Ako správne pridať útržky kódu na vaše stránky WordPress

ako pridať útržky kódu na web


Chcete poznať správny spôsob, ako pridať vlastné útržky kódu na svoju stránku WordPress? Pridanie útržkov kódu do WordPress nie je raketová veda, ale aj najmenšia chyba by mohla poškodiť váš web. Ak sa do toho pustíte bez toho, aby ste vedeli, čo robíte, mohlo by to byť pre vaše podnikanie fatálne.

Keď teda na svoj web pridávate vlastný kód, musíte sa ubezpečiť, že ho robíte PRAVÝM SPÔSOBOM.

V tomto článku vám vysvetlíme, ako správne skopírovať a vložiť útržky kódu na vaše stránky WordPress. Po dokončení čítania budete mať vedomosti a istotu, že budete môcť svoj web upravovať podľa svojich predstáv. Môžete dokonca mať trochu zábavy!

Prečo pridať útržky kódu do WordPress?

Pridanie útržkov kódu na vaše stránky je jedným z najjednoduchších spôsobov rozšírenia funkcií vášho webu. Aj keď inštalácia doplnku je zrejmý spôsob, ako vylepšiť vstavané funkcie programu WordPress, najmä pre nevyvíjajúcich sa vývojárov, niekedy je ťažké nájsť doplnok, ktorý by vyhovoval vašim potrebám podľa písmena. Na druhej strane nájdete na webe stovky kurzov programu WordPress, ktoré odporúčajú pridať útržky kódu, aby vyhovovali vašim potrebám..

Je však nevyhnutné, aby ste útržky vlastného kódu správne vložili do správneho súboru a na správne miesto. V opačnom prípade by to mohlo poškodiť vaše webové stránky a následne sabotovať vašu firmu a povesť.

Rozdeľme si tento tutoriál do 2 rôznych sekcií:

 1. Prispôsobenie súborov šablóny WordPress
 2. Prispôsobenie súboru function.php

I. Prispôsobenie súborov šablóny WordPress

Predtým, ako sa ponoríme, pozrime sa, čo je súbor šablóny WordPress.

Čo je šablóna WordPress?

prispôsobiť šablónu

Každá téma WordPress sa skladá zo súborov šablón. Súbory šablón vo vašej téme určujú spôsob zobrazenia vašej webovej stránky. Napríklad header.php je predvolená šablóna používaná vo väčšine tém WordPress na definovanie oblasti hlavičky vašich webových stránok generovaných WordPress, ako sú napríklad vaše články blogu a samostatné stránky..

Pozrime sa na niekoľko predvolených šablón WordPress, ktoré používa väčšina tém WordPress.

 • php – definuje hlavnú stránku
 • php – definuje časť hlavičky
 • php – definuje časť päty
 • php – definuje funkcie použité v téme
 • php – definuje jeden príspevok / príspevok na blogu
 • php – definuje samostatnú stránku
 • php – definuje časť s komentármi

Ako vložiť úryvky do ľubovoľného súboru šablóny

Útržky kódu môžete vložiť do ľubovoľného súboru šablóny, ako sú function.php, single.php atď., Jedným z týchto dvoch spôsobov: použitím podradenej témy alebo pridaním kódu priamo do existujúcej nadradenej témy..

Odporúčame vám však neprispôsobiť si šablónu priamo vo svojej nadradenej téme, pretože pri inovácii témy stratíte všetky prispôsobenia, ktoré ste vykonali. Ak chcete zachovať vylepšenia aj po inovácii témy, možno budete chcieť vytvoriť podradenú tému a vykonať v nej prispôsobenie.

Podradená téma je téma WordPress, ktorá zdedí svoju funkčnosť od inej témy WordPress (rodičovská téma). Použitie detskej témy je tou pravou voľbou, ak chcete do súborov šablón urobiť veľa vyladení.

Pozrime sa, ako vytvoriť podradený motív a vložiť úryvky do súboru šablóny.

Podrobného sprievodcu si môžete pozrieť ako vytvoriť detskú tému na.

II. Prispôsobenie súboru function.php

Čo je súbor features.php?

Súbor funkcií.php

features.php je súbor šablóny v téme WordPress, ktorý vám umožňuje ľahko rozšíriť funkcie vašej témy a inštalácie WordPress. Aby ste rozšírili funkcie, musíte do súboru features.php pridať určité útržky kódu.

Rovnako ako všetky ostatné súbory šablón, aj úryvky môžete pridať priamo do svojho súboru functions.php. Ak chcete zachovať prispôsobenie aj po inovácii témy, môžete si vytvoriť podradenú tému a do nej vložiť kód.

Nevýhodou však je, že ak prejdete na novú alebo inú tému, stratíte všetky prispôsobenia, ktoré ste vykonali pre podradenú tému. Tu prichádza doplnok pre konkrétnu lokalitu.

Doplnok WordPress pre konkrétnu lokalitu je nezávislý od vašej témy, čo vám umožňuje pridať vlastné úryvky na vašu stránku. Doplnok pre konkrétnu lokalitu môžete použiť dvoma spôsobmi:

 • Metóda č. 1: Použitie hotového doplnku, ako sú napríklad útržky kódu
 • Metóda č. 2: Ručné vytvorenie doplnku pre konkrétnu lokalitu

Metóda č. 1: Použitie doplnku Readymade

Útržky kódu je doplnok WordPress, ktorý poskytuje grafické rozhranie na správu útržkov podobne ako v ponuke Pluginy.

Odstráni sa tým potreba vložiť vlastné útržky do súboru features.php vášho motívu. Keďže nevkladáte kód do žiadnych súborov s témami, môžete si na svojom webe zachovať prispôsobenie aj po prepnutí témy..

Pomocou útržkov kódu môžete úryvky aktivovať alebo deaktivovať rovnako ako doplnky.

Po aktivácii doplnok Code Snippets, môžete pridať vlastné úryvky a potom zadať nadpis, popis a značky útržkov ako referenciu pre seba v riadku. V budúcnosti tak môžete ľahko zistiť účel každého útržku, ktorý ste pridali.

Viac informácií nájdete v našom príspevku o tom, ako vytvoriť doplnok pre konkrétne stránky.

2. Vytvorte plán špecifický pre lokalitu a vložte kód

Môžete ručne vytvoriť doplnok pre konkrétnu lokalitu a do neho vložiť kód. Na rozdiel od hotového doplnku je ručne vytvorený doplnok špecifický pre stránku obyčajne základným, ľahkým doplnkom, ktorý nemá grafické rozhranie na správu útržkov..

Ak chcete vykonať prispôsobenia, môžete prejsť do editora doplnkov a vložiť doň kód.

pridajte svoje útržky do doplnku pre konkrétne stránky

Ak sa chcete dozvedieť podrobného sprievodcu, môžete si vyskúšať vytvorenie doplnku pre konkrétnu lokalitu.

To je všetko!

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol pridať útržky kódu na vaše stránky WordPress.

Teraz choďte do toho a nájdite nejaké útržky kódu, ktoré môžete pridať, aby ste vylepšili funkčnosť svojho WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete vyskúšať aj potrebné doplnky pre firemné webové stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map