Ako vytvoriť formulár WordPress pomocou nástroja na výber dátumu

ako vytvoriť formuláre wordpress s výberom dátumu


Chcete do svojho kontaktného formulára pridať nástroj na výber dátumu? Ak chcete, aby používatelia vo formulári vybrali dátum a čas, je potrebný výber dátumu.

V tomto článku sa budeme zdieľať s tým, ako vytvoriť formulár WordPress s nástrojom na výber dátumu.

Kedy a prečo by ste mali pridať nástroj na výber dátumu vo formulároch WordPress?

Mnoho kontaktných formulárov obsahuje jednoduché polia ako meno, e-mail, telefón a správa. Tieto informácie postačujú na spojenie s vašimi používateľmi. Ak však chcete naplánovať schôdzku so svojimi používateľmi, musíte do formulára pridať nástroj na výber dátumu.

Ak prevádzkujete internetový obchod a chcete, aby klienti pridali dátum dostupnosti na doručenie, môžete do kontaktného alebo objednávkového formulára pridať pole s dátumom a časom..

Existuje mnoho ďalších dôvodov, prečo musíte požiadať svojich používateľov, aby predložili dátum a čas so základnými informáciami. Pozrime sa, ako ľahko vytvoriť formulár WordPress pomocou nástroja na výber dátumu.

Vytvorenie formulára WordPress pomocou nástroja na výber dátumu

Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať WPForms zapojiť. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii budete musieť ísť na stránku WPForms »Pridať nový vytvorte formulár vo WordPress. Otvorí sa obrazovka nastavenia WPForms, kde nájdete niekoľko preddefinovaných šablón, ktoré vám uľahčia vytvorenie novej formy podľa vášho výberu. Môžete tiež vybrať prázdny formulár a začať od nuly.

Na začiatok vyberáme Jednoduchý kontaktný formulár šablóna.

Vytvorte nový formulár

Jednoduchý kontaktný formulár sa načíta so základným názvom polí, e-mailom, komentárom atď. Na ľavej strane môžete vidieť ďalšie polia a na pravej strane obrazovky zobraziť náhľad nového formulára. Jednoducho pretiahnite ktorékoľvek pole zľava do nového formulára na pravej strane.

Keďže chcete pridať nástroj na výber dátumu, budete musieť myšou presunúť myš Dátum Čas do ľavého stĺpca do formulára. Výber dátumu môžete umiestniť nad alebo pod akékoľvek pole vo formulári WordPress.

Pole na výber dátumu presúvajte myšou

Formulár je plne flexibilný, čo znamená, že môžete ľahko zmeniť poradie polí alebo prispôsobiť ľubovoľné pole z časti náhľadu formulára na pravej strane..

Zmena poradia polí

Po kliknutí na ktorékoľvek pole v náhľadu formulára sa na ľavej strane zobrazia nastavenia pre toto konkrétne pole. Napríklad, ak kliknete na ikonu Dátum Čas pole, ktoré ste práve pridali do svojho formulára, uvidíte tieto nastavenia, ktoré môžete prispôsobiť:

 • Label: Je to názov poľa Dátum / Čas vo formulári.
 • formát: V tomto rozbaľovacom zozname môžete vybrať formát pre dátum, čas alebo oboje.
 • Popis: To vám umožňuje pridať pokyny pre používateľov pod poľom.
 • Požadovaný: Ak začiarknete túto možnosť, používateľ nemôže odoslať formulár bez toho, aby v tomto poli vybral dátum a čas.

Okrem týchto základných nastavení existujú aj pokročilé možnosti prispôsobenia dizajnu a štýlu poľa dátum / čas.

Nastavenia poľa formulára

Medzi rozšírené možnosti patrí:

 • Veľkosť poľa: Pre pole dátum / čas sú k dispozícii rôzne veľkosti displeja.
 • Dátum: Je to zástupný symbol. Text, ktorý tu pridáte, sa používateľom predvolene zobrazí. Vedľa neho môžete tiež zvoliť formát dátumu.
 • typ: Môžete vybrať typ pre výber dátumu. Existujú 2 typy: Výber dátumu a Rozbaľovanie dátumu
 • čas: Toto je ďalší zástupný symbol pre čas. Môžete tiež zvoliť formát od 12 hodín do 24 hodín.

Existuje mnoho ďalších vlastných nastavení, ako je interval, skrytie štítkov a ďalšie.

Pokročilé nastavenia

Mali by ste sa tiež pozrieť na túto príručku ako pridať vlastný CSS do formulára pre podrobnejšie pokyny.

Nezabudnite kliknúť na ikonu Uložiť na uloženie zmien.

Nastavenia potvrdenia a upozornení

Keď budete s poľami spokojní, budete musieť spravovať nastavenia potvrdenia a e-mailové oznámenia pre svoj formulár. Stačí navštíviť Nastavenia »Potvrdenie na stránke WPForms Builder. Odtiaľ môžete pridať vlastnú správu pre svojich používateľov, ktorú dostanú po odoslaní formulára. Môžete tiež zmeniť typ potvrdenia na presmerovanie používateľov na stránku s poďakovaním.

Nastavenia potvrdenia formulára

Potom môžete ísť na internet Nastavenia »Upozornenia na správu e-mailových upozornení na odosielanie formulárov. Môžete tiež posielať viac upozornení na rôzne e-mailové adresy. Pozrite sa na túto príručku ako vytvoriť viac oznámení vo WPForms.

Pre rozšírené nastavenia môžete pridať podmienená logika vo formulári na odoslanie konkrétnych upozornení používateľom. učiť sa ako vytvoriť oznámenia podmieneného formulára vo formulároch WordPress.

Nakoniec musíte kliknúť na ikonu Uložiť zobrazíte kontaktný formulár v akcii.

Zobrazte formulár na svojom webe WordPress

Kontaktný formulár môžete ľahko pridať na svoje stránky, príspevky, bočné panely a ďalšie oblasti miniaplikácií WordPress.

Ak chcete pridať formulár na stránku, musíte ísť na Stránky »Pridať nový vo WordPress. Jednoducho kliknite na tlačidlo Pridať formulár nad textovým editorom.

Pridajte formulár na stránku

Zobrazí sa kontextové okno, v ktorom môžete vybrať formulár, ktorý ste vytvorili. Po výbere správneho formulára kliknite na ikonu Pridať formulár Tlačidlo. Tento postup je rovnaký pre príspevky WordPress. Zverejnite stránku / príspevok, aby ste na svojom webe WordPress videli kontaktný formulár s výberom dátumu.

Formulár WordPress s výberom dátumu

Ak však chcete formulár pridať na svoj bočný panel alebo do inej oblasti, v ktorej sa nachádza widget, prejdite na Vzhľad »Widgety pretiahnite miniaplikáciu WPForms na bočný panel. V nastaveniach miniaplikácie môžete vybrať formulár, ktorý ste vytvorili vyššie, a kliknite na ikonu Uložiť gombík.

To je všetko. Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť formulár WordPress pomocou nástroja na výber dátumu. Môžete tiež navštíviť našu príručku o tom, ako vytvoriť formulár na odovzdanie súboru vo WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map