Ako začať blog


Hľadáte vytvoriť blog? Vieme, že myšlienka na spustenie blogu môže byť desivá, najmä ak nie ste technicky zdatní. Dobrá správa však je: spustenie blogu je oveľa jednoduchšie, ako si myslíte, bez ohľadu na vaše zručnosti.

Platformy pre blogovanie, ako je WordPress, uľahčujú každému spustenie blogu bez toho, aby poznal jediný riadok kódu. Po nastavení blogu môžete vytvoriť obsah v editore príspevkov, ktorý vyzerá veľmi podobne ako program Microsoft Word. Dizajn, vzhľad a dojem svojho blogu môžete prispôsobiť pomocou ľahko použiteľného rozhrania drag and drop.

Inými slovami, začatie blogu v roku 2020 je oveľa ľahšie ako začatie jedného pred 10 rokmi.

Takže si chcete vytvoriť blog … ale prečo nás počúvať?

Na rozdiel od iných rádobych odborníkov a falošných prorokov kážeme iba to, čo praktizujeme.

V našej kariére sme vytvorili niekoľko veľkých blogov vrátane tohto. Po tom, ako sme pomohli tisíckam používateľov WordPressu začať s blogovaním, vieme presne, čo je potrebné na vytvorenie ohromujúceho blogu od základov..

Či už ste úplným začiatočníkom alebo len potrebujete obnovovací modul, v tejto príručke nájdete všetko, čo potrebujete na spustenie svojho blogu..

Tento sprievodca sme rozdelili do 12 rôznych kapitol:

V tomto podrobnom sprievodcovi vám ukážeme, ako začať blog od základov za menej ako hodinu..

Ak by ste radšej strihali rovno k naháňačke a ponorili sa do podrobný technický návod, potom choďte na to.

Contents

Kapitola 1: Prečo začať blog?

kapitola 1, prečo začať blog

Blogovanie prešlo od svojho založenia dlhou cestou. Spočiatku ho používali jednotlivci na zdieľanie svojich osobných myšlienok a názorov. Teraz dokonca aj podniky na celom svete využívajú blogy na rozšírenie svojho dosahu a na generovanie nových potenciálnych zákazníkov.

Pokiaľ ide o blogovanie, jeho účel je rozhodujúci, alebo keď časom stratíte smer a inšpiráciu. Keď blogujete s nejakým účelom, vaši čitatelia sa s ním spoja, pretože tento účel sa prejaví vo vašom písaní.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo ľudia blogujú:

Denník / osobné blogovanie

Niektorí ľudia blogujú, aby zdokumentovali všetko, čo sa deje, aby mohli sledovať svoj pokrok. Pomáha vám spojiť sa s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi v komunite a budovať s nimi dlhodobé vzťahy.

Zarábajte si blogovanie

Mnoho ľudí začína blog s jediným cieľom: zarobiť peniaze online.

Váš blog môže byť vaším zdrojom pasívneho príjmu, čo znamená, že môžete zarobiť peniaze, aj keď ho neaktualizujete aktívne. Niektoré spôsoby, ako môžete speňažiť svoj blog, sú:

 • reklama: Predajte reklamný priestor na svojom blogu a generujte z neho stály tok príjmov.
 • Affiliate marketing: Odovzdajte produkty svojmu publiku a generujte výnosy pri nákupe pomocou odkazov na sprostredkovanie.
 • Predávame výrobky: Vytvorte produkt, o ktorom viete, že ho vaše publikum bude milovať, a predajte ho na svojom blogu.

Osvojte si autoritu

V tejto preplnenej digitálnej ére vám blogovanie môže pomôcť preukázať vašu odbornosť a etablovať sa ako autorita. Ak to chcete urobiť, musíte dohliadať na trendy vo svojom výklenku a dôsledne o tom blogovať.

Nezabudnite pravidelne ponúkať publiku tipy a odporúčania, aby si uvedomili, že váš blog je zdrojom informácií o všetkom, čo súvisí s vašou špecializáciou.

1.1. Vyberte si správny výklenok pre svoj blog

Pri spustení blogu je nevyhnutné si uvedomiť, že blogovanie nebude vždy dúhami a jednorožcami. Blogovanie je maratón, nie šprint.

Ak chcete blog prevádzkovať dlhodobo, musíte byť vytrvalí. Pri výbere témy pre svoj blog musíte zvážiť niekoľko rôznych vecí:

 • Vášeň: Pre trvalé blogovanie musíte vybrať tému, ktoré vás skutočne baví. Nemôžete neustále písať o téme, ktorá vás nenúti.
 • Objem premávky: To, že máte radi určitú tému, nie vždy znamená, že je to najlepšie na spustenie blogu. Ak nikto iný nechce čítať blog na tému, ktorú sa chystáte zvoliť, budete musieť túto tému prehodnotiť pred tým, ako skočíte.
 • účel: Keď sa rozhodnete pre tému, zvážte účel svojho blogu. Napríklad, ak si chcete zarobiť na živobytie z reklamy, ale výklenok je príliš úzky s nízkym objemom prevádzky, možno budete chcieť rozšíriť svoje miesto alebo zmeniť svoju stratégiu speňaženia..

1.2. Odhalte konvenčné hodiny písania

Blogovanie je trochu odlišné od konvenčného písania. Ak ste ctižiadostivým blogerom, možno budete musieť odhaliť niekoľko vecí, ktoré vás učili na hodinách angličtiny..

Napríklad, keď blogujete alebo píšete pre web, odporúča sa vytvoriť krátke vety a dokonca aj kratšie odseky, aby čitatelia mohli váš článok rýchlo konzumovať. Je to hlavne preto, že ľudia majú na webe kratšiu pozornosť.

Ďalším rozdielom je, že redaktori tlače často odporúčajú, aby spisovatelia napísali tretiu osobu. Od blogerov sa však očakáva, že budú písať hlasom prvej osoby. Písaním hlasom prvej osoby hovoríte priamo so svojimi čitateľmi rovnako, ako by ste to robili so svojimi priateľmi.

Okrem priameho rozhovoru so svojimi čitateľmi budete musieť optimalizovať aj svoje blogové príspevky pre vyhľadávacie nástroje. Vyhľadávacie nástroje to pomôžu pri vyhľadávaní a indexovaní vašich webových stránok, aby ste na svoj blog mohli prilákať väčšiu návštevnosť z vyhľadávacích strojov, tiež známu ako organická návštevnosť..

↑ Vráťte sa späť na obsah

Kapitola 2: Výber platformy pre blogovanie

kapitola 2 vyberte platformu blogov

Platforma blogov, ktorú vyberiete, môže váš blog vytvoriť alebo rozbiť.

Nie každá platforma blogov je vytvorená rovnako. Je ľahké sa zahltiť všetkými rôznymi dostupnými platformami pre blogovanie. Predtým, ako sa do toho pustíte, stojí za to preskúmať si niekoľko rôznych faktorov:

 • Váš účel blogov: Pri výbere platformy je nevyhnutné skontrolovať, či je v súlade s vašimi cieľmi v blogovaní.
 • Použiteľnosť: Je zrejmé, že budete musieť zvoliť platformu, ktorá sa ľahko používa. S intuitívnou platformou môžete ľahko robiť veci s minimálnou krivkou učenia.
 • speňaženie: Znova skontrolujte, či vám zvolená platforma blogov umožňuje speňažiť blog pomocou reklám. Napríklad niektoré platformy, napríklad bezplatný WordPress.com, vám nedovolia speňažiť svoj blog. To znamená, že takáto platforma nie je pre vás vhodná, ak je vaším cieľom zarobiť peniaze blogovaním.

2.1. Najlepšie blogovacie platformy Showdown

Teraz, keď viete, aké faktory musíte zvážiť, pozrime sa na niektoré z najlepších existujúcich blogovacích platforiem.

WordPress.org

wordpress.org

WordPress je bezpochyby najpopulárnejšou platformou pre blogovanie. WordPress bol pôvodne spustený ako platforma na vytváranie blogov, teraz sa však transformuje na plnohodnotný systém správy obsahu..

S programom WordPress môžete vytvoriť akýkoľvek druh webovej stránky, akú si dokážete predstaviť, ako je eCommerce obchod, fórum, špecializovaná sociálna sieť atď..

Dôrazne vám odporúčame začať s programom WordPress, pretože vám poskytuje úplnú kontrolu nad vaším blogom. Prečítajte si tiež článok o najlepších knihách WordPress vrátane kníh o vytvorení webovej stránky alebo blogu s WordPress.

stanovenie ceny: Ak chcete vytvoriť blog, musíte si kúpiť doménové meno a účet webhostingu. Názov domény stojí približne 14,99 dolárov ročne a náklady na webhosting približne 7,99 dolárov mesačne. Vypracovali sme dohodu s Bluehost pre používateľov IsItWP, takže musíte platiť iba 2,65 dolárov mesačne.

To znamená 60% zľavu na hosťovaní WordPress a bezplatné doménové meno.

Wix

logo wix

Wix je bezplatná platforma na vytváranie webových stránok, ktorá vám tiež umožňuje vytvoriť úplne nový blog od základov. Ak chcete vytvoriť blog so službou Wix, budete musieť integrovať aplikáciu Blog do svojho webu Wix. Bezplatný plán Wix vám umožňuje využívať úložisko 500 MB a šírku pásma 1 GB.

Ak chcete odstrániť značku Wix a vylepšiť vstavané funkcie, môžete si kúpiť prémiový plán od 17 USD mesačne.

WordPress.com

blogovacia platforma wordpress.com

WordPress.com je bezplatná blogovacia platforma spravovaná rovnakými ľuďmi ako WordPress.org. S WordPress.com môžete vytvoriť bezplatný blog bez zakúpenia názvu domény. Svoje predplatné môžete inovovať na vylepšené funkcie, ako je napríklad vlastná doména, speňaženie, ďalšie úložisko atď.

Nezabudnite skontrolovať rozdiely medzi WordPress.com a WordPress.org.

stanovenie ceny: Môžete bezplatne spustiť základný blog. Za 48 dolárov ročne môžete pripojiť vlastný názov domény a odstrániť reklamy WordPress.com. Ak chcete speňažiť svoj blog, musíte získať prémiový plán za 96 dolárov ročne.

Blogger

Blogger.com blogovacia platforma

Blogger je bezplatná platforma na blogovanie od spoločnosti Google. Blogger vám umožňuje spustiť blog a speňažiť ho pomocou reklám bez toho, aby ste museli minúť desetník. Aj keď prichádza so všetkými funkciami, ktoré potrebujete na spustenie blogu, nemôžete pridať vylepšené funkcie, ako je e-obchodná priehrada.

stanovenie ceny: Blogger je 100% bezplatná blogovacia platforma.

2.2. Prečo na vytvorenie blogu odporúčame WordPress.org?

Odporúčame používať samoobslužnú platformu WordPress.org pre všetkých, pretože je to skutočne vynikajúca platforma pre blogovanie. Používame ho na všetkých našich webových stránkach vrátane tohto!

wordpress

Hlavný rozdiel medzi WordPressom s vlastným hosťovaním a inými možnosťami spočíva v tom, že vám poskytuje úplnú slobodu a kontrolu nad vašimi stránkami. Vzhľad a dojem môžete prispôsobiť podľa potreby. Svoj web môžete speňažiť podľa vašich predstáv. Do svojho blogu môžete dokonca pridať internetový obchod.

V neposlednom rade nikto nemôže odstrániť váš blog len preto, že ste nedodržiavali jeho zmluvné podmienky. V tejto príručke nájdete úplný zoznam rozdielov medzi WordPress.com a WordPress.org.

Prečítajte si tiež tento článok o presúvaní blogu z bloggerov na WordPress.

Po výbere platformy sa pozrime na to, čo potrebujete na spustenie blogu WordPress.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 1 – Prečo začať blog?

Kapitola 3: Vytvorenie blogu – technická príručka (krok za krokom)

Kapitola 3 spustiť technickú príručku blogu

Spustenie blogu nie je raketová veda. So správnou sadou nástrojov je ľahké uviesť svoj blog do prevádzky.

Bez ohľadu na to, aký druh blogu chcete vytvoriť, musíte mať po ruke niekoľko vecí, napríklad názov domény, platformu blogov a webhosting.

Po nastavení blogu budete musieť prispôsobiť jeho vzhľad, pridať základné funkcie a ďalšie.

V tejto kapitole si vysvetlíme:

 • Ako zvoliť názov domény
 • Ako nastaviť názov domény a webhosting
 • Ako nainštalovať WordPress na svojho hostiteľa
 • Ako nainštalovať tému WordPress na prispôsobenie vzhľadu blogu
 • Ako nainštalovať doplnok WordPress na pridanie funkcií

3.1. Ako si vybrať doménové meno

Registrácia názvu domény je jednoduchá a lacná, ale je dôležité vybrať správny názov domény pre svoj web, ktorý sa dá ľahko zadať a zapamätať.

Názov vašej domény je adresa vášho blogu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo zákazníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web. Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 dolárov ročne.

Pozrime sa na niekoľko rôznych prístupov, pomocou ktorých môžete zvoliť názov domény pre svoj blog.

Vyhľadajte značkové doménové meno

Preč sú dni, keď môžete vylepšiť hodnotenie vo svojom blogu pomocou názvu domény s vypchatým kľúčovým slovom. Aj keď zahrnutie kľúčového slova do názvu vašej domény môže mať stále pozitívny vplyv, vycpávanie pomocou kľúčových slov by mohlo mať negatívny vplyv na vaše úsilie v oblasti SEO.

Pri výbere názvu domény sa odporúča vyhľadať značkový názov domény, ako napríklad ProBlogger.com alebo OptinMonster.com, nad kľúčovým slovom, napríklad copywritingtweaks.com alebo killercopywriting.com..

Nielenže sa ľahšie zapamätajú, ale aj z dlhodobého hľadiska vám pomôžu dosiahnuť pozitívny vplyv na SEO.

Vyberte správne rozšírenie domény

.com domény sú také populárne, že ľudia s väčšou pravdepodobnosťou napíšu do svojho prehliadača web [yourblog] .com, aby navštívili vaše stránky. V skutočnosti, ak vyberiete iné rozšírenie, možno budete chcieť urobiť ďalšiu prácu, aby si ľudia pamätali.

Samozrejme odporúčame pre svoj blog zvoliť názov domény .com. Ak však súbor .com nie je k dispozícii, môžete použiť .net alebo .org.

Použite generátor doménových mien

Generátor doménových mien od IsItWP

Výber perfektného názvu domény pre váš blog môže byť zastrašujúci, pretože je veľmi pravdepodobné, že už ste si vybrali svoj prvý názov domény. To znamená, že budete musieť dôkladne prebrať nápady na názvy domén a skontrolovať ich dostupnosť jeden po druhom.

Generátor názvu domény vám pomôže ušetriť čas tým, že automaticky vygeneruje veľa nápadov na názvy domén jednoduchým zadaním jedného alebo dvoch kľúčových slov.

Môžete si vybrať generátor názvov domén IsItWP na nájdenie dokonalého názvu domény.

3.2. Ako nastaviť doménové meno a webhosting

Teraz, keď ste našli doménové meno, musíte urobiť ďalšiu registráciu a nastaviť webhosting.

Ak ste novým webovým priestorom, nižšie je definícia názvu domény a webhostingu WordPress.

Doménové meno: Názov vašej domény je adresa vášho blogu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo zákazníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web. Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 dolárov za rok, ale neskôr vám v tomto článku ukážeme, ako si jeden zadarmo zaobstarať.

web hosting: Vo vašom webhostingovom účte sa ukladá obsah a súbory blogu. Myslite na to ako na dom svojej webovej stránky. Keď sa návštevník pokúsi získať prístup k vášmu blogu zadaním webovej adresy (názov domény), bude presmerovaný na súbory webových stránok uložené na vašom webhostingovom serveri. Web hosting zvyčajne stojí 7,99 dolárov mesačne.

Pozrite si aj tieto najlepšie spoločnosti poskytujúce webhostingové služby.

Pri prvom spustení blogu sa kombinované náklady na názov domény a hosting môžu javiť ako dosť.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu na hosťovaní WordPress..

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete. Do komunity WordPress sú zapojení od roku 2005 a sú oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostenia prostredníctvom WordPress.org..

Poznámka: Veríme v úplnú transparentnosť. Ak si zakúpite hosting pomocou nášho sprostredkovacieho odkazu, dostaneme malú províziu bez ďalších dodatočných nákladov. Skutočne získate zľavu na hostovanie + bezplatná doména + bezplatný SSL. Môžeme získať províziu od takmer akejkoľvek hostiteľskej spoločnosti, ale odporúčame iba produkty, ktoré skutočne veríme, že prinesú hodnotu našim čitateľom.

Ak chcete začať svoj blog WordPress, prejdite na webovú stránku spoločnosti Bluehost a kliknite na ikonu Začni teraz gombík.

vytvoriť blog na Bluehost

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na výber plánu. Keďže ste na začiatku, môžete si vybrať základný plán, ktorý zahŕňa aj bezplatnú doménu a certifikát SSL. Vždy, keď vaše stránky rastú, môžete svoj účet kedykoľvek inovovať.

vyberte plán Bluehost na spustenie blogu

Teraz si môžete vybrať existujúcu doménu, ktorú máte, alebo si môžete kúpiť novú doménu zadarmo. Odporúčame vám získať novú doménu, pretože je bezplatná.

nákup domény Bluehost

Zobrazí sa výzva na zadanie informácií o vašom účte. Pre ľahkú registráciu sa môžete prihlásiť pomocou Google iba pár kliknutí.

bluehost vytvorenie účtu

Po zadaní údajov posuňte stránku nadol, kým nenájdete pole s informáciami o balení. Môžete si vybrať základný plán na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov. Uvidíte tiež, že je predvolených niekoľko doplnkov, ktoré zvyšujú celkovú cenu. Môžete zrušiť začiarknutie týchto doplnkov, pretože ich hneď nebudete potrebovať. V prípade potreby ich môžete kedykoľvek pridať.

Poznámka: Výberom plánu 36 mesiacov získate najlepšiu hodnotu za svoje peniaze!

Informácie o balíku Bluehost

Po nakonfigurovaní plánu posuňte stránku nižšie a zadajte svoje platobné podrobnosti. Budete musieť vyjadriť súhlas s ich zmluvnými podmienkami a potom kliknúť na tlačidlo Odoslať.

To je všetko!

Úspešne ste sa prihlásili na hosťovací plán. Zobrazí sa výzva na vytvorenie hesla pre váš účet. Potom dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela webhostingu (cPanel), kde môžete spravovať všetko od hostenia súborov až po e-maily a podporu..

3.3. Ako nainštalovať WordPress vo vašom webhostingu

S Bluehost nemusíte prejsť samostatným procesom inštalácie WordPress, pretože Bluehost to teraz predvolene robí. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si tému WordPress, potom zadajte názov a nadpis pre svoj blog a budete pripravení začať s WordPress..

Po prihlásení na odber svojho hostingového plánu sa zobrazí výzva na výber témy WordPress. Počas tohto kroku si môžete vybrať takmer čokoľvek, pretože svoju tému môžete kedykoľvek zmeniť (ukážeme vám, ako to urobiť v ďalšom kroku tohto tutoriálu). Najdôležitejšou časťou je začať s vytváraním blogu, takže choďte do toho a vyberte si akúkoľvek tému, ktorá vás zaujme, len aby vás rozbehla.

vyberte tému

Potom sa zobrazí výzva na výber názvu a nadpisu pre svoj blog.

vytvorte nový blog so wordpressom

Po zadaní podrobností kliknite na Ďalšie. Bluehost pre vás teraz automaticky nainštaluje WordPress. Po dokončení sa zobrazí nasledujúca obrazovka:

Inštalácia wordpress bola úspešná

Na svoje stránky sa môžete prihlásiť pripojením wp-admin na svoju adresu URL. Vaša prihlasovacia adresa URL WordPress by mala vyzerať takto:

http://example.com/wp-admin

Teraz sa môžete prihlásiť do svojho blogu WordPress pomocou poverení zaslaných na vašu e-mailovú adresu.

prihlásenie wordpress

3.4. Ako nainštalovať WordPress Téma

Teraz, keď ste sa prihlásili do WordPress, zmena vizuálneho vzhľadu vášho blogu je jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť tú správnu tému WordPress a nainštalovať ju do svojho blogu WordPress.

Predvolená téma WordPress je dobrá, ale ak chcete pre svoj web iný vzhľad a dojem, môžete nájsť alternatívny motív z oficiálneho adresára tém a nainštalovať ho na svoj web..

Predtým, ako si pre svoj blog vyberiete náhodnú bezplatnú tému, pozrite si náš zoznam najlepších tém WordPress a rozhodnite sa, ktorá z nich bude najlepšou voľbou..

Ak si vyberiete prémiovú tému, musíte ju stiahnuť z webu dodávateľa témy a nahrať na váš WordPress.

Ak sa rozhodnete pre bezplatnú tému WordPress z oficiálneho archívu tém, môžete ju vyhľadať a nainštalovať priamo z hlavného panela WordPress bez toho, aby ste ju museli sťahovať do svojho počítača..

Ak chcete nainštalovať bezplatnú tému, prejdite na Vzhľad »Témy na hlavnom paneli WordPress. Potom kliknite na ikonu Pridať novú tému box.

pridať novú tému

Na hlavnom paneli sa zobrazia niektoré vybrané témy. Pred inštaláciou témy si ju môžete zobraziť kliknutím na zobrazené miniatúry.

Témy môžete filtrovať aj na základe rozloženia, funkcií a výklenkov blogu kliknutím na ikonu Filter funkcií gombík.

filter funkcií tém

V pravom rohu zadajte názov motívu do vyhľadávacieho panela. Keď nájdete tú správnu tému, umiestnite kurzor myši na jej obrázok a potom kliknite na ikonu Inštalácia Tlačidlo. Ďalej musíte kliknúť Aktivovať zmeniť vzhľad svojho blogu.

inštalácia témy

3.5. Ako nainštalovať doplnok WordPress

Teraz, keď ste si nainštalovali tému WordPress, pravdepodobne budete chcieť vedieť, ako vylepšiť svoj blog pridaním funkcií, ako je kontaktný formulár, fotogaléria atď..

S programom WordPress nájdete tisíce bezplatných doplnkov (aplikácií), ktoré vám umožnia jednoducho pridať do blogu ďalšie funkcie bez toho, aby ste sa museli dotknúť jediného riadku kódu. Rovnako ako motívy WordPress, môžete ľahko nájsť a nainštalovať bezplatné doplnky z úložiska doplnkov WordPress v informačnom paneli WordPress..

Jediné, čo musíte urobiť, je navštíviť Pluginy »Pridať nový stránku a pomocou vyhľadávacieho poľa v pravom rohu vyhľadajte doplnok. Keď nájdete doplnok, ktorý hľadáte, kliknite na ikonu Nainštalovať teraz a potom kliknite na Aktivovať.

nainštalujte doplnok

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 2 – Výber platformy pre blogovanie

Kapitola 4: Konfigurácia nastavení blogu WordPress

Kapitola 4 konfigurácia nastavení blogu

Už ste mali základné nastavenie blogu.

Už viete, ako zmeniť motív WordPress a nainštalovať doplnky. Zatiaľ je všetko dobré.

Predtým, ako skočíte a začnete publikovať články vo svojom blogu, musíte zmeniť niektoré predvolené nastavenia blogu a prispôsobiť ich vašim preferenciám. Pozrime sa…

4.1. Vyberte si štruktúru Permalink

V WordPress je permalink webová adresa / URL obsahu, ktorý zverejníte na svojich stránkach. To je to, čo ľudia vstupujú do adresného riadku svojho prehliadača, aby navštívili webové stránky vášho webu.

Nesprávna voľba permalinku môže poškodiť návštevnosť vášho vyhľadávacieho nástroja a sprostredkovanie, takže je nevyhnutné, aby ste pri nastavovaní svojich stránok vybrali ten správny..

Predvolená permalinková štruktúra známa ako Prostý obsahuje niekoľko náhodných čísel vo vašej adrese URL, ktorá nič nehovorí o vašom obsahu, takže každá iná voľba je lepšia. Vyberte si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Ak chcete zvoliť správnu štruktúru permalinku, prejdite na Nastavenia »Permalink na hlavnom paneli WordPress.

nastavenie permalinku wordpress

Ak nemáte žiadne preferencie, môžete si jednoducho vybrať Názov príspevku možnosť zo zoznamu.

4.2. Vyberte možnosť Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja

WordPress prichádza s možnosťou, ktorá vám umožňuje jednoducho odradiť vyhľadávacie nástroje od indexovania vašich stránok jediným kliknutím. Nehovoriac o tom, túto možnosť by ste nikdy nemali skontrolovať, ak prevádzkujete propagovaný web alebo blog.

viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja

Nižšie je však niekoľko príkladov použitia, keď chcete zvážiť odrádzanie vyhľadávacích nástrojov od indexovania vašich stránok.

 • Súkromný obsah: Možno nebudete chcieť indexovať svoj súkromný obsah za výplatnou bránou, napríklad za členskú stránku, ktorá je vytvorená špeciálne pre vašich členov.
 • Testovacie / vývojové / demonštračné stránky: Ak chcete predísť duplicite za obsah pre svoju výrobnú webovú stránku, možno budete chcieť odregistrovať vývojovú webovú stránku z vyhľadávacieho nástroja.
 • Dynamický obsah: Podobne by ste mali odradiť vyhľadávací nástroj od indexovania svojich stránok, ak vytvárate dynamický obsah, ktorý sa aktualizuje príliš často.

4.3. Nakonfigurujte program WordPress Customizer

Chcete okamžite aktualizovať nastavenia motívu a zároveň zobraziť ukážku vzhľadu svojej stránky?

Teraz je to možné pomocou programu WordPress Customizer. Aplikácia WordPress Customizer vám umožňuje zobraziť ukážku obsahu vašej webovej stránky s inou témou, s rôznym nastavením témy a ďalšie.

Napríklad môžete ľahko nastaviť názov stránky, tagline a Favicon.

Na zmenu nastavení stačí prejsť na Vzhľad »Prispôsobiť.

wordpress prispôsobiteľ

4.4. Vytvorte navigačnú ponuku

Navigačná ponuka poskytuje rýchly odkaz na niektoré z najdôležitejších stránok vášho webu. V programe WordPress je navigačná ponuka témou.

Jeho vzhľad a zobrazenie sú ovládané témou WordPress. Po vytvorení dôležitých stránok môžete pokračovať a nastaviť navigačnú ponuku.

Ak chcete pridať, upraviť alebo spravovať svoje navigačné menu, prejdite na Vzhľad »Ponuky. Potom kliknite na tlačidlo OK vytvoriť novú ponuku.

vytvoriť menu v WordPress

Zobrazí sa výzva na zadanie Názov ponuky.

Ako vidíte na snímke obrazovky, naša téma podporuje 2 rôzne umiestnenia ponuky: Hlavné menu a Ponuka sociálnych prepojení. Nezabúdajte, že polohy ponúk a ich názvy sa líšia v závislosti od témy.

Ďalej vyberte stránky, ktoré chcete pridať do ponuky, a potom kliknite na tlačidlo Pridať do ponuky.

štruktúra ponuky pozícií

Ponuku môžete premiestniť presunutím myšou. Potom môžete vybrať umiestnenie ponuky a kliknúť na ikonu Uložiť ponuku gombík.

4.5. Nastavte miniaplikácie Bočný panel a Päta

Widgety WordPress sú jednoduché pohyblivé prvky, ktoré vám umožňujú ľahko prispôsobiť vaše webové stránky. Pomocou miniaplikácií môžete robiť rôzne veci, napríklad zobrazovať najnovšie príspevky, populárne komentáre, e-mailové prihlasovacie schránky atď.

Miniaplikácie môžete pridať do oblastí svojho webu, ktoré sú pripravené na použitie widgetu. Zvyčajne to znamená bočný panel vášho blogu, ale veľa tém podporuje pridávanie miniaplikácií do päty a ďalších sekcií na domovskej stránke..

Ak chcete pridať miniaplikácie do oblastí pripravených pre miniaplikácie, ako sú bočný panel a päta, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

Prejdite na Vzhľad »Widgety.

widgety wordpress

Na ľavom paneli nájdete zoznam dostupných miniaplikácií. Na pravej strane nájdete niekoľko rôznych polí, ktoré sú oblasťami pripravenými na widget podporované vašou témou.

V našom príklade náš widget podporuje 3 rôzne oblasti pripravené pre widget: bočný panel, pätu 1 a pätu 2.

Ak chcete pridať miniaplikáciu, stačí ju presunúť do akejkoľvek oblasti pripravenej pre miniaplikáciu.

4.6. Rozhodnite o prijatí komentárov

Komentáre sú základom každého blogu alebo online publikácie. Blogy nie sú monológy. Sú navrhnuté tak, aby viedli obojsmerný rozhovor so svojimi čitateľmi prostredníctvom komentárov.

Pomocou komentárov blogu môžete svojich čitateľov povzbudiť, aby sa spojili s vami as ostatnými čitateľmi. Pred zverejnením však vždy musíte moderovať svoje komentáre. Týmto spôsobom môžete zabezpečiť zverejnenie iba legitímnych komentárov.

V predvolenom nastavení umožňuje WordPress používateľom komentovať váš blog. Ak nechcete prijímať komentáre, môžete prejsť na adresu Nastavenia »Diskusia, a potom zrušte začiarknutie políčka vedľa položky Umožnite ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom.

allow-komentáre

4.7. Rozhodnite sa povoliť pingbacky / trackbacky

Rovnako ako komentáre, WordPress v predvolenom nastavení umožňuje pingbacky a trackbacky. Pingbacky a trackbacky umožňujú ostatným blogom, aby vás upozornili vždy, keď na vás odkazujú.

Keďže väčšina pingbackov a trackbackov je spam, je na vašom najlepšom záujme ich deaktivovať na vašom webe. Ak to chcete urobiť, môžete zrušiť začiarknutie políčka, Povoliť upozornenia na odkazy z iných blogov tým, že pôjdete Nastavenia »Diskusie.

4.8 Nastavte požadované časové pásmo

Predvolená časová zóna WordPress je UTC +0. Po inštalácii programu WordPress na svoje stránky môžete zmeniť časové pásmo podľa svojich preferencií. To vám uľahčí plánovanie vašich príspevkov vopred.

Ak chcete zmeniť časové pásmo, prejdite na Nastavenia »Všeobecné a potom vyberte buď posunutie časového pásma mesta alebo UTC.

časové pásmo

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 3 – Vytvorenie blogu – Technická príručka (krok za krokom)

Kapitola 5: Základné doplnky & Návody pre váš blog WordPress

Kapitola 5 základné doplnky a návody

Mať správnu sadu doplnkov v paneli nástrojov je potrebné na rozšírenie základných funkcií vášho blogu WordPress.

Každý blog je jedinečný z hľadiska publika, obsahu, dizajnu a funkcií. Existujú však niektoré bežné doplnky, ktoré bude musieť nainštalovať takmer každý blog. Keďže je celkom ľahké zahltiť všetky rôzne doplnky, ktoré sú k dispozícii pre WordPress a ktoré robia takmer to isté, vybrali sme tie najlepšie nižšie.

Tieto doplnky používame na našich vlastných stránkach a odporúčame ich aj používateľom, aby ich nainštalovali. Pre vaše pohodlie, spolu s názvom doplnkov, sme tiež vysvetlili ich použitie a poskytli odkazy na profesionálnu a bezplatnú verziu..

 • Budujte kontaktné formuláre s WPFormspre | zadarmo
 • Prepojte svoje stránky s Google Analytics pomocou MonsterInsightspre | zadarmo
 • Vylepšite svoj SEO pomocou Váš SEOpre | zadarmo
 • Pridajte ďalšiu vrstvu zabezpečenia pomocou Šučur
 • Vykonajte pravidelnú zálohu pomocou Updraft Plus – Pro | zadarmo
 • Zlepšiť výkon WordPress pomocou Celková medzipamäť W3
 • Zabráňte spamovým komentárom pomocou Akismet – Pro | zadarmo
 • Rozviňte svojich odberateľov a predaj pomocou OptinMonster

Keďže podrobné vysvetlenie všetkých VŠETKY doplnkov by bolo ohromujúce, vysvetlíme, ako pridať do svojho blogu iba tri najdôležitejšie funkcie pomocou vyššie uvedených doplnkov..

 1. Ako pridať kontaktný formulár s WPForms
 2. Ako prepojiť svoj blog s Google Analytics pomocou MonsterInsights
 3. Ako vylepšiť SEO pomocou Yoast SEO

5.1. Ako pridať kontaktný formulár s WPForms

Bez ohľadu na tému vášho blogu je potrebné zahrnúť kontaktný formulár na vašom blogu. Pridaním kontaktného formulára do svojho blogu sa vaši návštevníci ľahko spoja s vami.

WPForms je najlepší doplnok pre kontaktné formuláre pre začiatočníkov WordPress. Umožňuje vám vytvoriť kontaktný formulár pomocou nástroja na vytváranie a presúvanie myšou a umožňuje vám ho bez problémov publikovať kdekoľvek na vašom webe.

Niekoľko ďalších výhod používania WPForms je:

 • Vytvorte bezproblémové online formy, ako sú kontaktné formuláre, formuláre darov, registračné formuláre, registračné formuláre a ďalšie …
 • Všetky formuláre, ktoré vytvoríte pomocou WPForms, budú 100% citlivé, čo znamená, že funguje na mobilných zariadeniach, tabletoch a stolných počítačoch.
 • Jednoducho integrujte svoj formulár s obľúbenými nástrojmi e-mailového marketingu alebo webovými aplikáciami tretích strán.
 • A viac…

Prečítajte si kompletnú recenziu WPForms.

Ak chcete na svojom blogu vytvoriť formulár, musíte najprv nainštalovať program WPForms prejdením na adresu Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte doplnok WPForms a keď sa zobrazí, kliknite Nainštalovať teraz, a potom Aktivovať.

nainštalujte wpformy

Potom budete presmerovaní na krásnu uvítaciu stránku WPForms. Môžete kliknúť na ikonu Vytvorte si prvý formulár alebo kliknite na WPForms »Pridať nový vytvoriť svoj prvý formulár.

vytvorte si prvý formulár

Ďalej sa zobrazí výzva na výber šablóny. Môžete si vybrať jednu z predpripravených šablón alebo začať s prázdnym formulárom. Ak chcete, môžete svojmu prvému kontaktnému formuláru prideliť vlastné meno.

vyberte šablónu formulára

WPForms uľahčuje vytvorenie formulára pomocou drag and drop. Kliknutím na príslušné polia formulára na ľavom paneli ich pridajte do formulára. Môžete ich tiež ľahko usporiadať a ľahko odstrániť aj nepotrebné polia. Po vykonaní potrebných zmien kliknite na Uložiť.

vytvoriť jednoduchý formulár

Ďalej prejdite na informačný panel a kliknite na ikonu WPForms »Všetky formuláre. Uvidíte teraz všetky formuláre, ktoré ste vytvorili. Hneď vedľa názvu formulára sa zobrazí skrátený kód formulára. Skopírujte tento krátky kód.

WPForms

Teraz prejdite na príspevok alebo stránku, na ktorú chcete pridať formulár, a kliknite na ikonu , + ‘ v ľavom hornom rohu editora Gutenberg.

Pomocou vyhľadávacieho poľa vyhľadajte skrátený kód. Vyberte ju, keď sa nájde. Na obrazovke budete mať nasledujúce položky.

Teraz prilepte skrátený kód, ktorý ste skopírovali skôr, a vložte ho do daného poľa a stlačte publikovať na pravej strane.

To je všetko! Úspešne ste zverejnili kontaktný formulár.

Chcete vytvoriť kontaktný formulár jednoduchým spôsobom? potom, začnite s WPForms ešte dnes.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať WPForms Lite.

5.2. Ako prepojiť svoj blog so službou Google Analytics pomocou programu MonsterInsights

Ak chcete zvýšiť návštevnosť svojich blogov, musíte pochopiť, ako ľudia hľadajú váš blog a čo robia, keď sa nachádzajú na vašom blogu..

Najjednoduchším spôsobom sledovania interakcie používateľov na vašom webe je použitie služby Google Analytics. Google Analytics je najlepším riešením sledovania webových stránok a je zadarmo používať.

Doplnok MonsterInsights uľahčuje nastavenie služby Google Analytics na blogu WordPress. Navyše vám umožňuje využívať celý potenciál sledovania služby Google Analytics, napríklad sledovanie sťahovania súborov, sledovanie reklám, sledovanie odosielania formulárov, sledovanie transakcií elektronického obchodu atď. Bez toho, aby ste sa museli dotknúť jediného riadku kódu.

Prečítajte si kompletnú recenziu spoločnosti MonsterInsights.

Ak chcete na svojom blogu nastaviť službu Google Analytics, prejdite na stránku Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte MonsterInsights a po zobrazení doplnku kliknite na Nainštalovať teraz a potom, Aktivovať.

nainštalovať monsterightights

Zamierte na Štatistiky »Nastavenia na overenie vášho blogu pomocou služby Google Analytics. cvaknutie Overte svoj účet Google.

kliknite na tlačidlo overiť pomocou svojho účtu Google

Na ďalšej obrazovke vyberte svoj účet Google.

vyberte účet Google pre analytiku

Ďalej umožnite spoločnosti MonsterInsights spravovať svoj účet.

umožňujú monsterinsights riadiť analytiku

Nakoniec vyberte správny profil webových stránok pre svoj blog a kliknite na tlačidlo Kompletná autentifikácia.

autentifikovať monsterightights

Po overení môžete na webovej stránke ľahko zistiť, ako sa darí vašim webovým stránkam Štatistiky »Správy.

analytika google wordpress s monsterinsights

Začnite s MonsterInsights ešte dnes aby ste na svojich stránkach mohli ľahko nastaviť službu Google Analytics.

Chcete namiesto toho začať s bezplatnou verziou? vyskúšať MonsterInsights Lite.

5.3. Ako vylepšiť SEO pomocou

Chcete na svoj blog prilákať cieľové publikum? Najlepším spôsobom, ako prilákať cieľových návštevníkov, je zvýšiť návštevnosť vyhľadávacích strojov, tiež známy ako organická návštevnosť, vylepšením SEO na svojich webových stránkach.

Podľa spoločnosti OptinMonster je SEO prax zvyšovania návštevnosti vašich webových stránok tým, že vaše webové stránky získava vyššie hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávacích nástrojov. Návštevníci, ktorí prichádzajú na vaše stránky prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov, sa označujú ako ekologická prevádzka.

SEO môže byť technické a komplikované, ale vďaka bezplatným doplnkom SEO a sprievodcom SEO WordPress sa to celkom ľahko stalo aj pre začiatočníkov.

Aj keď tam nájdete veľa rôznych doplnkov SEO, používame a odporúčame váš SEO. Je to najobľúbenejší doplnok SEO na trhu.

S vašim SEO môžete ľahko pridať metaznačky a tituly na vaše blogové príspevky / stránky WordPress. Tiež vás núti zvoliť kľúčové slovo pre zameranie pre vaše príspevky a stránky v blogu, aby ste sa uistili, že kľúčové slovo používate na tejto stránke správne.

Na ovládacom paneli WordPress prejdite na stránku Pluginy »Pridať nový. Vyhľadajte dopyt na paneli vyhľadávania, ktorý nájdete v pravom hornom rohu. Doplnok SEO sa na vašej stránke zobrazí. cvaknutie Inštalácia a potom Aktivovať.

nainštalovať

Na hlavnom paneli programu WordPress nájdete teraz ponuku SEO na ľavom paneli úloh. Stačí na to kliknúť. Ak doplnok zistí akékoľvek chyby SEO, môžete ich opraviť podľa poskytnutých návrhov.

Nastavenie vášho SEO je jednoduché pomocou sprievodcu konfiguráciou. Stačí kliknúť na Sprievodca konfiguráciou začať.

váš sprievodca konfiguráciou SEO

V prvom kroku sa vás opýta, či chcete nakonfigurovať svoj SEO sami alebo si najať odborníka, ktorý to urobí za vás. vybrať KONFIGURUJTE SI SEO urobiť to sám.

nakonfigurujte svoje seo

V ďalšom kroku sa zobrazí otázka, či je váš web pripravený na indexovanie. Môžete vybrať možnosť A. Potom kliknite na tlačidlo Ďalšie.

indexovanie vášho seo

V ďalšom kroku musíte vybrať typ webovej stránky. Pre vás je to blog. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

váš typ seo stránky

V prípade grafickej karty spoločnosti Google sa zobrazí otázka, či blog vedie osoba alebo značka. Ak vyberiete možnosť Osoba, budete musieť zadať meno osoby. Ak je vybratá spoločnosť, budete musieť tiež pridať logo. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

vaša spoločnosť alebo osoba

Teraz môžete do príslušného poľa zadať adresu URL svojho profilu sociálnych médií. Potom kliknite na tlačidlo OK Ďalšie.

vaše sociálne profily

V kroku viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja nemusíte meniť predvolené nastavenia, pretože sú nastavené na indexovanie príspevkov a stránok. Stačí kliknúť Ďalšie.

viditeľnosť vášho vyhľadávacieho nástroja

Archívy autora môžu pre vyhľadávače spôsobiť duplicitné problémy s obsahom. Ak tomu tak nie je, môžete ho zakázať, ak váš blog nemá viacerých autorov.

ste sao viac autorov

Ďalej sa zobrazí výzva na pripojenie vášho webu k službe Google Search Console. Ide o bezplatný nástroj, ktorý vám poskytuje podrobné informácie o tom, ako spoločnosť Google vníma váš obsah blogu..

yoast seo google search console

Ďalej môžete pre svoj blog nastaviť názov a potom kliknúť na Ďalšie.

nastavenie názvu titulu

Teraz môžete ukončiť sprievodcu konfiguráciou, pretože ostatné kroky boli vytvorené na propagačné účely, ako je registrácia na odber bulletinu Yoast..

Začíname s vašim SEO dnes vylepšiť SEO svojho blogu.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 4 – Konfigurácia nastavení blogu

Kapitola 6: Práca s editorom WordPress pri vytváraní blogu

kapitola 6 práca s editormi wp

WordPress sa môže pochváliť tým, že je najlepšou vydavateľskou platformou, pokiaľ ide o popularitu a flexibilitu. Samozrejme, s obrovským 60% podielom na trhu, WordPress porazí nohavice zo všetkej svojej konkurencie.

Hlavnou nevýhodou však je, že editory príspevkov a stránok nie sú také elegantné ako iné platformy na blogovanie. Starý editor WordPress, ktorý je teraz známy ako klasický editor, má rozhranie štýlu textového procesora. Umožňuje používateľom zadávať text v textovom alebo vizuálnom režime. Pretože bol súčasťou WordPressu už viac ako desať rokov, existujúci používatelia sú na toto rozhranie zvyknutí.

Redaktori iných publikačných platforiem, ako sú napríklad Medium alebo Ghost, sú však oveľa intuitívnejší ako editori WordPress.

súvisiace: Ako migrovať zo stredného na WordPress (bez výpadkov!)

Aby bolo pridávanie bohatého obsahu do WordPress jednoduchšie a príjemnejšie, s vydaním 5.0 sa WordPress dodáva s úplne novým editorom známym ako Gutenberg..

V tejto kapitole sa pozrime na rozdiely medzi Gutenbergom a Classic Editorom.

6.1. Písanie obsahu – klasický editor verzus Gutenberg

V predvolenom nastavení je WordPress dodávaný s editorom Gutenberg, ktorý vám umožňuje okamžite zobraziť ukážku vášho článku priamo v editore. Klasický editor naopak umožňuje používateľom zadávať text v textovom alebo vizuálnom režime.

klasický editor

V klasickom editore nemôžu používatelia pri písaní obsahu okamžite zobraziť ukážku dokončenej stránky. Úpravy a presúvanie rôznych prvkov môžu byť tiež problémom. Používatelia budú musieť prepínať medzi textovým a vizuálnym režimom. Môžu tiež spôsobiť problémy s rozstupom a dimenzovaním. Tu prichádza editor Gutenbergovcov.

Gutenbergov editor vám umožní zistiť, ako vyzerá hotová stránka v editore. Týmto spôsobom môžete upraviť veľkosť a medzery v reálnom čase bez toho, aby ste museli prepínať na panel náhľadu. Celý zážitok z úprav bol prepracovaný na obsah bohatý na médiá.

gutenberg editor

Gutenberg rozdeľuje všetky prvky vo vašom obsahu do jednotlivých jednotiek nazývaných bloky. Na rozdiel od klasického editora vám program Blocks in Gutenberg pomôže ľahko prispôsobiť štýl a vzhľad vášho multimediálneho obsahu bez potreby použitia vlastného kódu..

6.2. Rozhodovanie o výbere nástroja na tvorbu stránok

Gutenberg je nepochybne navrhnutý tak, aby poskytoval neprekonateľný zážitok z písania a úprav na WordPress. Jeho cieľom je zjednodušiť a spríjemniť pridávanie bohatého obsahu do WordPress. Neznamená to však, že treba nahradiť doplnky na tvorbu stránok pre WordPress.

Vstavané editory WordPress sú dodávané so všetkými základnými nástrojmi, ktoré sú k dispozícii na vytvorenie základnej stránky na vašom webe. Ak však chcete vytvoriť pútavú stránku, môžete na svojom webe použiť nástroj na tvorbu stránok.

Nielenže vám to pomôže vytvoriť vlastné rozloženie pre vašu webovú stránku, ale tiež môžete vytvoriť skvelú stránku bez zmeny existujúcich motívov WordPress..

Na vytvorenie vlastnej stránky vám odporúčame použiť Beaver Builder. Môžete tiež vyskúšať najlepších tvorcov stránok pre WordPress.

Dúfame, že teraz máte základnú predstavu o editoroch WordPress. V nasledujúcich 2 kapitolách vysvetlíme, ako vytvoriť stránky a príspevky WordPress.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 5 – Základné doplnky WordPress & návody

Kapitola 7: Vytváranie stránok WordPress

kapitola 7 vytvoriť stránku o

V programe WordPress môžete publikovať obsah ako príspevok alebo stránku. Ak chcete publikovať bežný blogový článok, píšete príspevok a ak chcete publikovať samostatnú webovú stránku, napríklad About, Contact sites, píšete stránku.

Ďalším rozdielom je to, že príspevky vám umožňujú usporiadať obsah pomocou kategórií a značiek, zatiaľ čo stránky vám umožňujú použiť vlastné šablóny a zmeniť ich poradie podľa vašich potrieb.

7.1. Základné stránky, ktoré budete potrebovať

Úvodná stránka

Vaša domovská stránka je pravdepodobne prvá stránka, ktorú vaši návštevníci uvidia vo vašom blogu. Ak chcete srdečne privítať svojich návštevníkov, môžete si svoju domovskú stránku prispôsobiť. Len sa pozrite na príklad domovskej stránky IsItWP, aby ste sa inšpirovali.

WordPress predvolene nastaví stránku blogu ako domovskú stránku. Stránku však môžete vytvoriť a zvoliť ju ako svoju domovskú stránku. Predtým, ako sa ponoríte do stránky a vytvoríte si domovskú stránku, je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

 • Vstavaná šablóna: Skontrolujte, či vaša téma podporuje šablónu domovskej stránky. V takom prípade ju môžete využiť namiesto vytvorenia úplne novej domovskej stránky, pokiaľ nechcete inú.
 • Rozloženie v celej šírke: Ak chcete domovskú stránku nastaviť samostatne, možno budete chcieť pre stránku zvoliť rozloženie na celú šírku / bez bočného panela. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť bočným panelom z domovskej stránky a ľahko vytvoriť vysoko prispôsobenú stránku.
 • Vyberte nástroj na tvorbu stránok: Nájdete tu desiatky rôznych tvorcov stránok, z ktorých si môžete sami vytvoriť úžasnú prispôsobenú stránku.

Po nastavení stránky pre domovskú stránku môžete prejsť na stránku Nastavenia »Čítanie.

nastavenia domovskej stránky v

Potom vyberte ako svoju domovskú stránku statickú stránku a potom vyberte svoju preferovanú domovskú stránku a stránku príspevkov.

O stránke

Vytvorenie stránky o stránke je skvelý spôsob, ako vytvoriť emocionálne spojenie s publikom. Na svojej stránke s informáciami môžete vysvetliť, ako ste začali, prečo a aké hodnoty váš blog znamená.

Pred vytvorením stránky o stránke je nevyhnutné, aby ste pochopili motivácie a obavy publika. Týmto spôsobom si môžete vytvoriť presvedčivý príbeh o sebe, s ktorým sa vaše publikum môže ľahko týkať. Budete tiež musieť zistiť správne emocionálne väzby, aby ste prepojili svoj blog s problémami svojich čitateľov.

Ak hľadáte inšpiráciu, pozrite sa na stránku SyedBalkhi.com.

Príklad stránky - Syed Balkhi

Na stránke o spoločnosti Syed odhaľuje problémy, s ktorými sa stretol počas svojej podnikateľskej činnosti. Keďže blog je zameraný na začínajúcich podnikateľov a obchodníkov, čitatelia môžu ľahko nadviazať spojenie s každodenným životom.

Kontaktná stránka

Vaša kontaktná stránka hrá dôležitú úlohu pri premene návštevníkov vašich webových stránok na zákazníkov. Ak chcete povzbudiť svoje publikum, aby sa s vami spojilo, nezabudnite na kontaktnú stránku pridať kontaktný formulár.

V porovnaní so zobrazením e-mailovej adresy je používanie kontaktného formulára na kontaktnej stránke pre vaše publikum ľahšie spojené s vami. Týmto spôsobom sa vaše publikum môže s vami spojiť bez toho, aby opustilo vaše stránky.

Môžeš použiť WPForms vytvorte na svojich stránkach kontaktný formulár, ktorý je jedným z najlepších doplnkov na tvorbu formulárov pre WordPress.

7.2. Ako vytvoriť blogovú stránku pomocou klasického editora

Ak chcete vytvoriť novú stránku, prejdite na ňu Stránky »Pridať nový.

Nová stránka v WordPress

Teraz môžete určiť názov novej stránky a pridať nejaký obsah do textovej oblasti.

Atribúty stránky sekcia umožňuje vybrať nadradenú stránku. Stránky môžete tiež hniezdiť podľa svojich potrieb.

Niektoré témy WordPress vám poskytujú vlastné šablóny stránok. Výber šablóny vám pomôže ľahko pridať štrukturálne variácie na vaše webové stránky.

Po pridaní obsahu si ukážte svoju stránku a potom kliknite na tlačidlo publikovať. Úspešne ste publikovali novú stránku.

7.3. Ako vytvoriť blogovú stránku s Gutenberg

Teraz sa pozrime, ako vytvoriť stránku pomocou editora Gutenberg.

Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať Gutenberg plugin. Toto nahradí klasický editor Gutenbergom.

Ak chcete vytvoriť stránku, prejdite na ňu Stránky »Pridať nový. Zobrazí sa výzva na pridanie názvu príspevku. Potom môžete začať písať obsah, rovnako ako klasický editor.

Gutenberg vám umožňuje ľahko pridať akýkoľvek blok obsahu, ktorý by ste chceli, napríklad text, obrázky, galérie, obrázky hrdinov, tlačidlá atď. Ak chcete blok pridať, stačí kliknúť na nástroj Vkladač (+).

bloky v editore gutenberg

Ak chcete nájsť Atribúty stránky kliknite na tlačidlo ozubeného kolieska v pravom hornom rohu a potom na kartu Dokument. V časti Atribúty stránky môžete zvoliť nadradenú stránku a stránky vnoriť podľa svojich potrieb.

atribúty stránky gutenberg

Na karte Dokument môžete zmeniť šablónu stránky a pridať na svoje stránky štrukturálnu variáciu.

Ak chcete prispôsobiť akýkoľvek blok, môžete prejsť na kartu Blok a zmeniť konfigurácie vybraného bloku.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 6 – Práca s editorom WordPress

Kapitola 8: Napísanie prvého blogového príspevku

kapitola 8 vytvorenie blogového príspevku

Teraz, keď ste vytvorili statické stránky WordPress a vyplnili bočný panel a pätu príslušnými informáciami, je čas začať zverejňovať prvý príspevok na blogu.

Do tejto chvíle ste už mohli zistiť účel a výklenok svojho blogu. Ak tak neurobíte, môžete sa vrátiť späť Kapitola 1 naučiť sa to.

8.1. Ako vytvoriť príspevok pomocou klasického editora

Ak chcete vytvoriť svoj prvý blogový príspevok, prejdite do editora príspevkov kliknutím na Príspevky »Pridať nový.

K príspevku musíte pridať názov a začať písať obsah v editore príspevkov. Ak chcete odovzdať obrázky do svojho blogu, stačí presunúť obrázky do textového editora z počítača. Prípadne môžete použiť Pridať médiá na odovzdanie obrázkov a videí.

pridať médiá

8.2. Ako vytvoriť príspevok s Gutenberg

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Gutenberg.

Ak chcete vytvoriť príspevok, choďte na Príspevky »Pridať nový. Zobrazí sa výzva na pridanie názvu príspevku. Potom môžete začať písať obsah, rovnako ako klasický editor.

Gutenberg vám umožňuje ľahko pridať akýkoľvek blok obsahu, ktorý by ste chceli, napríklad text, obrázky, galérie, obrázky hrdinov, tlačidlá atď. Ak chcete blok pridať, stačí kliknúť na nástroj Vkladač (+).

8.3. Pridávanie kategórií a značiek

Obsah blogu WordPress je usporiadaný podľa kategórií a značiek.

Kategórie sú v podstate širokým zoskupením vašich blogových príspevkov. Myslite na to ako na všeobecné témy, ktoré pokrývate, alebo na obsah blogu. Keďže sú hierarchické, pre každú z nich môžete mať toľko podkategórií.

Značky sú určené na popis konkrétnych podrobností o vašom príspevku. Dajú sa použiť na mikro-kategorizáciu vášho obsahu a nie sú hierarchické.

Postup pridania kategórií a značiek pomocou klasického editora:

Na obrazovke editora príspevkov posuňte zobrazenie nadol do meta boxu kategórií na pravej strane. Môžete kliknúť Pridať novú kategóriu alebo si jednoducho vyberte z existujúcich kategórií.

kategórie a značky - klasický editor

Podobne môžete pomocou metaznačky Značky vytvoriť nové značky alebo vybrať z existujúcich značiek.

S Gutenberg môžete pridať kategóriu a pridať značky do svojho blogového príspevku. Môžete kliknúť na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu editora. Na karte Dokument môžete do svojho blogového príspevku pridať kategórie a značky. Môžete tiež zmeniť svoj odporúčaný obrázok, výňatok a dokonca zmeniť možnosti Stav a Viditeľnosť.

kategórie a značky- gutenberg

Ak chcete prispôsobiť akýkoľvek blok, môžete prejsť na kartu Blok a zmeniť konfigurácie vybraného bloku.

Kliknutím na 3 bodky zmeníte zobrazenie svojho editora. Ak chcete, môžete tiež prepnúť na editor kódov.

Nakoniec môžete kliknúť na tlačidlo Zverejniť v pravom rohu.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 7 – Vytváranie stránok WordPress

Kapitola 9: Propagujte svoj blog

kapitola 9 propagujte svoj blog

Blog bez čitateľov a zapojenia je mŕtvy blog. Ak nikto nechce konzumovať váš obsah, nemá význam udržiavať blog.

Len preto, že ste na svojom blogu uverejnili skvelý obsah, nemusí to vždy znamenať, že by to mohlo priniesť veľa návštevnosti. V skutočnosti budete musieť prilákať ten správny segment čitateľov, ktorým sa bude páčiť typ obsahu, ktorý zverejníte. Inak sa nebudú držať, čo z dlhodobého hľadiska nebude pre vás výhodné.

V tejto kapitole vám vysvetlíme niekoľko rôznych spôsobov propagácie vášho blogu.

 • Vytvorte obsah stĺpika
 • E-mailová adresa
 • E-mailový marketing
 • Sociálne médiá
 • Iné spôsoby

9.1. Vytvorenie obsahu piliera

Predtým, ako sa ponoríte do svojho blogu a začnete s jeho propagáciou, je nevyhnutné, aby ste na svojich stránkach zverejnili nejaký stĺpový obsah. V skutočnosti sa nikto nechce držať stránok, ktoré neposkytujú hodnotu. To znamená, že ak smerujete návštevnosť na blog, ktorý nemá pevný základ, napríklad obsah stĺpika, strácate niektoré z vašich najcennejších prostriedkov: čas, peniaze a ďalšie zdroje..

Obsah piliera je základným kameňom vášho blogu. Zvyčajne ide o sériu blogových príspevkov, ktoré predstavujú vašu najlepšiu prácu, ale môžu to byť aj infografiky, videá alebo akýkoľvek iný typ obsahu..

Hlavnou výhodou obsahu stĺpu je to, že prináša množstvo nových návštevníkov a spätné odkazy. Keďže poskytuje určitý druh hodnoty, je väčšia pravdepodobnosť, že sa vaše publikum prilepí na váš blog a bude ho propagovať. Najlepšie zo všetkého je, že priťahuje väčšiu návštevnosť – dlho potom, čo boli pôvodne uverejnené.

Nie ste si istí, aký typ blogových príspevkov by ste mali napísať?

Nerobte si starosti! Vysvetlíme niekoľko rôznych typov blogových príspevkov, ktoré sa osvedčili.

 • Návody a návody: Vysvetlite, ako postupovať zdĺhavo a zdĺhavo. Tento konkrétny sprievodca, ktorý práve čítate, je dokonalým príkladom príručky.
 • Listicles: Príspevky v zozname sú vždy medzi najčastejšie zdieľaným obsahom na internete, pretože sa dajú ľahko stráviť.
 • Najnovšie správy z odvetvia: Sledujte najnovšie priemyselné správy a blog o tom. Môžete dokonca vysvetliť, čo pre každého čitateľa znamená každý trend a ako môžu prijať zmeny vo vašom odvetví.
 • Kontroverzné subjekty: Keď hovoríme o kontroverzii, môžu niektorí čitatelia priniesť na váš blog, ale buďte opatrní! Spory môžu byť veľmi emotívne. Dajte si pozor na jazyk, ktorý používate, a pri vyjadrovaní svojich myšlienok sa snažte nebyť úmyselne škodlivý.

Hľadáte ďalšie nápady na blogový príspevok? Čítať 73 typov blogových príspevkov, ktoré sa osvedčili.

Majte na pamäti, že blogovanie je neustály proces. To, že ste vytvorili sériu príspevkov, ešte neznamená, že ste už urobili obsah. Pamätajte, že blogovanie je maratón, nie šprint.

Úspech vášho blogu spočíva v tom, ako ste vytrvalí, pokiaľ ide o produkciu kvalitného obsahu. Teraz nemusíte každý deň vytvárať jeden blogový príspevok. Majte rozvrh publikovania a držte sa ho.

9.2. E-mailová adresa

Keď pre svoj blog vytvoríte solídny základ vytvorením série pilierov, je čas zintenzívniť a začať propagovať svoj blog..

E-mailová komunikácia vám pomáha propagovať váš blog niekoľkými rôznymi spôsobmi: Môžete zvýšiť návštevnosť a spätné odkazy, získať zmienky o tlači, ponúkať príspevky hostí pre obľúbené blogy a ďalšie.

E-mailová komunikácia je bezpochyby najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť osobné spojenie s ovplyvňovačmi vo vašom výklenku. Tu je postup, ako urobiť e-mail správnym spôsobom.

Krok 1: Pochopte svoj účel.

Môžete napríklad spustiť terénnu kampaň s cieľom ponúknuť hosťom články o obľúbených blogoch. Alebo ak chcete vytvoriť spätné odkazy, mali by ste rozmiestniť ovplyvňovače a informovať ich o tom, že ste na svojom blogu vytvorili hodnotný obsah, ktorý sa oplatí prepojiť na.

Krok 2: Nájdite e-mailové adresy na základe vášho účelu.

Ak hľadáte príspevok pre hostí, vytvorte zoznam e-mailových adries populárnych blogerov.

Krok 3: Na vytvorenie reklamnej kampane použite nástroj na e-mailovú komunikáciu, napríklad OutreachPlus.

outreachplus

OutreachPlus pomáha personalizovať vašu kampaň, aby sa dosiahla vyššia realizovateľnosť, odpoveď a zapojenie. Zjednodušuje vaše informačné aktivity a pomáha vám dosahovať najlepšie výsledky.

So správnymi stratégiami môže byť dosah na e-mail veľmi efektívny pri vytváraní spätných odkazov a zvyšovaní návštevnosti.

9.3. E-mailový marketing

Vedeli ste, že 95% vašich prvých návštevníkov sa nikdy nevráti na vaše stránky? To znamená, že ak si nevytvoríte spojenie so svojimi prvými návštevníkmi a núti ich ich navštevovať opakovane, budú navždy preč..

Vytvorenie e-mailového spravodajcu je najlepším spôsobom, ako nadviazať spojenie s publikom a povzbudiť ho, aby sa vrátil na vaše stránky.

Ak chcete vytvoriť e-mailový spravodaj, môžete si vybrať softvér na e-mailový marketing, ako je Constant Contact alebo MailChimp. Príležitostne im môžete poslať užitočné e-maily, aby ste si vytvorili dlhodobý vzťah. Raz za čas môžete vo svojom bulletine propagovať svoje posledné príspevky v blogu a povzbudiť svojich odberateľov, aby navštívili vaše stránky.

9.4. Sociálne médiá

Sociálne médiá sú jedným z najspoľahlivejších zdrojov návštevnosti vášho blogu. Ak sa snažíte prelomiť kód týkajúci sa zvýšenej návštevnosti na svojom blogu, nižšie uvádzame niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Nastavte základy

Vytvorte si profil pre svoj blog na rôznych sociálnych sieťach. Tieto profily môžete predviesť na svojom blogu a povzbudiť svojich používateľov, aby sa s vami spojili. Nainštalujte doplnok na sociálne zdieľanie, napríklad Shared Counts, a uľahčte používateľom zdieľanie obsahu na sociálnych médiách.

Zamerajte sa na jednu alebo dve platformy sociálnych médií

Zameranie sa na každú sociálnu sieť tam môže byť príliš tenké. Ak máte obmedzený rozpočet a zdroje, je v najlepšom záujme zamerať sa spočiatku iba na jednu alebo dve sociálne platformy.

Ak hľadáte inšpiráciu na zvýšenie návštevnosti sociálnych médií, môžete sa pozrieť na túto stránku ako zvýšiť návštevnosť Facebooku o 332%.

Optimalizujte svoj obsah

Ak ste niekedy zdieľali blogový príspevok na sociálnych médiách, možno ste si všimli, že sociálna sieť automaticky vytiahne obrázok, názov a popis vášho obsahu. Táto informácia poskytuje základný prehľad o obsahu, ktorý zdieľate, čo láka ostatných používateľov, aby naň klikli.

Ak nemôžete nájsť krásny náhľad svojho príspevku pri zdieľaní na sociálnych médiách, je pravdepodobné, že vaša téma nepodporuje značky OG (Open Graph). Značky OG pomáhajú sociálnym sieťam vytiahnuť zo svojho odkazu správne informácie. Ak máte rovnaké problémy s odkazmi, ktoré zdieľate, mali by ste sa vyskúšať ako opraviť Facebook nesprávny problém s miniatúrami.

9.5. Iné spôsoby propagácie vášho blogu

Nižšie uvádzame niekoľko ďalších spôsobov propagácie vášho blogu.

Komentovanie blogu: Aktívne komentujte populárne blogy vo svojom výklenku a zapojte sa do konverzácií. Keď používatelia kliknú na vaše meno, budú presmerovaní na váš blog (za predpokladu, že blog, ktorý ste komentovali, umožňuje spätné odkazy z mena komentátora).

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO): SEO vám umožní zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok tým, že umožní, aby sa vaše príspevky na blogoch vo vyhľadávačoch dostali vyššie. Vďaka taktike SEO na mieste aj mimo neho môžete na svoje stránky smerovať cielenejšiu organickú návštevnosť. Viac o tom nájdete v nasledujúcej kapitole.

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 8 – Napísanie prvého blogového príspevku

Kapitola 10: WordPress SEO: Začíname

kapitola 10 wordpress seo

Chcete nasmerovať cielený prenos na svoje stránky z vyhľadávacích nástrojov? Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO) môže byť zložitá z dôvodu neustále sa meniacich vyhľadávacích algoritmov.

Správnou stratégiou však môžete zvýšiť svoju organickú komunikáciu aj napriek neustálym zmenám algoritmu. Sledovaním najlepších taktík SEO umožňujete vyhľadávacím nástrojom ľahko prehľadávať a indexovať váš web.

V tejto kapitole sa budeme venovať nasledujúcim bodom:

 • Výskum kľúčových slov
 • SEO na stránke
 • Prepojenie budov

10.1. Kľúčové slovo Research

Výskum kľúčových slov je jedným z najdôležitejších aspektov SEO. Prieskum kľúčových slov vám pomáha porozumieť tomu, čo vaše publikum hľadá v službách Google.

V ideálnom prípade budete musieť nájsť všetky možné kombinácie kľúčových slov, ktoré vaše potenciálne publikum používa na nájdenie vášho obsahu na stránkach Google.

Ďalej uvádzame niekoľko nástrojov na výskum kľúčových slov, ktoré vám môžu pomôcť.

 • Plánovač kľúčových slov Google: Plánovač kľúčových slov je bezplatný nástroj, ktorý vám pomôže nájsť správne kľúčové slová pre vaše kampane AdWords. Rovnaký nástroj môžete použiť na brainstorming svojich obsahových nápadov.
 • Google vyhľadávanie: Vyhľadávanie Google vám pomôže nájsť veľa súvisiacich kľúčových slov pre váš blog. Súvisiace kľúčové slová nájdete v dolnej časti stránky s výsledkami vyhľadávania.
 • SEMRush: SEMRush je platený nástroj, ktorý vám pomôže nájsť zoznam potenciálnych kľúčových slov pre váš blog. Pomôže vám zistiť, čo funguje pre vašu konkurenciu, na čo hľadajú návštevníci vášho odvetvia a na aké kľúčové slová by ste sa mali zamerať.

Keď budete mať zoznam potenciálnych kľúčových slov, je čas vytvoriť redakčný kalendár na zefektívnenie procesu vytvárania obsahu.

10.2. SEO na stránke

Ak sa chcete umiestniť vyššie na stránkach Google a umiestniť svoje webové stránky na vrchol výsledkov vyhľadávania, musíte svoje webové stránky optimalizovať pre vyhľadávací nástroj..

S WordPress je ľahké optimalizovať váš web pre vyhľadávacie nástroje. Tu je návod, ako to urobiť.

Nainštalujte doplnok SEO

Doplnok SEO vám pomôže spríjemniť prehliadač webových stránok. Odporúčame nainštalovať Váš doplnok na vašom webe. Po inštalácii doplnku nájdete na každom editore príspevkov a stránok meta box, do ktorého môžete pridať kľúčové slovo s názvom, popisom a zameraním na SEO.

Váš SEO vás núti pri výbere kľúčového slova pre zameranie pri publikovaní obsahu a potom sa uistíte, že ho na danej stránke používate správne..

Pridajte alt Obrázky pre obrázky

Pomocník so značkami Alt popisuje, čo je na obrázku. Google kladie na alt text relatívne vysokú hodnotu, aby identifikoval, čo je na obrázku a tému okolitého textu.

Interné prepojenie

Ku každému príspevku pridajte 2 až 3 interné odkazy.

Interné odkazy umožňujú používateľom navigáciu na iné stránky. Udržiava návštevníkov na vašich stránkach dlhšie a čo je dôležitejšie, zvyšuje odkazovú šťavu, ktorá zlepšuje vaše SEO.

10.3. Vytváranie odkazov

Vytváranie odkazov je hlavným faktorom toho, ako Google hodnotí webové stránky. Hodnotenie svojho blogu môžete vylepšiť zvýšením počtu vysoko kvalitných odkazov, ktoré odkazujú na vaše stránky.

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako legitímne vytvárať spätné odkazy na vaše stránky. Pozrime sa na niektoré z nich nižšie.

Vytvorte obsah stĺpika:

Už sme sa o tom zmienili, ale hovoríme to znova. Skôr ako sa ponoríte a pokúsite sa vytvoriť spätné odkazy, uistite sa, že ste už publikovali hrsť obsahu, ktorý stojí za to prepojiť. Niektoré príklady obsahu pilierov sú príručky, zoznamy a prípadové štúdie.

Vytvorte zdieľateľné infografiky:

Môžete si najať grafického dizajnéra alebo ho vytvoriť sami pomocou nástroja na tvorbu infografiky, ako je napr Canva, Piktochart alebo vismo. Po vytvorení ho môžete zdieľať pomocou kódu na vloženie, ktorý vaši používatelia môžu ľahko použiť.

Oslovte pravdepodobných spojovníkov:

Vytvorte zoznam blogov, ktoré pravdepodobne poskytnú odkaz na váš blog. Môžete napríklad nájsť blogy, ktoré uverejňujú týždenné zhrnutie svojej niky a požiadať ich, aby svoj článok uviedli vo svojom nadchádzajúcom príspevku..

Zverejňovať rozhovory:

Vytvorte zoznam vplyvných pracovníkov a uverejnite rozhovor s jednou otázkou. Je pravdepodobné, že pravdepodobne pridajú odkaz na rozhovor, ktorý ste uverejnili.

Hosťovské blogovanie:

Publikujte vysoko kvalitné články pre hostí o domnelých stránkach vo vašom výklenku. Aj keď je to účinná stratégia získavania odkazov, nezabudnite, že spoločnosť Google zakročila proti obchodníkom, ktorí zneužívajú túto taktiku pomocou článkov a odkazov nízkej kvality..

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 9 – Propagujte svoj blog

Kapitola 11: Speňažte svoj blog

kapitola 11 speňažte svoj blog

Prajete si skončiť s 9 až 5 prácami? Zaujíma vás, ako začať blog a zarábať peniaze? Potom nie ste sami!

Aj keď speňaženie blogov nie je rýchlou a bohatou schémou, so správnymi stratégiami je možné dosiahnuť solídny príjem.

V tejto kapitole vám vysvetlíme 4 rôzne spôsoby zarobenia blogov s peniazmi.

 1. reklama
 2. Affiliate marketing
 3. freelancing
 4. Predaj výrobkov

11.1. reklama

Inzercia je pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako zarobiť peniaze blogovaním.

Môžete začať zobrazovaním reklám od spoločnosti Google AdSense, čo je reklamná sieť spoločnosti Google. Najlepšie je, že na pripojenie sa k programu nie je potrebné, aby ste mali obrovský objem premávky.

Prípadne môžete na svoje stránky predávať priame reklamy. Je to pre váš blog účinné, ak priťahuje významnú základňu prenosu. Keďže nezávisí od žiadnych reklamných sietí, môžete si ponechať plné zisky z reklamy.

Na speňaženie vašich stránok pomocou akýchkoľvek reklám vám odporúčame použiť doplnok AdSanity. Zjednodušuje správu reklám a pomáha vám dosahovať vyššie príjmy z reklamy s minimálnym úsilím.

11.2. Affiliate marketing

Affiliate marketing vám pomáha generovať príjmy z vášho blogu, keď niekto kupuje produkt prostredníctvom vašich odporúčaní. V zásade si vyberiete produkt, ktorý sa vám páči, do tohto produktu vložíte pridružený odkaz a kedykoľvek ho niekto kúpi kliknutím na tento odkaz, môžete získať provízie.

Ak si myslíte, že reklamy sú nepríjemné, je affiliate marketing najlepším spôsobom, ako z vášho blogu získať solídne príjmy. Môžete ho dokonca použiť v spojení s reklamou a inými metódami speňaženia.

Na správu a maskovanie pridružených odkazov používame a odporúčame ThirstyAffiliates.

11.3. freelancing

Najlepším spôsobom, ako si zarobiť na živobytie, je blog, ktorý ponúka svoje zručnosti a odborné znalosti vo svojom blogu ako nezávislý pracovník. Svoje portfólio budete môcť na blogu nielen predviesť, ale aj prilákať ten správny segment platiacich klientov.

Nezabudnite si na svojom blogu vytvoriť stránku s prenájmom a túto stránku vo veľkej miere propagovať.

11.4. Predaj výrobkov

Ak hľadáte stabilný tok pasívneho príjmu, môžete zvážiť predaj produktov zo svojho blogu. So správnymi stratégiami je úplne možné zarobiť z vášho blogu príjem z predaja na plný úväzok.

Nižšie uvádzame niekoľko nápadov:

Predajte eKnihy: Vytvorenie produktu môže byť únavná a zastrašujúca úloha. Ak ste už publikovali nejaký vynikajúci stĺpový obsah, môžete ich jednoducho prepracovať do elektronickej knihy a predať ich publiku.

Integrujte elektronický obchod: Integrujte výkladný panel elektronického obchodu do existujúceho blogu pomocou doplnku elektronického obchodu, ako je napríklad WooCommerce. Ak predávate tovar, ktorý odráža typ obsahu, ktorý majú radi na svojom blogu, potom môžete preniesť svoju existujúcu používateľskú základňu a predávať svoje produkty elektronického obchodu..

↑ Vráťte sa späť na obsah

«Predchádzajúci: Kapitola 10 – WordPress SEO: Začíname

Kapitola 12: Zdroje, ktoré sa majú učiť a ovládať WordPress

kapitola 12 zdroje wordpress

Komunita WordPress je obrovská, takže na webe nájdete veľa rôznych zdrojov, ktoré vám pomôžu naučiť sa a ovládať WordPress..

Niektoré z najlepších a bezplatných zdrojov WordPress, ktoré môžete nájsť na webe, sú:

 • IsItWP: Na IsItWP pravidelne publikujeme príručky WordPress, zhrnutia tém a doplnkov WordPress, recenzie, ponuky WordPress a ešte oveľa viac.
 • WPBeginner: WPBeginner je najväčší bezplatný zdroj WordPress na webe pre začiatočníkov WordPress. Pravidelne publikujú užitočné návody, videá, kódy kupónov pre produkty WordPress a ešte oveľa viac.
 • Blog WPForms: Ak si chcete prečítať príručky, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše podnikanie pomocou platformy WordPress, musíte sledovať blog WPForms. Nájdete tiež tipy a odporúčané postupy na vytváranie akýchkoľvek typov online formulárov WordPress.
 • Blog MonsterInsights: Blog MonsterInsights je vynikajúci prostriedok, pomocou ktorého môžete získať informácie o osvedčených postupoch a odporúčaniach služby Google Analytics.

Najčastejšie otázky

Keď sme pomohli tisíckam používateľov začať blog, zistili sme, že ľudia si stále a znovu kladú rovnaké otázky. Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam často kladených otázok, aby ste mohli svoj blog ľahko začať.

Ako sa blog líši od webovej stránky?
Blog je iba typ webovej stránky, ktorá publikuje články v obrátenom chronologickom poradí. Články blogu sa zvyčajne publikujú pomocou blogovacej platformy, ako je WordPress, takže každý, kto nevie kód, môže blog ľahko začať. Po nastavení blogu môžete ľahko začať vytvárať obsah vo svojom poštovom editore a publikovať ho kliknutím na tlačidlo.

Čítaj viac: Ako vytvoriť webovú stránku.

Môžem vytvoriť blog bez WordPress?

Áno! Existujú desiatky blogovacích platforiem, ako sú Blogger, WordPress.com a TypePad. Odporúčame vám však vždy začať blog na hosťovaní WordPress, pretože vám poskytuje úplnú slobodu pri vytváraní blogu tak, ako chcete, bez obmedzení..

Aký je rozdiel medzi WordPress.com a WordPress.org (WordPress s vlastným hosťovaním)?

WordPress.com je bezplatná platforma pre blogovanie, ktorá vám umožňuje ľahko začať blog, ale prichádza s mnohými obmedzeniami, ako je napríklad obmedzená dostupnosť motívov a obmedzený úložný priestor. Bezplatná platforma vám navyše neumožňuje speňažiť váš web.

WordPress.org, známy tiež ako WordPress s vlastným hosťovaním, vyžaduje, aby ste na spustenie blogu vlastnili názov domény a účet hostenia. Vďaka platforme s vlastným hosťovaním získate úplnú kontrolu nad svojím blogom, môžete speňažiť svoj blog tak, ako chcete, získať neobmedzené možnosti prispôsobenia motívov a využívať neobmedzený úložný priestor v závislosti od poskytovateľa hostingu..

Koľko stojí spustenie blogu?

Ak chcete začať blog na samostatnom serveri WordPress, musíte si kúpiť doménové meno za 14,99 dolárov ročne a hostingový účet, čo stojí približne 7,99 dolárov mesačne. Celkovo bude štart blogu stáť až 110,87 dolárov ročne.

Vo svojom blogu nájdete tisíce bezplatných tém a doplnkov. Ak však uprednostňujete prémiové témy a doplnky, prevádzkové náklady vášho blogu sa môžu zvýšiť.

Môžem začať blog anonymne?

Ak chcete zverejniť blog, ale zostať anonymný, musíte sa uistiť, že chránite svoju doménu pomocou zapnutého súkromia WHOIS. Pri anonymných blogoch ľudia často používajú pseudonym / prezývku na písanie. Môžete dokonca vytvoriť jedinečný e-mail len na písanie blogu.

O čom by som mal začať blog?

Aj keď môžete začať blog na ľubovoľnú tému, odporúča sa začať blog na tému, na ktorej ste skutočne nadšení. Alebo môžete dokonca založiť osobný blog, zdokumentovať svoj každodenný život a osloviť rovnako zmýšľajúcich ľudí na webe..

Môžem spustiť blog pre viacerých autorov?

Áno. WordPress prichádza s 5 predvolenými užívateľskými úlohami, ktoré vám pomôžu spravovať a riadiť povolenia pre každého autora na vašom blogu.

Môžem do svojho blogu pridať výkladnú skrinku elektronického obchodu?

Áno! Pridanie elektronického obchodu vám umožní ľahko začať predávať fyzické alebo digitálne produkty priamo z vášho blogu. Stačí nainštalovať doplnok, ako je WooCommerce a integrovať eCommerce výklad do svojho blogu, aby ste mohli začať predávať svoje produkty.

Ako sa môžem dozvedieť viac o terminológiách WordPress?

Pozrite si toto Slovníky slovníka WordPress pre začiatočníkov kedykoľvek ste zmätení podivnými výrazmi alebo skratkami WordPress.

Môžem začať blog vo viacerých jazykoch?

S programom WordPress môžete ľahko začať viacjazyčný blog pomocou viacjazyčného doplnku, ako je napríklad Polylang. Môžete tiež zvoliť tému WordPress, ktorá podporuje viacjazyčný doplnok, ktorý chcete použiť.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol založiť blog WordPress. Bavte sa blogovanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me