Ako vytvoriť galériu obrázkov v WordPress (s doplnkom a bez neho)

galérie obrázkov v


Chcete na svojej webovej stránke WordPress vytvoriť galériu obrázkov?

Galéria obrázkov umožňuje, aby vaše obrázky vyzerali usporiadane a elegantne. Pomocou obrázkových galérií môžete na svojom webe zobraziť viac obrázkov vo forme mriežky s niekoľkými riadkami a stĺpcami.

Pridanie obrázkových galérií WordPress: 2 metódy

Dobrou správou je, že pomocou WordPress je ľahké pridať galériu obrázkov. Galériu obrázkov môžete pridať dvoma spôsobmi: pomocou doplnku alebo bez doplnku.

Po vybalení sa WordPress dodáva s predvolenou funkciou galérie, ktorá má veľa obmedzení. Ak potrebujete iba základnú galériu, na predvádzanie obrázkov môžete použiť predvolenú galériu WordPress. Ak však chcete ísť nad a ďalej, môžete sa rozhodnúť pre doplnok galérie WordPress, ako je napríklad Galéria Envira..

V tomto článku sa budeme baviť o oboch spôsoboch pridávania obrázkových galérií do WordPressu. Ukážeme vám tiež, ktorá metóda je lepšia a prečo.

Metóda 1: Pridanie obrázkových galérií WordPress pomocou doplnku

S toľkými úžasnými doplnkami, ktoré sú k dispozícii v úložisku WordPress, sa pridávanie nových funkcií na vaše stránky stalo veľmi jednoduchým. A vytvorenie galérie obrázkov nie je výnimkou. Najmä s doplnkom, ako je Envira Gallery .

Enviro-Gallery

Envira Gallery je úžasný doplnok do galérie pre WordPress, vďaka ktorému je veľmi jednoduché pridávať nádherné a citlivé galérie na zobrazenie obrázkov. Umožní vám predviesť vaše obrázky úžasným spôsobom tým, že ich otvoríte v rozbaľovacej ponuke lightbox, prezentácii a pod. Pozrite sa na našu kompletnú galériu Envira tu.

Krok 1: Odovzdávanie obrázkov pomocou programu Envira Gallery

Ak chcete použiť tento doplnok, musíte si najprv stiahnuť a nainštalovať galériu Envira na svoj web WordPress. Po dokončení prejdite do galérie Envira na ľavej strane obrazovky a kliknite na ikonu Pridať nové.

Galéria Envira

Teraz pomenujte svoju galériu a podľa toho, z akého zdroja chcete obrázky nahrať, pridajte fotografie pomocou možností.

Pri pridávaní obrázkov sa na miniatúrach zobrazí ikona ceruzky. Kliknutím na ikonu upravte svoje obrázky. Teraz môžete pridať svoje kľúčové slová, titulky, alt tagy atď. Máte tiež možnosť otvoriť obrázky v novom okne, kedykoľvek na ne používatelia kliknú..

Krok 2: Konfigurácia nastavení vašej galérie obrázkov

Po dokončení kliknite na kartu Konfigurácia tesne pod galériou. Tu môžete pracovať na nastavení vašej galérie. Môžete nastaviť počet stĺpcov galérie, povoliť lenivé načítanie, vybrať výšku svojich obrázkov, ich veľkosť a rozmer atď. Takže podľa vašich požiadaviek vykonajte potrebné zmeny.

Po vykonaní zmien kliknite na ikonu Svetelný box tab. Teraz si môžete vybrať tému lightboxu, rozhodnúť sa, či chcete zobraziť alebo skryť názov obrázka, vybrať veľkosť obrázka a urobiť oveľa viac.

Nastavenia lightboxu Envira Gallery, wordpress galérie obrázkov

Potom kliknite na ikonu Mobilné tab. Táto karta umožňuje nastaviť, aby vaša galéria reagovala na mobilné zariadenia. Môžete vybrať rozmer rozloženia, šírku miniatúry v galérii a všetko ostatné, aby vaše obrázky vyzerali fantasticky na mobilných zariadeniach.

Ak chcete viac možností nastavenia, môžete použiť rôzne kartu. Túto kartu môžete tiež preskočiť, ak chcete. Je to úplne na vás.

Teraz ste pripravení publikovať galériu. Použi publikovať na pravej strane, aby sa vaša galéria vytvorená pomocou programu Envira Gallery stala živou.

Krok 3: Vloženie vašej galérie do WordPress

Ďalším krokom je vloženie tejto galérie do príspevku alebo stránky, na ktorej sa má zobraziť. Vytvorte nový príspevok alebo upravte existujúci príspevok. Teraz v ľavom hornom rohu konceptu kliknite na ikonu + voľba. Budete mať niekoľko možností vrátane Galéria Envira. Vyberte túto možnosť.

Teraz pomocou rozbaľovacej šípky vyhľadajte galériu, ktorú ste práve vytvorili pomocou Enviry podľa jej názvu. Po nájdení vyberte galériu a pridajte ju do svojho príspevku alebo stránky.

Doplnok teraz automaticky nahrá galériu do vášho príspevku. Teraz môžete zasiahnuť aktualizovať na pravej strane zobrazíte galériu, ktorá sa objaví na vašom príspevku. Takto sa galéria objaví na našom ukážkovom príspevku.

To je všetko! Takto pridáte do svojich príspevkov alebo stránok WordPress galériu obrázkov pomocou doplnku. Pozrime sa, ako pridať galériu bez doplnku.

Metóda 2: Pridanie galérie obrázkov bez doplnku

V programe WordPress môžete ľahko pridať galériu obrázkov aj bez pridania doplnku. Toto je najlepšia voľba pre vás, ak potrebujete na svojich stránkach základnú galériu.

Krok 1: Pridanie galérie obrázkov do príspevku alebo stránky

Najprv musíte upraviť príspevok, v ktorom chcete zobraziť galériu obrázkov. Teraz, rovnako ako v predchádzajúcom kroku, kliknite na ikonu + a vyberte Galéria.

galéria obrázkov bez doplnku

Teraz môžete odovzdať svoje obrázky na karte Odovzdať. Môže to byť buď z vášho počítača alebo z vašej mediálnej knižnice. Môžete vybrať jednu fotografiu súčasne alebo vybrať viac fotografií naraz stlačením klávesu Ctrl na klávesnici.

Krok 2: Nastavenia obrázkov a publikovanie galérie

Počet stĺpcov napravo môžete zmeniť hneď pod ikonou publikovať Tlačidlo. Máte tiež možnosť pridať popis pre celú svoju galériu. Po dokončení zmien stlačte tlačidlo Aktualizovať. Vaša galéria by teraz mala byť aktívna.

Ktorá metóda je lepšia na pridávanie obrázkových galérií do WordPress

Po zobrazení oboch výsledkov by vás mohlo zaujímať, prečo používať galériu Envira, keď môžete dosiahnuť rovnaký výsledok aj bez neho. Odpoveď je jednoduchá. Pridaním galérie s doplnkom máte možnosť prevziať kontrolu nad každým malým detailom, ktorý s ním súvisí. Jeho nastavenia môžete použiť na prispôsobenie rozmerov, výšky a šírky vašej galérie a dokonca aj na prispôsobenie jej mobilného vzhľadu.

Ak však potrebujete iba základnú galériu obrázkov, môžete použiť vstavanú funkciu galérie WordPress.

A to je všetko o pridaní galérie obrázkov do WordPress. Dúfame, že vám tento článok pomôže. Možno vás bude zaujímať aj to, ako do dialógového okna pridať médiá pridať vlastné veľkosti obrázkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map