kupovať osobitne. Prispôsobenie vášho internetového obchodu tak môže byť veľmi drahé.

Cena:
So základným plánom môžete začať so službou Shopify za 29 dolárov mesačne, čo zahŕňa 3% transakčný poplatok. Môžete upgradovať na druhý najvyšší plán, 79 dolárov mesačne, aby ste znížili transakčný poplatok na 1%. Ak chcete znížiť transakčný poplatok na 0,5% a získať prístup ku všetkým pokročilým funkciám, ktoré potrebujete na spustenie internetového obchodu, budete musieť upgradovať na najdrahší plán, ktorý stojí 299 $ mesačne.

Squarespace
Squarespace-web-staviteľ

Squarespace je ďalší populárny tvorca webových stránok, ktorý prichádza so všetkým, čo potrebujete na vytvorenie osobného alebo firemného webu. Ponúkajú celý rad ohromujúcich šablón navrhnutých pre rôzne odvetvia priemyslu a výklenky na transformáciu vašich webových stránok za sekundu. Každá šablóna navyše obsahuje množstvo prispôsobiteľných funkcií.

Pozrite si aj nášho podrobného sprievodcu prepínaním z programu Squarespace na WordPress.

Pros:

 • Bandwidth & skladovanie – S akýmkoľvek z ich plánov získate neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené úložisko.
 • Žiadne transakčné poplatky – Za transakcie elektronického obchodu vám nebudú účtované žiadne poplatky za transakcie so základnými alebo pokročilými plánmi elektronického obchodu.

Zápory:

 • Žiadny bezplatný plán – Program Squarespace neponúka žiadny bezplatný plán, na rozdiel od ostatných tvorcov webových stránok. Navyše ich štartovací plán je drahší ako ostatní tvorcovia webových stránok.
 • Žiadne aplikácie tretích strán – Funkcia Squarespace nepovoľuje žiadne aplikácie ani rozšírenia tretích strán.

Cena:
Osobný plán pre Squarespace náklady 12 dolárov mesačne, vrátane schopnosti vytvárať neobmedzené stránky. Ak chcete na svoje webové stránky pridať e-commerce, budete musieť upgradovať na svoj obchodný plán, ktorý stojí 18 USD mesačne s 3% transakčným poplatkom. Ak chcete odstrániť transakčné poplatky, budete musieť upgradovať na svoj základný plán internetového obchodu za 26 dolárov mesačne.

WordPress.org
wordpress-web-staviteľ

WordPress.org je najobľúbenejší tvorca webových stránok všetkých čias a vlastne vlastní viac ako 30% všetkých webových stránok na webe. S WordPress, známym tiež ako WordPress s vlastným hosťovaním, môžete ľahko vytvárať ľubovoľný typ webových stránok vrátane blogu, webovej stránky pre malé a stredné podniky, obchodu s elektronickým obchodom, portfólia a ďalších..

Pros:

 • Nekonečné prispôsobenie – S programom WordPress získate prístup k tisícom bezplatných a platených tém, čím zmeníte vzhľad svojich webových stránok. Navyše si môžete kedykoľvek ľahko zmeniť svoj motív. Získate tiež prístup k tisícom bezplatných a platených doplnkov, ktoré môžete prispôsobiť a pridať na svoje webové stránky ďalšiu silu. Vytvorenie plne prispôsobenej webovej stránky je ľahké a cenovo dostupné s WordPress.
 • ovládanie – Ak používate WordPress, máte úplnú kontrolu nad svojimi webovými stránkami.

Zápory:

 • Mierna krivka učenia – Naučiť sa používať WordPress trvá trochu času. Existujú však doplnky, ktoré môžete použiť na uľahčenie procesu, napríklad tvorcovia drag and drop stránok.
 • Nemožno vytvoriť bezplatný web – S webom WordPress.org nemôžete vytvoriť bezplatný web, musíte zaplatiť za hosting a názov domény.

Cena:
Aj keď sa softvér WordPress dá používať zadarmo, stále musíte minúť nejaké peniaze na vytvorenie webovej stránky. Budete si musieť kúpiť doménové meno a webhosting, ale nemusíte sa obávať, tieto služby môžu byť veľmi dostupné v závislosti od toho, ktorých poskytovateľov si vyberiete. Ďalej sa v tejto príručke pozrieme na to, ako si môžete kúpiť doménové meno a webhosting.

3.2. Prečo odporúčame WordPress.org?

WordPress je zďaleka najlepšou voľbou pre vytvorenie webovej stránky. Je to najobľúbenejší tvorca webových stránok. WordPress môžete použiť na zostavenie ľubovoľného typu webových stránok, či už ide o obchodné webové stránky, blog, členskú stránku, webovú stránku, web elektronického obchodu atď. Navyše, s WordPress získate okamžitý prístup ku všetkým funkciám, ktoré potrebujete, aby bol váš web úspešný.

Ďalšie zdroje informácií o službe WordPress nájdete v našom článku o najlepších knihách WordPress.

Poďme rýchlo preskúmať dôvody, prečo je WordPress.org najlepším tvorcom webových stránok:

 • zadarmo – WordPress sa dá používať zadarmo. Musíte si kúpiť doménové meno a webhosting, ale aj s týmito nákladmi je WordPress stále jedným z najdostupnejších tvorcov webových stránok..
 • populárne – WordPress s viac ako 30% všetkých webových stránok online je zďaleka najpoužívanejší tvorca webových stránok. V číslach je bezpečnosť.
 • spoločenstvo – Existuje veľká komunita WordPress online. Kedykoľvek máte nejaký problém alebo potrebujete odpoveď na otázku, nájdete tu veľa článkov, návodov a diskusií online, ktoré vám pomôžu.
 • témy & plugins – U ostatných tvorcov webových stránok musíte zaplatiť príplatok, aby ste získali prístup k doplnkom, ktoré zvyšujú výkon a prispôsobenie vašich webových stránok. Ale s WordPress získate okamžitý prístup k tisícom doplnkov zdarma. Nielen to, ale ponúkajú aj tisíce bezplatných tém.
 • Jednoduché použitie – Aj keď si WordPress zvykne, je v skutočnosti veľmi jednoduchý a ľahko použiteľný. Inštalácia samotného WordPressu netrvá vôbec dlho, veľa poskytovateľov hostingu poskytuje inštaláciu WordPress jedným kliknutím.

Celkovo preto na zostavenie vašich webových stránok odporúčame použiť WordPress. Dokonca aj úplní začiatočníci môžu pomocou aplikácie WordPress vytvoriť úplne prispôsobenú webovú stránku v žiadnom momente.

Nenechajte si však WordPress.org zamieňať s WordPress.com. Odporúčame vám zostaviť svoj web pomocou WordPress.org, pretože získate úplnú kontrolu nad svojím webom, neobmedzené možnosti prispôsobenia a tiež je to lacnejšie. Viac informácií nájdete v našom článku porovnávajúcom WordPress.com verzus WordPress.org.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 2 – Typy webových stránok

Kapitola 4: Nastavte svoj web pomocou WordPress – technická príručka

Kapitola 4 založenie stránky

WordPress je najobľúbenejšia platforma na tvorbu webových stránok dostupná na internete. Dnes má viac ako 30% všetkých webových stránok.

WordPress umožňuje neuveriteľne jednoduché zostavenie webovej stránky od začiatku. Vzhľad a funkcie svojich stránok môžete ľahko prispôsobiť inštaláciou správnej témy a doplnkov (aplikácií).

Najlepšie na tom je, že nemusíte poznať žiadny kód ani byť technicky zdatní. Pomôžeme vám uviesť webovú stránku WordPress do prevádzky za menej ako hodinu. Všetko, čo musíte urobiť, je postupovať podľa sprievodcu krok za krokom nižšie.

4.1. Výber platformy – WordPress s vlastným hosťovaním

Pretože existuje veľa rôznych tvorcov webových stránok, z ktorých si môžete vybrať, je ľahké vás ohromiť. Aj keď mnoho tvorcov webových stránok je zadarmo používať, vždy odporúčame spustiť webovú stránku na hosťovanej platforme WordPress.

wordpress

S bezplatným nástrojom na tvorbu webových stránok nemôžete nastaviť vlastný názov domény. Napríklad nebudete môcť získať vlastnú doménu, napríklad:

www.mycoolwebsite.com

Namiesto toho by ste uviazli s niečím ako:

www.freewebsitebuilder.com/mycoolwebsite.com.

Čo nie je také profesionálne a pre vašich návštevníkov je ťažšie zapamätať si ho. Bezplatný tvorca webových stránok zobrazuje aj irelevantné reklamy, vďaka čomu je váš web aj neprofesionálny a môže obťažovať vašich návštevníkov. Ak chcete nastaviť vlastný názov domény a odstrániť ich reklamy, potom takmer každý tvorca webových stránok vyžaduje, aby ste sa prihlásili na odber prémiového plánu, ktorý je pomerne drahý.

Ďalšou nevýhodou je, že rozhranie väčšiny tvorcov webových stránok je dodávané s množstvom nafúknutých možností, ktoré pravdepodobne nikdy nebudete potrebovať. Preto je vytvorenie webovej stránky náročnou úlohou pre začínajúcich používateľov.

Na druhej strane, platforma WordPress s vlastným hosťovaním vám poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi stránkami. Rozhranie je upratané a funkcie svojho webu môžete ľahko rozšíriť jednoduchou inštaláciou požadovaných doplnkov. Navyše, WordPress ponúka tisíce doplnkov zadarmo, čo vám umožní vylepšiť vaše stránky bez akýchkoľvek nákladov.

Okrem toho nájdete tisíce bezplatných tém WordPress z oficiálneho archívu tém, ktoré vám umožňujú ľahko prispôsobiť vzhľad vášho webu podľa vašich predstáv.

4.2. Kúpte si doménové meno a hostingový účet

Ak chcete spustiť webovú stránku na hostiteľovi WordPress.org, musíte vlastniť názov domény a účet webhostingu.

Doménové meno: Názov vašej domény je adresa (URL) vašich webových stránok na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo zákazníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web. Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 USD ročne.

súvisiace: Najlepší nástroj na generovanie názvov webových stránok (úplne zadarmo)

web hosting: Vo vašom webhostingovom účte sa ukladá obsah a súbory na webe online. Myslite na to ako na fyzický dom svojej webovej stránky. Keď sa návštevník pokúsi získať prístup na váš web zadaním webovej adresy (názov domény), bude presmerovaný na web, ktorý ste nastavili vo svojom webhostingovom serveri. Web hosting zvyčajne stojí 7,99 dolárov mesačne.

Kombinované náklady na názov domény a hosting môžu byť dosť drahé, najmä ak práve začínate.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatný názov domény a viac ako 60% zľavu pri webhostingu. Začať je veľa.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete. Spolupracujú s komunitou WordPress od roku 2005 a sami oficiálne odporúčajú poskytovateľa hostenia prostredníctvom WordPress. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Bluehost pre viac informácií.

Poznámka: Veríme v úplnú transparentnosť. Ak si zakúpite hosting pomocou nášho sprostredkovacieho odkazu, dostaneme malú províziu bez ďalších dodatočných nákladov. Skutočne získate zľavu na hostovanie + bezplatný názov domény + bezplatný SSL. Môžeme získať províziu od takmer akejkoľvek hostiteľskej spoločnosti, ale odporúčame produkty, ktoré skutočne veríme, že prinesú hodnotu našim čitateľom.

Ak chcete spustiť svoj web WordPress, prejdite na web Bluehost a kliknite na ikonu Začni teraz gombík.

vytvoriť webovú stránku na webhostingu

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na výber plánu. Keďže práve začínate, mali by ste zvoliť základný plán. Zahŕňa bezplatný názov domény a bezplatný certifikát SSL. Vždy, keď vaše stránky rastú, môžete ich kedykoľvek inovovať.

vyberte plán Bluehost na spustenie webovej stránky

Na ďalšej obrazovke budete vyzvaný, aby ste vybrali existujúcu doménu, ktorú vlastníte, alebo si môžete bezplatne kúpiť novú doménu. Pokračujte a zakúpte si nový, pretože je zadarmo.

nákup domény Bluehost

Zobrazí sa výzva na zadanie informácií o vašom účte. Pre ľahkú registráciu sa môžete prihlásiť pomocou Google iba pár kliknutí.

bluehost vytvorenie účtu

Po zadaní podrobností prejdite nadol na stránke, kým nenájdete pole s informáciami o balení. Môžete si vybrať základný plán na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov. Môžete tiež vidieť, že je vybratých niekoľko doplnkov, čím sa zvyšuje celková cena. Odporúčame zrušiť začiarknutie doplnkov, pretože ich nebudete ihneď potrebovať. Ak sa vaše potreby zmenia, môžete ich kedykoľvek zakúpiť neskôr.

Výberom 36-mesačného plánu získate najlepšiu hodnotu za svoje peniaze.

Informácie o balíku Bluehost

Po výbere plánov prejdite po stránke ďalej a zadajte svoje platobné podrobnosti. Musíte vyjadriť súhlas s ich Zmluvnými podmienkami a potom kliknite na tlačidlo Odoslať.

To je všetko!

Úspešne ste sa prihlásili na hosťovací plán. Zobrazí sa výzva na vytvorenie hesla pre váš účet.

Ďalej dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela webhostingu (cPanel), kde môžete spravovať všetko od hostenia súborov až po e-maily a podporu..

4.3. Nainštalujte si WordPress na webhostingu

S Bluehost nemusíte prejsť samostatným procesom inštalácie WordPress, pretože Bluehost teraz predvolene nainštaluje WordPress. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si tému WordPress, určiť názov a nadpis pre svoj web a budete pripravení začať s WordPress..

Po prihlásení na odber svojho hostingového plánu sa zobrazí výzva na výber témy WordPress. Počas tohto kroku si môžete jednoducho vybrať čokoľvek, pretože svoje motívy môžete kedykoľvek zmeniť (ukážeme vám, ako to urobiť v ďalšom kroku tohto tutoriálu). Najdôležitejšou časťou je začatie budovania vašich stránok, takže akákoľvek téma bude zatiaľ pracovať.

vyberte tému

Potom sa zobrazí výzva na výber názvu a názvu stránky.

vytvoriť novú webovú stránku wordpress

Po zadaní podrobností kliknite na Ďalšie. Bluehost pre vás teraz nainštaluje WordPress a po dokončení vám ukáže nasledujúcu obrazovku:

Inštalácia wordpress bola úspešná

Na svoje stránky sa môžete prihlásiť pripojením wp-admin na svoju adresu URL. Vaša prihlasovacia adresa URL WordPress by mala vyzerať takto:

http://example.com/wp-admin

Teraz sa môžete prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress pomocou poverení zaslaných na vašu e-mailovú adresu.

prihlásenie wordpress

4.4. Zmeňte svoj motív WordPress

Pomocou WordPress môžete ľahko zmeniť vizuálny vzhľad svojich webových stránok. Jediné, čo musíte urobiť, je nájsť tú správnu tému WordPress a nainštalovať ju na svoju webovú stránku WordPress.

Predvolená téma programu WordPress je dobrá, ale ak chcete pre svoj web iný vzhľad a dojem, môžete nájsť alternatívny motív z oficiálneho adresára tém a nainštalovať ho na svoj web. Nájdenie perfektnej témy vám umožní, aby sa stránka skutočne stala vašou, a dodá jej osobný pocit „vy“.

Dôrazne sa odporúča pozrieť si náš najvyšší zoznam tém WordPress predtým, ako sa ponoríte a nainštalujete náhodnú tému.

Ak si vyberiete prémiovú tému, musíte ju stiahnuť z webu dodávateľa témy a nahrať na váš WordPress.

Ak sa rozhodnete pre bezplatnú tému WordPress z oficiálneho archívu tém, môžete ju nainštalovať priamo z hlavného panela WordPress bez manuálneho sťahovania z počítača..

Ak chcete nainštalovať bezplatnú tému, prejdite na Vzhľad »Témy na hlavnom paneli WordPress. Potom kliknite na ikonu Pridať novú tému box.

pridať novú tému

Na hlavnom paneli sa zobrazia niektoré vybrané témy. Pred inštaláciou sa môžete pozrieť na ukážku a jej podrobnosti kliknutím na obrázok.

Témy môžete filtrovať aj na základe rozloženia, funkcií a miesta na vašom webe kliknutím na ikonu Filter funkcií gombík.

filter funkcií tém

V pravom rohu zadajte do vyhľadávacieho panela názov témy. Keď nájdete dokonalý motív, umiestnite kurzor myši na jeho obrázok a potom kliknite na ikonu Inštalácia Tlačidlo. Ďalej kliknite na ikonu Aktivovať na zmenu vzhľadu svojich webových stránok.

inštalácia témy

4.5. Vytvorte svoju prvú stránku

Po zmene vzhľadu svojich stránok je čas vytvoriť novú stránku na vašom webe.

V ľavej ponuke panela WordPress nájdete dve podobné možnosti, ktoré sú často pre začiatočníkov mätúce: príspevky a stránky.

zvoliť stránky ak chcete na svojom webe WordPress vytvoriť samostatné stránky, napríklad stránku O nás, Kontaktnú stránku, Zmluvné podmienky atď..

zvoliť príspevky ak chcete na blogu WordPress vytvoriť blogový príspevok, ktorý sa objaví v obrátenom chronologickom poradí (najskôr novšie). Príspevky sú tiež usporiadané do kategórií a značiek. Môžete si prečítať rozdiel medzi kategóriami a značkami pre viac informácií o tom.

Ak chcete vytvoriť svoju prvú stránku, prejdite do editora stránky kliknutím na Stránky »Pridať nový. Uvidíte editor, kde môžete začať vytvárať svoju stránku. Predtým, ako začnete písať obsah v editore stránky, musíte pre svoju stránku pridať názov. Teraz kliknite na ikonu , + ‘ na pridanie bloku.

Uvidíte tu niekoľko možností. Teraz vyberte blok na základe toho, čo chcete pridať na svoju stránku. Ak chcete pridať odsek, vyberte možnosť odseku; pri obrázkoch vyberte možnosť obrázka a potom nahrajte obrázok z miestneho počítača alebo ho vyberte z knižnice atď.

4.6. Nastavte statickú domovskú stránku

WordPress predvolene zobrazuje najnovšie príspevky blogu ako svoju domovskú stránku namiesto statickej stránky. Ak chcete ako svoju domovskú stránku nastaviť vlastnú stránku, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

Po vytvorení stránky prejdite na stránku Nastavenia »Čítanie na hlavnom paneli správcu WordPress. V Zobrazí sa vaša Domovská stránka budete si musieť vybrať Statická stránka a v rozbaľovacej ponuke vyberte stránku, ktorú chcete zobraziť ako svoju prednú stránku. Po dokončení kliknite na ikonu Uložiť zmeny gombík.

statická domovská stránka

4.7. Pridajte navigačnú ponuku

Vaše navigačné menu sa drží v hornej časti vášho webu, takže vaši návštevníci môžu ľahko nájsť najdôležitejšie stránky a odkazy, čo uľahčuje prehliadanie vašich stránok..

Ak chcete pridať navigačnú ponuku, musíte prejsť na Vzhľad »Ponuky vo vašom správcovi WordPress. Zadajte názov ponuky v Názov ponuky (toto je obzvlášť užitočné, ak vaša téma podporuje viac navigačných ponúk). Potom kliknite na tlačidlo OK Vytvoriť ponuku.

vytvoriť menu v WordPress

Teraz si môžete vybrať zo svojich existujúcich stránok, príspevkov, vlastných odkazov a kategórií. Po výbere toho, čo si myslíte, že si želáte, kliknite na Pridať do ponuky. Pomocou drag and drop môžete umiestniť štruktúru ponuky. Potom musíte určiť umiestnenie displeja a kliknúť Uložiť ponuku.

štruktúra ponuky pozícií

4.8. Pridajte a prispôsobte svoje miniaplikácie

Na svoju webovú stránku WordPress môžete ľahko pridať widgety na svoj postranný panel a ďalšie miesta pripravené na widget, ako je päta, hlavička atď..

Pridanie miniaplikácie vám umožní pridať prispôsobený / dynamický obsah. Umožňuje vám pridať položky, ako sú ponuky, kalendáre, kontaktné formuláre, galérie a ďalšie šikovné položky na bočnom paneli alebo v oblasti päty vášho webu..

Miniaplikáciu môžete pridať kliknutím na Vzhľad »Widgety a vyberte z dostupných miniaplikácií. Jednoducho pretiahnite požadované funkcie do oblasti widgetov na vašom webe WordPress.

pridať widgety v

4.9. Prispôsobte WordPress pomocou doplnkov

Krása WordPress spočíva v tom, že môžete ľahko vylepšiť možnosti svojho webu jednoduchou inštaláciou správnych doplnkov. Doplnky považujte za aplikácie pre vaše webové stránky (tj. Kontaktný formulár, galériu atď.).

Rovnako ako motívy WordPress, môžete ľahko nájsť a nainštalovať bezplatné pluginy z úložiska pluginov WordPress vo vašom hlavnom paneli WordPress..

Jediné, čo musíte urobiť, je navštíviť Pluginy »Pridať nový. Pomocou vyhľadávacieho poľa v pravom rohu vyhľadajte doplnok a kliknite na ikonu Nainštalovať teraz Tlačidlo. Po inštalácii kliknite na ikonu Aktivovať tlačidlo, aby to fungovalo.

nainštalujte doplnok

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 3 – Výber nástroja na tvorbu webových stránok

Kapitola 5: Konfigurácia nastavení webových stránok

konfigurácia nastavení stránok

Ďalej budete chcieť nakonfigurovať nastavenia svojich webových stránok. Konfigurácia základných nastavení WordPress je dôležitá pre fungovanie vašej stránky. Existuje niekoľko kľúčových nastavení webových stránok, na ktoré by ste sa mali zamerať. Prejdeme ďalej.

5.1. Zviditeľnite svoje stránky pre spoločnosť Google

Najprv musíte skontrolovať, či je váš web viditeľný pre spoločnosť Google. To umožňuje, aby bol váš web zaradený do výsledkov vyhľadávacieho nástroja, čo používateľom umožní ľahšie nájsť vás na webe.

Na informačnom paneli WordPress prejdite na stránku nastavenie, potom na Čítanie oddiel. V časti Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja skontrolujte, či nie je políčko začiarknuté.

prispôsobiť-WordPress-settings

5.2. Nastavte štruktúru Permalink

Ďalej budete chcieť nastaviť štruktúru permalinku. Permalink je webová adresa použitá na odkaz na váš obsah. WordPress predvolene nastavuje štruktúru permalinku, ale nie je to najoptimalizovanejšia. Namiesto toho budete chcieť vytvoriť trvalý odkaz, ktorý pomôže vyhľadávacím nástrojom a návštevníkom vašich webových stránok ľahko pochopiť váš obsah.

Takže choďte na nastavenie, potom do Permalinks. pod Bežné nastavenia, vyberte Názov príspevku voľba.

WordPress-permalinks

5.3. Pripomienky a oznámenia

Ak na svojom webe začínate blog alebo blogovanie, musíte tiež nakonfigurovať nastavenia komentárov pre svoj web.

Každý blog by mal používateľom umožniť komentovať príspevky, zvyšuje to interakciu na vašom webe, zvyšuje čas, ktorý používatelia strávia na stránke, a povzbudzuje k opätovnému navštevovaniu vášho webu..

Ak chcete nakonfigurovať komentáre, prejdite na nastavenie, potom diskusia. Tu si môžete vybrať, či chcete ľuďom umožniť komentovať nové články a povoliť upozornenia na nové články z iných blogov (pingbacky a sledovania)..

Wordpress-comments-oznámenia

Môžete sa tiež rozhodnúť, či chcete, aby komentujúci museli vyplniť svoje meno a e-mail pred pridaním komentára, alebo aby boli zaregistrovaní a prihlásení, aby ste mohli komentovať. Okrem toho si môžete vybrať, či chcete dostávať e-mailové upozornenia kedykoľvek, keď niekto pridá komentár k vášmu blogu.

5.4. Aktualizujte svoje časové pásmo

Mali by ste sa tiež uistiť, že vaša stránka WordPress je nastavená na správne časové pásmo. Naplánované činnosti a doplnky sa uskutočnia v čase, keď je nastavený WordPress.

Ak sa teda chcete ubezpečiť, že webová stránka WordPress je nastavená na správne časové pásmo, prejdite na stránku nastavenie a potom na všeobecný.

wordpress-časové pásmo

V rozbaľovacej ponuke vedľa časového pásma vyberte mesto v rovnakom časovom pásme ako vy alebo ofset časového pásma UTC.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúca: Kapitola 4 – Vytvorenie webovej stránky – Technická príručka (Krok za krokom)

Kapitola 6: Základné doplnky WordPress & Návody (základné)

Kapitola 6 základné doplnky a návody

Bez ohľadu na to, aký typ webových stránok chcete vytvoriť, musíte pridať rovnaké základné funkcie (napríklad schopnosť vytvoriť kontaktný formulár, ľahko pridať značky SEO atď.).

Pomocou WordPress môžete tieto funkcie ľahko pridať bez toho, aby ste si najali vývojára alebo napísali jediný riadok kódu. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť ten správny doplnok a nainštalovať ho na svoju stránku.

Vysvetlíme …

 1. Ako pridať kontaktný formulár na svoj web
 2. Ako sledovať svojich návštevníkov pomocou služby Google Analytics
 3. Ako vylepšiť SEO svojich webových stránok

6.1. Ako pridať kontaktný formulár na svoj web

Bez ohľadu na miesto, veľkosť a účel vášho webu je nevyhnutné pridať kontaktný formulár. Keď máte pridané kontaktné formuláre, vaši návštevníci sa na vás môžu ľahko spojiť priamo z vášho webu bez toho, aby sa museli prihlásiť do svojho e-mailového účtu.

WPForms je najlepší doplnok kontaktného formulára pre začiatočníkov WordPress. To vám umožní vytvárať kontaktné formuláre pomocou drag and drop Builder a umožňuje publikovať formuláre, ktoré vytvoríte kdekoľvek na vašich stránkach s ľahkosťou.

Niekoľko ďalších výhod používania WPForms:

 • Vytvorte bezproblémové online formy, ako sú kontaktné formuláre, formuláre darov, registračné formuláre, registračné formuláre a ďalšie …
 • Všetky formuláre, ktoré vytvoríte pomocou WPForms, budú 100% citlivé, čo znamená, že fungujú v mobilných prehliadačoch, tabletoch a stolných prehľadávačoch..
 • Jednoducho integrujte svoj formulár s obľúbenými nástrojmi e-mailového marketingu alebo webovými aplikáciami tretích strán.
 • A viac…

Ďalšie informácie nájdete v kompletnej recenzii WPForms.

Ak chcete na svojom blogu vytvoriť formulár, musíte nainštalovať WPForms tak, že prejdete na Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte doplnok WPForms a keď sa zobrazí, kliknite Nainštalovať teraz, a potom kliknite na tlačidlo OK Aktivovať.

nainštalujte wpformy

Teraz budete presmerovaní na krásnu uvítaciu stránku pre WPForms. Môžete kliknúť na ikonu Vytvorte si prvý formulár alebo kliknite na WPForms »Pridať nový vytvoriť svoj prvý formulár.

vytvorte si prvý formulár

Ďalej sa zobrazí výzva na výber šablóny. Môžete si vybrať jednu z predpripravených šablón alebo začať s prázdnym formulárom. Ak chcete, môžete svojmu prvému kontaktnému formuláru prideliť vlastné meno.

vyberte šablónu formulára

WPForms uľahčuje vytvorenie formulára pomocou drag and drop. Kliknutím na príslušné polia formulára na ľavom paneli ich pridajte do formulára. Môžete ich tiež ľahko usporiadať alebo ľahko odstrániť nepotrebné polia. Po vykonaní potrebných zmien kliknite na Uložiť.

vytvoriť jednoduchý formulár

Ďalej prejdite na informačný panel a kliknite na ikonu WPForms »Všetky formuláre. Uvidíte teraz všetky formuláre, ktoré ste vytvorili. Hneď vedľa názvu formulára sa zobrazí skrátený kód formulára. Skopírujte tento krátky kód.

WPForms

Teraz prejdite na príspevok alebo stránku, na ktorú chcete pridať formulár, a kliknite na ikonu , + ‘ v ľavom hornom rohu editora Gutenberg.

Pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte skrátený kód. Vyberte ju, keď sa nájde. Na obrazovke budete mať nasledujúce položky.

Teraz prilepte skrátený kód, ktorý ste skopírovali skôr, a vložte ho do daného poľa a stlačte publikovať na pravej strane.

To je všetko! Teraz ste úspešne zverejnili kontaktný formulár.

Chcete vytvoriť kontaktný formulár jednoduchým spôsobom? Začíname s WPForms ešte dnes.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať WPForms Lite.

6.2. Ako sledovať vašich návštevníkov pomocou služby Google Analytics

Ak chcete zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok, musíte najprv pochopiť, ako ľudia hľadajú váš web a čo robia, keď sa tam dostanú..

Najjednoduchší spôsob sledovania interakcií používateľov na vašom webe je pomocou služby Google Analytics. Google Analytics je najlepším riešením sledovania webových stránok a je úplne zadarmo používať.

Doplnok MonsterInsights uľahčuje nastavenie služby Google Analytics na vašom webe WordPress. Navyše vám umožňuje využívať celý potenciál sledovania služby Google Analytics, napríklad sledovanie sťahovania súborov, sledovanie reklám, sledovanie odosielania formulárov, sledovanie transakcií elektronického obchodu atď. Bez toho, aby ste sa museli dotknúť jediného riadku kódu.

Ďalšie informácie nájdete v kompletnej recenzii MonsterInsights.

Ak chcete na svojich stránkach nastaviť službu Google Analytics, prejdite na stránku Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte MonsterInsights a po zobrazení doplnku kliknite na Nainštalovať teraz a potom, Aktivovať.

nainštalovať monsterightights

Zamierte na Štatistiky »Nastavenia na overenie vašich stránok pomocou služby Google Analytics. cvaknutie Overte svoj účet Google gombík.

kliknite na tlačidlo overiť pomocou svojho účtu Google

Na ďalšej obrazovke vyberte svoj účet Google.

vyberte účet Google pre analytiku

Ďalej umožnite spoločnosti MonsterInsights spravovať svoj účet.

umožňujú monsterinsights riadiť analytiku

Nakoniec vyberte správny profil webových stránok pre svoje stránky a kliknite na tlačidlo Kompletná autentifikácia.

autentifikovať monsterightights

Po overení môžete na webe ľahko zistiť, ako sa darí vašim webovým stránkam Štatistiky »Správy.

analytika google wordpress s monsterinsights

Začnite s MonsterInsights ešte dnes aby ste na svojich stránkach mohli ľahko nastaviť službu Google Analytics.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať MonsterInsights Lite.

6.3. Ako vylepšiť SEO svojich webových stránok

Chcete na svoj web prilákať cieľové publikum? Najlepším spôsobom, ako prilákať cieľových návštevníkov, je zvýšiť návštevnosť vyhľadávacích strojov, tiež známy ako organická návštevnosť, vylepšením SEO na svojich webových stránkach.

Podľa OptinMonster, SEO je prax zvyšovania návštevnosti vašich webových stránok tým, že vaše webové stránky sú vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja vyššie. Návštevníci, ktorí prichádzajú na vaše stránky prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov, sa nazývajú organická prevádzka.

SEO môže byť technický a komplikovaný, ale vďaka bezplatným SEO pluginom sa to celkom ľahko stalo Vylepšite si SEO WordPress, aj pre začiatočníkov.

Aj keď tam nájdete veľa rôznych doplnkov SEO, používame a odporúčame váš SEO. Je to najobľúbenejší doplnok SEO pre WordPress (z dobrého dôvodu!).

S vašim SEO môžete ľahko pridať metaznačky a tituly do svojich blogových príspevkov a stránok WordPress. Taktiež vás núti zvoliť kľúčové slovo so zameraním na vaše príspevky a stránky blogu, aby ste sa uistili, že kľúčové slovo používate na tejto stránke správne..

Na hlavnom paneli WordPress prejdite na stránku Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte dopyt na paneli vyhľadávania v pravom hornom rohu. Doplnok SEO sa teraz zobrazí na vašej stránke. cvaknutie Inštalácia, a potom Aktivovať.

nainštalovať

Na hlavnom paneli WordPress nájdete teraz ponuku SEO na ľavom paneli úloh. Stačí na to kliknúť. Ak doplnok zistí akékoľvek chyby SEO, môžete ich opraviť podľa poskytnutých návrhov.

Nastavenie SEO je jednoduché pri použití sprievodcu konfiguráciou. Stačí kliknúť na ikonu Sprievodca konfiguráciou začať.

váš sprievodca konfiguráciou SEO

V prvom kroku sa vás opýta, či chcete nakonfigurovať svoj SEO sami alebo si najať odborníka, ktorý to urobí za vás. vybrať KONFIGURUJTE SI SEO urobiť to sám.

nakonfigurujte svoje seo

V ďalšom kroku sa zobrazí otázka, či je váš web pripravený na indexovanie. Môžete vybrať možnosť A. Potom kliknite na tlačidlo Ďalšie.

indexovanie vášho seo

V zozname nájdete veľa rôznych typov webových stránok. Nezabudnite vybrať správny typ a potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

váš typ seo stránky

V prípade grafickej karty spoločnosti Google sa zobrazí otázka, či je webová stránka prevádzkovaná osobou alebo značkou. Ak vyberiete možnosť Osoba, budete musieť zadať meno osoby. Ak je vybratá spoločnosť, budete musieť tiež pridať logo. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

vaša spoločnosť alebo osoba

Teraz môžete do príslušného poľa zadať adresu URL svojho profilu sociálnych médií. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

vaše sociálne profily

V kroku viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja nemusíte meniť predvolené nastavenia, pretože sú nastavené na indexovanie príspevkov a stránok. Stačí kliknúť Ďalšie.

viditeľnosť vášho vyhľadávacieho nástroja

Archívy autora môžu pre vyhľadávače spôsobiť duplicitné problémy s obsahom. Ak tomu zabránite, môžete ho zakázať, ak váš blog nemá viacerých autorov.

ste sao viac autorov

Ďalej sa zobrazí výzva na pripojenie vášho webu k službe Google Search Console. Ide o bezplatný nástroj, ktorý vám poskytuje podrobné informácie o tom, ako spoločnosť Google vníma váš obsah blogu..

yoast seo google search console

Ďalej môžete nastaviť názov blogu a potom kliknúť na Ďalšie.

nastavenie názvu titulu

Teraz môžete ukončiť sprievodcu konfiguráciou, pretože ďalšie kroky sa vytvárajú iba na propagačné účely (napríklad registrácia na odber bulletinu Yoast)..

Začíname s vašim SEO dnes vylepšiť SEO svojho blogu.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať zadarmo SEO.

Ak hľadáte pre svoj web ďalšie odporúčané doplnky, pozrite sa nižšie:

 • Budujte kontaktné formuláre s WPFormspre | zadarmo
 • Prepojte svoje stránky s Google Analytics pomocou MonsterInsightspre | zadarmo
 • Vylepšite svoj SEO pomocou Váš SEOpre | zadarmo
 • Pridajte ďalšiu vrstvu zabezpečenia pomocou Šučur
 • Vytvárajte pravidelné zálohy pomocou Updraft Pluspre | zadarmo
 • Zlepšiť výkon WordPress pomocou Celková medzipamäť W3
 • Zabráňte spamovým komentárom pomocou Akismet – Pro | zadarmo
 • Rozviňte svojich odberateľov a predaj pomocou OptinMonster

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 5 – Konfigurácia nastavení webových stránok

Kapitola 7: Pridajte vylepšené funkcie na svoj web (rozšírené)

Kapitola 7 pridať ďalšie funkcie

V závislosti od vašich potrieb môžete na svoj web pridať vylepšené funkcie. WordPress je mimoriadne rozšíriteľný, takže stačí nájsť správny doplnok, ktorý vám umožní pridať vylepšené možnosti na vaše stránky bez toho, aby ste ich museli sami vytvárať, alebo si najať profesionálneho vývojára..

Pozrime sa, aké ľahké je pridať vylepšené funkcie na váš web WordPress.

 1. Spustite blogovanie
 2. Pridajte výklad e-obchodu
 3. Pridajte diskusnú fórum / fórum
 4. Sprístupnite svoje webové stránky vo viacerých jazykoch

7.1. Spustite blogovanie

Pridanie blogu na váš web je vynikajúci spôsob, ako zvýšiť návštevnosť vášho nového webu a uľahčiť používateľom objavovanie online. Na svojom novom webe WordPress teda budete chcieť začať blog.

Najprv sa rozhodnite, o čom budete blogovať. Blogové príspevky, ktoré napíšete, by sa mali zhodovať s cieľom vášho webu. Napríklad, ak pre svoju záhradnícku spoločnosť spúšťate webovú stránku pre malé firmy, môžete si blogovať o tipoch na starostlivosť o trávnik pre svojich zákazníkov. Ak vytvárate internetový obchod, môžete blogovať o darovacích odporúčaniach na propagáciu svojich produktov. Samozrejme, ak začínate blog o životnom štýle, budete chcieť písať o témach životného štýlu.

Krok 1: Vytvorte blogový príspevok
Ak chcete vytvoriť svoj prvý blogový príspevok, kliknite na paneli nástrojov WordPress na ikonu príspevky, a potom Pridať nové. Tým sa dostanete do editora WordPress, kde môžete začať písať svoj príspevok. Jednoducho napíšte názov svojho blogového príspevku a začnite písať jeho text.

start-blogovanie

Do svojich blogových príspevkov môžete pridávať bloky, ako sú obrázky, nadpisy, zvuk, galéria, citácie, zoznam, video a ďalšie. Ak chcete pridať nový blok, kliknite na ikonu (+) v ľavom hornom rohu. Najbežnejšie bloky sa objavia ako prvé. Stačí kliknúť na blok, ktorý chcete pridať do svojho blogového príspevku.

add-bloky

Krok 2: Pridajte kategórie a značky
Pri vytváraní blogového príspevku budete tiež chcieť pridať kategórie a značky. Kategórie a značky udržujú obsah blogu na vašom webe usporiadaný a návštevníkom vašich stránok uľahčia vyhľadanie toho, čo hľadajú.

Kategórie sú mienené ako široké zoskupenia. Napríklad na blogu s receptami môžete mať široké kategórie, ako sú recepty na raňajky, recepty na obed, recepty na večere a recepty na dezerty..

Ak chcete do svojho blogového príspevku pridať kategóriu, prejdite na panel ozubeného kolieska na pravej strane. Pod Kategórie kliknite na Pridať novú kategóriu.

wordpress-blog-kategórie

Do poskytnutého textového poľa pomenujte kategóriu a kliknite na ikonu Pridať novú kategóriu pod ním. Po vytvorení novej kategórie sa zobrazí s modrým začiarkavacím políčkom.

add-kategórie

Môžete pridať ľubovoľný počet kategórií a podkategórií.

Značky sú určené na popis konkrétnych podrobností o vašom príspevku a môžu sa použiť na mikro-kategorizáciu vašich príspevkov. Napríklad blogový príspevok pre recept na špagety by mohol byť v kategórii „Recepty na večere“ a obsahovať značky ako „recept na špagety“ a „domáce cestoviny“..

Ak chcete pridať značku, prejdite na panel na pravej strane editora WordPress. Pod Tagy zadajte svoju značku a stlačením klávesu Enter pridajte značku do svojho príspevku.

blog post-tagov

Po dokončení písania príspevku na blogu a pridávania kategórií a značiek kliknite na modrú publikovať v pravom hornom rohu, aby sa váš blog uverejnil na vašom webe.

7.2. Pridajte eCommerce Storefront

Odvetvie elektronického obchodu prosperuje a budúcnosť maloobchodu je elektronický obchod. S programom WordPress je pridanie elektronického obchodu na váš web rovnako jednoduché ako inštalácia doplnku.

Aj keď nájdete desiatky doplnkov pre elektronický obchod, WooCommerce zbije všetky nohavice pred konkurenciou a vďaka svojim jedinečným funkciám a ľahkému použitiu zostane na špici..

woocommerce-komercie

WooCommerce je najlepší eCommerce plugin pre WordPress. Umožní vám ľahko integrovať výkladné zariadenie do existujúcej webovej stránky a umožní vám prijímať platby prostredníctvom služby PayPal. Preto je vo vašom najlepšom záujme, aby ste sa uistili, že vaša téma WordPress je kompatibilná s WooCommerce.

Niekoľko funkcií WooCommerce je:

 • Umožňuje na vašom webe ľahko predávať fyzický alebo digitálny tovar.
 • Ľahko pridajte ďalšie platobné brány pomocou doplnkov s doplnkami.
 • Podporte veľa bezplatných a prémiových doplnkov s doplnkami na vylepšenie vášho výkladu.
 • Ak potrebujete najať vývojárov na pridanie vlastných funkcií na svoje stránky, je ľahké ich nájsť, pretože WooCommerce je najobľúbenejšie riešenie elektronického obchodu pre WordPress..

Ďalšie informácie nájdete v kompletnej recenzii spoločnosti WooCommerce.

Chcete integrovať internetový obchod s vašimi stránkami? Začíname s WooCommerce ešte dnes.

7.3. Pridajte diskusnú skupinu / fórum

Pridanie diskusného fóra alebo fóra do vášho webu so systémom WordPress je užitočné pre rozvoj angažovanej komunity. WordPress uľahčuje poskytovanie diskusných fór s vláknami, na ktorých sa vaši používatelia môžu miešať a spolupracovať s väčšou verejnosťou.

bbPress je jedným z najlepších doplnkov fóra WordPress a vytvára ho ten istý používateľ za doménou WordPress.org.

bbPress

Medzi skvelé výhody napájania vášho webu pomocou fór bbPress patrí:

 • K dispozícii sú stovky doplnkov doplnkov, ktoré vám umožnia ľahko vylepšiť vaše fórum.
 • Zjednodušuje fungovanie vašich fór pomocou niekoľkých kliknutí.
 • Dodáva sa s celou sadou funkcií vrátane rozšírených profilov, skupinových fór, upozornení a protokolovania aktivít atď.

Prečítajte si kompletnú recenziu bbPress.

Snažíte sa integrovať diskusné fórum / fórum s vašimi stránkami? Začíname s bbPress ešte dnes.

7.4. Sprístupnite svoje webové stránky vo viacerých jazykoch

Chcete osloviť širšie publikum sprístupnením svojich webových stránok vo viacerých jazykoch? Vytvorenie viacjazyčnej webovej stránky a oslovenie globálneho publika je s WordPress ľahké vďaka rôznym typom doplnkov prekladu dostupných na trhu..

S programom WordPress nájdete veľa rôznych doplnkov, ktoré uľahčujú vytváranie viacjazyčných webových stránok.

Zatiaľ čo niektoré doplnky sa zameriavajú na jednoduché použitie a umožňujú vám ľahko vytvárať a spravovať viacjazyčný web, ďalšie doplnky vám umožňujú poskytovať automatický preklad podľa preferencií používateľov. Nájdete tiež doplnky, ktoré vám pomôžu
spojte sa s profesionálnymi prekladateľmi z hlavného panela WordPress.

Ak chcete ľahko vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku, odporúčame vám použiť Polylang, jeden z najpopulárnejších prekladateľských doplnkov WordPress v adresári doplnkov.

polylang

S programom Polylang môžete používať ľubovoľný počet jazykov, ktorý je priateľský pre vyhľadávače a je tiež kompatibilný s doplnkom WooCommerce..

Začnite s Polylang už dnes.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 6 – Základné doplnky WordPress & návody

Kapitola 8: Propagujte a rozvíjajte svoje webové stránky

Kapitola 8 propaguje stránku

Predtým, ako začnete investovať čas a zdroje do propagácie svojich stránok, je vhodné si overiť, či váš web poskytuje vašim návštevníkom hodnotu. Bez ohľadu na to, koľko miniete na propagáciu webových stránok, vaši návštevníci sa nebudú držať, pokiaľ to neposkytne nejakú hodnotu.

Ak je napríklad váš web internetovým obchodom, možno budete chcieť zverejniť užitočné videá, ktoré budú demonštrovať vaše produkty a ako ich používať. Môžete tiež ponúknuť obrovské zľavy pre začínajúcich zákazníkov a skupinové nákupy.

Podobne, ak máte webovú stránku s obsahom, môžete vytvoriť stĺpový obsah, ktorý sa na stránkach Google radí dobre, aby prilákal nových návštevníkov a spätné odkazy..

Po vytvorení systému na vašom webe, ako je napríklad stĺpový obsah, ktorý poskytuje návštevníkom nejakú hodnotu, môžete začať investovať svoj čas a zdroje na zvýšenie návštevnosti..

Nezabúdajte, že bez týchto systémov sa vaši návštevníci nebudú držať okolo, čím sa vaše marketingové úsilie stane menej efektívnym.

8.1. Zvýšte návštevnosť svojich webových stránok

Návštevnosť je životom každej webovej stránky a bez nej bude vaša webová stránka bezcenná.

Niekoľko rôznych spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vášho blogu, je:

 • Zverejnenie príspevku: Publikujte svoje príspevky pre hostí v obľúbenom blogu a zahrňte spätný odkaz na vaše stránky. Okrem riadenia premávky vám to pomôže preukázať vašu odbornosť vo vašom výklenku a etablovať sa ako autorita.
 • E-mailová adresa: Vytvorte si zoznam blogerov vo svojich nika kruhoch. Spustite e-mailovú kampaň s dosahom na blogerov a požiadajte ich o poskytnutie spätného odkazu na vaše stránky. So správnymi stratégiami je táto taktika účinná pri vytváraní spätných odkazov a zvyšovaní premávky.
 • Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO): SEO vám umožní zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok tým, že umožní, aby sa vaše príspevky na blogoch vo vyhľadávačoch dostali vyššie. Vďaka taktike SEO na mieste aj mimo neho môžete na svoje stránky smerovať cielenejšiu organickú prevádzku.
 • Sociálne médiá: Povzbudzujte svojich čitateľov, aby zdieľali vaše blogové príspevky na sociálnych médiách. To vám môže pomôcť nasmerovať používateľov sociálnych médií na vaše stránky.

8.2. Viac spôsobov propagácie vašich webových stránok

Propagačné stratégie sa neobmedzujú iba na riadenie okamžitej premávky. Ak sa zameriavate len na krátkodobé zisky, je pravdepodobné, že čoskoro zaostáte.

Zaujíma vás, na aké propagačné stratégie sa môžete spoľahnúť z dlhodobého hľadiska? Pozrime sa na niektoré z nich nižšie.

1. Spustite zoznam e-mailov:

Jedným z najlepších spôsobov, ako udržať svojich návštevníkov v blízkosti vašej značky alebo webových stránok, je vytvorenie zoznamu e-mailov. V skutočnosti sa zistilo, že 70% návštevníkov prvýkrát sa na váš web nikdy nevráti, keď odídu. Pomocou e-mailového zoznamu však môžete nadviazať spojenie so svojimi návštevníkmi tak, že ich pravidelne aktualizujete o dianí na vašom webe a nakoniec ich vrátite na svoje stránky..

Môžete sa zaregistrovať pre nástroj na vytváranie zoznamov, ako je napríklad neustály kontakt, AWeber alebo MailChimp, a začať rozširovať svoj e-mailový zoznam pridaním prihlasovacieho políčka do svojho blogu..

2. Exponenciálne rozširujte svoj zoznam:

Väčšina predvolených registračných formulárov, ktoré vytvoríte z e-mailových marketingových služieb, je nudná. Vďaka tomu je generovanie olova menej efektívne, čo tiež výrazne spomaľuje rast vášho zoznamu e-mailov.

s OptinMonster, môžete s ľahkosťou vytvárať krásne formuláre optin, o ktorých je dokázané, že zvyšujú počet prihlásení. Je tiež dodávaný s desiatkami možností zacielenia, takže môžete zobraziť formulár správnemu používateľovi na správnom mieste vášho webu v správnom čase bez toho, aby ste ich frustrovali..

OptinMonster vám tiež pomáha znižovať počet opustených vozíkov vďaka ponukám založeným na čase, ktoré môžu byť pre maloobchodníkov online veľmi užitočné.

3. Získajte potenciálnych zákazníkov a zákazníkov:

Investovanie do online reklám je jedným z najlepších spôsobov, ako získať návštevníkov, potenciálnych zákazníkov a zákazníkov. Na rozdiel od tradičných reklám vám online reklamy pomáhajú zacieliť laserom na vašich potenciálnych zákazníkov. Z tohto dôvodu môžete efektívne minúť svoj reklamný rozpočet a prostredníctvom neho dosiahnuť vyššie príjmy.

Facebook reklamy: Facebooková reklama je pravdepodobne najjednoduchšia, ale dostatočne účinná na to, aby nasmerovala vašich zacielených zákazníkov na vaše webové stránky. Dodáva sa s mnohými možnosťami zacielenia, ktoré vám umožňujú zobrazovať reklamy v správnom segmente publika na Facebooku, ktoré sa s väčšou pravdepodobnosťou stanú vašimi zákazníkmi..

Google AdWords: Po správnom postupe je služba Google AdWords najspoľahlivejšou reklamnou metódou, ktorá vám pomôže získať viac potenciálnych zákazníkov a zákazníkov pre vaše online podnikanie. Svoje reklamy môžete umiestniť tesne nad výsledky vyhľadávania Google, aby ste prilákali návštevníkov na svoje stránky a predali svoje produkty.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 7 – Pridajte na svoj web vylepšené funkcie

Kapitola 9: Kontrolný zoznam pred spustením

Kapitola 9 pred spustením kontrolného zoznamu

Tvorba webovej stránky je vážna vec. Poskytnutie vášho webu tak, aby ho videl svet ešte skôr, ako bude pripravený, môže ovplyvniť vašu povesť a stáť vás budúcich zákazníkov. Pred spustením webu musíte skontrolovať, či máte všetko v poriadku.

Aby ste zabránili spusteniu vášho webu skôr, ako bude pripravený, tu je kontrolný zoznam pred spustením, ktorý môžete sledovať. Skontrolujte zoznam uvedený nižšie a predtým, ako svoj web uvediete na trh, nezabudnite skontrolovať každý krok.

 1. Zostavte si svoj web – Zostavte si svoj web a uistite sa, že máte všetky dôležité stránky, napríklad domovskú stránku, stránku o kontakte, atď.
 2. Pripravte sa na najbližšiu stránku – Nechajte svoje publikum nadchnúť pred svojím webom ešte pred jeho spustením pridaním najbližšej stránky na svoje stránky. Môžete to ľahko urobiť pomocou doplnku WordPress, ktorý bude čoskoro k dispozícii SeedProd.
 3. Skontrolujte chyby – Skontrolujte svoje webové stránky, či neobsahujú malé chyby, ako napríklad pravopisné chyby. Skontrolujte písmo a farby, aby bolo ľahko čitateľné.
 4. Skontrolujte obrázky – Skontrolujte, či sa vaše obrázky zobrazujú na vašom webe, či sú optimalizované a či obsahujú alternatívny text.
 5. Testovacie odkazy – Otestujte všetky odkazy na svojej webovej stránke, aby ste sa uistili, že fungujú a či vedú na správne miesto. To zahŕňa navigáciu na vašom webe, ako aj všetky odkazy na odkazy alebo odkazy v obsahu.
 6. Konfigurácia nastavení WordPress – Konfigurujte nastavenia WordPress, ako je viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja, štruktúra trvalého odkazu, komentáre a oznámenia a časové pásmo.
 7. Nainštalujte si službu Analytics – Vytvorte a používajte účet Google Analytics MonsterInsights sledovať údaje o svojich webových stránkach. Pred spustením stránok vyskúšajte, či je správne sledovaný.
 8. Test pre mobil – Uistite sa, že váš web je vhodný pre mobilné zariadenia.
 9. Skontrolujte kompatibilitu prehliadača – Pomocou nástroja, ako je napríklad, zaistite, aby sa vaše stránky zobrazovali správne vo všetkých rôznych typoch prehliadačov BrowserShots.
 10. Otestujte výkonnosť svojich stránok – Otestujte rýchlosť a výkonnosť svojho webu, aby ste sa uistili, že je optimalizovaný pre používateľov. Na testovanie stránok a získanie návrhov na vylepšenia môžete použiť náš bezplatný nástroj na testovanie rýchlosti webových stránok.
 11. Optimalizujte svoje stránky pre SEO – Nainštalujte si doplnok, napríklad Yoast SEO, aby ste optimalizovali svoje webové stránky pre SEO.
 12. Zabezpečte svoje stránky – Nainštalujte pre svoje stránky bezpečnostný doplnok, ako je Sucuri. Uistite sa, že používate záložný doplnok, ako je Updraft Plus a zabránite spamovým komentárom s Akismet.

Po zaškrtnutí každého kroku v tomto kontrolnom zozname pred spustením je čas na zverejnenie vášho webu!

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 8 – Propagujte a rozvíjajte svoje webové stránky

Kapitola 10: Užitočné zdroje a často kladené otázky

kapitola 10 zdroje pre wordpress

Aby ste mohli prevádzkovať webovú stránku a rozvíjať ju na platforme WordPress, je nevyhnutné ovládať a zdokonaľovať svoje zručnosti WordPress. Aj keď sa nemusíte učiť žiadne programovacie jazyky, mali by ste byť schopní sami vyriešiť niektoré bežné technické problémy. Odporúča sa sledovať niektoré z najlepších zdrojov WordPress na webe.

Niektoré z najlepších bezplatných zdrojov WordPress, ktoré nájdete, sú užitočné:

 • IsItWP: Na IsItWP pravidelne publikujeme príručky WordPress, recenzie tém a doplnkov WordPress, nahromadenia produktov, ponuky WordPress a ešte oveľa viac.
 • WPBeginner: WPBeginner je najväčší bezplatný zdroj WordPress na webe pre začiatočníkov WordPress. Pravidelne zverejňujú užitočné príručky, videá, ponuky pre produkty WordPress a mnoho ďalšieho.
 • Blog WPForms: Chcete rozšíriť svoje online podnikanie pomocou platformy WordPress? Potom musíte nasledovať blog WPForms, kde môžete nájsť osvedčené postupy a odporúčania WordPress, aby ste vytvorili všetky typy online formulárov WordPress..
 • Blog MonsterInsights: Blog MonsterInsights je vynikajúci prostriedok, pomocou ktorého môžete získať informácie o osvedčených postupoch a tipoch služby Google Analytics.

Keď sme pomohli tisícom používateľov pri spúšťaní webových stránok, zistili sme, že ľudia často kladú rovnaké otázky znova a znova. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam najčastejšie kladených otázok, aby ste mohli ľahko uviesť svoj web do prevádzky.

Môžem vytvoriť webovú stránku bez WordPress?

Áno, môžete vytvoriť webovú stránku pomocou HTML, CSS alebo pomocou ľubovoľného nástroja na tvorbu webových stránok. Vždy vám však odporúčame spustiť web s programom WordPress, pretože väčšina bezplatných tvorcov webových stránok zobrazuje svoje reklamy na vašom webe zadarmo, takže to vyzerá neprofesionálne. Tiež vám neumožňujú zvoliť si vlastný názov domény pre svoje stránky, pokiaľ sa neprihlásite k odberu prémiového plánu. Ak tiež porušíte niektorý z ich podmienok, môžu vaše webové stránky bez upozornenia vypnúť.

Na druhú stranu, s WordPress, získate úplnú slobodu na vašom webe. Navyše môžete pridať akékoľvek ďalšie funkcie bez toho, aby ste si najali vývojára (napríklad kontaktné formuláre, internetový obchod atď.).

Môžem vytvoriť webovú stránku na WordPress bez kódovania?

S programom WordPress môže ktokoľvek vytvoriť webovú stránku bez akýchkoľvek technických znalostí. Môžete si ľahko vybrať z mnohých rôznych tém WordPress, ktoré vám pomôžu zmeniť vzhľad vašich webových stránok. WordPress má tiež niekoľko ťahaní & Tvorcovia kvapiek stránok, ako sú Beaver Builder a Divi, vďaka ktorým je pre vás veľmi ľahké vytvárať úplne vlastné webové stránky.

Aký je rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org (WordPress s vlastným hosťovaním)?

WordPress.com je bezplatná blogovacia platforma, ktorá vám umožní ľahko začať s webovou stránkou. Dodáva sa však s mnohými obmedzeniami, ako je napríklad obmedzená dostupnosť tém a obmedzený úložný priestor. Okrem toho vám bezplatná platforma neumožňuje speňažiť web s predajcami tretích strán (napríklad Google AdSense)..

WordPress.org, známy tiež ako WordPress s vlastným hosťovaním, vyžaduje, aby ste na prevádzkovanie webu vlastnili názov domény a účet hostenia. Vďaka platforme, ktorá je hostiteľom hostiteľa, získate úplnú kontrolu nad svojím webom, môžete ju speňažiť tak, ako chcete, a poskytuje neobmedzené možnosti prispôsobenia tém a neobmedzený úložný priestor v závislosti od poskytovateľa hostingu..

Koľko stojí spustenie webovej stránky?

Ak chcete spustiť webovú stránku so samostatným hostiteľom WordPress, musíte si kúpiť doménové meno za 14,99 dolárov ročne a hostingový účet, čo stojí približne 7,99 dolárov mesačne. Celkovo bude spustenie stránky stáť len 110,87 dolárov ročne.

Nájdete tisíce bezplatných tém a doplnkov pre svoje stránky. Ak však uprednostňujete prémiové témy a doplnky, prevádzkové náklady vašej webovej stránky sa môžu zvýšiť.

Ak chcete získať podrobnú odpoveď, prečítajte si rady našich expertov o tom, koľko stojí web.

Ako prinútiť mobilnú webovú stránku reagovať?

Výber responzívneho motívu pre váš web je najjednoduchší spôsob, ako zaistiť mobilitu vášho webu tak, aby fungoval na všetkých zariadeniach vrátane stolných počítačov, mobilných telefónov a tabletov..

Ako urobiť webovú stránku vyhľadávateľnou Google?

Ak chcete, aby vaši potenciálni používatelia objavili vaše stránky na Googli, musíte vylepšiť SEO (optimalizácia vyhľadávacích nástrojov). SEO je prax zvyšovania návštevnosti vašich webových stránok z vyhľadávacích nástrojov tým, že vaše webové stránky dostanú vyššie hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja.

Môžem spustiť web anonymne?

Ak chcete publikovať web, ale zostávate v anonymite, nezabudnite chrániť svoju doménu pomocou zapnutého súkromia WHOIS. V prípade anonymných webových stránok ľudia zvyčajne používajú na písanie pseudonym / prezývku. Dokonca si môžete vytvoriť jedinečný e-mail len pre správu webu.

Ako webové stránky zarábajú peniaze?

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako speňažiť svoj web a zarobiť si prostredníctvom neho peniaze. Niektoré z nich sú:

 • reklama: Predajte reklamné priestory potenciálnym inzerentom priamo alebo prostredníctvom dodávateľa tretej strany, ako je Google AdSense.
 • Affiliate marketing: Propagujte produkty na svojom webe a začnite generovať výnosy, keď vaši návštevníci nakupujú produkty prostredníctvom vašich pridružených odkazov.
 • Predaj výrobkov: Pridajte na svoje webové stránky výklad a začnite predávať svoje výrobky návštevníkom svojich stránok.
 • Predaj služieb: Ponúknite svojim klientom službu a prostredníctvom nej generujte príjmy.

Môžem na svoj web pridať blog?

S WordPress je pridanie blogu na vaše webové stránky jednoduché. Musíte iba vytvoriť články pomocou navigácie Príspevky »Pridať nový, a zverejnite ich kliknutím na ikonu publikovať gombík.

Nezabudnite tiež pridať odkaz na svoj blog v navigačnej ponuke, aby ho návštevníci mohli ľahko objaviť.

Môže web spravovať veľa používateľov?

Áno. WordPress prichádza s 5 predvolenými užívateľskými rolami, pomocou ktorých môžete spravovať roly a oprávnenia pre každého používateľa vašej lokality: správca, editor, autor, prispievateľ a predplatiteľ..

Čo sú kategórie a značky vo WordPress?

Obsah blogu WordPress je usporiadaný podľa kategórií a značiek.

Kategórie sú v podstate širokým zoskupením vašich blogových príspevkov. Myslite na to ako na všeobecné témy, ktoré pokrývate, alebo na obsah blogu. Keďže kategórie sú hierarchické, môžete mať ľubovoľný počet podkategórií.

Značky sú určené na popis konkrétnych podrobností o vašom príspevku. Dajú sa použiť na mikro-kategorizáciu vášho obsahu a nie sú hierarchické. Myslite na ne ako na súčasť knihy.

Ako sa môžem dozvedieť viac o terminológiách WordPress?

Pozrite si toto Slovníky slovníka WordPress pre začiatočníkov kedykoľvek ste zmätení podivnými výrazmi alebo skratkami WordPress.

Ako môžem svoj web zrýchliť?

Výber spoľahlivého webhostingu, ako je Bluehost, je jedným z odporúčaných spôsobov na zrýchlenie vášho webu. Niektoré ďalšie metódy sú:

Ako zabezpečím svoju webovú stránku?

Ak chcete zaistiť bezpečnosť svojich webových stránok, odporúčame vám ich pravidelne zálohovať a používať bezpečnostný doplnok, napríklad Sucuri, aby ste ich mohli naskenovať a opraviť všetky problémy, ktoré sa vyskytnú..

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol naučiť sa spustiť webovú stránku WordPress bez toho, aby ste si najali vývojára.

Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako začať podcast správnym spôsobom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map