Ako vytvoriť internetový obchod v roku 2020 – krok za krokom

ako vytvoriť internetový obchod


Hľadáte vytvorenie internetového obchodu? Nie sme prekvapení. Ako začať eCommerce obchod bol jedným z najžiadanejších tutoriálov od nášho publika.

Odvetvie elektronického obchodu je na vzostupe a súčasné trendy v maloobchode ukazujú, že 51% Američanov uprednostňuje online nakupovanie. Toto je najlepší čas na ponorenie špičky do elektronického obchodu. Ak vás zaujíma, ako spustiť internetový obchod, táto príručka je pre vás.

Nižšie sme vytvorili podrobný návod, ako spustiť internetový obchod, ktorý môžete použiť na vytvorenie vlastného obchodu. Nemusíte byť technicky zdatní. Sľubujeme, že si môžete vytvoriť internetový obchod bez toho, aby ste napísali jediný riadok kódu.

Aby sme vám pomohli ľahko sa riadiť týmto sprievodcom, rozdelili sme ho na 10 rôznych častí:

Contents

Kapitola 1: Rozhodovanie o tom, čo predať

vytvorenie internetového obchodu - rozhodnite sa, čo predať

Predtým, ako začnete budovať internetový obchod, musíte sa rozhodnúť, čo budete predávať. Výber správnych produktov na predaj je dôležitý pre úspech vášho internetového obchodu.

Celkovo musíte predať výrobky, ktoré si kupujúci online budú chcieť kúpiť. Ak chcete zistiť, čo predávať v internetovom obchode, budete sa chcieť pozrieť na niekoľko faktorov, medzi ktoré patria:

 • Obchodný dopyt – Trhový dopyt opisuje dopyt po určitom produkte a kto ho chce kúpiť. Ak je teda na trhu vysoký dopyt po produkte, ľudia s väčšou pravdepodobnosťou tento produkt kúpia z vášho internetového obchodu a za to aj zaplatia viac. Dopyt na trhu môžete skúmať pomocou bezplatného nástroja, ako je napr Nástroj pre návrh kľúčových slov spoločnosti Google. Zadajte kľúčové slová pre produkt, napríklad „organické zvlhčovače tváre“. Ak je pre tieto kľúčové slová veľký objem vyhľadávania, znamená to, že tento produkt vyhľadáva veľa online nakupujúcich.
 • súťaž – Môže sa vyskytnúť vysoký dopyt po produkte, ale ak je príliš veľká konkurencia, váš internetový obchod nemusí vyniknúť z davu. Preto je dôležité preskúmať svoju konkurenciu. Urobte jednoduché vyhľadávanie Google pre kľúčové slová vašich produktov a pozrite sa na spoločnosti, ktoré sa zobrazujú v hornej časti výsledkov vyhľadávania. Zistite, ako sa od nich budete líšiť, aby ste presvedčili kupujúcich, aby si kúpili z vášho online obchodu.
 • Čo je trendy? – Ak môžete vo svojom internetovom obchode začať predávať produkty, ktoré sú trendové, budete môcť pred online konkurenciou zachytiť online nakupujúcich. Takže zostaňte na vrchole toho, čo je trendy. Môžete sa pozrieť na webové stránky ako Amazon, eBay a Etsy a prehľadávať zoznamy „Čo je horúce“ a „Najžiadanejšie pre“, aby ste našli najnovšie a najžiadanejšie produkty..

Pamätajte, že nech sa rozhodnete predávať vo vašom internetovom obchode, malo by to byť niečo, čo vás baví. Spustenie internetového obchodu v nádeji, že zarobíte peniaze, ale výber toho, že predáte niečo, čo vás nezaujíma alebo o ktorom nemáte dobré vedomosti, vám neprinesie úspech. Vaša vášeň pre výrobky by mala žiariť na vašom webe. Ak sa vám výrobky, ktoré predávate, skutočne páčia a veríte, nakupujúci online u vás s väčšou pravdepodobnosťou nakúpia.

Ak chcete zistiť, čo predávať vo vašom internetovom obchode, čítajte ďalej.

1.1. Digitálny vs. fyzický tovar

Najprv musíte rozhodnúť, či budete predávať digitálne produkty alebo fyzický tovar. Fyzické produkty sú už dlho obľúbenou voľbou pri predaji a kúpe online, ale aj digitálne výrobky sú čoraz obľúbenejšie a cennejšie.

Pozrime sa na rozdiely medzi digitálnymi a fyzickými produktmi.

Čo je fyzický produkt?

Fyzický produkt je hmatateľný hmotný produkt, ktorý predávate a dodávate svojim zákazníkom. Odevy, nábytok, potraviny, kozmetické výrobky, maľby atď. Sú fyzické výrobky.

Medzi príklady obľúbených online obchodov, ktoré predávajú fyzické produkty, patria Amazon, Walmart, Target, American Apparel a Best Buy.

predaj fyzického produktu: walmart

Čo je digitálny produkt?

Digitálny produkt, známy aj ako elektronický tovar, je nehmotný produkt alebo forma média, ktoré je možné predávať a distribuovať znovu a znovu online bez toho, aby ste museli vymeniť svoj inventár. Digitálne produkty prichádzajú vo forme súborov na stiahnutie, súborov PDF, doplnkov, videí, streamovateľných súborov, šablón atď. Elektronické knihy, softvér, zvukové knihy, hudba a digitálne umenie sú príkladmi digitálnych produktov..

Medzi príklady obľúbených online obchodov, ktoré predávajú digitálne produkty, patria Amazon Kindle Store, iTunes, Shutterstock a Themify, ktoré predávajú témy WordPress.

príklad digitálneho tovaru Amazon kindle store

Výhody a nevýhody: Digitálne vs. fyzické produkty

Existujú výhody a nevýhody pri predaji digitálnych aj fyzických produktov, musíte zvážiť výhody a nevýhody, aby ste sa rozhodli, aký typ produktu by ste mali predať v internetovom obchode..

Poďme teda prekonať klady a zápory každého z nich.

Fyzikálne produkty

Pros:

 • Čistá hodnota – Preukázanie hodnoty fyzického produktu je veľmi jednoduché. Účel fyzických produktov je zvyčajne jasný a ľahko zrozumiteľný.
 • Vyššia vnímaná hodnota – Keďže fyzické výrobky sú hmatateľné, zákazníci ich často spájajú s vyššou vnímanou hodnotou.
 • Jednoduché použitie – V prípade fyzických produktov zvyčajne nie je veľa vysvetlení, školení ani následných opatrení. Stačí ich predať, odoslať a zákazník ich môže ihneď použiť.

Zápory:

 • Prepravné náklady – Keďže musíte prepravovať fyzický produkt, musíte zvážiť náklady na prepravu a manipuláciu.
 • Viac času – Preprava fyzického produktu zákazníkom po celej krajine si vyžaduje čas.
 • skladovanie – Ak predávate fyzické výrobky, väčšinu času potrebujete na uloženie svojich výrobkov veľa miesta.

Digitálne produkty

Pros:

 • Žiadny inventár – Pri digitálnych produktoch nemáte žiadny inventár. To znamená, že sa nemusíte zaoberať objednávaním určitého množstva jednotiek a ich ukladaním.
 • Žiadne prepravné náklady alebo čas – Nemusíte odosielať digitálny produkt. Zákazníci sťahujú digitálne produkty priamo do svojich zariadení, čo znamená, že produkt získajú okamžite a môžete ho tiež odoslať zadarmo.
 • Ľahšie mierka – Keďže rovnaký digitálny produkt môžete predávať opakovane a nemusíte sa zaoberať inventárom alebo ukladaním, je oveľa jednoduchšie škálovať a rozširovať svoju firmu.
 • Celkovo jednoduchšie – Zo všetkých vyššie uvedených dôvodov je predaj digitálnych produktov celkovo jednoduchší a ľahšie spravovateľný.

Zápory:

 • Ťažšie preukázať hodnotu – S digitálnym produktom je ťažšie preukázať hodnotu. Presvedčenie zákazníkov, že váš digitálny produkt stojí za to, si vyžaduje viac práce.
 • Nižšia vnímaná hodnota – Pretože digitálny produkt nie je niečo, čo si zákazníci môžu držať v rukách, sú spojené s nižšou vnímanou hodnotou.
 • Veľa konkurencie – Keďže sa digitálne produkty predávajú online tak ľahko, veľa ľudí to robí teraz. Pravdepodobne budete mať veľkú konkurenciu. Existuje však aj konkurencia s predajom fyzických produktov.

Ako vidíte, existujú výhody a nevýhody pri predaji digitálnych aj fyzických produktov. Predaj digitálnych produktov je na vzostupe, pretože je ľahké začať s predajom digitálnych produktov online. Na to, aby ste mohli začať, nemusíte minúť veľa peňazí a ten istý produkt môžete znova a znova predávať. Spotrebitelia však hľadajú aj fyzické výrobky. Preto zvážte výhody a nevýhody a rozhodnite sa, ktorá možnosť je pre vás najlepšia.

1.2. Vytváranie vlastných produktov vs. predaj zavedených produktov

Ďalej sa musíte rozhodnúť, či chcete vytvoriť svoje vlastné výrobky alebo predať zavedené výrobky.

Ak si chcete vytvoriť vlastné výrobky, musíte pochopiť, že to zaberie veľa času. Napríklad, ak predávate šatky s ručným pletením, musíte tráviť čas vytvorením množstva inventára vopred alebo stráviť týždne vytvorením novej položky zakaždým, keď si ju niekto objedná, čo bude mať za následok, že zákazník bude musieť čakať oveľa dlhšie, aby dostal ich položka.

Okrem ručne vyrábaných produktov si vytvorenie vlastného fyzického produktu, ako je nasledujúci najlepší vysávač, bude vyžadovať veľa času, niekedy aj roky, a budete musieť minúť veľa peňazí, čo nemusí byť pre vás tou najlepšou cestou..

Na druhej strane, vytváranie vlastného digitálneho produktu je oveľa jednoduchšie. Napríklad, ak sa rozhodnete predávať šablóny, môžete si vytvoriť šablónu za pár hodín a znova ju predávať – ​​oveľa jednoduchšie.

Predaj zavedených produktov je najjednoduchší spôsob, ako ísť, pretože nemusíte tráviť čas budovaním alebo vytváraním produktu. Navyše, s niektorými existujúcimi výrobkami sa veľká časť marketingu robí aj pre vás. Zákazníci už budú s produktom a jeho hodnotou oboznámení, a preto bude pre nich nákupné rozhodnutie jednoduchšie.

1.3. Affiliate obchod Amazon

Ďalším typom online obchodu, ktorý môžete vytvoriť, je pridružený obchod Amazonky. V pridruženom obchode Amazon môžete na svojom webe predávať produkty, ktoré Amazon nosí. Nemusíte sa teda obávať vytvárania vlastných produktov ani riešenia skladovania zásob, prepravy a manipulácie, sledovania zásob atď..

Affiliate obchody Amazon sú spravované prostredníctvom internetu Amazon Associates program, ktorý vám umožňuje zarobiť percentuálny podiel na každom produkte Amazon, ktorý sa propaguje a predáva prostredníctvom vašich webových stránok.

obchod s amazonskými pobočkami

Stať sa pridruženou spoločnosťou Amazon je zadarmo, stačí sa len zaregistrovať. Okrem toho máte možnosť vytvoriť nový internetový obchod na zoznam a predaj produktov Amazon alebo môžete použiť svoj existujúci web na predaj svojich výrobkov a zarobiť si peniaze.

Príručka krok za krokom o tom, ako založiť pridružený obchod Amazon, nájdete v našom článku o tom, ako vytvoriť pridružený obchod Amazon s programom WordPress..

1.4. Bežný predaj verzus model predplatného

Pri internetovom obchode musíte tiež rozhodnúť, či budete používať model bežného predaja alebo model odberu.

Bežný predaj, známy tiež ako jednorazový predaj, je vtedy, keď si zákazník kúpi produkt a dodá mu ho jedenkrát. Ak si chcú objednať iný produkt, musia ísť na váš web, kúpiť si ho znova a potom mu bude položka odoslaná druhýkrát.

Model predplatného je však vtedy, keď zákazníci platia opakujúcu sa cenu v pravidelných intervaloch za prístup k produktu alebo službe.

Napríklad, Ahoj čerstvý používa model predplatného. Zákazníci platia opakujúci sa poplatok a každý týždeň sa im dodávajú jedálenské súpravy.

vytvorte online predplatný obchod

Niektoré ďalšie populárne online obchody, ktoré nasledujú model predplatného, ​​zahŕňajú BarkBox, FabFitFun a Netflix.

Digitálne produkty môžete predávať aj prostredníctvom predplatného modelu. Mnoho spoločností v oblasti softvéru a doplnkov účtuje zákazníkom za používanie produktu mesačné poplatky.

Ak predávate produkt zákazníkovi 1-krát, potom musíte tvrdo pracovať, aby ste ich znova kúpili. Ale s modelom prihlásenia máte mesačné opakujúce sa príjmy, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Kapitola 2: Stanovenie správnych očakávaní

vytvorenie správneho očakávania internetového obchodu

Pred spustením internetového obchodu musíte tiež nastaviť správne očakávania. Ak ste v elektronickom obchode nováčikom, možno si nebudete vedomí bežných chýb, ktoré nové webové stránky elektronického obchodu robia. Vyvarovanie sa týchto chýb začiatočníkom pomôže vášmu online obchodu na ceste k úspechu. Poďme sa teda pozrieť na niektoré z najbežnejších chýb elektronického obchodu.

Nereálne očakávania predaja
Je zrejmé, že väčšina ľudí chce zarobiť internetový obchod, aby zarobili peniaze. Niektorí očakávajú, že všetko, čo musia urobiť, je vytvoriť si webovú stránku, pridať svoje produkty online a veľké peniaze sa začnú rozširovať. Ale stať sa úspešným internetovým obchodom s množstvom výnosov si vyžaduje čas a prácu. Musíte teda stanoviť realistické ciele pre svoj internetový obchod. Stanovenie cieľov v oblasti výnosov a ich sledovanie vám pomôže zistiť, ako sa darí vášmu online obchodu a ako ste blízko k tomu, aby sa váš online obchod stal plnohodnotnou firmou..

Stanovte realistické ciele pre:

 • Denný predaj
 • Mesačný predaj
 • Ročný výpredaj

S týmito cieľmi musíte vziať do úvahy aj náklady na prevádzkovanie internetového obchodu. Váš obchod bude ziskový iba vtedy, ak váš predaj prekročí vaše náklady. S rastom vášho internetového obchodu môžete svoje ciele a očakávania prispôsobiť.

Žiadne cieľové publikum
Nie každý bude vašim zákazníkom. Ak sa pokúsite byť všetkým všetkým, váš internetový obchod nebude úspešný. Musíte sa rozhodnúť, kto je vaše cieľové publikum, a musíte navrhnúť a predať svoj internetový obchod s ohľadom na týchto ľudí. Navyše musíte dať svojim divákom dôvod nakupovať s vami namiesto veľkých webových stránok ako Amazon alebo Walmart.

Vytvorte si profil zákazníka pre svojho ideálneho zákazníka, ktorý obsahuje:

 • demografia – Základné demografické údaje o cieľovom publiku, ako je vek, pohlavie, poloha, povolanie, životný štýl atď.
 • záujmy – O čo sa zaujíma vaše publikum? Varenie, kemping, móda, šport atď.
 • Hodnoty a presvedčenia – Rozhodnite sa, čo je pre vaše publikum dôležité? Byť etický? úprimný?
 • Body bolesti – Akým problémom / problémom čelí vaše cieľové publikum? A ako pomôže váš internetový obchod vyriešiť tento problém?

Definovanie cieľového publika pomôže vašej firme spojiť sa so zákazníkmi a zvýšiť predaj.

Slabý dizajn stránok
Mnoho nových majiteľov internetového obchodu si neuvedomuje dôležitosť dobrého dizajnu stránok. Váš web je často prvá vec, ktorú uvidia vaši zákazníci. Ak je vzhľad vášho internetového obchodu chaotický, neprofesionálny a ťažko navigateľný, nakupujúci si ho nebudú chcieť kúpiť..

Uistite sa preto, že váš internetový obchod má modernú tému, ľahko sa naviguje a vyzerá skvele aj na mobile. Profesionálne logo, ktoré môžete zobraziť na svojej webovej stránke elektronického obchodu, tiež pomáha zvyšovať dôveru medzi nakupujúcimi a vašimi webovými stránkami.

Zlý zákaznícky servis
Kvalitný zákaznícky servis je jednou z najdôležitejších častí úspešného internetového obchodu. Zákazníci budú chcieť vedieť, že poskytujete kvalitný zákaznícky servis ešte pred nákupom. Môžete im to dokázať pridaním politiky návratu na svoj web, poskytnutím kontaktných informácií podpory, ako je e-mail alebo telefónne číslo, alebo dokonca pridaním živého chatu na svoj web..

Ak neposkytujete rýchle a efektívne služby zákazníkom, riskujete stratu svojich zákazníkov.

Ďalej prejdeme kroky, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa týmto chybám v článku. Najprv si však musíte zvoliť tú správnu platformu elektronického obchodu a začať s budovaním svojich webových stránok.

Kapitola 3: Výber platformy elektronického obchodu na vytvorenie internetového obchodu

vytváranie platforiem elektronického obchodu a elektronického obchodu

Výber správnej platformy elektronického obchodu je pre vaše podnikanie rozhodujúci, pretože ak sa ukáže, že vaše rozhodnutie je nesprávne, je ťažké ustúpiť. V skutočnosti 60% majiteľov obchodov so stredným až veľkým obchodom súhlasí s tým, že pred výberom platforiem elektronického obchodu by sa mali lepšie venovať náležitej starostlivosti..

3 z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu, ktoré odporúčame, sú Shopify, BigCommerce a WordPress + WooCommerce..
Poďme sa rýchlo pozrieť na každú z týchto populárnych platforiem elektronického obchodu.

3.1. Najlepšie zúčtovanie platforiem elektronického obchodu

Shopify

shopify web Builder

Shopify je plne hostené riešenie elektronického obchodu, ktoré začína na 29 dolárov mesačne. Služba Shopify uľahčuje spustenie obchodu bez nutnosti inštalácie softvéru alebo údržby webhostingového servera.

Aj keď vám umožňuje prispôsobiť vzhľad vášho obchodu, možnosti prispôsobenia sú obmedzené v porovnaní s platformou elektronického obchodu, ktorú hostuje sám. Okrem mesačného poplatku budete musieť zaplatiť aj transakčné poplatky za každú objednávku. To znamená, že vaše skutočné náklady budú vyššie ako 29 dolárov mesačne a budú sa zvyšovať s rastom obchodu.

Pros:

 • Užívateľsky príjemný a ľahko sa učí.
 • Služba Shopify spravuje váš internetový obchod za vás.
 • Zmena mierky vášho webu je jednoduchá a cenovo dostupná.

Zápory:

 • Nemáte plnú kontrolu nad svojím webom.
 • Musíte zaplatiť transakčné poplatky.
 • Obmedzené prispôsobenie z dôvodu nemožnosti vybrať požadované funkcie.

Prečítajte si celú recenziu služby Shopify.

BigCommerce

platforma elektronického obchodu pre veľké podniky

BigCommerce je ďalšie plne hostené riešenie elektronického obchodu. To znamená, že môžete rýchlo vytvoriť internetový obchod bez toho, aby ste museli riadiť technické aspekty. Jednoducho si vytvorte účet s BigCommerce, navrhnite si svoj online obchod okamžite pomocou jednej z mnohých elegantných šablón elektronického obchodu, pridajte svoje produkty a začnite predávať.

S BigCommerce môžete začať iba za 29,95 dolárov mesačne, čo zahŕňa neobmedzené množstvo produktov, ukladanie súborov a šírku pásma. Okrem toho s BigCommerce neexistujú žiadne transakčné poplatky za používanie popredných platobných brán na rozdiel od služby Shopify.

Pros:

 • Užívateľsky prívetivý a ľahko spustiteľný web.
 • Žiadne transakčné poplatky.
 • Ide o plne hostené riešenie, nemusíte sa starať o správu svojich stránok.

Zápory:

 • Nemáte úplnú kontrolu nad svojím webom.
 • Prispôsobenie vášho webu je obmedzené, napríklad si môžete vybrať z niekoľkých bezplatných tém.
 • Ročné limity predaja online, ak prekročíte limit, ktorý musíte aktualizovať.

WooCommerce

platforma woocommerce

Vďaka riešeniu elektronického obchodu, ktoré hostuje sám, ako je WooCommerce, získate úplnú kontrolu nad svojím internetovým obchodom. WooCommerce je platforma voľby pre takmer 28% všetkých online obchodov. Najlepšie zo všetkého je, že funguje na vrchole WordPress ako bezplatný doplnok, takže ak ste oboznámení s WordPress, môžete jednoducho spravovať obchod pomocou WooCommerce. Ak už máte webovú stránku alebo blog WordPress, môžete ich ľahko zmeniť na internetový obchod pomocou WooCommerce..

WooCommerce prichádza s radom vstavaných funkcií, ako je preprava, spracovanie platieb, správa zásob, kupóny, reporting a ďalšie. Máte tiež možnosť kúpiť si rozšírenia WooCommerce, aby ste do online obchodu pridali viac energie, alebo použiť množstvo bezplatných a platených doplnkov WooCommerce od tretích strán, ktoré vám pomôžu rozšíriť predaj..

Navyše, keďže WooCommerce je platforma s otvoreným zdrojovým kódom a doplnok elektronického obchodu WordPress, môžete si ho bezplatne stiahnuť z úložiska WordPress.org. Na začatie používania služby WooCommerce potrebujete iba názov domény, certifikát SSL a účet webhostingu. S niektorými z najlepších spoločností poskytujúcich webhosting môžete získať všetko za 3 až 5 dolárov mesačne, vďaka čomu je WooCommerce najvýhodnejším spôsobom na spustenie internetového obchodu..

Pros:

 • Plná kontrola nad vašimi stránkami.
 • WooCommerce je softvér s otvoreným zdrojom, prispôsobenie je nekonečné pomocou doplnkov.
 • Cenovo dostupnejšie ako iné platformy elektronického obchodu.
 • Cenovo dostupnejšie možnosti spravovaného webhostingu, ktoré sú špecifické pre WooCommerce.
 • Žiadne transakčné poplatky.

Zápory:

 • Musíte spravovať svoju vlastnú stránku vrátane zabezpečenia, aktualizácií, záloh a podobne.
 • Neobmedzené funkcie môžu spôsobiť, že sa ich učenie trochu zdrvuje.
 • Prispôsobenie vášho internetového obchodu je zložitejšie, pretože musíte spravovať svoje stránky sami alebo platiť viac za spravovaný webhosting.

Je dôležité si uvedomiť, že ak chcete používať doplnok WooCommerce WordPress, musíte si vytvoriť svoj web s WordPress.org, nie WordPress.com. Ak sa chcete dozvedieť viac o rozdieloch medzi nimi, prečítajte si náš článok na stránkach WordPress.com vs WordPress.org.

3.2. Prečo odporúčame WooCommerce vytvoriť internetový obchod

Zatiaľ čo platformy elektronického obchodu, ako sú Shopify a BigCommerce, sú o niečo ľahšie použiteľné a dodávajú sa so všetkým, čo potrebujete, aby ste mohli ľahko nastaviť internetový obchod, WooCommerce má nižšie počiatočné náklady a máte väčšiu kontrolu nad svojím webom.

S WooCommerce máte úplnú kontrolu nad tým, ako váš internetový obchod vyzerá a funguje. Rovnako ako navrhujeme vytvoriť web s WordPress z dôvodu nekonečných možností prispôsobenia, to isté platí pre vytvorenie internetového obchodu s WooCommerce. Online obchod s WooCommerce vám umožňuje používať množstvo doplnkov WordPress na pridanie ďalších funkcií do vášho online obchodu.

Navyše získate prístup k mnohým úžasným témam WooCommerce, vďaka ktorým získate svoj obchod presne podľa svojho želania. Dodáva sa tiež s integráciami, spôsobmi platby, doplnkami a ďalšími.

Pretože komunita WooCommerce a WordPress je tak veľká, ak sa niekedy stretnete s problémom vášho internetového obchodu, existuje veľa online komunít a fór, ktoré vám môžu pomôcť.

Vytvorenie internetového obchodu pomocou služby WooCommerce vám umožní vytvoriť presne ten druh webovej stránky elektronického obchodu, ktorý chcete, bez toho, aby ste museli minúť veľkú časť svojho rozpočtu..

súvisiace: 6 najlepších platforiem elektronického obchodu pre multivendorové trhy

3.3. Predpoklady na vytvorenie internetového obchodu

Ako sme už spomenuli, pri vytváraní internetového obchodu pomocou služby WooCommerce existuje niekoľko vecí, ktoré potrebujete, aby ste mohli začať. Pretože WooCommerce je doplnok WordPress, potrebujete samo hostený web WordPress spolu s týmito 3 vecami: názov domény, certifikát SSL a webhosting. Poďme sa pozrieť, čo sú tieto predpoklady a prečo ich potrebujete.

Doménové meno
Názov domény je adresa vášho webu. Používatelia môžu zadať vaše doménové meno do panela s adresou svojho prehľadávača a získať prístup k vášmu webu. Medzi niektoré populárne názvy domén, ktoré možno poznáte, patria napríklad www.IsItWP.com, www.Amazon.com, www.Facebook.com a www.WPBeginner.com..

názov domény pre elektronický obchod

Bez názvu domény nebudú môcť používatelia navštíviť váš web elektronického obchodu z vlastných počítačov. Ak teda chcete vytvoriť internetový obchod, musíte si kúpiť názov domény, ktorý sa zhoduje so značkou vášho internetového obchodu..

Podrobnejšie vysvetlenie nájdete v našom článku: Čo je to doménové meno a ako to funguje?

Certifikát SSL
Certifikát SSL (Layer Secure Sockets Layer), známy tiež ako digitálny certifikát, vytvára zabezpečené prepojenie medzi webom a prehliadačom návštevníka. To zaisťuje, že všetky údaje prenášané medzi vašimi zákazníkmi a vašimi webovými stránkami sú bezpečné a bezpečné. Na všetkých webových stránkach, ktoré budú prijímať informácie o kreditnej karte, je potrebný certifikát SSL.

certifikát elektronického obchodu ssl

Zobrazenie certifikátu SSL na vašom webe navyše zvyšuje dôveru medzi vašim webom a vašimi zákazníkmi. Ak váš internetový obchod nie je zabezpečený, používatelia ho nebudú chcieť kúpiť. SSL certifikát im však ukazuje, že ich informácie sú v bezpečí.

Web hosting
Pri vytváraní webovej stránky elektronického obchodu s vlastnými hostiteľmi WordPress a WooCommerce je tiež potrebné zakúpiť webhosting. Keď vytvoríte webovú stránku, všetky súbory sa uložia do vášho počítača a nikto ich nebude môcť zobraziť. Keď si však zakúpite webhosting, webhostingová spoločnosť uloží vaše webové súbory do priestoru na webe, aby ostatní používatelia mohli navštíviť váš web..

Webhosting je v podstate miesto, kde vaše stránky žijú na internete. Rovnako ako maloobchod vyžaduje fyzické umiestnenie, do ktorého môžu zákazníci vstúpiť, aj váš internetový obchod potrebuje na webe priestor, ktorý môžu navštíviť aj používatelia. Web hosting vám to poskytne.

Ak sa obávate, že všetky tieto predpoklady budú nákladné, nemajte obavy. V nasledujúcich niekoľkých sekciách vám ukážeme, ako môžete získať bezplatný názov domény, certifikát SSL a cenovo dostupný webhosting.

3.4. Ako si vybrať značku

Výber značky je dôležitý. Názov značky je v podstate názov vášho internetového obchodu. Názov vašej značky by sa mal zvyčajne zhodovať aj s názvom vašej domény. Zamyslite sa napríklad nad najobľúbenejším internetovým obchodom na webe Amazon. Ich značka je Amazon a ich doména je www.Amazon.com. Mať rovnaké obchodné meno a názov vašej domény uľahčuje kupujúcim zapamätanie a nájdenie vašich webových stránok na internete.

Značku však nemôžete vybrať iba náhodne. Namiesto toho si musíte zvoliť obchodnú značku, vďaka ktorej budete odlíšení od konkurencie. Ako si teda vyberiete najlepšiu obchodnú značku pre svoj online obchod? Tu je niekoľko tipov na výber najlepšej značky:

 • Udržujte to krátke a jednoduché – Vaša značka by mala byť krátka a jednoduchá, aby si zákazníci mohli ľahko zapamätať a napísať pravopis. Dlhšie a komplikovanejšie názvy značiek sa môžu nesprávne napísať, keď zákazníci do svojho panela s adresou zadajú názov vašej domény, čo vedie k tomu, že váš internetový obchod nenájdu..
 • Byť jedinečný – S toľkými online obchodmi na webe musí byť vaša značka jedinečná, aby vynikla z davu. Pozrite sa na svoju konkurenciu, ak používajú slovo „elektronika“ vo svojej značke, príďte s iným slovom, ktoré môžete použiť na odlíšenie sa od seba..
 • Použite kľúčové slová – Použitie kľúčových slov vo vašej značke pomôže vášmu online obchodu nájsť viac ľudí online. Ak napríklad váš internetový obchod predáva topánky, zvážte pridanie slova „topánky“ do svojej značky, aby ste zvýšili výsledky organického vyhľadávania.

Tu je niekoľko príkladov úžasných a jedinečných značiek, aby ste zvýšili vašu inšpiráciu:

príklad smrti si prajeme kávu

Ak máte problémy so značkou, môžete tiež použiť náš bezplatný generátor doménových mien, ktorý vám pomôže prísť s niečím úžasným.

isitwp generátor obchodných názvov pre elektronický obchod

Jednoducho zadajte 1 alebo 2 kľúčové slová a nástroj vám poskytne množstvo nápadov pre značku. Nástroj tiež kontroluje dostupnosť názvu domény, takže sa nemusíte starať o výber mena, ktoré už získal niekto iný.

Keď nájdete dokonalú značku, je čas zvoliť webhosting a kúpiť si doménové meno.

3.5. Ako si vybrať webhosting

Výber najlepšieho webhostingu je ďalším dôležitým krokom pri vytváraní internetového obchodu. Musíte si vybrať vysoko výkonné riešenie webhostingu, aby ste zákazníkom poskytli rýchly a pohodlný zážitok z nakupovania. Ak je vaša webová stránka elektronického obchodu pomalá, dokonca iba s 1-sekundovým oneskorením, môže to znížiť váš predaj o 7%. Ako vidíte, je dôležité zvoliť webhosting, ktorý má najvyššiu rýchlosť a výkon.

Pri výbere najlepšieho webového obchodu s elektronickým obchodom by ste mali zvážiť niekoľko ďalších faktorov:

 • 1-Kliknite na tlačidlo Inštalovať – Zvolený webový hosting by mal ponúkať jednoduchú inštaláciu preferovanej aplikácie elektronického obchodu, ako je WooCommerce, jedným kliknutím.
 • Certifikát SSL – Ako sme už uviedli, na ochranu svojho internetového obchodu potrebujete certifikát SSL. Toto by mala poskytnúť webhostingová spoločnosť, ktorú si vyberiete.
 • Zhoda s PCI – Ak chcete bezpečne prijímať platby kreditnou kartou, musíte si vybrať aj webhosting kompatibilný s PCI.
 • Podpora a zálohy – Vyberte si webhosting, ktorý poskytuje skvelú podporu, aktualizácie a zálohy, kedykoľvek ich potrebujete.

Existuje niekoľko najlepších spoločností zaoberajúcich sa elektronickým obchodom, z ktorých si môžete vybrať. Niektoré z našich najlepších odporúčaní sú SiteGround Cloud, BigCommerce, Shopify a WP Engine.

Keďže však odporúčame, aby ste si vytvorili internetový obchod s programami WordPress a WooCommerce, odporúčame vám zvoliť si Bluehost WooCommerce..

hosting woocommerce spoločnosti Bluehost

Bluehost WooCommerce ponúka automatickú inštaláciu WooCommerce jedným kliknutím, 1 bezplatný názov domény, bezplatný SSL certifikát, vyhradenú IP adresu a ďalšie. Bluehost tiež ovláda viac ako 2 milióny webových stránok na celom svete a je to oficiálne odporúčaný webhosting č.

Okrem toho sa dohodli, že ponúknu našim používateľom bezplatnú doménu, bezplatné SSL a 50% zľavu z ich plánu hostenia.

Začnite s Bluehostom ešte dnes.

Poznámka: Veríme v úplnú transparentnosť. Ak si zakúpite hosting pomocou nášho sprostredkovacieho odkazu, dostaneme malú províziu bez ďalších dodatočných nákladov. Skutočne získate zľavu na hostovanie + bezplatná doména + bezplatný SSL. Môžeme získať províziu od takmer akejkoľvek hostiteľskej spoločnosti, ale odporúčame iba produkty, ktoré skutočne veríme, že prinesú hodnotu našim čitateľom.

Kapitola 4: Vytvorenie internetového obchodu – technická príručka (krok za krokom)

Kapitola 4 vytvoriť internetový obchod

To, že sa táto časť nazýva „technická príručka“, neznamená, že musíte byť dôvtipní. Ak môžete ukazovať a klikať, môžete sledovať tento tutoriál a svoj internetový obchod spustiť a spustiť okamžite.

Pozrime sa, ako nastaviť internetový obchod vo WordPress pomocou WooCommerce.

4.1. Kúpte si doménové meno a hostingový účet WooCommerce

Ak chcete spustiť svoj obchod WooCommerce, prejdite na webovú stránku Bluehost a kliknite na ikonu Začni teraz gombík.

hosting woocommerce spoločnosti Bluehost

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na výber plánu. Každý plán je predinštalovaný s produktom WooCommerce na vrchole WordPress spolu s bezplatným certifikátom SSL.

Certifikát SSL pridáva na vašu webovú stránku špeciálnu vrstvu zabezpečenia, takže môžete prijímať citlivé informácie, ako sú čísla kreditných kariet a ďalšie osobné informácie. Vyžaduje sa, aby ste spustili internetový obchod a prijímali platby kreditnou kartou.

Keďže práve začínate, môžete si vybrať plán štartovacieho miesta.

hostingový plán woocommerce spoločnosti Bluehost

Môžete sa rozhodnúť použiť existujúcu doménu, ktorú máte, alebo získať novú novú doménu zadarmo. Odporúčame zaregistrovať novú doménu, pretože je bezplatná.

nákup domény Bluehost

Zobrazí sa výzva na zadanie informácií o vašom účte. Na ľahkú registráciu sa môžete prihlásiť pomocou svojich informácií Google pomocou niekoľkých kliknutí.

bluehost vytvorenie účtu

Po zadaní údajov posuňte stránku nadol, kým nenájdete pole s informáciami o balení. Môžete si vybrať štartovací plán na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov. Uvidíte tiež, že je vybratých niekoľko doplnkov, ktoré zvyšujú vašu celkovú cenu. Odporúčame vám tieto políčka odznačiť, pretože ich môžete kedykoľvek pridať, ak sa rozhodnete, že tieto služby potrebujete.

Informácie o balíku Bluehost

Ďalej musíte prejsť na stránku ďalej a zadať svoje platobné podrobnosti. Budete tiež vyzvaní, aby ste súhlasili s ich zmluvnými podmienkami a potom kliknite na tlačidlo Odoslať.

To je všetko!

Úspešne ste sa prihlásili na hostingový plán WooCommerce. Teraz dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela webhostingu (cPanel), kde môžete spravovať všetko od hostenia súborov až po e-maily a podporu..

Choďte do toho a prihláste sa do svojho cPanel. Uvíta sa vám kontextové okno informujúce o tom, že WordPress je spolu s WooCommerce predinštalovaný. Teraz môžete kliknúť prihlásiť sa na svoje stránky a začnite spravovať svoj internetový obchod.

nainštalovaný woocommerce

Teraz sa pozrime, ako spustiť svoj internetový obchod s WooCommerce.

4.2. Konfigurácia WooCommerce

Pomocou prihlasovacích údajov z e-mailu sa musíte prihlásiť na informačný panel WordPress, kde sa zobrazí uvítacia správa. Pokračujte a kliknite na ikonu Nepotrebujem odkaz na pomoc. Nerobte si starosti, prevedieme vás všetkými krokmi procesu.

Prvým krokom je uistiť sa, že ste zadali názov a názov stránky. Ak to chcete urobiť, musíte navštíviť Nastavenia »Všeobecné a zadajte názov a popis stránky WordPress.

Váš hostingový balík WordPress sa dodáva s bezplatným certifikátom SSL. Tento certifikát je predinštalovaný pre názov vašej domény. Váš web WordPress však musí byť nakonfigurovaný, takže sa načíta ako https vs http. Musíte tiež zmeniť svoju adresu WordPress a webovú adresu, aby sa namiesto http použila https.

uvítacia správa na

Ďalej musíte spustiť sprievodcu nastavením WooCommerce. Stačí kliknúť na ikonu Spustite Sprievodcu nastavením Tlačidlo. Sprievodca nastavením vás prevedie základnou konfiguráciou výkladnej skrinky WooCommerce.

Sprievodca nastavením woocommerce

V prvom kroku sa zobrazí výzva na zadanie polohy vášho obchodu. Zobrazí sa výzva na výber meny, ktorú chcete použiť. Po dokončení prvého kroku môžete prejsť na krok platby.

nastavenie obchodu woocommerce

WooCommerce vám v predvolenom nastavení umožňuje prijímať platby iba prostredníctvom služby PayPal. V tomto kroku môžete jednoducho zadať svoj e-mail v službe PayPal bez prepojenia svojho účtu PayPal. Ak chcete pridať ďalšie spôsoby platby, budete si musieť nainštalovať príslušné doplnky (čo môžete urobiť neskôr).

platba woocommerce

Ak sa rozhodnete predávať fyzický tovar v obchode WooCommerce, budete vyzvaný, aby ste nastavili spôsoby dopravy a poplatky za dopravu pre vnútroštátnu aj medzinárodnú prepravu..

woocommerce doprava

Po nastavení možností prepravy vás spoločnosť WooCommerce presvedčí, aby ste prepojili svoje stránky s Jetpack. Nastavenie Jetpack nie je nevyhnutným krokom na vybudovanie obchodu WooCommerce, takže ho môžete preskočiť. Nájdete Tento krok preskočte možnosť v dolnej časti stránky.

woocommerce s jetpack

Dokončili ste sprievodcu nastavením.

woocommerce pripravený

4.3. Zmeňte svoj motív WordPress

Témy WordPress ovládajú vizuálny vzhľad vašich webových stránok. Ak chcete svojmu webu dodať jedinečný dizajn, stačí na ňom nájsť a nainštalovať správnu tému. S programom WordPress môžete prispôsobiť existujúcu tému alebo dokonca nainštalovať tému vytvorenú podľa vlastných požiadaviek.

Váš obchod WooCommerce je predvolene predinštalovaný s témou Storefront. Storefront je bezplatná téma WordPress, ktorá ponúka hĺbkovú integráciu s WooCommerce.

Ak chcete prispôsobiť svoju tému Storefront bez toho, aby ste sa dotkli jediného riadku kódu, môžete získať balík Storefront Extensions, ktorý vám pomôže potešiť zákazníkov jedinečným vzhľadom..

Prípadne môžete ľahko nájsť inú tému kompatibilnú s WooCommerce v bezplatnom úložisku doplnkov. Predtým, ako si z oficiálneho adresára vyberiete náhodnú tému, je v najlepšom záujme pozrieť sa na niektoré recenzie tém kompatibilných s WooCommerce a rozhodnúť sa, ktorá z nich by bola perfektnou voľbou pre vaše potreby..

Prémiový motív musí byť stiahnutý z webu dodávateľa motívu a ručne nahraný na váš WordPress.

Ak sa rozhodnete pre bezplatnú tému WordPress z oficiálneho archívu tém, môžete ju vyhľadať a nainštalovať priamo z hlavného panela WordPress bez toho, aby ste ju museli sťahovať do svojho počítača..

Ak chcete nainštalovať bezplatnú tému, prejdite na Vzhľad »Témy na hlavnom paneli WordPress. Potom kliknite na ikonu Pridať novú tému box. Na hlavnom paneli teraz nájdete niekoľko odporúčaných tém.

pridať novú tému

Pred inštaláciou si môžete zobraziť ukážku témy kliknutím na zobrazené miniatúry. Môžete tiež filtrovať témy na základe rozložení, funkcií a výklenkov kliknutím na ikonu Filter funkciígombík.

Keďže hľadáte tému elektronického obchodu, môžete jednoducho skontrolovať E-commerce možnosť v stĺpci predmetu. Týmto spôsobom sa zobrazia iba témy kompatibilné s elektronickým obchodom.

filtrovať tému elektronického obchodu

V pravom rohu zadajte názov motívu do vyhľadávacieho panela. Keď nájdete tú správnu tému, umiestnite kurzor myši na jej obrázok a kliknite na ikonu Inštalácia Tlačidlo. Potom kliknite na tlačidlo OK Aktivovať zmeniť vzhľad svojich webových stránok.

inštalácia témy woocommerce

4.4. Rozšírte svoj internetový obchod pomocou doplnkov

WooCommerce podporuje množstvo rôznych doplnkov pre doplnky, ktoré vám umožnia vylepšiť internetový obchod bez toho, aby ste museli písať kód alebo si najímať profesionálneho vývojára..

Rovnako ako motívy WordPress, môžete ľahko nájsť a nainštalovať bezplatné doplnky z úložiska doplnkov WordPress v informačnom paneli WordPress..

Musíte len navštíviť Pluginy »Pridať nový. Pomocou vyhľadávacieho poľa v pravom rohu vyhľadajte doplnok a kliknite na ikonu Nainštalovať teraz Tlačidlo. A potom kliknite na tlačidlo OK Aktivovať.

nainštalujte doplnok

Kapitola 5: Začíname s internetovým obchodom

Kapitola 5 Začíname pracovať v internetovom obchode

WordPress je plne vybavené riešenie na tvorbu webových stránok, ktoré vám poskytuje nekonečné možnosti prispôsobenia stránok podľa vašich predstáv. Na rozdiel od iných populárnych riešení elektronického obchodu, WordPress uľahčuje integráciu blogu do vášho online obchodu a vytváranie samostatných webových stránok..

Ak ste ešte nikdy nepoužívali program WordPress, prevedieme vás krokmi, ako naštartovať plne funkčný web spolu s online obchodom. Uvádzame nasledujúce veci:

 1. Pridajte si blog do svojho online obchodu
 2. Vytvorte samostatné stránky
 3. Pridajte navigačnú ponuku
 4. Pridajte widget
 5. Nastavte statickú domovskú stránku

5.1. Pridajte si blog do svojho online obchodu

Chcete svojim zákazníkom v elektronickom obchode pomôcť zostať v kontakte s vašou značkou? Chcete prilákať viac návštevníkov webových stránok, generovať vyššie tržby a príjmy? Potom musíte do svojho internetového obchodu integrovať blog.

Každé podnikanie v oblasti elektronického obchodu potrebuje blog. Integráciou blogu do obchodu môžete aktualizovať správy svojej značky a zostať v kontakte so svojimi zákazníkmi. Udržiavanie pravidelného blogu je jedným z najlepších spôsobov, ako riadiť ekologickú návštevnosť vašich stránok.

Pozrime sa, ako vytvoriť a zverejniť blogový príspevok na svojej webovej stránke WordPress.

V ľavej ponuke hlavného panela WordPress nájdete dve podobné možnosti, ktoré vás môžu zmiasť ako nového používateľa: príspevky a stránky.

zvoliť príspevky ak chcete vytvoriť príspevok na webe, ktorý sa zobrazuje na vašom webe WordPress v opačnom chronologickom poradí (najnovšie ako prvé). Príspevky sú tiež usporiadané do kategórií a značiek. Môžete si prečítať rozdiel medzi kategóriami a značkami Pre viac informácií.

Ak chcete vytvoriť svoj prvý blogový príspevok, choďte do svojho editora príspevkov Príspevky »Pridať nový. Musíte začať pridaním názvu pre svoj blogový príspevok. Potom môžete začať písať obsah svojho blogového príspevku do editora príspevkov.

Ak chcete nahrať obrázky na svoj web, použite , + ‘ Tlačidlo. Potom vyberte obraz voľba. Teraz môžete nahrať obrázok z miestneho počítača pomocou možnosti odovzdania alebo pridať existujúci z knižnice pomocou tlačidla mediálnej knižnice.

5.2. Vytvorte samostatné stránky

Rovnako ako blog musíte na svoje stránky pridať samostatné stránky, napríklad stránku O nás, Kontaktnú stránku, Zmluvné podmienky atď..

Pridanie stránky je takmer podobné pridaniu blogového príspevku. Jediný rozdiel je v tom, že budete musieť navštíviť Stránky »Pridať nový vytvoriť novú stránku. Po dokončení kliknite na ikonu publikovať na publikovanie stránky.

5.3. Pridajte navigačnú ponuku

Vaše navigačné menu sa drží na vrchu vášho webu, takže vaši návštevníci môžu ľahko nájsť najdôležitejšie stránky a odkazy.

Ak chcete pridať navigačnú ponuku, prejdite na Vzhľad »Ponuky. Musíte začať zadaním názvu ponuky do Názov ponuky a kliknite na Vytvoriť ponuku.

vytvoriť menu v WordPress

Teraz si môžete vybrať zo svojich existujúcich stránok, príspevkov, vlastných odkazov a kategórií. Po výbere kliknite na Pridať do ponuky. Pomocou drag and drop môžete umiestniť štruktúru ponuky. Môžete tiež použiť drag and drop na vytvorenie vnorených rozbaľovacích ponúk. Po dokončení vyberte umiestnenie displeja a kliknite na tlačidlo Uložiť ponuku.

štruktúra ponuky pozícií

5.4. Pridajte a prispôsobte svoje miniaplikácie

V rámci svojej webovej stránky WordPress môžete ľahko pridať widgety na pravom paneli podľa svojich preferencií.

Pridanie miniaplikácie je užitočné, ak chcete na svojom bočnom paneli zobraziť dynamický obsah, ako sú tlačidlá sociálnych médií, informačné kanály Facebook, referencie atď. Ak vaša téma WordPress podporuje miniaplikácie päty, môžete ich použiť na pridanie upozornení na autorské práva, odkazov, a viac.

Ísť do Vzhľad »Widgety a vyberte z dostupných miniaplikácií. Ďalej je potrebné presunúť výber do oblasti widgetov na vašom webe WordPress.

pridať widgety v

5.5. Nastavte statickú domovskú stránku

WordPress predvolene zobrazuje najnovšie príspevky blogu ako svoju domovskú stránku namiesto statickej stránky. Ak chcete ako svoju domovskú stránku nastaviť vlastnú statickú stránku, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

Po vytvorení stránky prejdite na stránku Nastavenia »Čítanie. V Zobrazí sa vaša Domovská stránka budete musieť vybrať Statická stránka a potom v rozbaľovacej ponuke vyberte stránku, ktorú chcete zobraziť ako svoju prednú stránku. Po dokončení kliknite na tlačidlo OK Uložiť zmeny.

statická domovská stránka

Kapitola 6: Rozšírte svoj internetový obchod

Kapitola 6 pridať ďalšie funkcie

Rozšírenie základných funkcií vášho obchodu WooCommerce je rovnako jednoduché ako inštalácia doplnkov (aplikácií). Aj keď je každý internetový obchod jedinečný, pokiaľ ide o produktové rady, cieľové publikum atď., Existuje niekoľko odporúčaných doplnkov, ktoré bude musieť použiť takmer každý obchod, napríklad zásuvný modul kontaktného formulára, doplnok Google Analytics, doplnok SEO a ďalšie..

Nižšie uvádzame niekoľko odporúčaných doplnkov WordPress, ktoré nájdete pre svoj internetový obchod:

 • Budujte kontaktné formuláre s WPFormspre | zadarmo
 • Prepojte svoje stránky s Google Analytics pomocou MonsterInsightspre | zadarmo
 • Vylepšite svoj SEO pomocou Váš SEOpre | zadarmo
 • Pridajte ďalšiu vrstvu zabezpečenia pomocou Šučur
 • Vykonajte pravidelnú zálohu pomocou Updraft Plus – Pro | zadarmo
 • Zlepšiť výkon WordPress pomocou Celková medzipamäť W3
 • Zabráňte spamovým komentárom pomocou Akismet – Pro | zadarmo
 • Rozviňte svojich odberateľov a predaj pomocou OptinMonster

Keďže podrobné vysvetlenie všetkých doplnkov by bolo ohromujúce, vysvetlíme vám iba štyri najdôležitejšie:

 1. Povoľte sledovanie zákazníkov pomocou služby MonterInsights
 2. Pridajte na svoje stránky online formuláre pomocou WPForms
 3. Vylepšite SEO svojho obchodu pomocou Yoast
 4. Znížte opúšťanie nákupného košíka pomocou OptinMonster

6.1. Povoľte sledovanie zákazníkov pomocou MonsterInsights

Chcete vedieť, ako vaši zákazníci interagujú s vašimi stránkami? Chcete sledovať predaj a tržby svojho obchodu?

Potom musíte vo svojom obchode povoliť sledovanie elektronického obchodu pomocou služby Google Analytics. Google Analytics je najkomplexnejší nástroj na sledovanie vášho webu. Poskytuje vám podrobný prehľad o tom, ako návštevníci nájdu vaše stránky a ako s nimi komunikujú. Najlepšie zo všetkého je, že Google Analytics je úplne zadarmo.

Predvolené nastavenie služby Google Analytics vám neumožňuje sledovať komplexné interakcie používateľov, ako sú transakcie elektronického obchodu, odosielanie formulárov, sťahovanie súborov atď. Tu prichádza doplnok MonsterInsights. MonsterInsights uľahčuje Google Analytics pre váš web. Pomocou niekoľkých kliknutí môžete sledovať komplexné činnosti používateľov vrátane transakcií elektronického obchodu.

Prečítajte si kompletnú recenziu spoločnosti MonsterInsights.

Pozrime sa, ako povoliť sledovanie Google Analytics na svojich stránkach.

Zamierte na Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte MonsterInsights a po zobrazení doplnku kliknite na Nainštalovať teraz a potom, Aktivovať.

nainštalovať monsterightights

Zamierte na Štatistiky »Nastavenia na overenie vašich stránok pomocou služby Google Analytics. cvaknutie Overte svoj účet Google.

kliknite na tlačidlo overiť pomocou svojho účtu Google

Na ďalšej obrazovke vyberte svoj účet Google.

vyberte účet Google pre analytiku

Ďalej umožnite spoločnosti MonsterInsights spravovať svoj účet.

umožňujú monsterinsights riadiť analytiku

Nakoniec vyberte správny profil webových stránok pre svoje stránky a kliknite na tlačidlo Kompletná autentifikácia.

autentifikovať monsterightights

Po overení môžete na webovej stránke ľahko zistiť, ako sa darí vašim webovým stránkam Štatistiky »Správy.

analytika google wordpress s monsterinsights

Sledovanie elektronického obchodu je pro MonsterInsights. Budete musieť upgradovať na MonsterInsights Pro na povoliť sledovanie elektronického obchodu.

Začnite s MonsterInsights ešte dnes aby ste na svojich stránkach mohli ľahko nastaviť službu Google Analytics.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať MonsterInsights Lite.

6.2.Pridajte online formuláre pomocou WPForms

Keď prevádzkujete internetový obchod, budete si musieť vytvoriť veľa rôznych online formulárov, ako sú kontaktné formuláre, formuláre podpory zákazníkov, formuláre na kontrolu produktov, formuláre prieskumu, registračné formuláre, vlastné prihlasovacie formuláre atď..

Najlepším spôsobom, ako pre svoje stránky vytvoriť rôzne typy formulárov, je inštalácia doplnku WPForms. WPForms uľahčuje vytváranie akýchkoľvek typov formulárov na vašom webe pomocou výkonného nástroja na vytváranie drag and drop. Okrem jednoduchosti použitia je uvedených niekoľko dôvodov, prečo je WPForms najlepším tvorcom formulárov WordPress:

 • Tony vstavaných šablón formulárov: Doplnok je dodávaný s množstvom užitočných vopred pripravených šablón formulárov, takže nemusíte vytvárať všetky formuláre od nuly. Vďaka doplnku Templates Pack získate obrovskú škálu preddefinovaných šablón pre každú oblasť a priemysel.
 • Integrácia s vašimi obľúbenými aplikáciami: WPForms sa hladko integruje s vašimi službami e-mailového marketingu a ďalšími aplikáciami tretích strán, ktoré používate.
 • Vlastné registračné a prihlasovacie formuláre: Majte na svojich stránkach konzistentnú značku vrátane registračných a prihlasovacích formulárov.
 • A oveľa viac …

Prečítajte si kompletnú recenziu WPForms.

Ak chcete na svojom blogu vytvoriť formulár, musíte najprv nainštalovať program WPForms prejdením na adresu Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte doplnok WPForms a keď sa zobrazí, kliknite Nainštalovať teraz, a potom Aktivovať.

nainštalujte wpformy

Teraz budete presmerovaní na krásnu uvítaciu stránku WPForms. Môžete kliknúť na ikonu Vytvorte si prvý formulár alebo kliknite na WPForms »Pridať nový vytvoriť svoj prvý formulár.

vytvorte si prvý formulár

Ďalej sa zobrazí výzva na výber šablóny. Môžete si vybrať jednu z predpripravených šablón alebo začať s prázdnym formulárom. Ak chcete, môžete svojmu prvému kontaktnému formuláru prideliť vlastné meno.

vyberte šablónu formulára

WPForms uľahčuje vytvorenie formulára pomocou drag and drop. Kliknutím na príslušné polia formulára na ľavom paneli ich pridajte do formulára. Môžete ich tiež ľahko usporiadať a ľahko odstrániť aj nepotrebné polia. Po vykonaní potrebných zmien kliknite na Uložiť.

vytvoriť jednoduchý formulár

Ďalej prejdite na informačný panel a kliknite na ikonu WPForms »Všetky formuláre. Uvidíte teraz všetky formuláre, ktoré ste vytvorili. Hneď vedľa názvu formulára sa zobrazí skrátený kód formulára. Skopírujte tento krátky kód.

WPForms

Teraz prejdite na príspevok alebo stránku, na ktorú chcete pridať formulár, a kliknite na ikonu , + ‘ v ľavom hornom rohu editora Gutenberg.

Pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte skrátený kód. Vyberte ju, keď sa nájde. Na obrazovke budete mať nasledujúce položky.

Teraz prilepte skrátený kód, ktorý ste skopírovali skôr, a vložte ho do daného poľa a stlačte publikovať na pravej strane.

To je všetko! Teraz ste úspešne zverejnili kontaktný formulár.

Chcete vytvoriť kontaktný formulár jednoduchým spôsobom? potom, začnite s WPForms ešte dnes.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať WPForms Lite.

6.3. Vylepšite SEO svojho obchodu pomocou Yoast

Chcete rozšíriť dosah svojich produktov? Chcete riadiť cielenejšiu návštevnosť z vyhľadávacích nástrojov, ktoré pravdepodobne kúpia vaše produkty?

Potom budete musieť zásadne vylepšiť svoje SEO. Najlepším spôsobom, ako vylepšiť SEO vášho internetového obchodu, je inštalácia doplnku SEO, ako je napríklad SEO.

Na hlavnom paneli WordPress prejdite na stránku Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte dopyt na paneli vyhľadávania, ktorý nájdete v pravom hornom rohu. Doplnok SEO sa teraz zobrazí na vašej stránke. cvaknutie Inštalácia a potom Aktivovať.

nainštalovať

Na hlavnom paneli programu WordPress teraz nájdete ponuku SEO v ľavej ponuke. Stačí na to kliknúť.

Ak doplnok zistí chyby SEO, môžete ich opraviť podľa poskytnutých návrhov.

Nastavenie vášho SEO je jednoduché pomocou sprievodcu konfiguráciou. Stačí kliknúť na ikonu Sprievodca konfiguráciou začať.

váš sprievodca konfiguráciou SEO

V prvom kroku sa vás opýta, či chcete nakonfigurovať svoj SEO sami alebo si najať odborníka, ktorý to urobí za vás. vybrať KONFIGURUJTE SI SEO urobiť to sám.

nakonfigurujte svoje seo

V ďalšom kroku sa zobrazí otázka, či je váš web pripravený na indexovanie. Môžete vybrať možnosť A. Potom kliknite na tlačidlo Ďalšie.

indexovanie vášho seo

Ďalej musíte vybrať typ svojho webu. V takom prípade chcete vybrať – internetový obchod. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

váš typ seo stránky

V prípade grafickej karty spoločnosti Google sa zobrazí otázka, či webovú stránku prevádzkuje osoba alebo značka. Ak je vybratá možnosť Osoba, musíte zadať meno osoby. Ak vyberiete možnosť Spoločnosť, budete musieť pridať aj logo. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

vaša spoločnosť alebo osoba

Teraz môžete do príslušných polí zadať adresy URL profilu svojich sociálnych médií. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

vaše sociálne profily

V kroku viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja nemusíte meniť predvolené nastavenia, pretože sú nastavené na indexovanie príspevkov a stránok. Stačí kliknúť Ďalšie.

viditeľnosť vášho vyhľadávacieho nástroja

Archívy autorov môžu pre vyhľadávače spôsobiť duplicitné problémy s obsahom. Ak tomu tak nie je, môžete ho zakázať, ak váš blog nemá viacerých autorov.

ste sao viac autorov

Ďalej sa zobrazí výzva na pripojenie vášho webu k službe Google Search Console. Ide o bezplatný nástroj, ktorý vám poskytuje podrobné informácie o tom, ako spoločnosť Google vníma váš obsah blogu..

yoast seo google search console

Ďalej môžete nastaviť názov blogu a potom kliknúť na Ďalšie.

nastavenie názvu titulu

Teraz môžete ukončiť sprievodcu konfiguráciou, pretože ostatné kroky boli vytvorené na propagačné účely, ako je registrácia na odber bulletinu Yoast..

Začíname s vašim SEO dnes vylepšiť SEO vášho obchodu.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať zadarmo SEO.

6.4. Znížte opúšťanie nákupného košíka pomocou OptinMonster

Vedeli ste, že priemerná miera opustenia nákupného košíka online je okolo 70%? To znamená, že pokladňu dokončujú iba 3 z 10 zákazníkov.

Je evidentné, že opustenie nákupného košíka je najväčšou prekážkou, ktorú musia podniky elektronického obchodu prekonať. Opustenie nákupného košíka však môžete znížiť pomocou doplnku, ako je napríklad OptinMonster.

OptinMonster je populárny nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov, ktorý vám umožňuje zobraziť cielené kontextové okná, ktoré prevádzajú opúšťajúcich návštevníkov na predplatiteľov.

Napríklad, keď sa zákazník chystá opustiť vaše stránky pred dokončením platby, môžete ich vyzvať, aby ich dokončili cielenou vyskakovacou kampaňou. Na zobrazenie zacielenej kampane môžete použiť technológiu zámeru ukončenia OptinMonster.

Ak chcete vytvoriť cielenú vyskakovaciu kampaň zameranú na ukončenie, najprv si vytvorte účet OptinMonster na ich oficiálnych webových stránkach. Po zaregistrovaní účtu môžete začať vytvárať prvú vyskakovaciu kampaň zameranú na ukončenie, aby ste znížili opustenie košíka. Najprv kliknite na zelenú farbu Vytvoriť kampaň.

create-optinmonster-kampaň

Potom vyberte typ kampane kliknutím na Objaviť sa.

optinmonster-kampaň-type

Potom budete vyzvaní, aby ste pre svoju kampaň vybrali vopred navrhnutú šablónu. OptinMonster má vopred vytvorenú šablónu špecificky pre opustenie nákupného košíka, preto si vyberte tú, ktorá má názov Opúšťa sa platba. Umiestnite kurzor myši na šablónu a kliknite na ikonu Použite šablónu gombík.

šablóna opusteného košíka optinmonster

Po kliknutí na ikonu Použite šablónu , zobrazí sa výzva na pomenovanie kampane a výber webových stránok, v ktorých sa bude zobrazovať vaše vyskakovacie okno. Potom kliknite na ikonu Začať s budovaním tlačidlo pre pokračovanie.

Potom sa dostanete na stránku Tvorca kampaní. V tejto oblasti môžete začať prispôsobovať svoju kampaň tak, aby sa stala vlastnou. Môžete zmeniť farby, pridať svoj vlastný obrázok a text a ďalšie.

upraviť opustenie košíka

Keď ste spokojní s tým, ako vyzerá vaše kontextové okno, je čas nastaviť pravidlá zobrazovania. Klikni na Pravidlá zobrazenia v hornej časti obrazovky. Potom v rozbaľovacej ponuke vyberte položku zistený výstup. Môžete tiež zvoliť úroveň citlivosti výstupného zámeru, ktorá bude nízka, stredná alebo vysoká.

ukončiť detekované pravidlo zobrazenia

Môžete tiež pridať ďalšie pravidlá, napríklad zobrazovať kontextové okno iba používateľom, ktorí navštívili vašu stránku s pokladňou. Hrajte si s pravidlami a zistite, čo pre vás najlepšie funguje.

Po vytvorení kampane, nastavení pravidiel zobrazovania a uistení sa, že je vaša kampaň prepojená s vašou e-mailovou marketingovou službou, stlačte zelenú Uložiť a potom kliknite na publikovať.
Odtiaľ prepnite svoju kampaň na živé v Postavenie časť.

živá kampaň optinmonster

V sekcii platformy vyberte WordPress a podľa jednoduchých pokynov vložte kampaň na svoj web.

vložiť pokyny pre kampaň optinmonster

Teraz namiesto toho, aby ste stratili vzácny predaj, budete môcť zmeniť tých, ktorí opúšťajú návštevníkov, na spokojných zákazníkov.
Medzi ďalšie spôsoby, ako znížiť mieru opustenia nákupného košíka, patrí pridanie bezpečnostných odznakov na vaše stránky a ponúknutie hosťovej pokladne. Pridanie bezpečnostného odznaku pomáha vzbudiť dôveru v vašich zákazníkov a platba hosťom uľahčí zákazníkom dokončenie objednávky, takže nemusia vytvárať účet..

Kapitola 7: Pridanie prvých produktov

kapitola 7 pridať prvé produkty

Kliknutím na ikonu môžete teraz začať so zobrazovaním svojich produktov vo svojom obchode Vytvorte produkt Tlačidlo. Toto vás nasmeruje do editora produktov na hlavnom paneli. Pridanie produktu do obchodu WooCommerce je jednoduché.

Rovnako ako pri vytváraní stránky alebo príspevku je potrebné pridať podrobnosti o produkte, ako je názov, popis produktu, kategórie produktu, značky produktu, obrázok produktu a galéria. Produkty »Pridať nové.

woocommerce pridať nový produkt

Hneď pod textovým editorom nájdete pole s údajmi o produkte, v ktorom môžete špecifikovať konkrétne informácie o produkte, ako napríklad:

 • Bežná a predajná cena
 • Spravujte inventár
 • Detaily o dodávke, ako sú hmotnosť a rozmery
 • Podrobnosti o predaji produktov a o krížovom predaji
 • A viac…

údaje o produkte woocommerce

Nájdete tu aj krátke pole pre popis, ktoré sa používa, keď sa na stránke nachádza viac produktov.

Kapitola 8: Kontrolný zoznam pred spustením

Kapitola 8 pred spustením kontrolného zoznamu

Teraz, keď je váš internetový obchod takmer dokončený, skôr ako začnete byť naživo, musíte sa uistiť, že máte všetko v poriadku. Spustenie internetového obchodu skôr, ako bude pripravený, vám môže spôsobiť problémy a dokonca odvedie vašich potenciálnych zákazníkov.

Tu je kontrolný zoznam pred spustením, ktorý obsahuje všetky kroky, ktoré by ste mali prečiarknuť v zozname úloh. Pred spustením vášho internetového obchodu do sveta nezabudnite vykonať všetky tieto kroky.

 1. Zostavte si svoj internetový obchod – Zostavte svoj internetový obchod a uistite sa, že všetko vyzerá perfektne pre vašich budúcich zákazníkov. Uistite sa, že máte všetky stránky, ktoré potrebujete, napríklad stránky produktov, stránky o stránkach, kontakty. Ako internetový obchod potrebujete tiež nákupný košík a stránku s pokladňou.
 2. Pripravte sa na najbližšiu stránku – Doprajte svojmu publiku nadšenie z vášho internetového obchodu ešte predtým, ako sa uvedie na trh pridaním čoskoro na svoju stránku. Môžete to ľahko urobiť pomocou doplnku WordPress, ktorý bude čoskoro k dispozícii SeedProd.
 3. Pridajte svoje produkty – Pridajte všetky svoje výrobky do internetového obchodu. Zahŕňa to obrázky vysokej kvality, popisy výrobkov, ceny atď.
 4. Optimalizujte svoje obrázky – Internetové obchody sú obrazovo náročné, čo môže spomaliť vaše stránky. Nezabudnite optimalizovať svoje obrázky pomocou doplnku na optimalizáciu obrázkov, ako je napríklad reSmush.it.
 5. Upravte svoje daňové a prepravné nastavenia – Skontrolujte svoje daňové a prepravné nastavenia a uistite sa, že za výrobky, ktoré predávate, účtujete správnu cenu.
 6. Test pre mobil – Mnoho spotrebiteľov nakupuje online z mobilných zariadení, preto sa uistite, že váš internetový obchod je vhodný pre mobilné zariadenia.
 7. Otestujte výkonnosť svojich stránok – Otestujte rýchlosť a výkon vášho internetového obchodu a uistite sa, že je optimalizovaný pre nakupujúcich. Na vyskúšanie svojich stránok a získanie návrhov na vylepšenia môžete použiť náš bezplatný nástroj na testovanie rýchlosti webových stránok.
 8. Nainštalujte si službu Analytics – Vytvorte a používajte účet Google Analytics MonsterInsights sledovať údaje o svojich webových stránkach. Pred spustením internetového obchodu vyskúšajte, či je správne sledovaný.
 9. Optimalizujte svoje stránky pre SEO – Nainštalujte si doplnok, napríklad Yoast SEO, aby ste optimalizovali svoje webové stránky pre SEO.
 10. Nastavte e-mailový marketing – Svojim zákazníkom budete musieť poslať e-mailom a naopak. Nezabudnite preto nastaviť e-mailový marketing. Mali by ste tiež začať rozširovať svoj zoznam e-mailov pomocou nástroja na generovanie potenciálnych zákazníkov, ako je OptinMonster.
 11. Zadajte skúšobnú objednávku – Uistite sa, že zákazníci môžu úspešne nakupovať výrobky z vášho obchodu zadaním skúšobnej objednávky pomocou platobnej brány. Objednávku môžete vrátiť hneď po potvrdení jej fungovania.
 12. Propagujte svoj internetový obchod – Spustite marketing svojho internetového obchodu a získajte viac zákazníkov na svojej webovej stránke elektronického obchodu. Napríklad začnite propagovať svoj online obchod na sociálnych sieťach a začnite s blogovaním.

Kapitola 9: Propagujte a rozširujte svoj internetový obchod

kapitola 9 rozšírite svoj internetový obchod

Ak ste obchodník s elektronickým obchodom, vaším konečným cieľom by malo byť zvýšenie predaja a výnosov. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako generovať vyšší predaj v internetovom obchode. Pozrime sa na niektoré z nich nižšie:

 • Riaďte cielenú návštevnosť.
 • Vytvorte zoznam e-mailov a premente svojich návštevníkov na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov.
 • Zdroje na učenie a osvojenie si WordPress a WooCommerce.

9.1. Riaďte cielenú návštevnosť

Zvyšovanie návštevnosti je hybnou silou akéhokoľvek podnikania na internete, ale nezabudnite, že vyššia návštevnosť nie vždy znamená viac predaja. Musíte sa ubezpečiť, že priťahujete cielenú návštevnosť, ktorá sa zaujíma o vaše produkty.

Niekoľko spôsobov, ako nasmerovať cielenejšiu návštevnosť na vaše stránky, je:

 • SEO: Vylepšite svoje SEO a pomôžte svojim potenciálnym zákazníkom objaviť vaše produkty v službách Google a ďalších vyhľadávacích nástrojoch.
 • Platené reklamy: SEO môže byť časovo náročné, takže ak chcete rýchle riešenie na zvýšenie cielenej návštevnosti, možno budete chcieť minúť svoje marketingové doláre na platené reklamy..
 • Partnerský program: Spustite pridružený program a povzbudzujte ľudí, aby propagovali vaše produkty, aby získali príjmy zo sprostredkovania.

9.2. Zostavte a rozšírte svoj zoznam e-mailov

Jedným z dôvodov, prečo nepremieňate svojich návštevníkov na zákazníkov, je to, že s nimi nemáte žiadny vzťah. Vaši zákazníci vás nepoznajú, takže sa bojí nakupovať z vášho obchodu.

Vytvorenie zoznamu e-mailov je najlepším spôsobom, ako začať a rozvíjať vzťahy s vašimi potenciálnymi zákazníkmi.

Vytvorenie zoznamu e-mailov vám pomôže kvalifikovať potenciálnych zákazníkov, vybudovať s nimi dlhotrvajúce spojenie a nakoniec vám pomôže premeniť vašich návštevníkov na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov. v skutočnosti, podľa prieskumu, E-mail má NI vo výške približne 4 300%, takže ak svoj zoznam neberiete vážne, rýchlo sa vám zníži.

s OptinMonster, môžete svoj e-mailový zoznam prudko zvýšiť tým, že zobrazíte cielené kampane zamerané na vytváranie zoznamov zistením ich individuálneho správania používateľov.

súvisiace: Ako rozšíriť svoj zoznam e-mailov, REAL FAST!

9.3. Učte sa a osvojte si WordPress a WooCommerce

Aby ste mohli prevádzkovať úspešný internetový obchod, musíte sa naučiť a ovládať WordPress a WooCommerce.

Nižšie je uvedených niekoľko zdrojov, ktoré vám pomôžu.

 • OptinMonster blog: Blog OptinMonster je zdrojom informácií na webe o online marketingu a optimalizácii miery konverzie.
 • IsItWP: Na IsItWP pravidelne publikujeme príručky WordPress, zhrnutia tém a doplnkov WordPress, recenzie, ponuky WordPress a ešte oveľa viac.
 • WPBeginner: WPBeginner je najväčší bezplatný zdroj WordPress na webe pre začiatočníkov WordPress. Pravidelne publikujú užitočné návody, videá, kódy kupónov pre produkty WordPress a oveľa viac.
 • Blog WPForms: Ak si chcete prečítať príručky, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše podnikanie pomocou platformy WordPress, musíte sledovať blog WPForms. Nájdete tiež tipy a odporúčané postupy na vytváranie akýchkoľvek typov online formulárov WordPress.
 • Blog MonsterInsights: Blog MonsterInsights je vynikajúci prostriedok, pomocou ktorého môžete získať informácie o osvedčených postupoch a odporúčaniach služby Google Analytics. Nájdete veľa článkov týkajúcich sa WooCommerce vrátane nastavenia vylepšené sledovanie elektronického obchodu, individuálne sledovanie zákazníkov, atď. pre WooCommerce.

Kapitola 10: Časté otázky

kapitola 10 otázky elektronického obchodu

Zistili sme, že keď sme mnohým používateľom pomohli pri zakladaní ich internetových obchodov pomocou WordPress + WooCommerce, ľudia si často kladú rovnaké otázky znova a znova. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam často kladených otázok, aby ste mohli svoj internetový obchod ľahko spustiť bez problémov.

Kedy by mala firma začať vytvárať internetový obchod?

Keďže predaj online rýchlo rastie, online obchod vám poskytuje obrovskú výhodu oproti svojim konkurentom.

Ak chcete rozšíriť svoju firmu online a zvýšiť svoje príjmy, mali by ste čo najskôr spustiť internetový obchod.

Koľko stojí spustenie internetového obchodu?

Ak chcete spustiť internetový obchod s technológiou WooCommerce, musíte si kúpiť doménové meno za 14,99 dolárov ročne a hostingový účet, čo stojí približne 7,99 dolárov mesačne. Celkovo bude štart stránky stáť len 110,87 dolárov ročne.

Môžem spustiť internetový obchod bez zakúpenia hostingového účtu?

Nie. Každý web potrebuje hostingový účet. Nájdete niekoľko platforiem elektronického obchodu, ktoré vám umožňujú vybudovať internetový obchod s prémiovým predplatným, ktorého súčasťou je aj hosťovanie.

Môžem spustiť internetový obchod bez WordPress / WooCommerce?

Áno, existuje veľa platforiem elektronického obchodu, ktoré vám umožnia ľahko vytvoriť internetový obchod. Hlavná vec, ktorá odlišuje spoločnosť WooCommerce od konkurencie, je však jednoduché použitie. WooCommerce funguje na vrchole WordPress, najobľúbenejšej platformy na vytváranie webových stránok na svete. To znamená, že rozhranie bude známe, ak ste už WordPress niekedy používali.

Ďalšou výhodou je, že na rozdiel od iných platforiem elektronického obchodu, ktoré hostia, spoločnosť WooCommerce nevyžaduje, aby ste absolvovali zdĺhavý proces inštalácie. Väčšina poskytovateľov webhostingu, vrátane Bluehost, v skutočnosti podporuje hosting WooCommerce, takže môžete svoj internetový obchod rýchlo uviesť do prevádzky bez akejkoľvek inštalácie softvéru alebo manuálneho nastavenia na konci..

Ako pridám blog do svojho internetového obchodu?

Pridanie blogu do obchodu so systémom WooCommerce je jednoduché. Musíte iba vytvoriť články pomocou navigácie Príspevky »Pridať nový, a zverejnite ich kliknutím na ikonu publikovať gombík.

Nezabudnite tiež pridať odkaz na svoj blog v navigačnej ponuke, aby ho návštevníci mohli ľahko objaviť.

Ako zabezpečím, aby moje produkty boli prehľadateľné v sieti Google?

Ak chcete, aby vaši potenciálni používatelia objavili váš produkt na Googli, musíte vylepšiť SEO (optimalizácia vyhľadávacích nástrojov). SEO je prax zvyšovania návštevnosti vašich webových stránok z vyhľadávacích nástrojov tým, že vaše webové stránky dostanú vyššie hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja.

Ako sa môžem dozvedieť viac o terminológiách WordPress?

Pozrite si toto Slovníky slovníka WordPress pre začiatočníkov kedykoľvek ste zmätení podivnými výrazmi alebo skratkami WordPress.

Aké spôsoby platby sú podporované na WooCommerce?

WooCommerce vám v predvolenom nastavení umožňuje prijímať platby prostredníctvom služby PayPal. Ak chcete do svojho obchodu pridať ďalšie platobné brány, zjednodušte nájdenie správneho doplnku WooCommerce a nainštalujte ho do svojho obchodu. Kreditné karty môžete používať cez Stripe, Authorize.net, Braintree a niekoľko ďalších brán. Môžete tiež prijímať bankové prevody, bitcoíny a ďalšie.

Ako spravujem prepravu vo WooCommerce?

WooCommerce podporuje niekoľko možností dopravy:

 • Doprava zdarma
 • Doprava za jednotnú sadzbu
 • Medzinárodná preprava
 • Miestne doručenie / miestny odber

Ak predávate veľa produktov, môžete si nainštalovať dodací doplnok, napríklad spôsob dopravy FedEx. Týmto spôsobom si nemusíte robiť starosti s doručovaním objednávok vašich zákazníkov, čo vám poskytne pokoj.

Ako môžem riadiť návštevnosť svojho internetového obchodu?

Niektoré spôsoby, ako zvýšiť návštevnosť vášho online obchodu, sú:

 • Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja
 • Zvýšte návštevnosť sociálnych médií
 • Investujte do online reklám

Dúfame, že vám tento článok pomohol vytvoriť internetový obchod so spoločnosťou WooCommerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map