Ako vytvoriť micro job site ako Fiverr (krok za krokom)

vytvorte mikropodnikovú stránku


Chcete vytvoriť web podobný Fiverru pomocou WordPress? Ak viete, ako Fiverr funguje, už máte predstavu o procesoch na pozadí. Mikropodnik práce, napríklad Fiverr, zabezpečuje obojsmernú komunikáciu medzi zamestnávateľom a pracovníkom / nezávislým pracovníkom. Ste však treťou stranou, ktorá zarobí províziu za každú prácu vykonanú prostredníctvom vášho webu.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť web pre microjob, ako je Fiverr, a ako ho môžete speňažiť..

Vytvorenie webovej stránky micro Job od nuly

Predtým, ako začneme, musíte sa ubezpečiť, že máte všetko, čo je potrebné na vytvorenie webových stránok pre mikro práce. Keďže ste ho stavali na WordPress, budete potrebovať názov domény, webhosting, SSL certifikát a tému MicrojobEgnine WordPress.

Pod WordPressom rozumieme WordPress.org s vlastným hosťovaním. Mali by ste sa pozrieť na celý článok, kde nájdete podrobné porovnanie medzi WordPress.com a WordPress.org.

Väčšina webových stránok pre malé firmy hľadá lacnejšie možnosti. Keď však hľadáte názov domény a webhosting, nájdete možnosti, ktoré stoja medzi 25 až 30 $ / mesiac.

Vieme, že na začiatok je veľa peňazí. Ale nebojte sa!

Existuje mnoho lacných poskytovateľov hostingu, ktorí vám môžu tiež pomôcť zaregistrovať bezplatné doménové meno. Odporúčame vám však používať službu Bluehost, pretože:

 • Používame ich.
 • Sú jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a sú oficiálnymi hosťujúcimi partnermi s WordPress.
 • Ponúkajú bezplatný názov domény, bezplatný certifikát SSL (zvyčajne stojí 69 dolárov ročne) a 60% zľava pri hostovaní používateľov IsItWP.

To znamená, že skutočné náklady na začatie činnosti sa znížia na 2,75 USD mesačne. Úžasné, správne?

create-a-WordPress-účet-na-Bluehost

Po získaní názvu vašej domény a webhostingu musíte ďalej vytvoriť webovú stránku s programom WordPress.

Teraz ste pripravení začať inštalovať tému WordPress pre mikroúlohy.

Inštalácia témy Micro Job

Po vytvorení svojho webu pomocou WordPress budete musieť nainštalovať a aktivovať tému MicrojobEngine. Ak potrebujete pomoc, prečítajte si našu príručku o tom, ako nainštalovať tému do WordPress.

Po aktivácii témy sa zobrazí výzva na pridanie licenčného kľúča na uvítaciu stránku témy. Tento licenčný kľúč môžete získať na stránke účtu EngineThemes.

Uvítacia obrazovka

Po overení môžete kliknúť na tlačidlo „Inštalovať ukážku“. Týmto sa importuje všetok ukážkový obsah a vytvorí sa ukážková stránka.

Nižšie diskutujeme o nahradení ukážkového obsahu pôvodným textom. Bude to jednoduchšie, ako nastaviť všetko od základu, a získate vzhľad správne vytvoreného webového miesta pre mikro zamestnania..

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je vybrať vzhľad (šablónu) pre svoj web. V predvolenom nastavení sú k dispozícii 2 vzhľady, z ktorých môžete spustiť svoje stránky.

Vzorové údaje

Po dokončení prejdite na webovú stránku mikro práce a zistite, či všetko funguje tak, ako chcete.

Pridanie spôsobov platby na váš web Micro Job

Tento web bude spracovávať platby medzi viacerými ľuďmi, ktorí ho používajú na zverejňovanie pracovných pozícií a na voľnej nohe. Predvolené platobné brány sú PayPal a 2Checkout. Môžete si však kúpiť aj prémiové rozšírenia pre platby ako Stripe, PayU, Authorize.net atď.

Ak chcete nastaviť spôsob platby, prejdite na stránku Nastavenia motora »Platobné brány stránku vo WordPress.

Platobné brány

Na svojom webe pre mikroprogramy môžete zarábať dvoma spôsobmi:

Predvolená metóda je účtovať províziu za každú úlohu. Môžete však tiež nastaviť pevnú sumu, čo znamená, že vaši používatelia môžu za každú úlohu (napr. Fiverr) účtovať rovnaké alebo menšie poplatky a dostanete pevnú províziu.

Odporúča sa na začiatok nepridávať žiadne obmedzenia, aby ste mohli na svoje stránky mikroúverov očariť viac používateľov. Keď váš web začne získavať návštevnosť, môžete zmeniť nastavenia a obmedziť množstvo, aby ste zabránili spamu.

Jednoducho choďte na Nastavenia motora »Možnosti motívu. Odtiaľ budete musieť v hornej ponuke prejsť na možnosť „Typ platby“.

Typ platby

V nastavení úlohy „Zadarmo na odoslanie“ môžete pre zamestnávateľov povoliť alebo zakázať bezplatné uverejňovanie úloh. Ak to povolíte, zamestnávatelia môžu nastaviť akúkoľvek cenu za prácu. Pri deaktivácii budete musieť pridať fixnú sumu alebo pridať balíčky pre svojich používateľov.

Aktualizácia vašej značky a textu

Teraz budete musieť prispôsobiť web aktualizáciou značky a textu. Za týmto účelom budete musieť ísť na internet Vzhľad »Prispôsobiť stránku v oblasti správcu WordPress a nahradiť ukážkový obsah.

Vykonajte všetky potrebné zmeny a zobrazia sa v živom náhľade na pravej strane obrazovky. Po dokončení úprav kliknite na tlačidlo „Zverejniť“ a zobrazte svoju skutočnú stránku v akcii.

Spustenie testov a správa vašich webových stránok

Vaša webová stránka mikro práce je pripravená!

Teraz sa musíte uistiť, že všetko funguje dobre. Je to možné testovaním vašich webových stránok a ich prezeraním ako používateľa. Za účelom kontroly procesov môžete zverejniť inzerát, najať si službu, prijať prácu, vybrať platbu atď.

Webová stránka mikro práce

Stránky profilu

Všetci vaši používatelia budú mať vlastnú stránku profilu. Tu môžu pridávať osobné informácie, projekty atď. Stránky s profilmi budú mať hodnotenie každého používateľa, ktoré poskytuje zamestnávateľ alebo nezávislý pracovník, s ktorým pracovali..

Panel používateľov

Vaši používatelia budú mať na vašom webe účet na ukladanie konverzácií, úloh a štatistík. Z tohto účtu môžu spravovať svoj profil.

E-mailové upozornenia

Počas testovania vášho webu by ste mali posielať e-maily na viac adries, aby ste si overili, či oznámenia fungujú správne. Ak sa vyskytnú nejaké problémy s e-mailovými upozorneniami, môžete sledovať tento článok Ako opraviť WordPress neposielanie e-mailov.

Správa pracovných miest

Objednávky a úlohy môžete spravovať z oblasti správy WordPress. Stačí navštíviť Nastavenia motora »Objednávky aby ste videli všetky objednávky a úlohy na vašom webe. Odtiaľto môžete tiež prijímať, overovať a odmietať úlohy.

objednávky

Výber platby

Používatelia môžu vyberať peniaze z vášho webu iba po overení. Na internete Overenie úlohy budete musieť aktualizovať ich stav na „Schválené“..

Stav výberu môžete skontrolovať aj prostredníctvom Nastavenia motora »Výber peňazí strana.

Prečítajte si konverzácie

Akonáhle sa váš web stane obľúbeným, môžete si ticho prečítať rozhovory medzi používateľmi (zamestnávateľmi a nezávislými pracovníkmi). Týmto spôsobom môžete všetky spory vyriešiť poznaním príbehu.

Čítanie konverzácií vám tiež poskytne informácie o tom, aké druhy obchodov sa dejú a aké skryté úmysly vašich používateľov môžu byť (ako napríklad odrezanie a odloženie klientov, atď.).

Po dokončení všetkých testov a úloh súvisiacich s riadením môžete na trh uviesť webovú stránku s mikroplatbami.

Ako speňažiť svoj web Micro Job

Vybudovanie mikropodniku nie je ťažké, ale z dôvodu maximálnej udržateľnosti ho musíte speňažiť. Čím viac projektov bude uzavretých, tým viac budú vaše zárobky.

Ak chcete zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok, postupujte podľa nášho sprievodcu. Keď zachytíte správne publikum, budete mať možnosť získať úspešné pracovné pozície.

Odporúčame vám spustiť blog a propagovať účel svojej webovej stránky pre mikro zamestnania. Vysvetlite, ako chcete pomôcť zamestnávateľom a nezávislým pracovníkom. Mali by ste sa tiež zamerať na to, aby bol váš web jedinečný z iných webových stránok pre mikro práce.

To je všetko. Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol naučiť sa, ako vytvoriť mikropodnik práce, napríklad Fiverr. Môžete si tiež prečítať náš článok o tom, ako vytvoriť web s recenziami v programe WordPress, ktorý zarába peniaze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map