Ako správne inovovať WordPress (krok za krokom)

ako správne upgradovať


Chcete aktualizovať svoje webové stránky najnovšou verziou programu WordPress? Nová verzia vydaní pomáha udržiavať bezpečnosť, rýchlosť a kompatibilitu vášho webu WordPress. Ponúkajú tiež nové, vzrušujúce funkcie pre vaše stránky.

V tomto článku vám ukážeme, ako správne inovovať program WordPress z ovládacieho panela správcu aj manuálne v 3 až 4 jednoduchých krokoch.

Prečo by ste mali upgradovať svoj web WordPress?

Inovácia na najnovšiu verziu WordPress zaistí, že váš web bude chránený pred škodlivým kódom alebo obsahom. Taktiež zrýchľuje vaše webové stránky. Najnovšia verzia programu WordPress je vždy dodávaná s ďalšími funkciami a zvyčajne rieši všetky problémy z predchádzajúcich verzií.

Vždy, keď bude k dispozícii nová aktualizácia, dostanete upozornenie na aktualizáciu vašich webových stránok na hlavnom paneli správcu. Toto upozornenie obsahuje odkaz na aktualizáciu na najnovšiu verziu WordPress. Správcovi lokality tiež pošle e-mail o vydaní najnovšej verzie.

Aktualizujte WordPress

Okrem aktualizácie vášho webu z administračného panela môžete WordPress tiež manuálne inovovať stiahnutím najnovšej verzie z oficiálneho webu WordPress.org. Ak to chcete urobiť, musíte na server webového hostenia pomocou FTP klienta nahrať súbory WordPress. Ak nemáte prístup k FTP, môžete jednoducho použiť metódu administračného panela.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako správne inovovať WordPress, krok za krokom.

Krok 1: Vykonajte úplnú zálohu svojho webu

Predtým, ako začnete s inováciou WordPress, je dôležité si vytvoriť úplnú zálohu svojho webu. Ak váš web z nejakého dôvodu zlyhá po aktualizácii, budete mať zálohu na obnovenie pôvodného stavu. Úplná záloha obsahuje váš obsah, obrázky, databázu a ďalšie užitočné súbory WordPress.

Ak chcete vytvoriť úplnú zálohu vrátane databázy, môžete použiť doplnok WordPress od tretích strán. Na trhu je veľa záložných doplnkov WordPress. Odporúčame vám používať UpdraftPlus alebo BackupBuddy. Tieto doplnkové moduly zálohy vám nielenže pomôžu vytvoriť zálohu, ale tiež ich môžete použiť na obnovenie svojej webovej stránky WordPress, ak by sa niečo pokazilo..

Viac informácií nájdete v našom podrobnom sprievodcovi, ako ľahko zálohovať webovú stránku WordPress.

Krok 2: Aktualizujte svoje WordPress Témy a doplnky

Ďalej budete musieť aktualizovať všetky svoje motívy a doplnky. Staršia verzia témy alebo doplnku niekedy nemusí byť kompatibilná s najnovšou verziou WordPress. V takom prípade môže váš web po aktualizácii na najnovšiu verziu WordPress zlyhať alebo sa môžu zobraziť chyby.

Ak chcete aktualizovať svoje motívy a doplnky, môžete prejsť na Informačný panel »Aktualizácie vo vašej administratívnej oblasti WordPress.

Stránka s aktualizáciami na hlavnom paneli WordPress

Svoje motívy alebo doplnky môžete tiež aktualizovať osobitne. Pre témy môžete ísť na Vzhľad »Témy a aktualizujte svoje témy jeden po druhom.

Aktualizujte témy

Podobne ako na vaše témy, môžete ísť na stránku Pluginy »Nainštalované doplnky stránku v oblasti správcu WordPress a aktualizovať svoje doplnky jeden po druhom.

Aktualizujte doplnky

Po aktualizácii tém a doplnkov ste pripravení začať proces inovácie WordPress.

Krok 3 (A): Aktualizácia programu WordPress z informačného panela (jednoduchý spôsob)

Toto je jednoduchý spôsob, ako aktualizovať svoje webové stránky WordPress. Na hlavnom paneli správcu môžete kliknúť na odkaz „Aktualizovať teraz“. Zobrazí sa stránka Aktualizácie WordPress. Keďže ste už vytvorili úplnú zálohu svojho webu WordPress, môžete jednoducho kliknúť na tlačidlo „Aktualizovať teraz“.

Aktualizujte teraz WordPress

Poznámka: Ak nie ste správcom webových stránok, v oznámení sa zobrazí výzva na informovanie správcu o vydaní novej verzie.

Po dokončení aktualizácie sa zobrazí uvítacia stránka nového a najnovšieho informačného panela WordPress. Môžete navštíviť svoje webové stránky a užiť si novú a najnovšiu verziu WordPress.

Krok 3 (B): Manuálne inovujte program WordPress odovzdávaním súborov

Ak chcete manuálne inovovať program WordPress odovzdaním súborov na hostiteľský server, musíte postupovať podľa nasledujúcich krokov:

Stiahnite si najnovšiu verziu programu WordPress

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je stiahnuť najnovšiu verziu WordPress. Oficiálna webová stránka bude vždy zobrazovať najnovšiu dostupnú verziu. Kliknutím na tlačidlo „Stiahnuť WordPress“ ho získate zadarmo.

Stiahnite si najnovšiu verziu WordPress

Bude stiahnutý súbor ZIP. Môžete extrahovať súbory v priečinku a nahrať ich na server ručne. Jednoducho sa prihláste k FTP klientovi ako FileZilla alebo SmartFTP pomocou svojho používateľského mena a hesla a pripojte sa na svoju webovú stránku.

Potom môžete nahrať a prepísať základné súbory programu WordPress a inovovať svoje webové stránky na najnovšiu verziu.

Odovzdajte a prepíšte základné súbory WordPress

Budete musieť nahrať všetky základné súbory WordPress z priečinka, ktorý ste predtým extrahovali, na váš hostiteľský server WordPress. Po nahraní súborov sa otvorí okno s otázkou, či chcete súbory prepísať. Jednoducho vyberte možnosť prepísania a kliknite na tlačidlo „OK“.

Odovzdajte súbory WordPress

Nezabudnite preskočiť priečinok „wp-content“. Tento priečinok obsahuje vaše témy, doplnky, odovzdané súbory a ďalšie užitočné súbory. Pretože ste manuálne aktualizovali svoje témy a doplnky, tento priečinok môže zostať taký, aký je.

Po nahraní všetkých súborov môžete pokračovať a navštíviť web, aby ste zistili, či všetko funguje tak, ako má.

Krok 4: Spustite skript aktualizácie databázy (voliteľné)

Ak vykonávate inováciu z oveľa staršej verzie programu WordPress, je tu malá šanca, že sa vám zobrazí nasledujúca obrazovka:

Aktualizácia databázy WordPress

Stáva sa to, keď sa pokúsite získať prístup k svojmu panelu admin WordPress. Vyzerá to oveľa desivejšie, ako v skutočnosti je. Je to veľmi rýchly proces a aktualizácia vašej databázy bude úspešná o niekoľko minút.

Poznámka: V závislosti od verzie, ktorú aktualizujete, môže alebo nemusí byť potrebná.

Veci, ktoré by ste mali urobiť po inovácii WordPress

Ak všetko funguje tak, ako by malo, urobili ste správne aktualizovanie WordPress na najnovšiu verziu.

V prípade, že sa v databáze vyskytne chyba, môžete si prečítať nášho sprievodcu o tom, ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia vo WordPress. Nemali by ste si tiež nechať ujsť náš výberový zoznam povinných doplnkov WordPress.

To je všetko. Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa, ako správne inovovať WordPress. Ak považujete tento príspevok za užitočný, môžete si tiež pozrieť našu príručku o najlepších nástrojoch marketingu obsahu a doplnkoch pre webové stránky WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map