Ako vytvoriť webovú stránku reštaurácie pomocou WordPress (krok za krokom)

Vytvorte webovú stránku reštaurácie


Chcete vytvoriť webovú stránku reštaurácie pomocou programu WordPress?

Webové stránky reštaurácie zvyčajne zobrazujú ponuky, informácie o rezervácii a polohu, aby ich zákazníci mohli ľahko nájsť a prípadne si rezervovať online rezerváciu. WordPress uľahčuje vytváranie webových stránok v reštaurácii, aj keď nie ste technicky zdatní.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť webovú stránku reštaurácie pomocou programu WordPress krok za krokom.

Základné vlastnosti webových stránok reštaurácie

Normálne by zákazníci pri vstupe do reštaurácie hľadali veľkú atmosféru, jedlá a niekoho, kto im môže pomôcť. Reštaurácie tiež zhromažďujú spätnú väzbu / návrhy od zákazníkov, aby zlepšili svoje služby.

Najlepšie na budovaní webovej stránky reštaurácie je to, že môžete ponúknuť rovnaké možnosti online. Môžete dokonca pomôcť zákazníkom zistiť vašu polohu, vykonať online rezerváciu a dokonca prečítať spätnú väzbu svojich zákazníkov.

Nižšie uvádzame niekoľko funkcií, ktoré často nájdete na webových stránkach reštaurácie.

 • Stránka ponuky reštaurácie
 • Online rezervačný formulár
 • Ikony sociálnych médií
 • Kontaktná stránka s adresou a telefónnym číslom
 • A viac..

Požiadavky na vytvorenie webovej stránky reštaurácie

Na vytvorenie webovej stránky reštaurácie budete potrebovať nasledujúce veci:

 • Názov domény: Je to adresa URL, ktorú používatelia zadajú do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web (napríklad google.com alebo isitwp.com)
 • Web hosting: Tu ukladáte súbory webových stránok vrátane fotografií.
 • Téma reštaurácie WordPress: Téma alebo šablóna reštaurácie je povrchom vašej webovej stránky. Zahŕňa tiež funkcie a možnosti, ktoré podporujú účel stránky.
 • Doplnky WordPress (voliteľné): Pre webovú stránku reštaurácie odporúčame použiť nasledujúce doplnky WordPress.
  • Spustiť rezerváciu (voliteľné): umožňuje vám vytvoriť online rezervačný systém, ktorý zákazníkom uľahčí rezerváciu stola vo vašej reštaurácii.
  • MonsterInsights: Je to najlepší doplnok Google Analytics, ktorý vám poskytuje podrobné správy o tom, ako vaši návštevníci vyhľadávajú webové stránky reštaurácií a ako s nimi interagujú.
  • WPForms: Najlepšie doplnok formulára WordPress, ktorý vám tiež umožní publikovať recenzie a spätnú väzbu generovanú používateľmi na webových stránkach vašej reštaurácie.

Vytvorenie webovej stránky reštaurácie pomocou WordPress

Teraz, keď viete o základných funkciách a požiadavkách, prejdite sa krok za krokom a vytvorte webovú stránku pre svoju reštauráciu.

Krok 1: Kúpte si doménové meno a webhosting

Aby ste mohli začať, musíte najskôr kúpiť doménové meno a webhosting.

Odporúčame používať Bluehost. Je to jeden z najpopulárnejších poskytovateľov webhostingu a je oficiálnym odporúčaným hostiteľským partnerom spoločnosti WordPress.org. Používateľom služby IsItWP ponúkajú bezplatný názov domény, certifikát SSL a 60% zľavu na plány webhostingu.

Recenzia Bluehost

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Môžete si prečítať našu recenziu Bluehost pre viac informácií.

Choďte na Bluehost a kliknite na Začať. Ďalej vás požiadame, aby ste si vybrali plán hostenia na vytvorenie webovej stránky reštaurácie. Vyberme si základný plán hneď na začiatku. Zahŕňa bezplatný názov domény a bezplatný certifikát SSL. Vždy, keď vaše stránky rastú, môžete ich kedykoľvek inovovať.

vyberte plán webovej lokality Bluehost pre webovú stránku reštaurácie

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí otázka, či chcete pokračovať s existujúcou doménou, ktorú vlastníte, alebo si kúpiť novú bezplatne. Vyberte najlepšiu možnosť pre vás.

nákup domény Bluehost

Zobrazí sa výzva na zadanie informácií o vašom účte. Pre ľahkú registráciu sa môžete prihlásiť pomocou Google a dokončiť nastavenie pomocou niekoľkých kliknutí.

bluehost vytvorenie účtu

Po zadaní podrobností prejdite nadol, kým nenájdete pole s informáciami o balení. Môžete si vybrať základný plán na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov. Môžete tiež vidieť, že je vybratých niekoľko doplnkov, čím sa zvyšuje celková cena. Odporúčame zrušiť začiarknutie doplnkov, pretože ich nebudete ihneď potrebovať. Vždy ich môžete kedykoľvek zakúpiť.

Výberom 36-mesačného plánu získate najlepšiu hodnotu za svoje peniaze.

Informácie o balíku Bluehost

Po výbere plánov prejdite po stránke ďalej a zadajte svoje platobné podrobnosti. Musíte vyjadriť súhlas s ich Zmluvnými podmienkami a potom kliknite na tlačidlo Odoslať.

To je všetko!

Úspešne ste sa prihlásili na hosťovací plán. Zobrazí sa výzva na vytvorenie hesla pre váš účet.

Ďalej dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela webhostingu (cPanel), kde môžete spravovať všetko od hostenia súborov až po e-maily a podporu..

Krok 2: Nastavte WordPress pre vaše stránky reštaurácie

WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na trhu. 30% webu využíva technológiu WordPress a mnoho renomovaných značiek aktívne používa program WordPress na prevádzkovanie svojich webových stránok..

Existujú 2 druhy WordPress: WordPress.com, ktoré sú hosťovaným riešením, a WordPress.org, čo je platforma s vlastným hosťovaním. Ak chcete odstrániť nejasnosti, môžete skontrolovať rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org.

Pre webové stránky vašej reštaurácie budete potrebovať hostiteľa WordPress.org, pretože vám poskytuje úplnú kontrolu nad vašimi stránkami.

Bluehost ponúka na svojom prístrojovom paneli inštaláciu WordPress jedným kliknutím. Budete musieť pridať podrobnosti o svojom webe a nainstaluje WordPress automaticky za pár minút. Môžete sa tiež dozvedieť, ako nainštalovať WordPress krok za krokom.

Zaujíma vás, prečo by ste mali používať WordPress? Pozrite sa na našu úplnú kontrolu WordPress. Môžete si prečítať aj tieto kľúčové dôvody použitia WordPress pre svoje webové stránky.

S Bluehost nemusíte prejsť samostatným inštalačným procesom WordPress pre svoju reštauračnú stránku. Po registrácii do plánu Bluehost stačí vybrať tému WordPress, zadať názov a nadpis pre webovú stránku reštaurácie a budete pripravení začať s programom WordPress..

Krok 3: Vyberte motív reštaurácie WordPress

Po nastavení programu WordPress budete musieť vybrať tému reštaurácie a nainštalovať ho na svoj web.

Adresár tém

Môžete použiť tisíce bezplatných a prémiových tém WordPress. Pri výbere témy sa budete musieť pozrieť do dizajnu, funkcií a možností, ktoré sú s ňou dodávané.

Dobrý motív reštaurácie WordPress by mal ponúkať atraktívne rozloženie s jednoduchou navigačnou ponukou, bočnými panelmi, podporou miniaplikácií a šablón stránok. Môžete sa pozrieť na náš odborný výber najlepších tém v reštaurácii WordPress a ľahko si vybrať tému pre svoj web.

Na účely tohto tutoriálu používajme Foodicu, jednu z najlepších tém WordPress pre reštaurácie, webové stránky s receptami, blogerov s potravinami a časopisy..

Foodica

Krok 4: Vytvorte online rezervačný systém reštaurácií (voliteľné)

S rastom firmy budete musieť na svoj web pridať online rezervačný systém, aby si zákazníci mohli rezervovať stôl vo vašej reštaurácii.

Online rezervácia

Na rozdiel od rezervovania tabuliek prostredníctvom telefonických hovorov funguje online rezervačný systém automaticky po jeho nastavení. Na základe doplnku, ktorý používate, môžete pridať sviatky, otváracie a zatváracie hodiny a dokonca zablokovať rezervácie ručne. Najlepšie je, že generuje e-mailové upozornenia pre vás a vašich zákazníkov. Ako majiteľ reštaurácie môžete rezerváciu potvrdiť alebo odmietnuť na základe dostupnosti tabuliek.

Najlepšie na tom je, že môžete použiť doplnok WordPress, napríklad Start Booking, aby ste na svoj web pridali funkciu online rezervácie niekoľkými kliknutiami bez toho, aby ste museli písať kód.

začať rezerváciu

Tento doplnok ponúka všetky vyššie uvedené funkcie. Poskytuje tiež doplnky na integráciu e-mailov, rezervácie na export a ďalšie.

Čítaj viac: Najlepšie online rezervačné systémy.

Krok 5: Zobrazenie galérií obrázkov a jazdca

Okrem online rezervačného systému je nevyhnutné, aby ste na svojich webových stránkach zobrazovali obrázky svojej reštaurácie, jedla atď.

Galéria reštaurácie

Na zvýšenie atraktívnosti obrázkov môžete použiť doplnok obrázkov WordPress, ako sú Envira Gallery a Soliloquy.

Galéria Envira je populárny doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje vytvárať obrázkové galérie a albumy na webových stránkach vašej reštaurácie. Soliloquy na druhej strane umožňuje rýchlo a ľahko pridať posúvače krásnych obrázkov na ľubovoľnú webovú stránku.

Krok 6: Vytvorte stránku s kontaktmi

Kontaktná stránka je dôležitou súčasťou každej webovej stránky. Táto stránka bude pre vašich potenciálnych zákazníkov nesmierne užitočná, aby zistili, kde sa nachádza vaša reštaurácia, a spojili sa s vami. Na svoju kontaktnú stránku môžete pridať adresu, mapu polohy a ďalšie kontaktné údaje.

Stránka s kontaktom by mala obsahovať aj formulár, pomocou ktorého môžu zákazníci napísať svoje pripomienky alebo návrhy. Odporúčame používať WPForms plugin na pridanie kontaktného formulára do WordPress.

Okrem toho môžete tiež pridať ikony sociálnych médií a zobraziť svoje oficiálne sociálne stránky ako Facebook, Twitter, Instagram atď.

Krok 7: Propagujte svoju webovú stránku reštaurácie

Keď bude váš web pripravený, ďalšie kroky, ktoré musíte urobiť, je propagovať ho online.

Existuje niekoľko marketingových doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu rozšíriť slovo. Pozrime sa na niektoré užitočné doplnky, ktoré môžete použiť na maximalizáciu dosahu a zvýšenie návštevnosti online.

Neustály kontakt: Je to jedna z najlepších služieb e-mailového marketingu. Umožní vám zasielať odberateľom a stálym zákazníkom hromadné e-maily o týchto denných obchodoch, ponuke nových reštaurácií a oveľa viac pomocou niekoľkých kliknutí.

MonsterInsights: Toto je najlepší doplnok Google Analytics, ktorý môžete použiť na sledovanie vašich návštevníkov. Zobrazuje vaše obľúbené stránky priamo na hlavnom paneli programu WordPress, takže môžete vylepšiť používateľské prostredie svojho webu a zvýšiť návštevnosť.

OptinMonster: Je to najlepší doplnok na optimalizáciu konverzií. Vďaka úžasným kontextovým oknám doplnok podporuje e-mailové registrácie, online rezervácie alebo akékoľvek iné požadované akcie, ktoré majú vaši používatelia vykonať na vašom webe..

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku reštaurácie pomocou programu WordPress. Môžete si tiež vyskúšať naše najlepšie vybrané tematické obchody WordPress a kúpiť si perfektnú tému.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map