Ako začať s internetovým tútorstvom s WordPress

Online doučovanie s wp


Chcete začať s internetovým tútorstvom s WordPressom? Online doučovanie sa v odvetví vzdelávania pomaly stáva normou.

So správnym doplnkom WordPress, napríklad Learndash, môžete ľahko začať s doučovaním online, aj keď ste absolútnym začiatočníkom.

V tomto tutoriále vám ukážeme, ako začať podnikať v oblasti tútorstva online (krok za krokom).

Prečo začať online doučovanie

Pozrime sa na niekoľko výhod online doučovania.

  • Žiadne geografické obmedzenia: Učte sa a učte sa odkiaľkoľvek na svete.
  • Šetrí peniaze a čas, pretože tútor aj študent nemusia dochádzať do triedy.
  • Je mimoriadne užitočné v núdzových situáciách, napríklad v čase krízy Covid-19, keď sú ľudia na celom svete vo svojich domovoch násilne zablokovaní, aby sa chránili pred smrteľným vírusom..

Krok 1: Vytvorenie webovej stránky s tútorstvom online

Po prvé, vytvorte si webovú stránku online s tútorstvom pomocou WordPress. Na vytvorenie webovej stránky budete potrebovať názov domény a webhosting.

Názov domény je adresa URL, ktorú používatelia zadajú vo svojich prehľadávačoch, aby získali prístup na váš web (napríklad google.com alebo isitwp.com)..

Webhosting je miesto, kde ľudia ukladajú obsah a súbory svojich webových stránok.

Keď sa návštevník pokúsi získať prístup na váš web zadaním webovej adresy (názov domény), bude presmerovaný na súbory webových stránok uložené na vašom webhostingovom serveri..

Ak chcete vytvoriť novú webovú stránku od začiatku, kombinované náklady na doménu a hosting sa môžu javiť ako dosť.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu na hosťovaní WordPress..

vytvoriť webovú stránku na webhostingu

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si, ako vytvoriť webovú stránku od začiatku.

Krok 2: Inštalácia a nastavenie doplnku LearnDash LMS

Ďalším krokom je inštalácia doplnku LearnDash. LearnDash je populárny plugin pre správu vzdelávacích systémov (LMS), ktorý uľahčuje vytváranie online kurzov so všetkými jeho výkonnými funkciami. Môžete ho použiť na vytváranie kurzov, kvízov, plánov lekcií a ešte oveľa viac.

LearnDash LMS plugin, vytvorte online doučovacie stránky

Tu je návod, ako si môžete nainštalovať doplnok na svoju stránku WordPress. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu programu LearnDash.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku prejdite na stránku LearnDash LMS »Nastavenia» Licencia LMS. Tu môžete zadať svoju e-mailovú adresu a licenčný kľúč.

Licencia Learndash

Teraz kliknite na ikonu Aktualizovať licenciu Tlačidlo. Ďalej prejdite na stránku Nastavenia PayPal tab. Na tejto karte budete mať rôzne možnosti. Stačí ich vyplniť a kliknúť na ikonu Uložiť na pravej strane obrazovky. Tieto nastavenia vám pomôžu prijímať online platby od vašich používateľov.

Nastavenia PayPal

Vaše základné nastavenia sú správne nakonfigurované. Teraz môžete začať vytvárať svoj online kurz. Pozrime sa, ako na to.

Krok 3: Vytvorenie kurzov pomocou LearnDash

Ak chcete vytvoriť kurz s programom LearnDash, prejdite na stránku LearnDash »Kurzy» Pridať nové

Teraz sa nachádzate na novej obrazovke, kde môžete začať vytvárať svoj kurz. Môžete začať pridaním názvu do kurzu. Po pridaní názvu pokračujte a pridajte popis kurzu.

Pridajte kurz Learndash

Môžete tiež pridať odporúčaný obrázok, ktorý sa zobrazí ako miniatúra kurzu. Máte dokonca možnosť pridať do svojho kurzu kategórie, značky atď.

Po dokončení prepnite na nastavenie tab. Uvidíte tu niekoľko možností, ako napríklad:

  • Schopnosť pridať materiály kurzu, ktoré sú viditeľné na hlavnej stránke kurzu
  • Pridajte certifikát kurzu
  • Vyberte možnosti viditeľnosti kurzu
  • Nastaviť Vlastná stránkovanie a Vlastná objednávka lekcie

Nastavenia LearnDash

Posúvaním sa nadol sa zobrazia možnosti na výber spôsobu, akým majú používatelia pristupovať k vášmu kurzu.

Môžete buď poskytnúť prístup všetkým, požiadať používateľov o registráciu, aby získali prístup, alebo ich sprístupniť iba prémiovým používateľom.

Nastavenia LearnDash

Môžete tiež vybrať predpoklady kurzu, body, uplynutie platnosti prístupu a zmeniť možnosti zoznamu prístupov.

Nastavenia LearnDash

Po dokončení nastavení kliknite na ikonu publikovať tlačidlo, aby bol váš kurz k dispozícii pre používateľov.

Krok 4: Pridanie lekcií do kurzu

Ďalším krokom je vytvorenie lekcií pre váš kurz. Z tohto dôvodu choďte na staviteľ tab. Tu môžete vytvárať nové lekcie a kvízy pre svoj kurz. Kliknite na Nové lekcie pridať lekciu. Pre kvízy kliknite na Nový kvíz.

Naučte sa kurzy a kvízy

Nové hodiny môžete pridať aj tak, že prejdete na LearnDash LMS »Lekcie» Pridať nové.

Poučenie

Tým sa dostanete do editora lekcií, kde môžete začať vytvárať lekciu. Môžete začať pridaním názvu a potom si vytvoriť lekciu presne tak, ako by ste vytvorili normálny príspevok. Neváhajte vkladať odkazy a nahrávať multimediálne súbory.

Po vytvorení hodiny choďte na nastavenie tab. Tu môžete nakonfigurovať vzhľad vašich lekcií a spravovať prístup používateľov.

Nastavenia lekcie, learnndash

Tu môžete tiež naplánovať hodiny.

Plánovač hodín, learnndash

Po dokončení uložte svoje nastavenia pomocou Uložiť koncept voľba. Do každého zo svojich kurzov a lekcií môžete tiež pridať ďalšie témy Témy »Pridať nové.

témy učenia sa

Po vytvorení lekcií môžete priradiť kurz, ktorý ste už vytvorili. Môžete to urobiť tým, že pôjdete na internet nastavenie v hornej časti stránky.

Teraz pod Nastavenia prístupu k témam, uvidíte dve možnosti. Môžete samozrejme kliknúť na rozbaľovaciu šípku pod Združený kurz a potom vyberte kurz, do ktorého chcete pridať svoju tému. To isté môžete urobiť aj pre hodiny.

Krok 5: Povolenie priradení pomocou programu LearnDash

LearnDash vám tiež umožňuje pridať úlohy do vašich kurzov. Táto možnosť je k dispozícii pod položkou Lekcie »Nastavenia . Tu môžete povoliť Odovzdané úlohy. Tým sa rozšíri množstvo možností, pomocou ktorých môžete nastaviť veľkosť odovzdaného súboru, obmedziť počet odovzdaných súborov atď.

Priradené odovzdania

Po vytvorení úlohy si ich môžete zobraziť v LearnDash »Úlohy.

Krok 6: Vytvorenie certifikátov pre vašich používateľov

Ďalším krokom je vytvorenie certifikátov pre vašich používateľov, ktoré môžu byť udelené na konci kurzu. Ak chcete vytvoriť certifikát, prejdite na LearnDash »Certifikáty

Certifikáty LearnDash

Teraz kliknite na Pridať nové. Tu si môžete vytvoriť svoje certifikáty a prispôsobiť ich tak, aby boli príťažlivejšie. Po dokončení môžete priradiť ľubovoľný kurz, ktorý chcete.

Napríklad, ak chcete pridať certifikát do konkrétneho kurzu, prejdite na Naučte sa »Kurz . Teraz kliknite na Upraviť »Nastavenia. Tu budete mať možnosť pridať svoje certifikáty kliknutím na šípku rozbaľovacej ponuky a výberom požadovaného certifikátu.

certifikáty

Krok 7: Vytvorenie kurzov členstva

Teraz, keď je kurz pripravený, môžete tiež vytvoriť program členstva pre svoje kurzy. Vytvorením členskej stránky môžete svoje kurzy sprístupniť iba registrovaným používateľom. Svoj prémiový obsah môžete skryť a nechať ho odomknúť pomocou kľúča. Prístup k tomuto kľúču je možný, len keď si na vašom webe zakúpia členstvo.

Je to skvelý spôsob, ako zarobiť opakujúce sa peniaze z vašej webovej stránky zameranej na doučovanie.

Členstvá na svoje stránky môžete ľahko pridať pomocou doplnku MembersPress. Pomocou tohto doplnku môžete zmeniť svoje bežné stránky na členské. Takto môžete nainštalovať doplnok MembersPress.

Po nainštalovaní a aktivácii doplnku ho môžete začať používať na konverziu svojej bežnej stránky na členskú stránku. Tu je návod, ako môžete pridať členstvo so službou MemberPress.

Tento doplnok ponúka tiež funkcie platby a možnosti kontroly predplatného.

To je všetko! Vaša online výučba je teraz pripravená. Nebolo to ľahké? Ak chcete na svojom webe predať viac produktov alebo služieb, môžete si vyskúšať, ako na svoje stránky pridať e-obchod..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me