Ako vytvoriť webovú stránku pre malé podniky v 5 jednoduchých krokoch (2020)

Ako vytvoriť webovú stránku pre malé podniky


Chcete vytvoriť webovú stránku na podporu svojej malej firmy? Vytvorenie webovej stránky pre vašu firmu vám môže pomôcť rásť na internete. Našťastie si môžete vytvoriť webovú stránku pre malé firmy sami bez toho, aby ste vývojárovi museli platiť odvážny poplatok.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť webovú stránku pre malé firmy v 5 jednoduchých krokoch.

Prečo by ste si mali vytvoriť webovú stránku pre svoju malú firmu?

Ako vlastník firmy budete chcieť zdieľať svoje produkty a služby so svetom. To možno dosiahnuť vytvorením obchodnej webovej stránky. Webové stránky maximalizujú váš dosah na nových zákazníkov a pomáhajú vám rýchlejšie rozvíjať vaše podnikanie.

V minulosti nebolo ľahké vytvoriť webovú stránku alebo vytvoriť internetový obchod pre malú firmu. Ľudia si najímali profesionálnych vývojárov, ktorí vytvárajú svoje webové stránky, a to bol obrovský náklad pre majiteľa malej firmy. Teraz technológia pokročila a vy si môžete vytvoriť svoj vlastný web bez toho, aby ste mali akékoľvek znalosti kódovania.

Prečítajte si tiež náš článok o najlepších knihách WordPress vrátane kníh na webových stránkach WordPress pre firmy.

Pozrime sa, ako vytvoriť webovú stránku pre malé firmy v 5 jednoduchých krokoch bez pomoci vývojára.

Krok 1: Výber platformy na vytvorenie webovej lokality pre malé podniky

Najprv si musíte zvoliť správnu platformu, ktorá vám umožní prístup ku všetkým funkciám, ktoré potrebujete na vytvorenie svojich stránok. Väčšina začiatočníkov to nepovažuje za dôležité, je to však základný faktor vášho webu. Ak si vyberiete správnu platformu pre svoje potreby, všetky ostatné úlohy, ktoré vykonáte, sa stanú ľahkými.

Odporúčame vám vybrať si WordPress a vytvoriť si webovú stránku pre malé firmy. Je to známy softvér, ktorý podporuje 31% všetkých webových stránok na internete.

WordPress je skvelý pre webové stránky malých firiem, pretože prichádza s množstvom vstavaných funkcií, ktoré uľahčujú vašu prácu. Má stovky tisíc bezplatných šablón a rozšírení, ktoré vám pomôžu vytvoriť webovú stránku bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu. Najlepšie zo všetkého je, že vám poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi stránkami.

WordPress prichádza v 2 variantoch: WordPress.com a WordPress.org. Pre svoj web budete potrebovať hostiteľa WordPress.org, pretože obsahuje úžasné funkcie a prístup k bezplatným témam a doplnkom. Pre viac informácií si môžete prečítať WordPress.com vs. WordPress.org.

Teraz, keď viete, ktorú platformu by ste si mali zvoliť, môžete začať so skutočným procesom vytvárania svojich webových stránok.

Krok 2: Nákup domény a hosting pre vaše webové stránky malých firiem

Najprv budete potrebovať doménové meno a webhosting, aby ste mohli začať s vytváraním webových stránok svojej firmy pomocou WordPress.

Ide o peniaze a možno budete chcieť zvoliť alternatívu, ktorá bude v počiatočných fázach vývoja nižšia. Celkovo vás názov domény stojí 14,99 USD ročne a náklady na webhosting približne 7,99 USD mesačne, čo je veľa peňazí, ak máte škriatkový rozpočet..

Odporúčame vám hosťovať webhosting Bluehost. Pre našich čitateľov ponúkajú bezplatný názov domény, bezplatný certifikát SSL a 60% zľavu na hosťovaní WordPress. Znižuje to náklady na názov domény a hosting na 2,75 USD mesačne.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Keď sa nachádzate na webových stránkach Bluehost, kliknite na ikonu Začni teraz tlačidlo pre pokračovanie.

vytvoriť blog na Bluehost

Dostanete sa na stránku s cenami. Môžete sa pozrieť do základné a Plus plány. Tieto plány sú cenovo dostupné a ponúkajú dobré služby pre webové stránky malých firiem.

vyberte plán Bluehost na spustenie blogu

Keď sa rozhodnete, môžete kliknúť na ikonu vybrať vyberte svoj plán a pokračujte ďalším krokom k nákupu názvu domény.

nákup domény Bluehost

Pre webové stránky malých firiem sa odporúča zvoliť názov domény, ktorý je jednoduchý, krátky a ľahko vysloviteľný. Názov domény by mal byť relevantný pre vaše podnikanie a mal by potenciálnym zákazníkom poskytnúť predstavu o tom, o čom je vaša značka. Tráviť nejaký čas hľadaním správneho názvu domény, pretože to môže byť hlavným faktorom úspechu pre vaše stránky. Môžete dokonca vyhľadať názov domény pomocou nášho nástroja na generovanie názvov domén.

Po získaní názvu domény môžete kliknúť na ikonu Ďalšie Tlačidlo. Teraz budete musieť pridať svoje osobné údaje, ako napríklad meno, e-mail, adresu atď.

Informácie o balíku Bluehost

Na tej istej stránke sa zobrazí niekoľko doplnkov, ktoré je potrebné zahrnúť do vášho plánu hostenia. Jednoducho ich odškrtnite a pokračujte v zobrazovaní celkovej ceny, vyberte spôsob platby a dokončite nákup.

Poznámka: Ak chcete niektorý z týchto doplnkov hostingu neskôr, môžete ich pridať z hlavného panela hosťovania.

Krok 3: Inštalácia WordPress na váš hostingový účet

Po prihlásení na odber svojho hostingového plánu sa zobrazí výzva na výber témy WordPress. V tomto kroku si môžete vybrať ľubovoľnú tému, pretože ju môžete kedykoľvek zmeniť (ukážeme vám, ako to urobiť v ďalšom kroku tejto príručky).

vyberte tému

Potom sa zobrazí výzva na výber názvu a názvu stránky.

vytvoriť novú webovú stránku wordpress

Po zadaní podrobností kliknite na Ďalšie. Bluehost pre vás teraz nainštaluje WordPress a po dokončení vám ukáže nasledujúcu obrazovku:

Inštalácia wordpress bola úspešná

Na svoje stránky sa môžete prihlásiť pripojením wp-admin na svoju adresu URL. Vaša prihlasovacia adresa URL WordPress by mala vyzerať takto:

http://example.com/wp-admin

Teraz sa môžete prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress pomocou poverení zaslaných na vašu e-mailovú adresu.

prihlásenie wordpress

Vo vašej administratívnej oblasti WordPress môžete zmeniť všeobecné nastavenia, vytvárať stránky a spravovať celý svoj web.

Táto inštalácia WordPress má základnú tému, ktorá sa inštaluje a aktivuje automaticky. Predvolenú šablónu môžete zmeniť na požadovanú tému. Na internete sú k dispozícii stovky tisíc bezplatných a prémiových tém.

Môžete si pozrieť túto kolekciu najlepších a najpopulárnejších tém WordPress pre svoju webovú stránku pre malé podniky. Jednoducho si vyberte tému WordPress, ktorá má úžasný dizajn a zhoduje sa s funkciami, ktoré potrebujete pre svoje stránky.

Po výbere témy ju môžete jednoducho nainštalovať do WordPress. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať tému WordPress.

Všetky témy WordPress majú rôzne funkcie a možnosti na prispôsobenie vzhľadu a dojmu vašich stránok. Vždy môžete ísť na internet Vzhľad »Prispôsobiť stránku v oblasti správcu WordPress a upravte nastavenia témy.

Prispôsobte vzhľad stránok

Na tejto stránke môžete vytvárať ponuky, meniť farby webových stránok, pridať obrázok hlavičky a ďalšie. Po dokončení nastavení môžete kliknúť na ikonu publikovať zobrazíte tieto zmeny v akcii.

Aj keď je ľahké nájsť tému WordPress, ktorá sa prispôsobí vášmu pracovnému postupu, možnosti prispôsobenia vo väčšine tém sú obmedzené. Pokiaľ nie ste vývojár, nemôžete robiť výrazné úpravy dizajnu témy.

Ak chcete pre svoj web vytvoriť vlastný prispôsobený dizajn, môžete nainštalovať doplnok Builder pre drag and drop aplikácie WordPress. Najobľúbenejšie z nich sú Beaver Builder a Divi Theme, pretože vám dávajú veľa možností na jednoduché vytvorenie úžasnej obchodnej webovej stránky..

Krok 4: Vytvorenie webových stránok

Po aktivácii témy budete musieť urobiť niekoľko stránok a pridať informácie o svojej firme. Webové stránky pre malé firmy nie sú načítané obsahom, takže pre svojich používateľov môžete vytvárať jednoduché webové stránky so základnými podrobnosťami.

Ak chcete vytvoriť novú stránku, musíte ísť na Stránky »Pridať nový vo vašej administratívnej oblasti WordPress.

Nová stránka v WordPress

Môžete vytvoriť toľko stránok, koľko potrebujete pre svoj web. Ak chcete na zverejnené stránky pridať alebo aktualizovať akékoľvek informácie, môžete ich jednoducho upravovať v oblasti správy WordPress.

Pridajte všetky dôležité stránky, ktoré sú potrebné pre webové stránky malých firiem, napríklad o nás, službách, produktoch, podpore (ak sú k dispozícii) alebo sa vytvoria ďalšie užitočné stránky..

Po rozbalení môžete pridať ďalšie stránky, napríklad stránku blogu, samostatné značky značky pre každý produkt a ďalšie. Nechajte to teraz jednoduché.

Krok 5: Pridanie funkcií na váš web

Program WordPress je dodávaný s tisíckami doplnkov (aplikácií), ktoré vám uľahčia prácu. Tieto doplnky môžete použiť na pridanie neuveriteľných funkcií na svoj web bez úpravy jediného riadku kódu.

Stránka doplnkov

Úložisko WordPress obsahuje viac ako 50 000 doplnkov zdarma, ktoré môžete použiť na pridanie funkcií na svoje stránky. Jednoducho nainštalujte a aktivujte požadované, a budete na ceste.

Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Okrem toho vám odporúčame prečítať si tento článok o tom, ako vytvoriť miesto pre prácu na mikroúrovni, ako je Fiverr.

Čo treba urobiť hneď po vytvorení webovej stránky WordPress

Keď bude vaša webová stránka pripravená, mali by ste vykonať niekoľko úloh, ktoré sú potrebné na to, aby webová stránka vašej firmy fungovala dobre na internete. Napríklad vylepšite hodnotenie vyhľadávacieho nástroja, aby ste získali väčšiu návštevnosť, sledujte komentáre spamu na svojich stránkach, zvyšujte rýchlosť načítania stránky, zabezpečte web pred hackermi a škodlivým softvérom a pridajte kontaktný formulár.

Pozrime sa na kroky, ktoré by ste mali podniknúť ihneď po vytvorení webovej stránky pre malé firmy.

 • Kontaktný formulár: Pridajte na svoju webovú stránku firmy kontaktný formulár. Môžete tiež vyskúšať náš odborný výber najlepších doplnkov pre kontaktný formulár WordPress. Vaši používatelia sa s vami môžu spojiť pomocou týchto formulárov.
 • Pridajte sledovanie Google Analytics: Nainštalujte si na svoju webovú stránku pre malé firmy sledovanie Google Analytics Doplnok MonsterInsights. V počiatočných fázach je dôležitý každý návštevník a spoločnosť MonsterInsights sa o to môže postarať za vás.
 • Zabezpečenie WordPress: Zabezpečte svoje stránky WordPress inštaláciou niektorých najlepších doplnkov zabezpečenia WordPress. Odporúčame Sucuri, ktorý je najpopulárnejším bezpečnostným doplnkom WordPress, a používame ho na všetkých našich webových stránkach.
 • Vylepšiť SEO WordPress: Zvýšte svoj SEO pomocou najlepších pluginov WordPress SEO. Odporúčame vám použiť doplnok SEO Yoast.
 • Zálohovanie WordPress: Naplánujte si zálohovanie svojho webu WordPress pomocou najlepšieho záložného doplnku WordPress. Môžete si tiež prečítať túto príručku, ako ľahko zálohovať svoje stránky WordPress.
 • Výkon WordPress: Zvýšte výkonnosť svojej firemnej stránky inštaláciou najlepších medzipamäte WordPress a ďalších doplnkov pre výkon WordPress.
 • Zabráňte spamovým komentárom: Nainštalovaním doplnku Akismet na svoje stránky zabránite spamovým komentárom.
 • Rozšírte svoje webové stránky: Rozšírte svojich návštevníkov a zákazníkov pomocou najlepších doplnkov olovenej generácie WordPress.
 • Pracovná telefónna služba: Umožnite používateľom, aby sa s vami spojili pridaním služobnej telefónnej služby na váš web.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku pre malé firmy v 5 jednoduchých krokoch. Tiež si prečítajte odpovede našich odborníkov o tom, koľko stojí webová stránka pred spustením webovej stránky.

Ak chcete získať podrobnejšie kroky, prečítajte si, ako spustiť webovú stránku WordPress od začiatku (krok za krokom).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map