Ako vytvoriť formulár na odoslanie príspevku hosťa vo WordPress

Ako vytvoriť formulár na odoslanie príspevku hosťa


Máte záujem dozvedieť sa, ako vytvoriť formulár na odoslanie príspevku hosťa? To je skvelý nápad!

Ak vlastníte blog, ale nemáte čas ho pravidelne aktualizovať, je čas otvoriť virtuálne dvere hosťujúcim plagátom. Získate potrebný obsah, požadovanú expozíciu a je naozaj ľahké začať.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť formulár na odoslanie príspevku hosťa pre svoje webové stránky, krok za krokom.

Výber doplnku na vytvorenie formulára na odoslanie príspevku hosťa

Po napísaní stránky na písanie príspevkov ostáva už len to, aby hosťujúci autori mohli predložiť svoju prácu. Jednoduché písanie e-mailovej adresy na vašom webe však nikdy nie je dobrý nápad. A základný kontaktný formulár vám nedá funkcie, ktoré potrebujete, aby ste uspeli.

Preto odporúčame WPForms, najlepší doplnok formulára WordPress.

wpforms

S programom WPForms budete mať nielen najlepší nástroj na vytváranie formulárov na trhu, ale budete mať aj prístup k špeciálnemu doplnku Post Submissions. Tento doplnok bol vytvorený špeciálne pre odosielanie príspevkov hosťom.

Namiesto jednoduchého kontaktného formulára, ktorý by vás potenciálne mohol nechať preosiať nevyžiadanou poštou v doručenej pošte, vám doplnok Post Submissions addon umožňuje vytvoriť formulár na odoslanie príspevku hosťa s niekoľkými poliami navrhnutými na preverenie spisovateľov z get-go..

Spisovatelia môžu nahrať svoje koncepty, ktoré sa potom uložia priamo na informačný panel WordPress. Už žiadne neporiadok v doručenej pošte! Môžete si vybrať, či chcete zverejniť svoje diela priamo z pohodlia svojho webu.

Najlepší zo všetkých? Čitatelia IsItWP môžu získať 10 percent z ich nákupu WPForms pomocou kódu kupónu SAVE10.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku postupujte podľa pokynov uvedených nižšie!

Krok 1: Aktivujte doplnok Post Submissions

Po úspešnej aktivácii WPForms je čas aktivovať doplnok Post Submissions!

Začnite tým, že pôjdete WPForms »Addons na hlavnom paneli WordPress. Na stránke Doplnky prejdite nadol, kým neuvidíte ikonu Príspevky po odoslaní addon.

pridať príspevok

cvaknutie Inštalácia na doplnku. Po inštalácii kliknite na ikonu Aktivovať prepínač. Keď sa vám to podarí, v doplnku sa zobrazí zelený stav Aktívne (zobrazené na obrázku vyššie).

Krok 2: Vytvorte formulár na odoslanie príspevku hosťa

Zamierte na WPForms »Pridať nový na hlavnom paneli WordPress. Pomenujte svoj nový formulár podľa vlastného uváženia a potom prejdite nadol cez šablóny a vyberte Formulár na odoslanie príspevku do blogu.

formulár na odoslanie príspevku na blog

Teraz sa zobrazí šablóna formulára pre základný formulár na odoslanie príspevku hosťa.

šablóna formulára na odoslanie príspevku na blog

Tento formulár obsahuje 2 sekcie: Podrobnosti o autorovi a Vytvorenie blogového príspevku.

Detaily autora zahŕňajú:

 • názov
 • Emailová adresa
 • Autor Bio

Vytvorenie blogového príspevku zahŕňa:

 • Názov príspevku
 • Uverejniť obsah
 • Odporúčaný obrázok (s možnosťou odovzdania súboru)
 • Výpis príspevku
 • kategórie

Ak sa vám formulár „tak ako je“ páči, potom kliknite na tlačidlo Uložiť a prejdite na ďalší krok. Alebo ak chcete pridať ďalšie polia, jednoducho ich presuňte myšou z ľavej časti do formulára.

Osobne odporúčame pridať znak a captcha pri vytváraní formulára na odoslanie príspevku hosťa, pretože zaistí, aby vám roboti neposielali žiadne príspevky.

Možnosť Captcha nájdete v sekcii Efektné polia na ľavej strane. Jednoducho ho uchopte a presuňte do formulára.

captcha pole

Môžete tiež pridať znak a Dohoda GDPR začiarkavacie políčko do formulára rovnakým spôsobom. Vysoko odporúčané!

Dohoda GDPR

Nakoniec tiež odporúčame uložiť odovzdané obrázky do knižnice médií, aby ste ich mohli ľahko používať. Kliknite na ikonu Odporúčaný obrázok vo formulári. Odtiaľ prejdite nadol na položku Rozšírené možnosti na ľavej strane a uistite sa, že sa v poli nachádza nápis Uložte súbor do mediálnej knižnice WordPress je začiarknuté.

uložiť do mediálnej knižnice

Po dokončení nezabudnite kliknúť Uložiť.

Krok 3: Nastavte nastavenia odoslania príspevku

Zatiaľ čo ste v editore WPForms, choďte na Nastavenia »Odoslať príspevky. Odtiaľ skontrolujte, či je zapnutá možnosť odosielania príspevkov.

poslať príspevky na

Ďalej sa uistite, že všetky položky rozbaľovacej ponuky zodpovedajú názvu poľa formulára, ktorý sa nachádza nad každou rozbaľovacou ponukou. Napríklad názov príspevku by mal v rozbaľovacej ponuke uviesť „Názov príspevku“. Pokiaľ ste pri vytváraní formulára nezmenili ani nepridali žiadne nové polia. V takom prípade ich musíte porovnať so zodpovedajúcimi vlastnými poľami, ktoré ste vytvorili.

Po dokončení kliknite na tlačidlo OK Uložiť.

Krok 4: Pridajte formulár na stránku s príspevkami hosťa

Už ste skoro hotoví! Zostáva už len to, aby ste na svoju stránku pridali novovytvorený formulár a požiadali o príspevky hosťa.

Na ovládacom paneli WordPress vyberte stránku, ktorú chcete upraviť. Alebo choďte na Stránky »Pridať nový vytvoriť novú stránku.

Na stránke, do ktorej chcete pridať formulár, jednoducho kliknite na ikonu Pridať formulár nad panelom s nástrojmi na písanie.

pridať formulár

Odtiaľ vyberte formulár, ktorý ste vytvorili z rozbaľovacej ponuky. Potom kliknite na tlačidlo OK Pridať formulár.

vložiť formulár

To je všetko! Zasiahnite na svojej stránke aktualizáciu alebo publikovanie a všetko je nastavené.

Dúfame, že vám tento príspevok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť formulár na odoslanie príspevku hosťa.

Ak sa vám tento tutoriál páčil, môžete sa vám tiež páčiť nášho podrobného sprievodcu, ako vytvoriť viacstranový formulár v programe WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map