Ako urobiť web WordPress mobilným v roku 2020


Chcete, aby vaše webové stránky WordPress boli prispôsobené pre mobilné zariadenia?

Realita je taká, že webová stránka vhodná pre mobilné zariadenia už nie je „príjemná“. Je to absolútna nevyhnutnosť.

S viac ako 55% všetkého webového prenosu pochádzajúceho z mobilných zariadení musí váš web podporovať funkcie reagujúce na mobilný telefón a zobrazovať sa krásne na obrazovkách všetkých tvarov a veľkostí..

Z tohto dôvodu vám v tomto článku ukážeme, ako nastaviť web WordPress tak, aby bol vhodný pre mobilné zariadenia.

Prečo by ste mali urobiť svoj web WordPress mobilným?

Ak vaše webové stránky WordPress nie sú úplne citlivé alebo vhodné pre mobilné zariadenia, prepúšťate trhliny veľa ton. Nie je presvedčený?

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by mala byť vaša webová stránka WordPress plne mobilná.

Vyhľadávače: Ak sa chcete umiestniť vo vyhľadávačoch, je nevyhnutné, aby bol váš web WordPress prispôsobený pre mobilné zariadenia. Vyhľadávacie nástroje, ako je Google, podporujú webové stránky reagujúce na mobilné zariadenia a odradzujú od webových stránok, ktoré neodpovedajú.

Displej a viditeľnosť: Webové stránky WordPress prispôsobené pre mobilné zariadenia vyzerajú lepšie na malých obrazovkách a tabletoch. Ak vaše stránky nereagujú, je pravdepodobnejšie, že vaši návštevníci okamžite odídu a vaše miery odchodov sa zvýšia. To má negatívny vplyv na vaše úsilie v oblasti SEO.

využitie: Ako sme už povedali, viac ako polovica všetkej webovej prevádzky na svete pochádza z telefónov a tabletov. Aby ste sa mohli spojiť so širším publikom, musíte svoj web WordPress prispôsobiť tak, aby bol mobilný.

Teraz, keď viete, že je dôležité mať k dispozícii responzívny web, pozrime sa, ako nastaviť web WordPress tak, aby bol vhodný pre mobilné zariadenia..

Metóda 1: Použite tému WordPress responzívnej pre mobil

Najjednoduchší spôsob, ako zaistiť, aby bol váš web WordPress prispôsobený pre mobilné zariadenia, je vybrať si tému reagujúcu na mobil hneď od začiatku. Čo by ste však mali urobiť, ak už používate nereagujúcu tému?

V takom prípade určite stojí za to urobiť si upgrade alebo prejsť na inú tému WordPress prispôsobenú pre mobilné zariadenia.

Prispôsobte webovú stránku WordPress mobilným

Našťastie väčšina nových tém WordPress v predvolenom nastavení plne reaguje. A mnoho ďalších tém, ktoré nereagujú, aktualizuje svoje služby tak, aby používateľom poskytovali prostredie priateľské k mobilným zariadeniam.

Pre našich používateľov sme vybrali tie najlepšie témy WordPress. Pozri sa…

1. Divi – prichádza so 100+ vopred pripravenými tematickými balíčkami

Divi Téma

Divi je najobľúbenejšia téma WordPress na svete. Okrem vopred pripravených balíkov tém Divi prichádza aj s balíkom Divi Builder, tvorcom stránky drag and drop..

To znamená, že bez ohľadu na vašu zručnosť si môžete vytvoriť blog tak, ako chcete.

2. WP Astra – bezplatná téma z WordPress.org

Téma Astra

WP Astra je jedným z populárnych bezplatných tém v úložisku WordPress.org. Funguje to hladko s akýmikoľvek tvorcami stránok WordPress a je vhodný najmä pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Každá z týchto tém je pripravená pre mobilné zariadenia a plne reaguje od začiatku. To znamená, že váš web bude pripravený na podporu vašej mobilnej prevádzky s vynaložením minimálneho úsilia.

Už máte tému, ale uvažujete o zmene? Ak chcete prepnúť svoju aktuálnu tému na tému, ktorá je vhodná pre mobilné zariadenia, prečítajte si tento článok ako správne zmeniť tému WordPress.

Metóda 2: Použite doplnky na prispôsobenie vášho webu WordPress mobilnej stránke

WPTouch Pro je prémiový doplnok WordPress s výkonnými nastaveniami, vďaka ktorým je vaše webové stránky prispôsobené pre mobilné zariadenia.

Musíte si vytvoriť účet na WPTouch Pro pomocou svojej e-mailovej adresy a stiahnuť si prémiový doplnok. tvoj Licenčný kľúč zobrazí sa na hlavnom paneli, ktoré budete neskôr potrebovať.

Potom musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WPTocuh Pro. Ak ste ešte nikdy nenainštalovali doplnok, nemusíte mať obavy. Stačí si prečítať tento podrobný návod na inštaláciu doplnku WordPress.

Po aktivácii doplnku musíte kliknúť na ikonu WPTouch Pro v oblasti správcu WordPress. Ukáže vám sprievodcu nastavením, kde môžete začať výberom jazyka:

Zvoľ jazyk

Potom musíte pridať e-mailovú adresu, ktorú ste použili na vytvorenie svojho účtu WPTouch Pro. Potom na hlavnom paneli WPTouch Pro zadáte licenčný kľúč.

Po zadaní týchto informácií kliknite na ikonu Aktivujte licenciu a potom na Ďalšie Tlačidlo so šípkou:

Pridať licenčný kľúč

Teraz uvidíte viac tém pre web, blog alebo internetový obchod. Môžete si vybrať tému, ktorá najlepšie vyhovuje vašim webovým stránkam a kliknúť na ikonu Ďalšie Tlačidlo so šípkou:

Vyberte tému

Ak chcete ušetriť čas, môžete preskočiť všetky ostatné možnosti a prejsť priamo na poslednú časť, kde môžete kliknúť na ikonu Konfigurovať nastavenia tlačidlo:

Konfigurovať nastavenia

Tým sa automaticky presmeruje na WPTouch Pro »Nastavenia» Všeobecné str. Medzi tieto nastavenia patrí názov stránky, výber vstupných stránok a možnosť povoliť alebo zakázať viacero možností:

Nastavenia WPTouch

Odtiaľ môžete navštíviť Kompatibilita stránok kartu spravovať nastavenia pre krátke kódy, ukladanie do vyrovnávacej pamäte a aktívne doplnky:

Kompatibilita stránok

Umožňuje vám tiež povoliť alebo zakázať aktívne doplnky pre vaše webové stránky pre mobilné zariadenia.

Teraz môžete ísť na prístroje na povolenie alebo zakázanie mobilných zariadení a prehliadačov pre vaše webové stránky pre mobilné zariadenia:

prístroje

Potom môžete kliknúť na ikonu Nastavenia ponuky kartu a spravujte možnosti navigačnej ponuky svojich mobilných stránok:

Nastavenia ponuky

Ak chcete prispôsobiť navigačnú ponuku svojho webu, môžete navštíviť webovú stránku Vzhľad »Ponuky vo vašej administratívnej oblasti WordPress:

Vzhľadové ponuky

Musíte ísť do Miesta ponuky pridajte svoju ponuku mobilných stránok na Menu hlavičky WPTouch Pro rozloha.

Ak nemáte samostatnú ponuku, môžete pre svoje webové stránky pre mobilné zariadenia vytvoriť novú navigačnú ponuku. Pre zobrazenie mobilného zobrazenia môžete použiť aj akúkoľvek inú ponuku.

Menu pre mobilné stránky

Ak chcete prispôsobiť motív svojich webových stránok pre mobilné zariadenia, navštívte stránku WPTouch Pro »Nastavenia str. Odtiaľ musíte ísť Témy »Prispôsobenie témy a kliknite na ikonu Prejdite do nástroja na prispôsobenie tlačidlo:

Prispôsobiť tému

Tým sa dostanete k prispôsobiteľovi WordPress, kde môžete vidieť živý náhľad svojej webovej stránky. Môžete ľahko spravovať názov stránok, farby, pozadie a ďalšie vlastné nastavenia.

A to je všetko!

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť, ako vytvoriť webovú stránku WordPress tak, aby vyhovovala požiadavkám používateľov. Môžete si tiež pozrieť článok o najlepších témach WordPress pre mobilné aplikácie a softvér.

Ak sa vám tento príspevok páčil, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie, radi by sme sa o vás dozvedeli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map