Ako vytvoriť vlastný airtable formulár v

airpable form, wp airtable form, wpforms a zapier


Chcete na svojom webe WordPress vytvoriť vlastný formulár Airtable?

Airtable je cloudová služba, ktorá vám umožňuje vytvárať vlastné tabuľkové aplikácie bez toho, aby ste museli písať riadok kódu. Vzdušná forma uľahčuje ukladanie informácií o používateľovi do vzduchotesnej základne.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť vlastný formulár Airtable pre WordPress.

Prečo si v aplikácii WordPress vytvoriť vlastný formulár vzduchovej výroby?

Vzdušné formuláre sú skvelé pre webové stránky, ktoré vykonávajú kvízy a prieskumy verejnej mienky, zhromažďujú informácie o zákazníkoch, robia plánovanie produktov, plánovanie kalendára obsahu atď..

Vzdušný stôl uľahčuje zhromažďovanie informácií v dlhých tabuľkových formách.

V zásade si môžete vytvoriť vizuálne ohromujúce tabuľky, ktoré sa dajú použiť na ukladanie informácií do vašej databázy. Všetky údaje v týchto formulároch sa však musia zadávať ručne, čo je samozrejme únavná úloha. Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete si vytvoriť formulár WordPress a integrovať ho do svojho účtu Airtable.

Ako vytvoriť vlastný airtable formulár v

Najlepším spôsobom vytvorenia vlastného formulára Airtable na vašom webe WordPress je použitie Doplnok WPForms. WPForms je najlepší a najobľúbenejší doplnok na tvorbu formulárov WordPress, ktorý vám umožní vytvoriť akýkoľvek druh formulára v priebehu niekoľkých minút..

WPForms

Ponúka niekoľko krásnych šablón, ktoré sú pripravené na okamžité použitie. Tieto formuláre môžete tiež použiť na zhromažďovanie platieb, zabránenie odosielaniu spamu, pridanie geolokácie a oveľa viac. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu na WPForms.

Jednou z funkcií tohto doplnku je umožniť vám pripojiť formulár k svojmu účtu Airtable pomocou aplikácie Zapier. Zapier je aplikácia, ktorá sa pripája k viac ako 1 500 aplikáciám na webe, vrátane Airtable, Google Calendar, Slack, Gmail atď..

Po pripojení formulára k Airtable sa všetky informácie vo formulári automaticky pridajú do vášho účtu Airtable. Nie je to rýchly a jednoduchý spôsob uloženia vašich informácií? Poďme sa teda pozrieť, ako vytvoriť vlastný formulár Airtable vo WordPress.

Krok 1: Vytvorenie formulára WordPress pomocou WPForms

Ak chcete začať vytvárať formulár, musíte najskôr nainštalovať a aktivovať Doplnok WPForms na vašom webe. Po aktivácii prejdite na stránku WPForms »Pridať nový vytvoriť formulár.

Teraz vyberte Jednoduchý kontaktný formulár voľba. Do formulára pre názov formulára môžete tiež pridať názov.

WPForms Builder, vzduchotesné formuláre

Jednoduchý formulár bude obsahovať niektoré základné polia ako Meno a E-mailová adresa. Do tohto formulára môžete pridať ďalšie polia jednoduchým pretiahnutím polí z ľavej strany obrazovky. Ak potrebujete viac informácií, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako vytvoriť jednoduchý kontaktný formulár.

Po dokončení prispôsobovania formulára môžete zmeniť nastavenia upozornení a potvrdenia tohto formulára. Nakoniec kliknite na ikonu Uložiť , aby ste nestratili svoje nastavenia.

Krok 2: Inštalácia doplnku Zapier pre integráciu do vzduchu

V ďalšom kroku musíte nainštalujte doplnok Zapier. Pomocou aplikácie Zapier môžete prepojiť formulár s viac ako dvoma aplikáciami súčasne.

Tu použijeme Zapier na pripojenie nášho formulára k Airtable. Ak chcete nainštalovať program Zapier, prejdite na stránku WPForms »Addons. Teraz pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte doplnok.

Po nájdení kliknite na ikonu Nainštalujte doplnok Tlačidlo. Teraz prejdite na stránku nastavení WPForms a kliknite na ikonu integrácia tab. Nájdete tu kľúč rozhrania Zapier API, ktorý sa použije na pripojenie vašich WPForms k vášmu účtu Zapier.

Na tejto stránke vidíte logo Zapier. Kliknutím naň nájdete kľúč API. Ponechajte túto stránku otvorenú. Toto rozhranie API budeme potrebovať v nasledujúcom kroku.

Zapier API

Krok 3: Vytvorenie Zap

Zap je automatizovaná úloha, pri ktorej môžete súčasne spustiť a prepojiť dve alebo viac online aplikácií. Aby sa to však stalo, musíte si najskôr vytvoriť účet Zapier. Otvorte novú kartu a vytvorte účet Zapier.

Ak to chcete urobiť, jednoducho choďte na Oficiálna webová stránka spoločnosti Zapier a kliknite na Prihlásiť Se. Potom sa môžete zaregistrovať pomocou svojej e-mailovej adresy.

Zapier, integrácia wpformov, airtabe formy

Keď sa nachádzate na hlavnom paneli Zapieru, kliknite na ikonu Vytvorte Zap gombík.

Teraz musíte nakonfigurovať dve veci:

  • Nakonfigurujte aplikáciu Trigger
  • Konfigurácia aplikácie Akcia

Pozrime sa na ne krok za krokom.

Krok 4: Konfigurácia aplikácie Trigger pre airtable

Zap potrebuje na spustenie každej konkrétnej akcie spúšť. Tu budeme musieť nakonfigurovať WPForms ako spúšťaciu aplikáciu. Keď kliknete na ikonu Vytvorte Zap sa dostanete na novú obrazovku. Na tejto stránke môžete pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadať WPForms. Po nájdení kliknutím na ňu prejdete na ďalší krok.

Integrujte WPForms do zapier

V ďalšom kroku vyberte ikonu ďalej gombík.

integrovať wpfrms do zapier

Zobrazí sa vám nová obrazovka, na ktorej sa musíte prihlásiť do svojho účtu WPForms. Po kliknutí na Prihláste sa do služby WPForms sa zobrazí nové okno, v ktorom môžete zadať adresu svojho webu a kľúč API, ktorý potrebujeme v kroku 2. Po zadaní týchto údajov kliknite na Áno, pokračovať gombík.

Uvidíte, že váš doplnok WPForms je pridaný do Vyberte účet WPForms str. Teraz kliknite na tlačidlo Test na obrazovke a skontrolujte, či bol účet Zapier správne integrovaný do vášho doplnku WPForms.

Ak dostanete správu o úspechu, mali by ste pokračovať kliknutím na tlačidlo Uložiť + Pokračovať. Teraz Zapier získa prístup k vášmu Doplnok WPForms a môžete načítať všetky formuláre, ktoré ste vytvorili pomocou svojho účtu. Pomocou rozbaľovacej šípky vyberte formulár, ktorý ste vytvorili skôr, a kliknite na ikonu ďalej gombík.

Teraz Zapier načíta všetky položky vo formulári. Vyberte ktorúkoľvek z položiek formulára, aby sa mohla použiť na testovanie spojenia medzi WPForms a Airtable. Klikni na ďalej tlačidlo pokračovať.

Krok 5: Konfigurácia aplikácie Akcia

Tento krok je pokračovaním predchádzajúceho kroku a my tu nakonfigurujeme akčnú aplikáciu. Kliknite na odkaz uvedený na nasledujúcom obrázku.

Nastavenia Zapier

Pomocou rozbaľovacej šípky si teraz môžete vybrať aplikáciu Airtable.

Vyberte aplikáciu vzduchotesnej akcie

Zobrazí sa výzva na výber akcie Airtable. Tu máte niekoľko možností. Vyberte požadovanú možnosť. Tu vyberieme možnosť vytvorenia záznamu. Dokončite krok kliknutím na ikonu Save + Pokračovať gombík.

V ďalšom kroku stlačte Pripojte účet na pripojenie účtu Airtable k službe Zapier. Na obrazovke sa teraz objaví vyskakovacie okno so žiadosťou o zadanie kľúča Airtable API. Ak chcete získať rozhranie Airtable API, otvorte novú kartu a prihláste sa do svojho účtu Airtable. Rozhranie API nájdete v časti Prehľad účtu. Stačí kliknúť na svoju profilovú fotku v pravom hornom rohu a kliknúť na prehľad účtu.

API Airtable

Rozhranie API môžete zobraziť kliknutím na textové pole. Teraz skopírujte a prilepte toto rozhranie API do okna Zapier.

Po dokončení stlačte Áno, pokračovať Tlačidlo. Uvidíte, že váš účet Airtable sa pridáva do Vyberte účet Airtable str. Teraz môžete kliknúť na ikonu skúška na testovanie spojenia medzi vašimi účtami Zapier a Airtable.

Krok 6: Nastavenie a testovanie vzduchotesnej šablóny

Posledným krokom je nastavenie a testovanie šablóny Airtable. Šablóny Airtable nájdete kliknutím na kartu Šablóny v hornej časti účtu Airtable.

vzduchotesné šablóny

Ak chcete vybrať šablónu, musíte najskôr vybrať základňu. Poďme si vybrať Užívateľský prieskum ako základ pre tento kurz. Ako vyzerá naša šablóna?.

vzduchotesná základňa pre wordpress

Spoločnosť Zapier načíta údaje z vášho formulára Custom Airtable pre polia. Každé z týchto polí je možné upravovať. Po dokončení prejdite nadol a kliknite na ikonu ďalej Tlačidlo. V ďalšom kroku môžete skontrolovať pripojenie WPForms a Airtable kliknutím na ikonu Odošlite test do vzduchotesnej jednotky gombík.

Teraz sa vytvorí nový kontakt so záznamom testovacieho formulára na vašom účte Airtable. Môžete sa prihlásiť do svojho účtu Airtable a potvrdiť, či bol kontakt vytvorený. Ak je to hotové, môžete sa vrátiť na svoj účet Zapier a kliknúť na ikonu Skončiť na dokončenie procesu. Zrolujte dole po obrazovke a vymieňajte Váš Zap možnosť na. Do zariadenia Zap môžete tiež pridať meno.

zap meno

Teraz, keď používateľ odošle formulár, informácie sa automaticky pridajú na váš účet Airtable.

Krok 7: Vloženie vzduchotesnej formy do WordPress

Keď je formulár pripravený, môžete ho jednoducho vložiť na svoj web. Môžete ho vložiť na svoje príspevky, stránky alebo bočné panely. Ak chcete vložiť formulár, prejdite na Stránky »Pridať nový. Teraz do formulára pridajte meno a kliknite na ikonu , + ‘ podpísať a pridať blok. Teraz vyberte časť WPForms z najpoužívanejších blokov.

vložiť wpformy

Kliknite na šípku rozbaľovacej ponuky a vyberte formulár, ktorý ste práve vytvorili pomocou Doplnok WPForms.

Váš formulár bude teraz pridaný do editora stránky. Posledným krokom je zverejnenie formulára. Stačí kliknúť na tlačidlo Zverejniť a váš formulár bude ihneď zverejnený.

Zverejniť formulár, WPForm

Tak to je všetko. Váš vlastný formulár Airtable bol úspešne vytvorený. Dúfame, že vám tento článok pomôže. Môžete tiež vyskúšať, ako vytvoriť e-mailový spravodaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me