Ako sledovať kliknutia na odkazy a kliknutia vo WordPress (krok za krokom)

ako sledovať kliknutia na odkazy a tlačidlá v


Zaujíma vás, ako sledovať odkazy a kliknutia na tlačidlá na vašej webovej stránke WordPress?

V predvolenom nastavení vám služba Google Analytics nepovoľuje sledovať odkazy a tlačidlá, takže budete musieť vylepšiť svoje odkazy množstvom kódu sledovania udalostí, čo je únavné..

S WordPress je najjednoduchším spôsobom sledovania odkazov a tlačidiel v službe Google Analytics použitie doplnku ako MonsterInsights, takže sa nemusíte dotýkať žiadneho kódu.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko sledovať kliknutia na odkazy a tlačidlá v službe Google Analytics pomocou nástroja MonsterInsights..

Sledovanie odkazov a kliknutí na tlačidlo vo WordPress

Odkazy a tlačidlá sú hlavnými bodmi interakcie na vašom webe. Sledovaním odkazov a tlačidiel sa dozviete, ako dobre vaši používatelia na vašom webe prevádzajú.

Ak ste vydavateľ, Sledovanie odkazov a tlačidiel vám pomôže zistiť, o aký typ obsahu sa vaše publikum zaujíma.

Napríklad, ak určitý externý odkaz získal veľa kliknutí, znamená to, že vysielate veľkú návštevnosť na externú stránku. Tento prenos si môžete zachovať zverejnením podobného obsahu na svojich stránkach a odkazom na tento obsah namiesto externých stránok.

alebo ak ste pridruženým predajcom, môžete sa dohodnúť na webe, na ktorý odosielate návštevnosť, čo vám môže pomôcť zarobiť nejaké peniaze.

Ak predávate produkt, tlačidlá sledovania vám pomôžu sledovať konverzie na vašom webe bez stanovenia zložitých cieľov sledovania cieľov alebo udalostí v službe Analytics.

Čítaj viac: Doplnky pre pridružený marketing pre WordPress.

MonsterInsights: Prehľad

MonsterInsights je výkonný analytický nástroj, ktorý vám poskytuje podrobnú správu o činnosti používateľov na vašom webe. Pomocou tohto doplnku Google Analytics môžete zistiť –

 • presný počet návštevníkov vašich stránok každý deň
 • stránky, ktoré odporučili návštevníkov
 • čo návštevníci klikajú na webovú stránku

Ponúka tieto prehľady, doplnok vám pomôže pracovať v tých oblastiach vášho webu, ktoré je potrebné vylepšiť. Najlepšie na tomto doplnku je to, že vám umožňuje prepojiť vaše stránky WordPress s Google Analytics.

Čo sa zmenilo po MonsterInsights

Dozvieme sa, ako pomocou nástroja MonsterInsights sledovať kliknutia na váš odkaz a tlačidlo.

Krok 1: Inštalácia programu MonsterInsights na WordPress

Prvým krokom je inštalácia a aktivácia MonsterInsights na svojej webovej stránke WordPress.

Po nainštalovaní doplnku kliknite na ikonu Aktivovať tlačidlo pre začatie práce. Zobrazí sa stránka sprievodcu nastavením, kde môžete nakonfigurovať svoje nastavenia.

Krok 2: Pripojte svoje stránky k službe Google Analytics

Po inštalácii a aktivácii doplnku sa zobrazí stránka s výzvou na výber kategórie webových stránok. Vyberte svoju možnosť a potom prejdite na ďalší krok kliknutím na ikonu Uložiť a pokračovať gombík.

V ďalšom kroku vás spoločnosť MonsterInsights požiada o pripojenie svojho webu WordPress k svojmu účtu Google Analytics. Vyberte kategóriu kliknutím na šípku rozbaľovacej ponuky. Nakoniec kliknite na ikonu Kompletné pripojenie na dokončenie procesu.

Po dokončení nastavenia môžete na hlavnom paneli programu WordPress zobraziť podrobnú správu svojho webu. Tieto informácie môžete skontrolovať na adrese Štatistiky »Správy na hlavnom paneli WordPress.

Krok 3: Sledovanie odkazov a kliknutí na tlačidlo pomocou programu MonsterInsights

Teraz je čas nakonfigurovať nastavenia doplnku. Môžete to urobiť pod Štatistiky »Nastavenia Tým sa zabezpečí prepojenie & sledovanie tlačidiel funguje bez problémov. Ak máte na svojich webových stránkach pridružené odkazy, môžete tiež nastaviť cestu pre tieto odkazy.

Pomôže vám to sledovať kliknutia na váš odkaz vždy, keď naň používateľ klikne. Môžete tiež uviesť používateľov, ktorým sa zobrazujú prehľady sledovania. V odporúčaných nastaveniach nechajte sledovania udalostí a možnosti rozšíreného pripisovania odkazov povolené.

Umožnením vylepšené priradenie odkazu môžete určiť, ako používatelia interagujú s vašimi webovými stránkami, pokiaľ ide o tlačidlá a odkazy, na ktoré kliknú na vašej stránke. Rozlišuje medzi identickými odkazmi na tej istej stránke. Ak máte 2 alebo viac odkazov na ten istý cieľ z jednej stránky, rozšírené priradenie odkazu vám ukáže, ktorý odkaz získava najviac kliknutí.

Pri posúvaní stránky nadol budete mať na obrazovke viac možností. Pomocou týchto možností môžete sledovať svoje pridružené odkazy.

Prehľady pridružených odkazov si môžete pozrieť na stránke Štatistiky »Prehľady» Vydavateľ. Tu je podrobný sprievodca sledovanie pridružených odkazov so službou Google Analytics.

Po uložení nastavení je MonsterInsights pripravený na použitie. Klikni na Dokončite Sprievodcu nastavením a ukončením na dokončenie procesu.

Sprievodca ukončením MonsterInsights

Začne sledovať a zhromažďovať údaje na základe aktivít používateľov na webe. Akonáhle to začne, môžete si zobraziť výsledky svojich udalostí Analytics alebo priamo na hlavnom paneli WordPress.

MonsterInsights vám dokonca umožňuje sledovať odosielanie formulárov pomocou služby Google Analytics. Jediné, čo musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať ich Doplnok formulárov.

Krok 4: Povoľte ďalšie funkcie sledovania odkazov

Po dokončení sprievodcu nastavením môžete vykonať niekoľko pokročilých krokov na povolenie ďalších funkcií sledovania. Ak chcete podrobné prehľady sledovania, ako je napríklad poloha používateľa, záujmové skupiny atď., Tieto nastavenia môžu byť užitočné.

Ak chcete povoliť ďalšie funkcie sledovania, prejdite na informačný panel WordPress a kliknite na ikonu Insights a kliknite na Nastavenia. Klikni na stretnutiu na zobrazenie ďalších funkcií sledovania.

Priradenie odkazu MonsterInsights

Sledovanie kotiev je užitočné pre webové stránky, ktoré používajú jednu tému stránky a spoliehajú sa na značky kotvy. Uvidíte tiež možnosť povoliť odkazy na značky v RSS. Povolenie tejto funkcie je voliteľné.

Krok 5: Zobrazenie prehľadov kliknutí s programom MonsterInsights

Služba Google Analytics vám poskytuje množstvo údajov, ktoré vám pomôžu robiť informované rozhodnutia. S MonsterInsights získate všetky dôležité údaje na hlavnom paneli WordPress, takže do Analytics nemusíte vždy presahovať hlbšie..

Ak chcete skontrolovať kliknutia na tlačidlo a prepojiť prostredníctvom služby Google Analytics, prejdite na stránku Správanie »Udalosti» Hlavné udalosti.

Teraz môžete zobraziť prehľad o odchádzajúcich a pridružených kliknutiach v službe Google Analytics.

odkazy na sledovanie analytiky

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa sledovať odchádzajúce odkazy v službe Google Analytics. Môžete tiež vyskúšať, ako zlepšiť výkonnosť svojich webových stránok vo WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map