Ako začať podcast správnou cestou v roku 2020 (krok za krokom)

ako urobiť podcast s


Chcete publikovať podcasty na svojom webe WordPress? Podcasty vám môžu pomôcť osloviť nové publikum. Môžete povzbudiť návštevníkov svojich stránok, aby sa prihlásili na odber vašej série a pravidelne ich počúvali. Týmto spôsobom si môžete vybudovať dlhodobý vzťah so svojimi poslucháčmi a prípadne ich zmeniť na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov.

V tomto článku vám ukážeme, ako spustiť podcast v niekoľkých rýchlych a ľahkých krokoch. Tak začnime.

Krok 1: Vytvorenie podcastingu v programe WordPress: Začíname

Pridanie blogu by bolo ďalšou výhodou, ak chcete spustiť úspešnú sériu podcastov. Blogovanie je viac ako len doplnkom k podcastu. Je dokonca prístupnejší ako samotné podcasty, najmä ak ich prepisujete a zverejníte na svojom blogu. Navyše, blogovanie vám môže tiež výrazne zvýšiť svoju dôveryhodnosť.

Dôležitým krokom pri nastavovaní blogu WordPress je výber názvu domény a dobrej hostiteľskej platformy.

Názov domény je adresa vášho blogu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. Web hosting je miesto, kde ľudia ukladajú obsah a súbory svojich blogov.

Odporúčame vám zvoliť si BlueHost, jedného z popredných poskytovateľov webhostingu na trhu. Bluehost je tiež oficiálne odporúčaným poskytovateľom webhostingu spoločnosťou WordPress.org.

Ak chcete začať nový blog, kombinované náklady na doménu a hosting sa môžu javiť ako dosť.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu na hosťovaní WordPress..

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Ak ešte nemáte blog, tu je návod na spustenie blogu WordPress (krok za krokom)..

Krok 2: Nastavte mediálneho hostiteľa na vytváranie podcastov

Vo všeobecnosti sú vaše podcasty obrovské mediálne súbory, ktoré je potrebné hosťovať na spoľahlivej platforme. Ďalším krokom by teda bolo zvoliť dobrú platformu na hosťovanie médií. Možno sa čudujete, prečo by ste pre svoje mediálne súbory potrebovali osobitného hostiteľa a nepoužili na to Bluehost.

Je to tak preto, že nechcete, aby sa váš web spomalil a nereagoval kvôli spotrebe obrovského množstva serverových zdrojov. Platformy hostenia médií sa o to postarajú a zaistia, že vaše webové stránky budú vždy pracovať rýchlejšie.

Blubrry hosting, podcast hosting

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, môžete sa rozhodnúť pre Blubrry, ktorý je hostiteľom podcastov s konkrétnymi médiami. Blubrry tiež ponúka vynikajúci doplnok s názvom Blubrry PowerPress, ktorý zjednodušuje proces spracovania a správy vašich podcastov z WordPress.

Krok 3: Výber správneho vybavenia

Teraz, keď ste pripravení na hosťovanie podcastov, je čas vybrať správne vybavenie pre nastavenie podcastov. Najdôležitejším vybavením pre podcastery je kvalitný mikrofón.

Ak potrebujete riešenie na základnej úrovni, môžete si ho kúpiť Samson CO1U (USB). Jedná sa o prvý kondenzátorový kondenzátorový mikrofón USB, ktorý vám umožní nahrávať vysokokvalitné podcasty pripojením priamo k počítaču prostredníctvom portu USB.

Prípadne môžete použiť Heil PR-40 (pripojenie XLR, nie USB), čo odborníci používajú. Za týmto účelom si budete musieť kúpiť aj zvukový mixér.

Okrem toho budete potrebovať –

 • Mikro rameno
 • Shock Mount
 • Pop filter
 • slúchadlá

Ak si chcete kúpiť všetko potrebné vybavenie ako balík, zvážte nákup Rode Podcaster Booming Kit, ktorý je dodávaný s Podcaster, PSA1 Arm a PSM1 shock mount all packed together together..

Poďme sa pozrieť na ďalší krok.

Krok 4: Nahrávanie prvého podcastu

Ak chcete začať nahrávať svoju prvú epizódu podcastu, budete potrebovať softvér na nahrávanie zvuku. smelosť je jedným z najpopulárnejších nahrávacích programov, ktoré môžete použiť.

S Audacity môžete ľahko nahrávať súbory a tiež ich upravovať. Po inštalácii otvorte softvér »Súbor» Spustenie nového projektu. To je všetko. Teraz môžete kliknúť na ikonu rekord a spustite nahrávanie vášho podcastu.

Nahrávajte s Audacity, podcasting s wordpress

Svoj súbor môžete upravovať a upravovať pre poslucháčov. Odstráňte nepríjemné pauzy, kašeľ, kýchanie alebo čokoľvek, čo podľa vás nie je potrebné.

Ak chcete, môžete tiež pridať hudbu na pozadí. Ak chcete pridať hudbu na pozadí, prejdite na stránku Súbor »Importovať. Potom môžete prehliadať hudobné súbory a pridať súbor, ktorý sa vám páči.

Pretože Audacity je nástroj s rozsiahlym zoznamom funkcií, v tomto návode nie je možné pokryť jeho vlastnosti. Avšak, môžete prejsť jeho wiki návody mať podrobný prehľad.

Po nahrávaní je potrebné exportovať súbor. Súbory podcastov sa zvyčajne exportujú vo formáte MP3. Tým sú súbory zabezpečené vo vynikajúcej kvalite a v menších veľkostiach súborov. Pomenujte svoj súbor a uložte ho do svojho počítača.

Krok 5: Publikovanie vášho podcastu pomocou WordPress

Ak chcete publikovať svoj podcast na svojej webovej stránke WordPress, najprv sa prihláste do svojej administračnej oblasti. Druhým krokom je ísť na Doplnky »Pridať nový» Doplnok PowerPress Podcasting od Blubrry.

PowerPress je bezplatný doplnok, ktorý zjednodušuje publikovanie podcastov na vašom webe WordPress. Po nainštalovaní a aktivácii doplnku prejdite na stránku Prístrojová doska PowerPress »Nastavenia. Teraz kliknite na ikonu Konfigurácia štatistík Blubrry a hostingových služieb gombík.

Nastavenia PowerPress, vytváranie podcastov pomocou wordpress

Na obrazovke sa zobrazí nasledujúce okno. Tu budete musieť zadať podrobnosti o svojom hostingovom účte Blubrry.

Spojte Blubrry s wordpress

Posúvaním sa po stránke sa zobrazia ďalšie možnosti. Vyplňte tieto polia. Doplnok použije informácie uvedené v informačnom kanáli RSS vášho podcastu. Tieto informácie potom použije iTunes na pridanie vášho podcastu do ich adresára.

Uložte vykonané zmeny. Váš web je teraz pripravený začať publikovať vaše podcasty.

Krok 6: Pridanie multimediálnych súborov do vášho podcastského hostingu

Nie ste pripravení publikovať svoje podcasty, pokiaľ sa vaše nahraté súbory neodovzdajú do vašej hostiteľskej služby médií. Ak chcete nahrať svoje súbory, prihláste sa do svojho Hostingový účet Blubrry »Prístrojová doska Podcaster» Odovzdávanie nových mediálnych súborov.

Teraz budete mať možnosť nahrať nové médiá. Kliknite naň a začnite nahrávať súbory, ktoré ste predtým uložili do svojho počítača.

Krok 7: Pridanie prvého podcastu do WordPress

Teraz je čas pridať podcast na svoju webovú stránku WordPress. Tak choď na svoje Informačný panel WP »Príspevky» Pridať novú stránku. Pridajte do svojho podcastu chytľavý názov a popis. Musíte tiež vytvoriť novú kategóriu pre svoje podcasty.

Teraz prejdite nadol a nájdite možnosť Podcast Episode.

Odovzdajte mediálne súbory podcastov do wordpress

Uvidíte možnosť s názvom Adresa URL média. Pomocou ikony vedľa tejto možnosti môžete nahrať mediálne súbory, ktoré ste práve nahrali na svoje médium Blubrry. Ak používate iný hosting, môžete kliknúť na svoju adresu URL v prázdnom poli. Teraz naraz publikovať na pravej strane.

To je všetko! Váš podcast je teraz aktívny.

Dúfame, že tento článok vám pomohol spustiť podcast na vašom webe WordPress. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o doplnkoch WordPress Podcast, prečítajte si náš príspevok o 12 najlepších porovnaniach pluginov WordPress Podcast (Free) & premium)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map