Ako vytvoriť archív s možnosťou vyhľadávania Tweet s WordPress

Twitter zlyhá veľrybaPriznajme si to Neštebotajú vyhľadávanie na Twitteri a budete mať šťastie, keď s ním nájdete sladkosti staršie ako týždeň, aj keď stále existujú.


Twitter bol sužovaný problémami so službami a veľrybou, ktorá zlyhala (ktoré niekto kódoval v čistom CSS) je opäť pravidelný výskyt.

Druhý deň som sa stretol s návodom, ako vytvoriť prehľadateľný archív tweety s možnosťou prehľadávania ktoré môžete použiť na hosťovanie svojich vlastných tweetov. A najlepšie na tom je? to je powered by WordPress.

V tomto článku sa budem venovať svojim skúsenostiam s tým, ako si nastavím svoj vlastný @ archív tweetu tweetu powered by WordPress, vrátane:

 • Zálohovanie mojich tweety pomocou služieb tretích strán
 • Import týchto starších tweetov do WordPressu
 • Nastavíte ho tak, aby sa nové tweety importovali automaticky
 • Inštalácia témy na jej pekné zobrazenie

Zálohujte svoje Tweety

Prvým krokom je zálohovanie tweety. Ja osobne som na to použil niekoľko služieb tretích strán TweetBackup s dobrým úspechom. Je dôležité mať na pamäti nečakajte, že budete zálohovať všetky svoje tweety.

V tej dobe som bol schopný chytiť iba 910 z viac ako 6000+. Dokonca aj pri použití iných služieb zálohovania Twitteru sa zálohoval rovnaký počet tweetov, čo naznačuje, že je to obmedzenie samotným Twitterom. Najlepšie je zálohovať čo najskôr, najmä ak ste častým tweeterom.

Najprv som mal problémy s prihlásením do TweetBackup, ale nakoniec to fungovalo. Ak budete frustrovaní, môžete tiež skúsiť BackupMyTweets.com. Je potrebné poznamenať, že služba BackupMyTweets vás robí „platením“ uverejnením tweetu propagujúceho ich služby. Ak je to pre vás príliš bolestivé (sľubujem to dosť bezbolestne), máte tiež možnosť zaplatiť 9,95 dolárov ročne.

backupmytweets

Po dokončení procesu zálohovania vyhľadajte možnosť „export“ a uložte ju ako RSS. Mali by ste mať súbor XML so všetkými tweety, ktoré boli zachrániteľné. Ďalším krokom je import do WordPressu.

Importujte Tweety do WordPressu

V prvom rade vám odporúčame vytvoriť novú inštaláciu programu WordPress pre váš archív tweetov, aby ste sa nemuseli starať o jeho oddelenie od zvyšku bežného obsahu WordPress. Osobne som použil subdoménu, takže by to nezasahovalo do trvalých odkazov z blogu.

Ďalším krokom je prejsť na Nástroje → Importovať a vybrať možnosť „RSS“.

Import WordPress RSS

Na nasledujúcu obrazovku nahrajte súbor XML, ktorý ste práve chytili, z akejkoľvek služby, ktorú ste práve použili pre pripojenie typu backer-upper. Vaše tweety by sa teraz mali načítať na váš web WordPress.

 • Zrejmý tip: Za predpokladu, že ide o novú inštaláciu WordPress, pravdepodobne budete chcieť odstrániť „Ahoj svet!“ pošta.
 • Tip nie je taký jasný: Keďže tweety zo záložného súboru sú formátované ako „používateľské meno: správa tweetu je tu“ (t. J. „Témalab: môj skutočný tweet sa zobrazuje tu“), možno budete chcieť použiť Vyhľadajte doplnok Regex toto odstrániť. Stačí nahradiť „username:“ v príspevku a nezabudnite zahrnúť medzeru.

Automaticky Chyťte nové Tweety

Teraz, keď máte uložené všetky vaše staré tweety, budete sa chcieť uistiť, že všetky nové tweety sú automaticky chytené a uložené ako príspevky WordPress. Na tento účel použijeme Doplnok pre nástroje Twitter autor: Alex King.

Po inštalácii a overení detailov účtu Twitter sa uistite, že sú na stránke nastavení doplnku nastavené nasledujúce dve možnosti (Nastavenia → Nástroje Twitter):

 • Povoľte možnosť vytvorenia tweetu, keď uverejňujete príspevok vo svojom blogu? NO
 • Z každého tweetu vytvorte blogový príspevok? Áno

Možnosti nástrojov Twitteru

Nie som si istý, čo by sa stalo, keby ste nastavili „áno“ na obidve, ale nemám v úmysle zistiť sám seba, aby som sa obával obťažovania kecy z mojich nasledovníkov. Douglas Bownman, autor pôvodného sprievodcu, ho opísal ako „nekonečnú slučku opakujúcich sa tweetov a blogových príspevkov“.

Všetky ostatné možnosti, napríklad či chcete vylúčiť @replies, nie sú potrebné alebo sú v súlade s vašimi osobnými preferenciami.

Poznámka: Po inštalácii nástrojov Twitter som si všimol niekoľko duplikátov (v spojení s mojimi zálohovanými tweety), ktoré som sa vrátil a manuálne odstránil.

Tweet Téma archívu

Douglas Bownman z dizajnu zastávok bol tiež dosť pekný na to, aby vydal téma archívu tweetu používal zadarmo.

Tweet Téma archívu

Téma funguje po vybalení z krabice, ale na prispôsobenie oblasti s pevným kódom (ktorú som zvýraznil červenou farbou) pomocou informácií o vašom vlastnom účte je potrebná priama úprava témy. Jednoducho otvorte súbor header.php a posuňte sa nadol.

tweet-archive-header

Uistite sa, že máte po ruke nasledujúce na skopírovanie a vloženie do oblasti div „user“ div v súbore záhlavia:

 • 48 × 48 obrázková adresa URL vášho avatar na Twitteri (alebo čokoľvek, čo skutočne chcete)
 • Vaše meno (použil som napríklad „Theme Lab“)
 • Vaše používateľské meno na Twitteri (@themelab)
 • Miesto a adresa URL webových stránok (themelab.com)

Alebo by ste to mohli úplne odstrániť, záleží len na vás. K dispozícii je tiež pekné zobrazenie archívnych odkazov, ktoré nie vyzerajú ako obávané na archívovo orientovanom webe, ako je tento.

Ak si vytvárate svoj vlastný vlastný motív nezabudnite zobraziť obsah príspevku a celý dátum a čas ako trvalý odkaz na príspevok. Nie som si istý, či sú k téme, ako je táto, naozaj potrebné komentáre, ale opäť, je to teraz vaša stránka, takže s ňou môžete robiť, čo chcete..

aktualizácia: Len som si všimol, že vo vyhľadávacom formulári je naprogramovaná akcia / tweets / URL pevne zakódovaná, čo samozrejme nebude fungovať, ak ste nainštalovali kdekoľvek okrem podadresára / tweets /. Ak to chcete opraviť, nahraďte nasledujúci kód v súbore searchform.php:

Nahradiť za:

záver

Naozaj by som si to chcel nastaviť už dávno. Som závislý na Twitteri a mám viac ako 6000 tweetov (sledujte ma na adrese @themelab) a bohužiaľ sa mi nepodarilo všetky zálohovať, iba asi 15% z nich.

Ešte raz by som sa chcel poďakovať Douglasovi Bowmanovi stopdesign Sprievodca nastavením a témou. Bolo to vlastne omnoho jednoduchšie, ako som si myslel, a je skvelé, že môže byť poháňaný mojím obľúbeným CMS, WordPress, s pomocou niektorých doplnkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map