Ako vytvoriť webovú stránku s potravinami a receptami (a zarobiť si peniaze)

ako vytvoriť webovú stránku o potravinách


Chcete vytvoriť webovú stránku o jedle a recepte? To je fantastický nápad! Či už prevádzkujete blog, ktorý kontroluje cestovné z miestnych reštaurácií alebo zdieľate vlastné recepty, dokonale vytvorený web WordPress vám môže zaistiť pozornosť čitateľov.

V tomto článku sa v 4 jednoduchých krokoch podelíme o tom, ako vytvoriť webovú stránku s potravinami a receptami.

Spustenie webovej stránky s potravinami a receptami

Mnoho naysayerov vám povie, že medzera na jedlo a recepty je presýtená obsahom online. Aj keď je pravda, že na internete existuje veľa webových stránok s jedlom a receptami, nemali by ste vám dovoliť, aby vám zabránili nasledovať váš sen..

Jednoduchá pravda je: každý jej jedlo a vždy sú potrebné čerstvé recepty. Ako jedinečný jedinec s vlastným písacím hlasom a štýlom prinesiete na stôl niečo zvláštne tým, že ste vy.

To znamená, že ak sa chcete odlíšiť od davu, musíte sa zdokonaliť vo svojej individuálnej jedinečnosti. Budete musieť zistiť presne to, čo robí váš obsah skutočne odlišným. Aby ste to dosiahli, budete si musieť vybrať medzeru v žánri jedlo a recepty.

Najúspešnejšie webové stránky o jedle a recepte sú špecializované. Vybrali si medzeru. Namiesto toho, aby ste podávali priemerný obsah v mnohých kategóriách, nechajte svoje publikum hodovať na 1 alebo 2 špecializovaných kategóriách zabezpečovaných hlavným šéfkuchárom. Rovnako ako vynikajúci kulinársky zážitok, pokiaľ ide o úspešný blog o potravinách, kvalita nad kvantitou vždy vyhrá deň.

Príklady výklenkov pre potraviny a recepty sú:

 • Stravovanie z rozpočtu
 • Vegánske alebo vegetariánske jedlá
 • Polievky a dusené mäso
 • Vyprážané potraviny
 • Zdravé varenie
 • Recepty neobsahujúce sóju, bezlepkové, bez orechov alebo bez cukru
 • Kultúrne jedlá
 • Potraviny vhodné pre deti
 • Varenie s hmyzom

To je len niekoľko návrhov mimo vrcholov našich hláv. Sme si istí, že môžete vymyslieť viac. Úžasná vec, ktorá sa týka spustenia webovej stránky s jedlom a receptami, je to, že možnosti vo výklenku sú nekonečné. Urobte si čas a vykopajte sa hlboko do svojej duše jedál. Rovnako ako najchutnejšie jedlá sú vyrobené s láskou, aj vaše jedlo a blog s receptami by mali pochádzať zo srdca. O aké potraviny ste najradšej?

Akonáhle ste si vybrali svoje miesto na jedlo, postupujte podľa krokov uvedených nižšie a recept na úspech.

Krok 1: Vyberte si doménové meno a hosting pre svoj potravinový web

Prvým krokom na vytvorenie stránky s potravinami a receptami je vytvorenie webovej stránky s programom WordPress.

Akonáhle budete mať základný rámec pre „všeobecný“ web, môžete ho vyladiť na obsah svojho srdca a zmeniť ho na jedlo a receptovú stránku svojich snov..

Na to budete potrebovať názov domény a webhosting.

Názov domény je adresa vášho webu na internete, známa tiež ako vaša adresa URL. Napríklad náš názov domény je IsItWP.com; a to je to, čo napíšete do webového prehľadávača, aby ste nás našli online. Názov vašej webovej stránky by mal súvisieť s vybraným miestom pre potraviny. Využite kľúčové slová spojené s žánrom stravovania alebo receptu.

Ak potrebujete pomoc pri výbere názvu domény pre svoje webové stránky, odporúčame vám použiť náš generátor názvov webových stránok.

Na druhej strane web hosting je miesto, kde sa ukladajú súbory na vašom webe. Premýšľajte o tom týmto spôsobom: ak je vaša doména vaša adresa, váš webhosting je váš dom. Dáva to zatiaľ zmysel, však? Z tohto dôvodu potrebujete na vytvorenie správnej webovej stránky názov domény aj webhosting.

Našťastie môžete získať oba tieto prvky za zľavnenú cenu od našich priateľov v službe Bluehost!

Bluehost ponúka čitateľom IsItWP bezplatný názov domény, bezplatný SSL certifikát (na zabezpečenie vašich stránok) a MASSIVE zľavu na webhosting WordPress.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Po nastavení názvu domény a webhostingu je čas prejsť na druhý krok!

Krok 2: Nainštalujte si WordPress pre svoj potravinový blog

Ak ste pre svoj webhosting vybrali Bluehost (odporúčané vyššie), inštalácia WordPress bude jednoduchá.

V minulosti spoločnosť Bluehost ponúkala inštaláciu WordPress jedným kliknutím. Nemohlo to byť o nič jednoduchšie, že? Nesprávna. Bluehost si vzal ďalšiu záležitosť a celý proces urobil úplne bez námahy predinštalovaním WordPress, v predvolenom nastavení, na nové webové stránky.

Skontrolujte tiež: Podrobnú kontrolu webhostingu Bluehost.

Teraz už stačí len zvoliť tému pre svoj web WordPress, zadať názov svojho webu, napísať svoj slogan a budete pripravení na rock. Pozrime sa, ako to vyzerá, krok za krokom:

Pre túto tému si zatiaľ vyberte čokoľvek. Neskôr si môžete kedykoľvek vybrať inú tému (v tejto príručke si môžeme vybrať z niekoľkých úžasných). Vaším hlavným cieľom je začať s WordPressom. Všetky ostatné malé detaily je možné zoradiť a upraviť neskôr.

vyberte tému

Na nasledujúcu stránku napíšte do daných polí názov a nadpis.

vytvoriť novú webovú stránku wordpress

Po vyplnení údajov kliknite na Ďalšie. Bluehost potom automaticky nainštaluje program WordPress, bez problémov a po úspešnom dokončení inštalácie sa zobrazí obrazovka podobná tejto:

Inštalácia wordpress dokončená

Vaše prihlasovacie údaje pre WordPress sa odošlú na váš e-mailový účet.

Teraz, keď máte na svojom webe nainštalovaný WordPress, môžete sa prihlásiť do svojho dashboardu WordPress pripojením wp-admin na svoju adresu URL. Vaša prihlasovacia adresa URL bude vyzerať asi takto: https://yoursite.com/wp-admin

Na prihlásenie na svoj úplne nový web WordPress použite poverenia, ktorým ste dostali e-mail.

prihlasovacia stránka wordpress

Ak ste si pre svoj webhosting nevybrali službu Bluehost, prečítajte si ďalšie informácie o tom, ako nainštalovať program WordPress, v našom úplnom sprievodcovi. Pokrývame všetky možné scenáre vrátane manuálnej inštalácie programu WordPress z počítača.

Po nainštalovaní programu WordPress prejdite na tretí krok.

Krok 3: Vyberte tému Perfektné jedlo

Ak hľadáte rýchly a bezplatný motív, ktorý vám pomôže začať, môžete si ho stiahnuť a nainštalovať z archívu tém WordPress. K tomu máte prístup z hlavného panela WordPress.

Stačí kliknúť na Vzhľad »Témy a potom kliknite na tlačidlo OK Pridať nové.

Pridať novú tému

Odtiaľ môžete pomocou bezplatnej vyhľadávacej funkcie vyhľadať bezplatnú tému WordPress:

Hľadať motívy

Ak už máte tému stiahnutú, môžete ju nahrať kliknutím na ikonu Nahrať motív v hornej časti tejto stránky.

Keď nájdete požadovanú tému, kliknite na Inštalácia a Aktivovať aby to bolo zverejnené na vašom webe. Odtiaľ si ju môžete prispôsobiť Vzhľad »Prispôsobiť.

Aby sme vám to ešte uľahčili, zostavili sme nižšie zoznam našich obľúbených tém WordPress pre webové stránky s potravinami a receptami. Ak si neželáte hľadať tému sami, môžete si vybrať jedno z našich odporúčaní..

Majte na pamäti, že použitie vstavanej témy WordPress (tj: téma jedlo a recept) prichádza s jedinečnou sadou výhod a nevýhod. Hlavným „profilom“ je to, že téma sa už načíta so všetkým, čo potrebujete na vytvorenie profesionálne vyzerajúcej webovej stránky v oblasti potravín. Hlavnou prednosťou je však to, že tieto predinštalované funkcie môžu obmedziť vašu flexibilitu, pokiaľ ide o prispôsobenie.

Ak sa chcete dostať na bežiaci terén a skočiť priamo na spustenie webovej stránky s potravinami alebo receptami s vopred vytvoreným rámcom, nižšie uvedené témy sú fantastické možnosti. Ak však máte na mysli konkrétnu víziu, ktorá si vyžaduje rozsiahle prispôsobenie, mali by ste radšej zvoliť niektorý z našich obľúbených viacúčelových tém WordPress a potom ho vylepšiť pomocou doplnkov týkajúcich sa jedla alebo receptov..

Všetky nasledujúce témy reagujú a budú vyzerať skvele na akomkoľvek zariadení:

1. Foodica

Foodica

Táto nádherná téma v štýle časopisu je ideálna pre akýkoľvek druh webovej stránky zameranej na potraviny alebo na recepty. S 10 farebnými schémami, z ktorých si môžete vybrať, budete môcť ľahko priradiť svoju stránku k svojej značke.

Foodica má svoj vlastný index receptov a tiež krásny jazdec pre odporúčané obrázky. Navyše je integrovaný s WooCommerce, takže môžete bez námahy zmeniť svoj web na internetový obchod. Ak predávate kuchárske knihy, karty receptov, hotové jedlá alebo čokoľvek iné; toto je pre vás ideálna téma!

Začíname s Foodica ešte dnes!

2. Foody Pro

FoodyPro

Ľahký a optimalizovaný pre rýchlosť, FoodyPro je pripravené na preklad, priateľské k SEO a plne integrované s WooCommerce.

Je neuveriteľne rýchly bez obetovania štýlu. Má pevný, profesionálny vzhľad a ponúka vlastný index receptov a niekoľko oblastí pripravených na použitie widgetu.

Začíname s programom Foody Pro!

3. Foody

foody

Foody vám umožní začať okamžite vďaka 2 demo webom, ktoré si môžete nainštalovať kliknutím myši. Radšej stavajte svoje webové stránky od nuly? Žiaden problém! Foody má veľa možností prispôsobenia, aby vás dostal na pravú nohu.

Táto téma tiež obsahuje 2 prémiové doplnky, revolučný posúvač a WPBakery, ZDARMA!

Začíname s Foody!

4. Food4Soul

Food4Soul

Reštaurácie, kaviarne, blogy s recenziami potravín a webové stránky receptov sa spolu s témou Food4Soul skvele bavia. Obzvlášť sa nám páči priehľadná oblasť hlavičky, ktorá je zrelá na prispôsobenie.

Food4Soul je elegantná téma v štýle portfólia, ktorá obsahuje všetko, čo potrebujete na vytvorenie pútavého jedla alebo webovej stránky receptu..

Začíname s programom Food4Soul!

5. Foodie Pro

foodie pro

Foodie Pro je sofistikovaná téma WordPress v minimalistickom štýle, ktorá obsahuje veľa výkonných funkcií. Svoju stránku môžete zostaviť úplne od nuly, alebo pomocou vopred pripravených šablón, ktoré vás posunú.

Ako téma StudioPress, Foodie Pro beží na svojom populárnom rámci Genesis; aby vaše webové stránky fungovali vždy čo najhladšie.

Začnite s Foodie Pro!

Krok 4: Nainštalujte Perfect Pluginy

Ak chcete získať prístup k bezplatným doplnkom WordPress, ktoré vám umožnia začať, môžete si pomocou ovládacieho panela svojich webových stránok zapísať do úložiska doplnkov WordPress..

Kliknite na Pluginy »Pridať nový začať.

Pridať nový doplnok

Odtiaľ môžete pomocou funkcie vyhľadávania nájsť užitočné bezplatné doplnky pre váš web:

Vyhľadávacie doplnky

Akonáhle nájdete niečo, čo sa vám páči, Inštalácia a Aktivovať to vyskúšať!

Nižšie uvádzame niektoré z našich obľúbených doplnkov.

Toto je zmes doplnkov, ktoré by mala mať každá webová stránka, spolu s niekoľkými, ktoré skutočne zaistia, aby vaše jedlo alebo recept webová stránka žiarila:

1. WPForms

WPForms

Ako doplnok najlepších kontaktných formulárov na svete je WPForms presne to, čo potrebujete, aby ste sa spojili so svojimi čitateľmi a potenciálnymi zákazníkmi. Vďaka doplnku Post Submissions navyše môžete svojich čitateľov povzbudiť, aby posielali svoje vlastné recepty alebo blogové príspevky, aby ste sa uistili, že máte nekonečný prúd obsahu.

Čitatelia IsItWP získavajú 10% zľavu, keď používajú pri pokladni kupónový kód SAVE10!

Začíname s WPForms ešte dnes!

2. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster je najlepší na svete vyrábajúci nástroj na generovanie olova. Vďaka tomu môžete zvýšiť svoje predplatné bulletinov, premeniť návštevníkov na zákazníkov a ešte oveľa viac.

Ak máte propagáciu produktu, môžete ju rozdať, alebo jednoducho chcete zachytiť niektoré e-maily čitateľov; OptoinMonster je pre vás nástroj.

Začíname s OptinMonster už dnes!

3. MonsterInsights

monsterinsights

Ak nemáte dostatok podrobných údajov, pomocou ktorých by ste mohli týchto návštevníkov analyzovať, nemáte veľa informácií. MonsterInsights je perfektný doplnok, ktorý vám pomôže sledovať, spravovať a analyzovať návštevníkov vašich webových stránok.

Pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí myšou môžete webovú stránku WordPress prepojiť s účtom Google Analytics. Odtiaľ si môžete prezerať všetky štatistiky, ktoré budete potrebovať, priamo z pohodlia vášho dashboardu WordPress. Už nemusíte chodiť na webové stránky tretích strán!

Začíname s programom MonsterInsights dnes!

4. Konečný recept WP

Konečný recept WP

Vďaka tomuto doplnku je nahrávanie receptov hračkou. Šablóny sú perfektné a dokonca majú úryvky, ktoré vám pomôžu vyzerať fantasticky na Googli.

Čitatelia si budú môcť vytlačiť karty s receptami, vykonať predbežné sťahovanie podľa veľkosti podania a dokonca jednoducho zdieľať recepty na svojich účtoch na sociálnych sieťach..

Obzvlášť sa nám páčilo, že program WP Ultimate Recipe je možné využiť na príspevkoch a stránkach prostredníctvom krátkych kódov alebo pomocou tlačidla „Okamžitý recept“, ktoré sa zobrazuje nad panelom s nástrojmi editora príspevkov. Na jeden príspevok alebo stránku môžete pridať aj viac receptov!

Začíname s programom WP Ultimate Recipe Today!

5. reSmush.it

resmush.it

Webové stránky o jedle a receptoch sú o obrazoch. Čitateľovi na blogu s potravinami sa nič predáva celkom podobne ako obrázky dráždivých jedál, ktoré si zaslúžia sliepku.

Bohužiaľ, obrázky úžasných jedál sú často dosť veľké a môžu spomaliť celý váš web; čo je zlé pre celkovú skúsenosť používateľa. Aby ste tomu zabránili, odporúčame vám použiť reSmush.it! Tento praktický doplnok zmenšuje vaše obrázky bez zníženia kvality, takže sú okamžite optimalizované pre rýchlosť.

Začíname s reSmush.it dnes!

6. Príspevky súvisiace s WordPress

Wordpress súvisiace príspevky

Jedným z najlepších spôsobov, ako udržať čitateľov zapojených a zaistiť, aby zostali na vašom webe, je odporučiť súvisiace príspevky. Pomocou príspevkov súvisiacich s WordPress si vaši návštevníci môžu prečítať recept alebo recenziu a potom im môžu automaticky odporučiť niekoľko ďalších príspevkov na základe toho, čo práve prečítali. Ich kliknutia sa zvýšia a miera odchodov sa zníži. Každý vyhrá!

Začíname s príspevkami súvisiacimi s WordPress ešte dnes!

7. Váš SEO

Yoast-seo

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO) je dôležitá na to, aby ste sa umiestnili vo vyhľadávacích nástrojoch a aby vás objavilo vaše cieľové publikum. Váš SEO vás prevedie procesom optimalizácie vyhľadávacieho nástroja na vašich príspevkoch a stránkach a hodnotí, ako dobre ste vo svojom napísanom obsahu použili kľúčové slová receptu a jedla..

Začíname s vašim SEO dnes!

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku o jedle a receptoch v programe WordPress.

Ak sa vám tento tutoriál páčil, mohol by sa vám páčiť aj náš podrobný sprievodca, ako pridať formulár na odoslanie príspevku hosťa na svoju stránku WordPress.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map