Ako vytvoriť darovací formulár WordPress (krok za krokom)

ako vytvoriť formulár pre darovanie v


Hľadáte v programe WordPress formulár na darovanie? Či už ste nezisková organizácia alebo len niekto, kto potrebuje trochu ďalšej pomoci, pridanie formulára o darovaní na váš web nemusí byť problémom..

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť darovací formulár vo WordPress, krok za krokom, jednoduchým spôsobom.

Ako vytvoriť vlastný formulár darovania v

Vďaka intuitívnemu tvorcovi drag and drop, WPForms najlepší tvorca formulárov pre WordPress dostupný na trhu. Dokonca aj nováčik to môže nainštalovať, aktivovať a bez námahy vytvárať formuláre.

Na spracovanie platieb vo formulári o darovaní budete potrebovať buď PayPal alebo prúžok addon pre WPForms. Obidva sú zahrnuté do Pre verzia (a konečná verzia) doplnku WPForms.

Krok 1: Nainštalujte a aktivujte WPForms

Pred použitím WPForms, musíte to získať. Dáva to zmysel, však? Zamierte na webovú stránku WPForms a uchopte verziu Pro alebo Ultimate. Stiahnite si ho, nainštalujte ho a aktivujte.

Po dokončení budete pripravení na spustenie!

Neviete, ako nainštalovať a aktivovať doplnok? Žiaden problém! Napísali sme pre to príručku.

Krok 2: Vytvorte darovací formulár vo WordPress

Ak chcete začať s novým aktivovaným doplnkom, kliknite na ikonu WPForms »Pridať nový.

Po načítaní stránky formulára môžete svoj formulár pomenovať v hornej časti stránky.

Odtiaľ uvidíte zoznam šablón. Vyberte šablónu darovacieho formulára kliknutím na Vytvorte darovací formulár.

Zobrazí sa správa „Nezabudnite: Kliknutím na kartu Platby nakonfigurujte svojho poskytovateľa platieb“. S tým sa teraz nemusíte báť. To si ukážeme v ďalšom kroku tohto tutoriálu. Stačí kliknúť na „OK“ a dostať sa z vašej tváre.

V predvolenom nastavení šablóna formulára pre dar, ktorý ste vybrali, obsahuje polia pre:

 • názov
 • e-mail
 • Suma daru
 • Komentár alebo správa

V tejto šablóne je pole Suma príspevku jedno pole, ktoré umožňuje používateľom zadať akúkoľvek sumu, do ktorej chcú prispieť. V tomto tutoriále vám však ukážeme, ako zmeniť toto pole na pole s možnosťou výberu, čím získate kontrolu nad množstvami, ktoré môžu používatelia darovať..

Kliknite na ikonu Viacero položiek pod tlačidlom Polia platieb oddiel. Potiahnite pole nad poľom Suma daru (ak máte v úmysle používateľom stále umožniť výber vlastného množstva; ak nie, umiestnite ho kamkoľvek chcete).

Ak chcete upraviť pole Viac položiek, jednoducho naň kliknite. Prepíšte štítok a uveďte „Suma daru“. Odtiaľ zadajte požadované prírastky a možnosť „Zadať sumu“.

Potom je potrebné zmeniť pole pre jednu položku tak, aby sa zobrazovalo iba v prípade, že je začiarknutá možnosť „Zadať sumu“..

Kliknutím na pole vyberte jednu položku. Umožní vám to upraviť ho. Uistite sa, že nie je začiarknuté políčko „Povinné“, alebo že vaši darcovia nebudú môcť použiť nič, ale túto možnosť (polia s možnosťou výberu sa stanú neplatnými)..

Kliknite na sekciu Podmienené, trochu ďalej na paneli úprav. Odtiaľ kliknite na „Povoliť podmienenú logiku“. Potom ho nakonfigurujte pre možnosť „Zobraziť toto pole, ak je suma darovania Zadajte sumu.“

Po dokončení uložte zmeny a prejdite na ďalší krok.

Krok 3: Nastavenie integrácie platieb

Ďalej je čas nastaviť platobnú integráciu. Môžete použiť Stripe alebo PayPal. V tomto tutoriále vám však ukážeme, ako nastaviť PayPal, pretože je to najpopulárnejší. Nezabudnite, že nastavenie Stripe je prakticky ten istý proces.

Keďže ste stále na obrazovke úpravy formulára, môžete jednoducho kliknúť na ikonu platby na ľavej strane a potom kliknite na tlačidlo OK Štandard PayPal.

Na pravej strane obrazovky zadajte svoje nastavenia. Najprv skontrolujte Povoliť štandard PayPal platby. Potom vyberte dar z rozbaľovacej ponuky Typ platby.

Priamo pod týmito konfiguráciami máte možnosť poslať používateľov na adresu URL, ak zrušia proces platby. Je to vynikajúca príležitosť, ako ich prinútiť k opätovnému zapojeniu do vášho webu inými spôsobmi, a to tak, že ich odošlete na svoju odberovú stránku, nedávny blogový príspevok alebo prieskum so žiadosťou o spätnú väzbu..

Po dokončení kliknite na tlačidlo Uložiť a prejdite na druhý až posledný krok.

Krok 4: Prispôsobte si svoje upozornenia

Tento krok je potrebný na zabezpečenie toho, aby vaši darcovia dostali darovací e-mail po tom, ako vám darujú.

Zamierte na Nastavenia »Upozornenia začať.

V predvolenom nastavení vám bude administrátorovi lokality zaslané upozornenie. Ale kliknutím Pridať nové upozornenie, môžete pre darcu vytvoriť samostatné oznámenie.

Pomenujte svoje oznámenie. Potom vedľa Poslať na e-mailovú adresu, cvaknutie Zobraziť inteligentné značky. V zobrazenom zozname vyberte položku e-mail.

Odtiaľ jednoducho prejdite nadol a prispôsobte správu, ktorú majú vaši darcovia dostávať.

cvaknutie Uložiť a potom zamierte do posledného kroku. Už ste skoro tam!

Krok 5: Pridajte svoj darovací formulár na svoj web WordPress

Zostáva už len vložiť formulár na váš web. Už ste skoro tam!

Svoj darový formulár môžete vložiť do ľubovoľného miesta, stránky alebo oblasti pripravenej na použitie widgetu (bočný panel / hlavička / päta).

V tomto tutoriále pridáme formulár na stránku.

Najprv choďte na Stránky »Pridať nový. Názov stránky a potom kliknite na ikonu Pridať formulár nad panelom s nástrojmi.

Z rozbaľovacej ponuky vyberte formulár darovania, ktorý ste vytvorili. Potom dajte Vložte formulár tlačidlo pekné výdatné kliknutie.

Na vašej stránke sa zobrazí skrátený kód. Neváhajte a pridajte akýkoľvek text alebo obrázky, ktoré chcete okolo neho. Po dokončení kliknite na ikonu publikovať gombík.

Viola! Na svojej webovej stránke WordPress máte teraz darovací formulár!

Preferujete mať svoj formulár na bočnom paneli? Žiadny problém. Jednoducho zamierte Vzhľad »Widgety a pretiahnite miniaplikáciu WPForms do oblasti bočného panela.

V rozbaľovacej ponuke v nastaveniach miniaplikácie vyberte formulár, ktorý ste vytvorili. Potom kliknite na tlačidlo OK Uložiť. To je všetko! Teraz je váš darovací formulár na bočnom paneli.

Dúfame, že vám tento príspevok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť formulár darov v programe WordPress. Môžete si tiež prečítať 25 legitímnych spôsobov, ako zarobiť peniaze online blogovaním.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map