Ako správne presunúť WordPress na nové doménové meno

Ako správne presunúť svoje stránky WordPress na nový názov domény


Chcete preniesť svoju webovú stránku WordPress z jedného názvu domény do inej domény na rovnakom serveri? Prechod na nové doménové meno môže ovplyvniť hodnotenie vašich vyhľadávacích nástrojov na vašom webe. Ak chcete tento vplyv minimalizovať, musíte postupovať podľa konkrétneho postupu krok za krokom, aby ste po prevode svojich stránok získali svoju pozíciu vyhľadávania späť..

V tomto článku vám ukážeme, ako správne presunúť svoje stránky WordPress na nový názov domény s minimálnym vplyvom na SEO.

Krok 0. Zhodnoťte svoju stránku WordPress

Presunutie vašej lokality WordPress na nový názov domény je úplne iný proces ako zmena webovej lokality z jedného webového hostiteľa na druhého. Pre postup uvedený v tejto príručke budete mať rovnaký webhosting, ale nový názov domény. Ak si nie ste istí, aký postup potrebujete, prečítajte si náš článok o rozdieloch medzi názvom domény a webhostingom.

Predtým, ako začneme, mali by ste skontrolovať, či vaše webové stránky WordPress fungujú dobre na vašom aktuálnom názve domény a či ste úspešne vytvorili nový názov domény. Ak ešte nemáte svoje nové doménové meno, môžete si ho kúpiť od ktoréhokoľvek z najlepších registrátorov doménových mien na trhu..

súvisiace: Najlepší nástroj na generovanie názvov webových stránok (zadarmo)

Uistite sa, že máte prístup k cPanel pre svoje webové stránky a že ste schopní prepojiť svoje stránky s FTP klientom. Po skontrolovaní všetkých týchto faktorov môžete pokračovať a začať pohybovať.

Poznámka: Je dôležité, aby ste vedeli, že pri prepínaní domén je normálny malý vplyv na návštevnosť vašich webových stránok. Pomôžeme vám však krok za krokom dosiahnuť vaše ciele bez straty kontroly nad hodnotením vášho vyhľadávacieho nástroja.

Pripravený? Začnime.

Krok 1. Vytvorte úplnú zálohu programu WordPress

Na začiatok budete potrebovať úplnú zálohu svojho webu WordPress. Nájdete veľa záložných doplnkov WordPress, ale v tomto procese dôrazne odporúčame použiť doplnok Duplicator.

Duplikátor je bezplatný doplnok na zálohovanie a migráciu WordPress.

Najprv musíte nainštalovať doplnok Duplicator. Ak potrebujete pomoc, prečítajte si našu príručku o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii sa v backende administrátora vašich webových stránok zobrazí nová ponuka Duplikátor. Budete musieť ísť do Duplikátor »Balíky stránku a vytvorte nový balík.

Vytvorte nový balík

Na ďalšej stránke môžete pomenovať nový balík, vybrať umiestnenie úložiska, zvoliť typ archívu a kliknúť na tlačidlo „Ďalej“..

Naskenuje váš web a budete musieť počkať niekoľko minút, kým sa kontrola neskončí.

Skenovanie webových stránok

Po úspešnom dokončení kontroly môžete pokračovať a stlačiť tlačidlo „Zostaviť“, čím vytvoríte úplnú zálohu svojho webu WordPress..

Zostavte zálohu

V závislosti od veľkosti vášho webu a mediálnych súborov môže proces zálohovania trvať niekoľko minút.

Po úspešnom dokončení nájdete súbory „Inštalátor“ a „Archivovať“, ktoré si môžete stiahnuť ako balík. Kliknutím na možnosť „Prevziať jedným kliknutím“ ich môžete okamžite stiahnuť do svojho počítača.

Stiahnutie súborov

V tomto balíku budete mať archívny súbor, ktorý obsahuje duplicitné verzie vašich stránok WordPress. Týmto spôsobom zmeníte svoje stránky na nový názov domény. Keďže inštalačný súbor vám môže pomôcť s automatizáciou a spustením procesu migrácie.

Krok 2. Nastavte databázu pre svoju novú doménu

Na svojom webhostingu budete potrebovať databázu s novým názvom domény. Táto databáza bude ukladať súbory a skripty WordPress pre vaše webové stránky.

Poznámka: Ak máte databázu, ktorú môžete rezervovať, môžete prejsť priamo na ďalší krok. V opačnom prípade pokračujte v tomto kroku.

Ak chcete vytvoriť novú databázu, musíte sa prihlásiť do svojho účtu cPanel. Po prihlásení môžete prejsť na stránku Databázy MySQL možnosť pokračovať.

MySQL databázy

Ďalej budete musieť zadať názov novej databázy a stlačiť tlačidlo „Vytvoriť databázu“.

Vytvorte novú databázu

Vo vašom účte cPanel sa na vašom webe vytvorí nová databáza.

Potom budete musieť prejsť do sekcie Používatelia MySQL nižšie. Zadajte používateľské meno, heslo a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť používateľa“.

Vytvorte nového používateľa

Teraz budete mať novú databázu a nového používateľa. Musíte ich prepojiť, aby užívateľ mohol pracovať pre databázu.

V sekcii Pridať používateľa do databázy budete musieť vybrať práve vytvoreného používateľa a potom môžete vybrať novú databázu. Kliknutím na tlačidlo „Pridať“ ich prepojíte.

Pridať používateľa do databázy

Po pridaní ste pripravení prepnúť svoj web z pôvodného názvu domény na nový názov domény. Skopírujte informácie (vrátane názvu databázy, používateľa a hesla) do poznámkového bloku. Toto budete potrebovať neskôr!

Krok 3. Odovzdajte záložné súbory WordPress

Do počítača máte stiahnuté súbory „Inštalátor“ a „Archivovať“.

Teraz sa musíte prihlásiť do svojho nového názvu domény pomocou FTP klienta. Do koreňového adresára môžete nahrať súbory inštalátora a archívu.

Odovzdajte súbory v root

Po nahraní súborov môžete pokračovať a navštíviť túto webovú adresu na karte prehliadača:

http://newsite.com/installer.php

Na tejto adrese URL bude adresa „newsite.com“ nahradená vaším novým názvom domény a installer.php môže pomôcť s migráciou, ako je uvedené vyššie..

Po spustení tejto adresy URL sa proces migrácie začne automaticky.

Spustiť migráciu

Na nasledujúcej obrazovke môžete nechať všetky nastavenia tak, ako sú. Začnite kontrolou možnosti zmluvných podmienok. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Ďalej“.

Ďalej budete musieť zadať informácie o databáze.

Do poľa Host by ste mali zadať „localhost“ a do ostatných polí sa zobrazia podrobnosti, ktoré ste predtým skopírovali.

Zadajte informácie o databáze

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Ďalej“.

Potom nahrá vaše záložné súbory WordPress do databázy, ktorú ste vytvorili pre nový názov domény.

Zobrazia sa nové nastavenia vrátane adresy URL, cesty a názvu novej domény. Ak sú informácie správne, kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Aktualizujte údaje

Proces bude dokončený a vaše webové stránky sa úspešne presunú do vášho nového názvu domény.

Prihlasovacie meno správcu

Nakoniec sa zobrazí tlačidlo „Prihlásenie správcu“, ktorým sa dostanete na prihlasovaciu stránku WordPress pre nový názov domény..

Krok 4. Pridajte trvalé presmerovania

Váš web ste presunuli do svojho nového názvu domény, ale vyhľadávacie nástroje môžu stále obsahovať stopy vášho starého názvu domény. To môže rozptýliť vašich používateľov a tiež to nie je dobré pre vaše SEO.

Aby ste tomu zabránili, musíte nastaviť 301 trvalých presmerovaní.

Trvalé presmerovania zabezpečia, aby vaši používatelia, ktorí navštevujú adresu URL starej domény, boli automaticky presmerovaní na nový názov domény..

Najprv musíte svoj starý web prepojiť pomocou FTP klienta. Vyhľadajte súbor .htaccess vo svojom koreňovom adresári a upravte ho.

Tento kód budete musieť pridať k inému kódu v súbore .htaccess:

# Voľby + FollowSymLinks
PrepíšteEngine on
RewriteRule ^ (. *) $ Http://www.newsite.com/$1 [R = 301, L]

V tomto kóde budete musieť zmeniť adresu URL (http://www.newsite.com/) na názov svojej novej domény.

RewriteEngine zaistí, že návštevníci, ktorí vstupujú na vašu starú adresu URL, budú presmerovaní na vašu novú adresu URL domény..

Presmerovanie môžete vyskúšať tak, že navštívite svoje staré doménové meno. Mal by vás automaticky presmerovať na váš web vo vašej novej doméne. Ak sa vyskytne problém, môžete sa obrátiť na svojho poskytovateľa webhostingu a nastaviť presmerovania.

Krok 5. Informujte spoločnosť Google o zmene adresy

Presmerovanie pomôže vašim používateľom zobraziť vaše webové stránky s vaším novým názvom domény. O tejto zmene by ste mali tiež informovať spoločnosť Google, aby mohla spoločnosť Google vyhľadať nový názov domény a zobraziť ho vo výsledkoch vyhľadávania pre vašich používateľov.

Začnite pridaním novej domény do Konzoly vyhľadávania Google. Mali by ste sa pozrieť na tento komplet sprievodca Konzolou vyhľadávania Google o pomoc.

Potom budete musieť prejsť na starú verziu Konzoly Google Search Console, aby ste mohli používať nástroj „Zmena adresy“.

Prejdite na starú verziu Konzoly Google

Jednoducho prepnite na svoj starý názov domény v rozbaľovacej ponuke vedľa tlačidla „Použiť novú vyhľadávaciu konzolu“. Potom kliknite na ikonu nastavení a vyberte možnosť „Zmena adresy“..

Zmena adresy

Spustí sa tým nástroj na zmenu adresy. Môžete si vybrať nový web, otestovať trvalé presmerovania 301 a odoslať svoje stránky, aby ste spoločnosti Google informovali o zmene adresy.

Sprievodca zmenou adresy

Tento krok informuje spoločnosť Google o vašom nedávnom prepínaní názvu domény vašich stránok. Vyhľadávaciemu stroju sa tak ľahšie rýchlo indexovo prehľadá nová webová adresa..

Krok 6. Aktualizujte svojich používateľov

Podľa vyššie uvedených krokov ste sa uistili, že vaši používatelia budú presmerovaní na nový názov domény. O tejto zmene adresy domény svojich stránok ich však môžete osobne informovať.

Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je uverejniť článok s aktualizáciou a zdieľať ho na sociálnych sieťach s vašimi používateľmi. Môžete tiež poslať aktualizáciu do svojho zoznamu e-mailov a informovať ich o tejto zmene.

V e-maile môžete požiadať svojich používateľov, aby otestovali vaše webové stránky a aby vás informovali, či zistia nejaké problémy. Pomôže to vašim používateľom zapamätať si nový názov domény vašich stránok a získate informácie od viacerých ľudí.

Nenechajte si ujsť tento krok za krokom článok o tom, ako preniesť WordPress z miestneho servera na živé stránky.

Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa, ako správne presunúť svoje stránky WordPress na nový názov domény. Môžete tiež vyskúšať náš článok o tom, ako presunúť svoje stránky z WordPress.com na WordPress.org bez straty akýchkoľvek údajov..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me