Ako správne vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku v WordPress (krok za krokom)

ako vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku v


Napadlo vás niekedy, či by ste mohli vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku v programe WordPress?

Vytvorenie vlastnej prihlasovacej stránky pomáha používateľom zobrazovať konzistentnú značku, ktorá vašej stránke dodáva profesionálnejší vzhľad.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku v programe WordPress.

Vytvorenie vlastnej prihlasovacej stránky WordPress – obsah

Prečo vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku?

Ak prevádzkujete webovú stránku založenú na komunite, napríklad fórum, členskú stránku, špecializovanú sociálnu sieť alebo akýkoľvek iný web, ktorý vyžaduje, aby používatelia zaregistrovali účet a prihlásili sa, musíte si vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku..

Predvolená prihlasovacia stránka WordPress vyzerá všeobecne a nudne. Vďaka vlastnej prihlasovacej stránke si môžete prispôsobiť všetky prvky na stránke okolo formulára.

Ak máte vlastnú prihlasovaciu stránku, môžete podľa potreby skryť predvolenú prihlasovaciu stránku. Môže to znížiť prihlasovací spam a zaistiť bezpečnosť vášho webu WordPress.

Výber správneho doplnku na vytvorenie vlastnej prihlasovacej stránky

V oficiálnom repozitári doplnkov WordPress nájdete desiatky rôznych doplnkov, ktoré vám pomôžu ľahko vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku. V tomto článku sa pozrieme na 2 rôzne doplnky: WPForms a Téma Moje prihlasovacie údaje.

Vyberte WPForms ak potrebujete plnohodnotný doplnok formulára WordPress, ktorý vám pomôže ľahko vytvárať akékoľvek online formuláre vrátane registračných formulárov, platobných formulárov, kontaktných formulárov atď..

Niekoľko výhod WPForms je:

 • Prispôsobte si prihlasovací formulár tak, ako chcete, bez akýchkoľvek obmedzení.
 • Zverejnite prihlasovací formulár na akýchkoľvek príspevkoch alebo stránkach.
 • Vložte svoj prihlasovací formulár na bočný panel alebo dokonca do päty widgetu.

Vyberte tému Moje prihlasovacie meno ak si chcete ľahko vytvoriť jednoduchú prihlasovaciu stránku.

Nižšie je uvedených niekoľko funkcií aplikácie Theme My Login:

 • Na vytvorenie vlastnej prihlasovacej stránky nie je potrebná žiadna konfigurácia.
 • Automaticky skryje predvolenú prihlasovaciu stránku a presmeruje na novovytvorenú prihlasovaciu stránku.
 • Pridajte odkaz na prihlasovaciu stránku na svoj bočný panel pomocou vlastného prihlasovacieho widgetu.

Nevýhodou je, že na rozdiel od služby WPForms vám aplikácia Theme My Login neumožňuje vložiť prihlasovací formulár kdekoľvek na vašom webe a zobrazí sa výlučne na vašej prihlasovacej stránke. Pretože nejde o plne vybavený doplnok formulára, ako je WPForms, je možnosť prispôsobenia prihlasovacieho formulára obmedzená.

Metóda 1: Použitie WPForms na vytvorenie prihlasovacej stránky

WPForms

Pozrime sa, ako vytvoriť prihlasovaciu stránku s WPForms.

Krok 1: Nainštalujte si na svoje stránky WPForms

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je inštalácia a aktivácia doplnok WPForms. Nezabudnite si overiť svoj licenčný kľúč prejdením na WPForms »Nastavenia. Licenčný kľúč môžete získať zo svojho účtu na webovej stránke WPForms.

Ak chcete vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku s WPForms, musíte si nainštalovať Doplnok pre registráciu používateľa tým, že pôjdete WPForms »Addons. cvaknutie Nainštalujte doplnok Vedľa položky Addon Registration Registration a potom kliknite na Activate.

Akonáhle je doplnok aktivovaný, môžete pokračovať a vytvoriť užívateľský prihlasovací formulár s WPForms.

Krok 2: Vytvorte vlastný prihlasovací formulár

Vďaka výkonnému tvorcovi drag & drop aplikácie WPForms môžete vytvoriť prihlasovací formulár za pár minút, nie za hodiny, bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu.

Ak chcete vytvoriť prihlasovací formulár, navštívte stránku WPForms »Pridať nový. Na stránke nastavenia formulára je potrebné zvoliť Prihlasovací formulár užívateľa šablóna na vytvorenie prihlasovacieho formulára.

šablóna prihlasovacieho formulára užívateľa

Zobrazí sa vám nástroj na tvorbu formulárov, v ktorom môžete pridávať, prispôsobovať a odstraňovať polia prihlasovacích formulárov. V predvolenom nastavení šablóna prihlasovacieho formulára pridáva nasledujúce polia formulára: užívateľské meno a heslo.

prihlasovací formulár užívateľa v

Kliknutím na pole v nástroji na tvorbu stránok môžete prispôsobiť ktorékoľvek pole. Potom môžete vykonať požadované prispôsobenia na ľavom paneli.

Krok 3: Konfigurácia formulára

Ak chcete nakonfigurovať všeobecné nastavenia, môžete prejsť na Nastavenia »Všeobecné. Na tejto stránke si môžete prispôsobiť názov formulára, popis, text tlačidla a pod.

prihlasovací formulár pre všeobecné nastavenia

Nemusíte robiť nič v oznámenia kartu pre vlastný prihlasovací formulár. V predvolenom nastavení sú upozornenia vypnuté, takže nebudete dostávať e-maily, kedykoľvek sa niekto prihlási na vaše stránky.

Keď sa používateľ prihlási pomocou vlastného prihlasovacieho formulára, zobrazí sa na domovskej stránke vášho webu. Ak chcete, môžete zmeniť adresu URL presmerovania Adresa URL presmerovania na potvrdenie lúka.

vlastná prihlasovacia stránka nastavenia potvrdenia

Krok 4: Zverejnite svoj formulár WordPress

Jednou z hlavných výhod použitia formulára WPForms na vytvorenie prihlasovacieho formulára je, že vám umožňuje vložiť formulár kdekoľvek na vašom webe, vrátane príspevkov, stránok, miniaplikácií bočného panela alebo oblastí s pätami rozšíreného widgetu.

Pozrime sa, ako zverejniť formulár v príspevkoch alebo na stránkach.

Vytvorte nový príspevok alebo stránku vo WordPress a potom kliknite na + ikona v editore blokov Gutenberg. Môžete vyhľadať blok WPForms a kliknúť naň.

Pridajte formuláre

Ďalej vyberte prihlasovací formulár v bloku WPForms a automaticky sa načíta vo vašom príspevku / stránke.

Vyberte prihlasovací formulár

Po pridaní formulára môžete publikovať svoj príspevok / stránku.

Formulár prihlásenia môžete pridať aj do miniaplikácie bočného panela nasledovne. Zamierte na Vzhľad »Widgety a pridajte miniaplikáciu WPForms na svoj bočný panel.

Widget prihlasovacieho formulára

Vyberte vlastný prihlasovací formulár v nastaveniach miniaplikácie a kliknite na ikonu Uložiť na uloženie zmien.

Metóda 2: Použitie motívu Moje prihlásenie na vytvorenie prihlasovacej stránky

tému môj prihlasovací doplnok

Téma Moje prihlasovacie údaje plugin uľahčuje publikovanie vlastného prihlasovacieho formulára na vašom webe WordPress. Ak chcete vytvoriť jednoduchú prihlasovaciu stránku, stačí nainštalovať a aktivovať doplnok Theme My Login.

Doplnok nefunguje bez ďalšej konfigurácie.

Ak však potrebujete prispôsobiť nastavenia doplnku, môžete na hlavnom paneli programu WordPress kliknúť na ponuku Theme My Login.

tému moje nastavenia prihlásenia

Potom môžete zmeniť typy prihlásenia a registrácie. Môžete tiež upraviť adresy URL pre prihlásenie, odhlásenie, registráciu, stratené heslo a obnovenie hesla.

Metóda 3: Prispôsobenie existujúcej prihlasovacej stránky WordPress bez doplnku

Ak chcete radšej vykonať zmeny alebo pridať vlastný štýl na svoju existujúcu prihlasovaciu stránku, ako vytvoriť úplne novú stránku, postupujte takto:.

Jednoducho pridajte tento kód do súboru features.php témy alebo do doplnku pre konkrétnu lokalitu:

Ak toto prvýkrát pridávate útržky kódu v programe WordPress, prečítajte si prosím našu príručku o tom, ako správne pridať útržky kódu v programe WordPress, aby ste omylom neporušili svoje stránky..

// Vlastná prihlasovacia stránka
function clp_login_head () {

echo ”; // Začať vlastné štýly
echo ‘.login #nav a, .login #backtoblog a {color: #! important; } ‘; // Farba odkazu na prihlasovaciu stránku
echo ‘.login h1 a {background: url ("’. get_bloginfo (‘stylesheet_directory’). ‘/ images / IMAGE GOES HERE"); šírka: px; výška: px; } ‘; // Logo prihlasovacej stránky
echo ‘.login .button-basic {background: #; border-color: #; } ‘; // Farba tlačidla na prihlasovacej stránke
echo ”; // Ukončenie vlastných štýlov

}
add_action (‘login_head’, ‘clp_login_head’);

Vo vyššie uvedenom kóde môžete zmeniť CSS a URL obrázku a pridať tak svoj vlastný štýl pre prihlasovaciu stránku WordPress.

Metóda 4: Zobrazte prihlasovací formulár WordPress kdekoľvek bez doplnku

Ak chcete zobraziť prihlasovací formulár WordPress na ľubovoľnej stránke, bočnom paneli alebo v oblasti päty, môžete tento kód pridať do súboru šablóny témy:

Rovnako ako vyššie uvedený postup, ak pridávate útržky kódov do WordPress prvýkrát, prečítajte si aj nášho sprievodcu o tom, ako správne pridať útržky kódov do WordPress, aby ste náhodou nezlomili svoje stránky..

<?php
wp_login_form ();
?>

Vyššie uvedený kód zobrazí iba všeobecnú prihlasovaciu stránku programu WordPress na mieste, kde ste kód pridali. V prípade, že môžete pridať vlastnú stránku formulára WordPress s ďalšími poľami a možnosťami, môžete použiť tento kód:

<?php $ args = array (
‘echo’ => pravdivý,
‘presmerovanie’ => ‘Http://wpsnipp.com’,
‘form_id’ => ‘prihlasovací formulár’,
‘label_username’ => __ („Používateľské meno“),
‘label_password’ => __ („Heslo“),
‘label_remember’ => __( ‘Pamätáš si ma’ ),
‘label_log_in’ => __( ‘Prihlásiť sa’ ),
‘id_username’ => ‘USER_LOGIN’,
‘id_password’ => ‘User_pass’,
‘id_remember’ => ‘Pamätáš si ma’,
‘id_submit’ => ‘Wp-submit’,
‘zapamätať’ => pravdivý,
‘value_username’ => NULOVÝ,
‘value_remember’ => nepravdivé);
wp_login_form ($ args);
?>

To je všetko!

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku v programe WordPress. Ak sa vám tento článok páčil, môžete si prečítať aj náš článok o najlepších doplnkoch pre kontaktné formuláre pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map